Jump to content
gele92

Μετακίνηση Καθαριστήρων

Recommended Posts

Αγαπητοί γκολφαδελφοί μου,καλησπέρα! Ήθελα τα φώτα σας. Αφού αφήσω το αμάξι μου 1-2 λεπτά να κρυώσει κάποιες φορές,με το που σβήνω τον κινητήρα οι καθαριστήρες ανεβαίνουν λίγο. Αυτό δε συμβαίνει πάντα. Επίσης,όταν έχω στη διακοπτόμενη λειτουργία τους καθαριστήρες και κατεβάσω το μοχλό για να κλείσουν, αυτοί κατεβαίνουν λίγο. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί γκολφαδελφοί μου,καλησπέρα! Ήθελα τα φώτα σας. Αφού αφήσω το αμάξι μου 1-2 λεπτά να κρυώσει κάποιες φορές,με το που σβήνω τον κινητήρα οι καθαριστήρες ανεβαίνουν λίγο. Αυτό δε συμβαίνει πάντα. Επίσης,όταν έχω στη διακοπτόμενη λειτουργία τους καθαριστήρες και κατεβάσω το μοχλό για να κλείσουν, αυτοί κατεβαίνουν λίγο. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Μάλλον θα εννοείς το κλείδωμα των υαλοκαθαριστήρων .... το οποίο είναι φυσιολογικό ... :clapping:

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα εννοείς το κλείδωμα των υαλοκαθαριστήρων .... το οποίο είναι φυσιολογικό ... ;)

Σ' ευχαριστώ θερμά για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα παρατηρησει κ εγω μονο που σε μενα αλλωτε κατεβαινουν "κλειδωνουν" κ αλλωτε οχι..αναλογα με τις ορεξεις...ελπιζω καμια φορα να μην αρχιζουν και παιζουν μονοι τους. ;)

Edited by granset
Link to comment
Share on other sites

Το ειχα παρατηρησει κ εγω μονο που σε μενα αλλωτε κατεβαινουν "κλειδωνουν" κ αλλωτε οχι..αναλογα με τις ορεξεις...ελπιζω καμια φορα να μην αρχιζουν και παιζουν μονοι τους. ;)

Εμένα,όταν σβήνω τη μηχανή,ανεβαίνουν,αλλά όχι πάντα. Κατεβαίνουν μόνο όταν,τους κλείσω,π.χ. μετά τη διακοπτόμενη λειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα,όταν σβήνω τη μηχανή,ανεβαίνουν,αλλά όχι πάντα. Κατεβαίνουν μόνο όταν,τους κλείσω,π.χ. μετά τη διακοπτόμενη λειτουργία.

Τελικα νομιζω καπως ετσι συμβαινει κ εμενα εχεις δικιο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα νομιζω καπως ετσι συμβαινει κ εμενα εχεις δικιο.

Σ' ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχειτε ειναι φυσιολογικη λειτουργια.Το εχουμε αναφερει και παλαιοτερα.

Ευχαριστώ θερμά!

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε το βιβλίο του αυτοκινήτου σου τριφυλλάρα πριν ανησυχήσεις ξανά.

Θα σου λυθούν πολλές απορίες και θα είσαι προετοιμασμένος και για επόμενα απρόοπτα.

Το διαβάζω. Όμως στο κεφάλαιο υαλοκαθαριστήρες,δεν αναφέρεται στα όσα είπαμε παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα οταν κινεισαι οι υαλοκαθαριστηρες 'κρυβονται' για θεμα αεροδυναμικης πιστευω και οταν σταματας και κλεινεις τον διακοπτη ανεβαινουν λιγο πανω για περιπτωση παγου/χιονιου αν θυμαμαι καλα, δηλ για να μην θαφτουν και ειναι δυσκολο να ξεπαγωσουν.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα οταν κινεισαι οι υαλοκαθαριστηρες 'κρυβονται' για θεμα αεροδυναμικης πιστευω και οταν σταματας και κλεινεις τον διακοπτη ανεβαινουν λιγο πανω για περιπτωση παγου/χιονιου αν θυμαμαι καλα, δηλ για να μην θαφτουν και ειναι δυσκολο να ξεπαγωσουν.

Ολόσωστος ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μια απο τις πολλες λεπτομερειες που εχουν τα golfakia!! η λειτουργεια αυτη επιτρεπει ωστε με την κινηση αυτη των μακτρων να μην ξερενωνται τα λαστιχα να μην καρκανιαζουν!! ετσι να εχουν μακροζωια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.