Jump to content
amnik

Golf 5 - Μπροστινά Φανάρια (Λύσεις, Oem, Aftermarket Κλπ)

Recommended Posts

ξερεις καποιο μαγαζι στην Πατρα(μιας και ειμαστε και οι δυο Πατρινοι :lol: ) που να εχει λαμπες philips? εχω φαει τον τοπο ολο ρε αδερφε...

Για δοκιμασε στο "Music power" κορινθου 443.Καλο παιδι και εξυπηρετικοτατος...και να μην εχει θα σε βοηθησει να τις βρεις!!!

Πες του οτι σε στελνει ο Μάκης με το μαυρο golf V.....που εβαλε τις μεβρανες...για να καταλαβει.... :lol:;)

Edited by opus
Link to comment
Share on other sites

Ρώτα και στον Φλωράτο (Όχι τον πρώην Δήμαρχο, ούτε τη Seat !!!).

;):lol: :lol: :lol:

Και εσυ συντοπιτης?....να κανονισουμε κανενα καφεδακι αν ειναι.....να τα πουμε και απο κοντα......

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νόμιζα ότι τις HELLA θα έβρισκες πιο δύσκολα ! Νομίζω τις Philips τις είχα δει στο Praktiker. Ρώτα και στον Φλωράτο (Όχι τον πρώην Δήμαρχο, ούτε τη Seat !!!). Αν δε βρείς μπορώ να φέρω εγώ. Ελπίζω να βρώ. Θα πάω αύριο στον ηλεκτρολόγο που τις πήρα εδώ που είναι και φίλος και θα τον ρωτήσω αν έχει βγει κάποια καλύτερη.

Δεν βρισκω τις w5w τις ψυρες! εβαλα στην μεσαια Η7 bluevision και ειναι πολυ καλες(19 ευρω η λαμπα),σημερα θα παω να παρω αλλο ενα ζευγαρι για την μεγαλη σκαλα.εισαι εδω πατρα? αν μπορεις βρες μου τις ψυρες. θα ψαξω και σημερα βεβαια, απο το μεσημερι και μετα ομως γιατι δουλευω.Α! τις w5w μονο τις κανονικες βρισκω με τον κλασσικο κιτρινο φωτισμο.

Edited by nikoliss
Link to comment
Share on other sites

Τελικα τις βρηκα τις ψυρες w5w bluevision στο speed & style.Εβαλα μικρη και μεγαλη σκαλα philips bluevision,και το αποτελεσμα ειναι πολυ ωραιο.αν και δεν μου πολυ-γεμιζουν το ματι οι ψυρες(βεβαια ειναι και μερα και δεν μπορω να κρινω απο τωρα),θα τις δω και το βραδυ πως φαινονται,να μην κρινω με την 1η ματια. :baby:

Edited by nikoliss
Link to comment
Share on other sites

οι philips crystal vision ειναι πολυ καλυτερες και πιο λευκες και δεν ξερω για τις diamond vision τι παιζουν

εγω ψαχνομαι για τις mtec cosmo blue white....

παντως για philips πουλαει και στελνει παραγγελειες ο autoshop και στο πακετο εχει και τις ψειρες νομιζω με 26 ευρω

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο πατρα,λαμπες philips εχει και το carstar νοταρα και αρεθα επεισις μου ειπαν και για ενα μαγαζι στην ερμου ποθ εχει μονο λαμπες και εχει τα παντα εγω παντοσ εβαλα xenon και ειμαι πολυ ευχαριστιμενος.κανονιστε να βρεθουμε οι πατρινοι

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο πατρα,λαμπες philips εχει και το carstar νοταρα και αρεθα επεισις μου ειπαν και για ενα μαγαζι στην ερμου ποθ εχει μονο λαμπες και εχει τα παντα εγω παντοσ εβαλα xenon και ειμαι πολυ ευχαριστιμενος.κανονιστε να βρεθουμε οι πατρινοι

Ευχαριστουμε για την ενημερωση!!

Εχω πει και εγω να παμε για κανα καφεδακι..... B);)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

εχω παραγγειλει τα νεα φαναρια της HELLA με τα projector lens, θα ηθελα να ρωτησω οταν τα βαλω θα πρεπει να κανω και αναβαθμιση του εγκεφαλου???

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

εχω παραγγειλει τα νεα φαναρια της HELLA με τα projector lens, θα ηθελα να ρωτησω οταν τα βαλω θα πρεπει να κανω και αναβαθμιση του εγκεφαλου???

oχι

plug and play ειναι

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα παιδια επειδη θελω να αλλαξω και εγω τα φαναρια αλλα θελω να βρω κατι συγκεκριμενο και να μην ειναι πολυ ακριβο ειπα να ρωτησω εδω γιατι ολο και καποιος θα ξερει..λοιπον θελω να βαλω τα τελειως μαυρα και γυαλιστερα..Η αντιπροσωπιες δεν τα εχουν αυτα και αυτα που εχουν ειναι τοu Gti κοστιζουν 195 ευρο το 1.. ελεος.. πολλα..!!Αλλαξα τα φλασακια στους καθρεφτες και εβαλα τα σκουρα..ωραια αλλα κοστισαν 50 ευρο και τα 2..μηπως ηταν λιγο ακριβα???

Edited by tsou
Link to comment
Share on other sites

oχι

plug and play ειναι

αλλη μια ερωτηση τα φανάρια της HELLA με projector lens δεν εχουν ρυθμιση δεσμης φωτος μπορω να το βγαλω απο το παλιο φαναρι και να το περασω στο καινουριο????

και επισης κατι κυκλακια που εχει το φανάρι πανω στον projector αυτα τα κυκλακια ανάβουν??? γιατι καπου τα εχω δει οτι αναβουν

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση, ξέρει κανείς πόσο κοστίζουν τα απλά εμπρός φανάρια για Vw Golf V καινούρια και μεταχειρισμένα; Αξίζει να τα πάρω με τοποθετημένο aftermarket xenon σε κανονικά φανάρια για 200 ευρώ; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα παιδια επειδη θελω να αλλαξω και εγω τα φαναρια αλλα θελω να βρω κατι συγκεκριμενο και να μην ειναι πολυ ακριβο ειπα να ρωτησω εδω γιατι ολο και καποιος θα ξερει..λοιπον θελω να βαλω τα τελειως μαυρα και γυαλιστερα..Η αντιπροσωπιες δεν τα εχουν αυτα και αυτα που εχουν ειναι τοu Gti κοστιζουν 195 ευρο το 1.. ελεος.. πολλα..!!Αλλαξα τα φλασακια στους καθρεφτες και εβαλα τα σκουρα..ωραια αλλα κοστισαν 50 ευρο και τα 2..μηπως ηταν λιγο ακριβα???

Καποία φωτο παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος από που μπορώ να πάρω σκούρα εμπρός φώτα, σαν του GT sport? Προφανώς δεν τολμάω να ρωτήσω στην αντιπροσωπεία, γιατί η τιμή θα είναι κοροϊδευτική... Έχει κανείς κάποια ιδέα, για καινούρια ή μεταχειρισμένα? Οι light smoked μεμβράνες (μου το πρότεινε κάποιο μαγαζί) με πολύ χαμηλό κόστος που βάζουν κάποιοι στα εμπρός φώτα είναι παράνομες, έτσι δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas

Από κάποιο που άλλαξε τα δικά του με After Market. Βάλε μια αγγελία ζήτησης και κάνε υπομονή. Κάτι θα βρεθεί.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει η λυση του βαψιμματος με ιδικο σπρεει για φιμε βαψιμμο...με 1 το πολυ 2 χερια εξωτερικα παντα,γινοντε πολυ ομορφα,εχω βαψει σε ενα rallye φιλου μου 4 χερια,κατραμι δλδ και ειχε γινει πολυ γ@μ@το...και φεγγει κανονικα γιατι ειναι φιμε το σπρεει οχι μαυρη μπογια....

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas

Ο φίλος εννοεί τα φανάρια που είναι μαύρα μέσα τα πλαστικά, όχι μαύρο το τζάμι.

Αλλά μιας και αναφέρθηκες στο σπρέυ, δεν υπάρχει περίπτωση να μην έκοψε σε φωτισμό βάφοντας το τζάμι, είναι προφανές ότι έχασε, το πόσο εξαρτάται από το πόσα χέρια το περάσατε και τα 4 δεν είναι λίγα.

Φανταζομε οτι θες να κανεις κατι τετοιο :)http://www.alfisti.gr/main/tecnico/index.p...;id=6&cat=1

Ωραίος οδηγός, αλλά μιας και το έχετε για να το διαβάζει και άλλος κόσμος, δείτε λίγο τα ορθογραφικά λάθη γιατί είναι πολλά και δείχνουν άσχημα

Edited by dubbeR_Stoilas
Link to comment
Share on other sites

Φανταζομε οτι θες να κανεις κατι τετοιο :)http://www.alfisti.gr/main/tecnico/index.p...;id=6&cat=1

και αυτο γινετε....

Ο φίλος εννοεί τα φανάρια που είναι μαύρα μέσα τα πλαστικά, όχι μαύρο το τζάμι.

Αλλά μιας και αναφέρθηκες στο σπρέυ, δεν υπάρχει περίπτωση να μην έκοψε σε φωτισμό βάφοντας το τζάμι, είναι προφανές ότι έχασε, το πόσο εξαρτάται από το πόσα χέρια το περάσατε και τα 4 δεν είναι λίγα.

ναι Κωστα το καταλαβα οτι εννοει τα εσωτερικα,απλα ειπα μια αλλη λυση που δειχνει και στην εξωτερικη εμφανιση,για οποιον ενδιαφερετε,

οσο για τον φωτισμο εννοειτε οτι εκοψε με τα 4 χερια αλλα δεν επαψε να φωτιζει το δρομο,με τα 1-2 που προτεινω ειναι ανεπεσθιτη η διαφορα,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.