Jump to content
thanarg

Πλαφονιέρα Για Golf 5

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά και Χρόνια Πολλά!!Έχω το golf 5 1,6 fsi και η πλαφονιέρα του ειναι η απλή(χωρίς φωτισμό στα κουμπάκια του).Ξέρει κανείς να μου πει αν μπορώ να βάλω αυτη με τον ambiente φωτισμό??Έχουνε διαφορετικές φίσες??Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και Χρόνια Πολλά!!Έχω το golf 5 1,6 fsi και η πλαφονιέρα του ειναι η απλή(χωρίς φωτισμό στα κουμπάκια του).Ξέρει κανείς να μου πει αν μπορώ να βάλω αυτη με τον ambiente φωτισμό??Έχουνε διαφορετικές φίσες??Ευχαριστώ!!

βγαζεις την απλη και βαζεις την αλλη χωρις καμια μετατροπη! κοστος περιπου στα 45 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

βγαζεις την απλη και βαζεις την αλλη χωρις καμια μετατροπη! κοστος περιπου στα 45 ευρω.

απο την αντιπροσωπεια?? να ρωτησω του 5 με του 6 ειναι διαφορετικη?? εγω που εχω polo gti 2010 λετε να κανει?

Link to comment
Share on other sites

Πάνω στο θεματάκι αυτό

Υπάρχει δυνατότητα κάποιος με ΕΤΚΑ,γιατί το έχω σβήσει, να μου δώσει τον κωδικό για ambiente χωρίς ηλιοροφή ?

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι, στο δικο μου golf εχω την απλη πλαφονιερα, εαν αγωρασω με τα led με το που την τοποθετησω τα led θα αναβουνε οταν αναβω τα φωτα? ή θα ειναι συνεχεια αναμένα. Αυτο υποστηρίζεται απο το αυτοκινητο μου?

σασ ευχαριστώ

http://www.ebay.de/itm/NEU-Golf-5-6-Plus-Innenleuchte-Leseleuchte-LED-Ambiente-/190573111725?pt=DE_Autoteile&hash=item2c5f0ae9ad

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν πρόσεχε γιατί αυτό στο link που δίνεις δεν έρχεται Ελλάδα και αν στο στείλει ο γερμανός θα σε χρεώσει κανένα εξωφρενικό ποσό (15-20 ευρώ) έξοδα αποστολής.

Κατα τ' άλλα ναι μπαίνει και ανάβει κανονικά. Έχω ρωτησει σε κατάστημα όπου θα μου έβρισκε τιμούλα απο αντιπροσωπεία οπότε απο Δευτέρα που θα το μάθω θα βάλω τιμή και Part Number.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν πρόσεχε γιατί αυτό στο link που δίνεις δεν έρχεται Ελλάδα και αν στο στείλει ο γερμανός θα σε χρεώσει κανένα εξωφρενικό ποσό (15-20 ευρώ) έξοδα αποστολής.

Κατα τ' άλλα ναι μπαίνει και ανάβει κανονικά. Έχω ρωτησει σε κατάστημα όπου θα μου έβρισκε τιμούλα απο αντιπροσωπεία οπότε απο Δευτέρα που θα το μάθω θα βάλω τιμή και Part Number.

Σε ευχαριστώ φίλε μου, ενοητε πως θα το αγωρασω απο Ελλαδα, απλος το εβαλα για την φωτο, θα ρωτησω και εγω απο εβδωμαδα ποσο κοστιζει η πλαφονιερα μαζι με την θηκη γυαλιων. Τα Led νομιζω πως φωτίζουνε όταν αναβουμε τη μηχανη και οχι οταν αναβουμε τα φωτα. Ας μας το επιβαιβεώσει κάποιος που την έχει.

Edited by dj_michel
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου, ενοητε πως θα το αγωρασω απο Ελλαδα, απλος το εβαλα για την φωτο, θα ρωτησω και εγω απο εβδωμαδα ποσο κοστιζει η πλαφονιερα μαζι με την θηκη γυαλιων. Τα Led νομιζω πως φωτίζουνε όταν αναβουμε τη μηχανη και οχι οταν αναβουμε τα φωτα. Ας μας το επιβαιβεώσει κάποιος που την έχει.

Με τα φώτα ανάβουν τα led.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν οι κωδικοί είναι οι εξής:

Πλαφονιέρα με λεντάκια (χωρις ηλιοροφή): 1Κ0 947 105

Θήκη γυαλίων: 1Κ0 868 837

Βάση (όχι απαραίτητη αλλά σε περιπτωση που σας χρειαστεί) : 1Κ0 867 489

Edited by Paul_Fsi
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παντος παιδια για την πίσω πλαφονιερα και αναφερομε στιν Spor εκδωση, δεν εχει LED φωτισμο στα κουμπακια, απλος εχει 2 SPOT προβολακια και μια κεντρικη λαμπα στη μέση.

Παντος παιδια για την πίσω πλαφονιερα και αναφερομε στιν Spor εκδωση, δεν εχει LED φωτισμο στα κουμπακια, απλος εχει 2 SPOT προβολακια και μια κεντρικη λαμπα στη μέση.

Βλέπω ομως πως τελικα κατι υπαρχει αλλα δεν ξερουμε τουσ κωδικουσ τους

post-9523-0-13677900-1317336026_thumb.jp

Edited by dj_michel
Link to comment
Share on other sites

Ιδιοκατασκευή είναι.Δυστυχώς δεν υπάρχει κωδικός για πλαφονιέρα με λαμπάκια led.

Link to comment
Share on other sites

Ιδιοκατασκευή είναι.Δυστυχώς δεν υπάρχει κωδικός για πλαφονιέρα με λαμπάκια led.

Professor, απο οτι βλέπω πρεπει να ειναι στο νεο POLO αυτο διαβαζω σε αυτην τη σελιδα

http://forum.polo9n.info/led-technik-und-beleuchtung/innenbeleuchtung-hinten-mit-ambiente-aus-golf-v-passat-t28421.html

πιστευω πως τεριαζει και σε GOLF, αρκει να μαθουμε τον κωδικο του.

Βαιβεα υπαρχει και ο δρομος της ιδιοκατασκευεις που πολυ σωστα αναφερεις αλλα απο οτι βλεπω πρεπι να χαλασουμε και μια μπροστινη πλαφονιερα οποτε το κοστος ειναι μεγαλο, και ρευμα πρεπει να στειλουμε απο την μπροστινη πλαφονιερα για τον φωτισμο και μονο.

http://www.motor-talk.de/blogs/-neo-s-blog/umbau-der-hinteren-innenleuchte-auf-bel-schalter-und-ambientebeleuchtung-passat-3c-b6-t3247300.html

Edited by dj_michel
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.