Jump to content
IRENEPOLOGOLF

Κλεισιμο Παραθυρων Με Το Κουμπι Του Κλειδιου

Recommended Posts

Ρε παιδιά γιατί για να κλείσουν τα παράθυρα όταν βγαίνεις από το αυτοκίνητο πρέπει να θυμηθείς να το πατήσεις παρατεταμένα και δεν κλείνουν απλά πατώντας 1 φορά το κουμπί να τελειώνουμε;

Μου τυχε βράδυ ο πίσω επιβάτης μου να ανοίξει λίγο το παράθυρο, βγήκαμε, δεν το είδα πάτησα μια φορά το κουμπί απλά να κλειδώσει το αυτοκίνητο και μετά έπιασε βροχή και..... καταλάβατε.Θεωρώ άστοχο να μην κλείνουν με το ένα πάτημα.Γνώμη κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Eγω το βρίσκω χρήσιμο πάντως για το καλοκαίρι αφού μπορείς να τα αφήσεις 1 δάχτυλο ανοιχτά και να μην τα κλείσεις τελείως αν το χεις παρκάρει στον ήλιο:p

Άλλωστε αν ξέρεις πως λειτουργεί το κρατάς πατημένο μεχρι να ξαναναψουν τα φλας που σημαίνει οτι έχουν κλείσει ολα τα παράθυρα. Απο κει και πέρα αν θες να κλείνουν πάντα μπορείς να βάλεις ενα συναγερμό με την αντίστοιχη λειτουργία...

Edited by and64
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση βροχής υπάρχει ο αισθητήρας βροχής και κλείνουν μόνα τους όλα τα παράθυρα + την ηλιοροφή(βέβαια είναι extra)

Νομίζω πως με τον συναγερμό της vw από το εργοστάσιο,όχι τους μούφα που βάζουν στις εδώ αντιπροσωπείες,μπορείς να το προγραμματίσεις να κλείνουν τα παράθυρα με το πάτημα του κλειδώματος

Δεν είμαι σίγουρος για το τελευταίο

Όσο για το αν αφήνει κάποιος τα παράθυρα ανοιχτά το καλοκαίρι,όπως αναφέρθηκε πιο πάνω,δεν το βρίσκω και τόσο σωστό διότι ένας βλάκας να περάσει και να πετάξει ένα τσιγάρο μέσα πάει...

Το ίδιο ισχύει και για την οροφή

Προσέχουμε για να έχουμε :thumbsd:

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση βροχής υπάρχει ο αισθητήρας βροχής και κλείνουν μόνα τους όλα τα παράθυρα + την ηλιοροφή(βέβαια είναι extra)

Νομίζω πως με τον συναγερμό της vw από το εργοστάσιο,όχι τους μούφα που βάζουν στις εδώ αντιπροσωπείες,μπορείς να το προγραμματίσεις να κλείνουν τα παράθυρα με το πάτημα του κλειδώματος

Δεν είμαι σίγουρος για το τελευταίο

Όσο για το αν αφήνει κάποιος τα παράθυρα ανοιχτά το καλοκαίρι,όπως αναφέρθηκε πιο πάνω,δεν το βρίσκω και τόσο σωστό διότι ένας βλάκας να περάσει και να πετάξει ένα τσιγάρο μέσα πάει...

Το ίδιο ισχύει και για την οροφή

Προσέχουμε για να έχουμε :whistling:

Αυτό με τον εργοστασιακό συναγερμό το χω ακούσει και γω αλλά δεν το χω ψάξει! Ελπίζω να θυμηθώ να το τσεκάρω στο συνεργείο οταν πάω για τακάκια με το διαγνωστικό.

Οσο για παράθυρα τι να πω! Στο προηγούμενο αυτοκίνητο που ειχε οροφή την άφηνα πάντα στην ανάκλιση και γενικα αφήνω παράθυρα ανοιχτά ελάχιστα και δεν είχα ποτέ θέμα! Τωρα αμα βρεθεί κάποιος τόσο καμένος... :thumbsd:

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση βροχής υπάρχει ο αισθητήρας βροχής και κλείνουν μόνα τους όλα τα παράθυρα + την ηλιοροφή(βέβαια είναι extra)

Νομίζω πως με τον συναγερμό της vw από το εργοστάσιο,όχι τους μούφα που βάζουν στις εδώ αντιπροσωπείες,μπορείς να το προγραμματίσεις να κλείνουν τα παράθυρα με το πάτημα του κλειδώματος

Δεν είμαι σίγουρος για το τελευταίο

Όσο για το αν αφήνει κάποιος τα παράθυρα ανοιχτά το καλοκαίρι,όπως αναφέρθηκε πιο πάνω,δεν το βρίσκω και τόσο σωστό διότι ένας βλάκας να περάσει και να πετάξει ένα τσιγάρο μέσα πάει...

Το ίδιο ισχύει και για την οροφή

Προσέχουμε για να έχουμε :faceless:

Λοιπόν φίλε, είχες δίκιο.

Μου χαν βάλει συναγερμό άλλο από εκεί που το αγόρασα. Δεν είχε έρθει με συναγερμό αυτό το αυτοκίνητο και απ οτι κατάλαβα μάλλον δεν μπορώ να κανω κάτι να το ρυθμίσω...Και το χειρότερο είναι ότι παρατήρησα ότι αν χτυπήσει ο συναγερμός μετά μέχρι να γυρίσω στο αυτοκίνητο είναι αναμμένα τα alarm. Ε μια δυο να γίνει αυτό ...πάει η μπαταρία. Άστα...την τύχη μου μέσα....

Καλό τριήμερο!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και η λυση καθε φορα να το πατατε παρατεταμενα για να ' χεται το κεφαλακι σας ησυχο :p

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις μια πλακέτα comfort canbus και μετά θα κλείνουν τα παράθυρα.

Ρωτήστε σ'ένα μαγαζί με συναγερμούς. (Να ξέρει και 5 πράγματα)

Αυτό γίνεται και στους συναγερμούς της πλάκας που βάζουν συνήθως οι αντιπροσωπείες, μπαίνει η

πλακέτα και ανεβαίνουν τα παράθυρα.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.