Jump to content
mimis

Sos,Προβλημα Χωρις Ν Αναψει Λαμπακι!

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους.κατοχος gt170 χωρις προγραμμα κ προβληματα 3 και κατι χρονια.κατεβαινωντας προς σουνιο σημερα παρουσιαστηκε το εξης.το αμαξι "εκοβε"μολις το πιεζα με οποιαδηποτε ταχυτητα μεσα.αρχικα δουλευε σωστα(σε καθε ξεκινημα εννοω) αλλα μετα σαν να μην ανοιγε το δευτερο τουρμπο.σαν να μην ειχε πιεση.το boost επισης μολις εκοβε αποτομα το αυτοκινητο επεφτε ξερα κατω.εστριψα αγια μαρινα κ πηγα autonet στην βαρης-κορωπιου.καποιος υπευθυνος εκει το οδηγησε κ διαπιστωσε τα παραπανω.για καποιον λογω ομως μου ειπε να το παω απο εβδομαδα.να ναι κρυο ειπε.εγω ομως δεν μπορω να παω κ μαλιστα εχω κι ενα ταξιδι την τεταρτη.του το ειπα αλλα αφου δεν αναψε ενδειξη δεν υπαρχει περιπτωση να με αφησει λεει.κι ετσι παμε για την παραπανω εβδομαδα...ξερει κανεις τι μπορει να ειναι?κι αν ναι η επεκταση της εγγυησης θα με καλυψει?σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γνωστή περίπτωση και μάλιστα εύκολη η διάγνωση και η αποκατάσταση.

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=31850&view=findpost&p=339812

Κώστας

Edited by COSTAS_
Link to comment
Share on other sites

σημερα λοιπον αλλαχτηκε η Ν75 κ το αυτοκινητο επανηλθε...ευτυχως με καλυψε η επεκταση της εγγυησης κατι που ΔΕΝ θα συμβει αν εχω προβλημα με την συγχρωνιζε δευτερας...ρωτησα με την ευκαιρια μιας κ τον τελευταιο μηνα κουμπωνει σαν να μπαινει "καρφωτη"η συγκεκριμενη ταχυτητα.σαν να μην πατας καλα τον συμπλεκτη.κοστος?1000-1200ευρω....

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ΔΕΝ θα συμβει? Ειδικα οταν υπαρχει και αναλογα μεγαλη προιστορια στο συγκεκριμενο θεμα και συμβαινει να ειναι και μηχανικο προβλημα κιβωτιου? Σαν πολυ περιεργο μου φαινεται απο μεριας αντιπροσωπειας.

Αν σου συμβει πηγαινε σε αλλη αντιπροσωπεια.

Link to comment
Share on other sites

σημερα λοιπον αλλαχτηκε η Ν75 κ το αυτοκινητο επανηλθε...ευτυχως με καλυψε η επεκταση της εγγυησης κατι που ΔΕΝ θα συμβει αν εχω προβλημα με την συγχρωνιζε δευτερας...ρωτησα με την ευκαιρια μιας κ τον τελευταιο μηνα κουμπωνει σαν να μπαινει "καρφωτη"η συγκεκριμενη ταχυτητα.σαν να μην πατας καλα τον συμπλεκτη.κοστος?1000-1200ευρω....

Με λαθος νοοτροπια ξεκινησες.Να συμβει φιλε μου, να συμβει.Εχεις επεκταση και το κιβωτιο καλυπτεται απολυτα.Και ειδικα οταν προκειται για γνωστο και γενικευμενο προβλημα, πραγμα που αποκλειει τον παραγοντα να εκανες πατατα.Αρα δε φερεις ευθυνη, ειναι γνωστο κατασκευαστικο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

σημερα λοιπον αλλαχτηκε η Ν75 κ το αυτοκινητο επανηλθε...ευτυχως με καλυψε η επεκταση της εγγυησης κατι που ΔΕΝ θα συμβει αν εχω προβλημα με την συγχρωνιζε δευτερας...ρωτησα με την ευκαιρια μιας κ τον τελευταιο μηνα κουμπωνει σαν να μπαινει "καρφωτη"η συγκεκριμενη ταχυτητα.σαν να μην πατας καλα τον συμπλεκτη.κοστος?1000-1200ευρω....

Από προσωπική εμπειρία σου λέω ότι στο καλύπτει 100%. Το είχα ψάξει και μου το άλλαξαν στην εγγύηση. Στους όρους της επέκτασης το αναφέρει καθαρά:

Κιβώτιο ταχυτήτων:

Όλα τα εξαρτήματα του.

Αν σου πουν το οτιδήποτε, ζήτα το εγγράφως και μετά βλέπουμε.

Κοίτα και το συμβόλαιο σου για επιβεβαίωση. (ελπίζω να το έχεις...)

Edited by Tsilis_Corfu
Link to comment
Share on other sites

εχω καποιο χαρτι στο σπιτι νομιζω.αλλα μπηκε με το ονομα μου κ τον αρ.κυκλοφοριας στο pc με βρηκε(allianz)κ μου ειπε πως καλυπτει για ενα χρονο το συγκεκριμενο προβλημα!πως ειναι δυνατον?που να απευθυνθω δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

εχω καποιο χαρτι στο σπιτι νομιζω.αλλα μπηκε με το ονομα μου κ τον αρ.κυκλοφοριας στο pc με βρηκε(allianz)κ μου ειπε πως καλυπτει για ενα χρονο το συγκεκριμενο προβλημα!πως ειναι δυνατον?που να απευθυνθω δηλαδη?

Να τους πεις να σου δώσουν αυτή τους την απάντηση εγγράφως και θα σου πω εγώ τι καλύπτει για ένα χρόνο...πώωωω... άκου τι λένε ρε φίλε....έτσι μου ρχεται να τους πιάσω απο τα μαλλιά και να τους κοπανήσω.

Φίλε μου η επέκταση έχει ισχύ για δύο χρόνια αφού λήξουν τα δυο εργοστασιακά χρόνια και καλύπτει ότι γράφει στο συμβόλαιο.

Μην τους ακούς επέμεινε.

Θα ψάξω να βρώ το δικό μου αλλά ωστόσο κοίτα να βρείς και το δικό σου για να τους το τρίψεις στη μούρη.

Link to comment
Share on other sites

Έλα τυχερέ !!!!

Τα βρήκα...!!!

Πάρτα και εφόσον είναι ίδια με τα δικά σου (που κατά 99% είναι) τρίψε τους στην μούρη την σελίδα 4, εκεί που στο έχω κοκκινίσει...

Και μετά να δω τι θα σου απαντήσουν...

Αχαχαχα..ε ρε γλέντια που θα κάνεις...χαχαχα

allianzvwlifetimepage1.th.jpg

allianzvwlifetimepage5.th.jpg

allianzvwlifetimepage4.th.jpg

allianzvwlifetimepage3.th.jpg

allianzvwlifetimepage2.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.