Jump to content

Recommended Posts

Αλεξηηηη! Κοιταω την παρουσια σου και χαμογελαω ρε !

Υ.γ Δειξε και καμια φωτο απο φτερωτη μπροστα!

Εσυ μη μιλας, απλα κοιτα την υπογραφη του Αλεξη.. Κατι μου θυμιζει.. χαχαχαχα

Αλεξη, προμηνυεται ενα απο τα καλυτερα project σ'αυτο το forum.. Ολοκληρωμενη παρουσιαση και με λεπτομερειες σ'οτι κι αν εκανες και συνεχιζεις να κανεις... Μπραβο σου!!

Edited by Billgr4
Link to comment
Share on other sites

Αλεξηηηη! Κοιταω την παρουσια σου και χαμογελαω ρε !

Υ.γ Δειξε και καμια φωτο απο φτερωτη μπροστα!

:good: Ευχαριστώ φιλε μ...

Για τα ματια σου μονο ορίστε... :shok:

01122011353.jpg

Εσυ μη μιλας, απλα κοιτα την υπογραφη του Αλεξη.. Κατι μου θυμιζει.. χαχαχαχα

Αλεξη, προμηνυεται ενα απο τα καλυτερα project σ'αυτο το forum.. Ολοκληρωμενη παρουσια και με λεπτομερειες σ'οτι κι αν εκανες και συνεχιζεις να κανεις... Μπραβο σου!!

BILL σε ευχαριστω πολυ φιλε , θα προσπαθησω να ενημερωνω με φωτο και ινφο συνεχεια .. Ελπίζω να πανε όλα καλά.. :acute:

01122011358.jpg

Edited by -alextsis-
Link to comment
Share on other sites

:good: Ευχαριστώ φιλε μ...

Για τα ματια σου μονο ορίστε... :shok:

01122011353.jpg

BILL σε ευχαριστω πολυ φιλε , θα προσπαθησω να ενημερωνω με φωτο και ινφο συνεχεια .. Ελπίζω να πανε όλα καλά.. :acute:

01122011358.jpg

Αρχίζει ο..."Πόλεμος των Άστρων" !!! :crazy::diablo::super::devil::shok:8):D Αλέξη ήρθε η "μεγάλη" ώρα σου! Καλοφόρετα κι όλα να' ρθουν ΟΠΩ ΘΕΣ! Τη δικιά μου TD06 ακόμα τη "λιβανίζουν" στο τελωνείο :crazy: ! Θα τη φέρει ο Αη- Βασίλης :santa: μου φαίνεται!

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

Α ρε 122αρι τι θα σου φορεσει ο καλος ο μπαμπας!!!!

Ρε πολυ παραξενη φτερωτη :p

Μπιλλαρα......... :ass:

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζει ο..."Πόλεμος των Άστρων" !!! :crazy::diablo::super::devil::shok:8):D Αλέξη ήρθε η "μεγάλη" ώρα σου! Καλοφόρετα κι όλα να' ρθουν ΟΠΩ ΘΕΣ! Τη δικιά μου TD06 ακόμα τη "λιβανίζουν" στο τελωνείο :crazy: ! Θα τη φέρει ο Αη- Βασίλης :santa: μου φαίνεται!

Γιωργοοοοοο σε ευχαριστω αγορι.. Σε εμενα ο Αι Βασίλης ηρθε λίγο νωρίτερα... :hyper:

Εσενα θέλει δύο έλκιθρα για το τερας την TD06....Αντε με το καλό και η δικιά σου να έρθει.. :devil:

ειμαι εναντια σε ολους με decat εγληματιες για μενα.

κατα τα αλλα πολυ ωραιο το αμαξι σου!

Play δεκτη η άποψη σου αλλα ο χαρακτηρισμός εγκληματίας ειναι too much και παραμπεμπει σε άλλου τυπου συνυρμούς..

Τεσπα με την εξάτμιση σκέφτομαι είτε ολόσωμη 70αρα είτε 70 dp και υπόλοιπη 63,5 .

Τι λέτε εσείς? :sorry:

Link to comment
Share on other sites

Alex κουκλα η Golfara... Το κοκκινο γ@m@€i....

Και απίστευτα λεπτομερη παρουσιαση απο πληροφορίες και φωτο το Project σου...

Καλη συνεχεια και καλα τελειωματα με πολλα Ps....

Σε ευχαριστω φιλε μου Γιαννη !!! Και εσενα φοβερη η μαυρη γκολφω!!!!! :drool: Εχω ακουσει οτι πυροβολαει... :crazysmile:

Πιστευω ετσι πρεπει να γινεται , να βοηθαει ο ενας τον αλλο με τεχνικες πληροφοριες..

Alex κουκλα η Golfara... Το κοκκινο γ@m@€i....

Και απίστευτα λεπτομερη παρουσιαση απο πληροφορίες και φωτο το Project σου...

Καλη συνεχεια και καλα τελειωματα με πολλα Ps....

Γιαννη προτείνεις 70αρα ολόσωμη ?Σαν την δικια σου εννοω ..Πως την βλέπεις οταν η πλειοψηφία με 140αρια 160αρια φορανε ολοσωμη 63.5??

Άλεξ 3 λέξεις θα πω μόνο!!!

μας έφτιαξες βραδιάτικα!!!

Ετσι θελω , να σε φτιαχνω εσένα.... :air_kiss:

Link to comment
Share on other sites

αερααααααα.....και μαλιστα φενεται να ειναι και μπολικος!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ τρισμεγιστε πατεντιαρη!ευχομαι ολα να πανε καλα!πραγματικα μια φοβερη παρουσιαση για πολλα like...καλη συνεχεια φιλε!

Link to comment
Share on other sites

Eγω να σου πω την αληθεια οταν ξεκινησα να κανω την τελευταια εξατμηση(3η) την εκανα Full 70mm Decat με σκοπο για Hybrid turbo ...

Αν και κατα την γνωμη μου η καλητερη διασταση ειναι 70-63,5 για να μην αδειαζει τοσο γρηγορα η τουρμπινα τα καυσαερια,με αποτελεσμα να χανει λιγη δυναμη στις ψηλες στροφες,μιας και εκει βγαζουμε την δυναμη...

Ευχαριστω και σε σενα για τα καλα σου λογια...

Link to comment
Share on other sites

Oταν έβαλα την ολόσωμη ήμουν χωρίς πρόγραμμα, οπότε έχασα αντί να κερδίσω. Με το πρόγραμμα όμως, παρά το γεγονός ότι είναι light και με 95άρα, έβγαλε 34 κιλά ροπής.

Link to comment
Share on other sites

Άλεξ μπορείς να ακουμπήσεις την τουρμπίνα στο αυτοκίνητό σου δίπλα στην μαμά και να βγάλεις φώτο να κάνουμε σύγκριση?

Link to comment
Share on other sites

Άλεξ μπορείς να ακουμπήσεις την τουρμπίνα στο αυτοκίνητό σου δίπλα στην μαμά και να βγάλεις φώτο να κάνουμε σύγκριση?

Για την παρτη σου θα το κανω... :air_kiss:

αερααααααα.....και μαλιστα φενεται να ειναι και μπολικος!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ τρισμεγιστε πατεντιαρη!ευχομαι ολα να πανε καλα!πραγματικα μια φοβερη παρουσιαση για πολλα like...καλη συνεχεια φιλε!

:drinks: Ανεστη ευχαριστω για τα καλά σου λόγια..ειμαι και εγω περίεργος τι θα βγάλει αυτο το μοτέρ..

Θα ενημερώνω με φωτο και ινφο σχετικά..

Link to comment
Share on other sites

Mπράβο συνονόματε!!!!

Σε ευχαριστω Αλέξανδρε !!!

τωρα σχετικα με την εξάτμιση , εδικα τα 5 αρια δεν αναιβεναν πανω απο 225-230 και αυτο λόγο αντλίας ..

Φανταστείται οτι τα 122αρια φοράμε την αντλία απο το roko 160αρι..(Εγω τουλάχιστον) .Παρόλα αυτα τα αμάξια όπως τα δικά σας δουλεύουν μια χαρα και ειναι πλύ δυνατα με 70αρι dp και 63.5 υπόλοιπη..

Αν ήξερες οτι θα έφτανες 240 - 250 ή και παραπάνω τι θα έβαζες αλέξανδρε?Νιώθεις αδειος στις χαμηλές?φορας ενα καζάνι?

Ειναι χρησιμη η γνώμη σου....

Σαφως ειδα διαφορα,αλλα full70 για 1,4 με oem turbo μου φαινεται μεγαλουτσικη,ποσο μαλλον οταν ειναι και decat... Αντε να δουμε ποτε θα μπω και εγω στο Hybrid Club... =@ =@

Συντομα ευχομαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ποσα άλογα υπολογίζεις γιαννη οτι είσαι?ειδα οτι φορας αντλία οπότε κοντα στα 235 περίπου με 240 σωστα?

Για ιπποδυνάμεις ανω των 250 θα συνιστούσες φουλ 70αρα ή οχι?decat πάντα με 1 καζανακι..

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω Αλέξανδρε !!!

τωρα σχετικα με την εξάτμιση , εδικα τα 5 αρια δεν αναιβεναν πανω απο 225-230 και αυτο λόγο αντλίας ..

Φανταστείται οτι τα 122αρια φοράμε την αντλία απο το roko 160αρι..(Εγω τουλάχιστον) .Παρόλα αυτα τα αμάξια όπως τα δικά σας δουλεύουν μια χαρα και ειναι πλύ δυνατα με 70αρι dp και 63.5 υπόλοιπη..

Αν ήξερες οτι θα έφτανες 240 - 250 ή και παραπάνω τι θα έβαζες αλέξανδρε?Νιώθεις αδειος στις χαμηλές?φορας ενα καζάνι?

Ειναι χρησιμη η γνώμη σου....

Θα έκανα 65άρα την υπόλοιπη εξάτμιση, ίσως 70άρα αν μιλάμε για πάνω από 250 άλογα. Οχι, στις χαμηλές είναι εκπληκτικό το αυτοκίνητο, ελέω κομπρέσσορα. Ασε που την μέγιστη ροπή (34 κιλά) την βγάζει στις 2800rpm και όπως είναι φυσιολογικό, μετά τις 6100 ψοφάει. Φοράω τελικό-μεσαίο και 200άρη καταλύτη HJS.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι η ιδανική λύση. 8)

Και εγώ. Άλεξ μετά το ψάξιμο που κάναμε στο ΕΤΚΑ πιστεύω είσαι για πολλά άλογα χεχεχε :super:.

Με το καλό :thumbsup2:

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα,αν μιλαμε για 250+ πιστευω πως θα ειναι υπεραρκετη η 70αρα...

Τωρα υπολογιζω περιπου στα 225, μιας και η αντλια ειναι καθ΄ οδον (θελω να πιστευω) γι΄ αυτο εχω βαλει τον αστερισκο... :p

Θα μπουν ολα μαζι τα πραγματα...Hybrid Turbo και αντλια υψιλης...Θα προσπαθησουμε για το καλυτερο....

Edited by giannakis_TSi
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.