Jump to content
Theos GT

Τοποθετηση Front Mount Intercooler Σε Tsi

Recommended Posts

Παιδια σκεφτομαι την τοποθετηση front mount intercooler στο γκολφ μου αλλα οχι τη λυση του παραλληλου που δινει η forge.

Σκεφτομαι να καταργησω το εργοστασιακο τελειως και να βρω ενα ιντερκουλερ ακομα και χειροποιητο με τις καταλληλες διαστασεις αναλογως της ιπποδυναμης του αυτοκινητου..

Θα υπαρχει θεμα με το μοτερ,η γινεται χαλαρα κ ανετα αυτη η δουλεια; δεν θελω να βαλω ιντερκουλερ απο S3.

μια αλλη λυση που παιζει ειναι το παραλληλο ιντερκουλερ απο την supercharged οποιο παιζει κοπλε με σωληνωσεις στα 400 ευρω...τι απ τα δυο να επιλεξω;

φοβαμαι με το παραλληλο οτι ισως εχει λαγκαρισμα το αμαξι...

θελω τη βοηθεια σας!!!

Link to comment
Share on other sites

μεγαλη κουβεντα!οτι δεν εχει δοκιμαστει δεν μπορεις να ξερεις αν και πως 8α λειτουργησει.και δεν νομιζω κανεις να τα εχει δοκιμασει αυτα.η πεπατημένη παντως δειχνει σ3 και μονο αν εχεις βλεψεις απο φτερωτη και πανω αξιζει κατι αλλο.τα υπολοιπα ειναι για να γεμιζουν σελιδες στα φορουμ. :)

Link to comment
Share on other sites

μεγαλη κουβεντα!οτι δεν εχει δοκιμαστει δεν μπορεις να ξερεις αν και πως 8α λειτουργησει.και δεν νομιζω κανεις να τα εχει δοκιμασει αυτα.η πεπατημένη παντως δειχνει σ3 και μονο αν εχεις βλεψεις απο φτερωτη και πανω αξιζει κατι αλλο.τα υπολοιπα ειναι για να γεμιζουν σελιδες στα φορουμ. :)

η μεγαλυτερη φτερωτη θα μπει σε 6 μηνες..γι αυτο κ επελεξα κ custom προγραμμα κ σκεφτηκα και αυτη τη λυση για το ιντερκουλερ..

Edited by Theos GT
Link to comment
Share on other sites

s3 βαλε...

ΔΕΝ υπαρχει περίπτωση να εχεις LAG με παράλλήλο εκτως αν βάλεις κανα ΤΕΡΑΣ της AMS..

υπάρχουν και άλλες λυσεις με παράλληλα cooler εκτως απο το FORGE κλπ.

τσεκαρε λιγο Ebay.

σκέψου πως το S3 cooler το κρατάνε μέχρι και S3 πρώτο στάδιο.

2.0TFSI k04!!!

:zorro:

Link to comment
Share on other sites

s3 βαλε...

ΔΕΝ υπαρχει περίπτωση να εχεις LAG με παράλλήλο εκτως αν βάλεις κανα ΤΕΡΑΣ της AMS..

υπάρχουν και άλλες λυσεις με παράλληλα cooler εκτως απο το FORGE κλπ.

τσεκαρε λιγο Ebay.

σκέψου πως το S3 cooler το κρατάνε μέχρι και S3 πρώτο στάδιο.

2.0TFSI k04!!!

:zorro:

συμφωνω πανο απλα μου αρεσει πολυ το front mount μιας και σκεφτομαι να βγαλω τη μεσαια σιτα απ τον προφυλακτηρα...αν βρεις κανενα link στειλε με πμ...η γραψε εδω..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου,εγω στο 5αρι μου δεν πηγα στην λυση του s3 η του παραλληλου.εφτιαξα σε γνωστο ιντρερκουλερα(σου στελνω με πμ αν θες το ονομα) σωληνωσεις αλλες και fmic.παρολο που βγηκε μεγαλο σε διαστασεις με μεγαλη παροχη δεν ειχε λαγκαρισμα αντιθετα ειδα τεραστια στα επανειλημμενα πατηματα επαθα πλακα!και πολυ διαφορα επισης μετα τις 6000στροφες.το αμαξι εχει φιλτρο και προγραμμα.

μπορω να βαλω και φωτο αλλα δεν ξερω πως να τις ανεβασω εδω να φαινονται.το μονο που κοβεις ειναι λιγο στην μετωπη οπως θα δεις στην φωτο.βεβαια το το μαμα δεν μπορεσα να το βγαλω γιατι κραταει το ψυγειο πανω του αλλα καποια στιγμη θα το αφαιρεσω με αλλο τροπο.

φωτο:

http://imageshack.us/f/217/dsc00040xt.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/560/24556112666595428854100.jpg/

Edited by tsi.xristos
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου,εγω στο 5αρι μου δεν πηγα στην λυση του s3 η του παραλληλου.εφτιαξα σε γνωστο ιντρερκουλερα(σου στελνω με πμ αν θες το ονομα) σωληνωσεις αλλες και fmic.παρολο που βγηκε μεγαλο σε διαστασεις με μεγαλη παροχη δεν ειχε λαγκαρισμα αντιθετα ειδα τεραστια στα επανειλημμενα πατηματα επαθα πλακα!και πολυ διαφορα επισης μετα τις 6000στροφες.το αμαξι εχει φιλτρο και προγραμμα.

μπορω να βαλω και φωτο αλλα δεν ξερω πως να τις ανεβασω εδω να φαινονται.το μονο που κοβεις ειναι λιγο στην μετωπη οπως θα δεις σε μια φωτο αν καταφερω και τις ανεβασω.

περιμενω πληροφοριες!!!!!! δωσε μου τα φωτα σου !!!!!

Link to comment
Share on other sites

το θεμα στο παραλληλο ειναι με μαμα η με σ3 μαζι?

μαζί με S3!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.