Jump to content
nulispa

Golf V Gti- Κρεμαει Στις Ψηλες Ταχυτητες

Recommended Posts

παιδια μου χει τυχει, σε ταξιδια μονο, οταν πηγαινω με 200+ για αρκετη ωρα, το αμαξι καποια στιγμη να σκαλωνει και να κοβεται το γκαζι αποτομα με αποτελεσμα να πεφτει ακαριαια η ταχυτητα μου.το αμαξι επανερχεται αν ανοιγοκλεισω εκεινη τη στιγμη τη μιζα.μεσα σε ενα ταξιδι αυτο μου γινεται 1-2 φορες το πολυ. μου παν οτι ειναι τρομπα βενζινης την αλλαξα ,αλλα παλι τα ιδια. εχει τυχει αυτο ποτε σε καποιον??τι μπορει να ειναι??

το αμαξι ειναι μαμα.

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγοκλείνεις την μίζα στα 200 km/h??? :p

Έτσι και σου κλειδώσει το τιμόνι ή γίνουν σκληρά τα φρένα δεν θέλω να φαντάζομαι την συνέχεια...όπως είπε και ο mike τρομάζω!!

Όπως και να έχει κούμπωσε το vag com,άν έχεις, ειδάλλως στην αντιπροσωπεία!!

Όλο και κάποιο σφάλμα θα έχει καταγράψει ο εγγέφαλος και ελπίζω να βρεθεί το πρόβλημα!!

Σε καμία περίπτωση,για την ασφάλεια την δική σου και των γύρω σου,μην ξαναδοκιμάσεις το τρικ με την μίζα

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγοκλείνεις την μίζα στα 200 km/h??? :p

Έτσι και σου κλειδώσει το τιμόνι ή γίνουν σκληρά τα φρένα δεν θέλω να φαντάζομαι την συνέχεια...όπως είπε και ο mike τρομάζω!!

Όπως και να έχει κούμπωσε το vag com,άν έχεις, ειδάλλως στην αντιπροσωπεία!!

Όλο και κάποιο σφάλμα θα έχει καταγράψει ο εγγέφαλος και ελπίζω να βρεθεί το πρόβλημα!!

Σε καμία περίπτωση,για την ασφάλεια την δική σου και των γύρω σου,μην ξαναδοκιμάσεις το τρικ με την μίζα

το χω παει σε εξουσιοδοτημενους αντιπροσωπους και συνεδεσαν τον εγκεφαλο και δεν εβγαζε σφαλμα... δεν μπορουν να βρουν το προβλημα..

Link to comment
Share on other sites

παιδια μου χει τυχει, σε ταξιδια μονο, οταν πηγαινω με 200+ για αρκετη ωρα, το αμαξι καποια στιγμη να σκαλωνει και να κοβεται το γκαζι αποτομα με αποτελεσμα να πεφτει ακαριαια η ταχυτητα μου.το αμαξι επανερχεται αν ανοιγοκλεισω εκεινη τη στιγμη τη μιζα.μεσα σε ενα ταξιδι αυτο μου γινεται 1-2 φορες το πολυ. μου παν οτι ειναι τρομπα βενζινης την αλλαξα ,αλλα παλι τα ιδια. εχει τυχει αυτο ποτε σε καποιον??τι μπορει να ειναι??

το αμαξι ειναι μαμα.

Μου το έκανε και μένα κάποτε όταν είχα προβληματικό custom πρόγραμμα αλλά με Β.Τurbo και το εκλάμβανα -και μάλλον ήταν- ένα είδος Safe Mode. Δεν άναβε λαμπάκι (check engine)και στο διαγνωστικό οι μνήμη βλαβών έβγαζε άσχετες δυσλειτουργίες.Γενικά το εμφάνιζε σε σταθερές ταχύτητες! Θα μου πεις: "Φίλε τί σχέση έχει το μοτέρ Opel με μοτέρ V.A.G;" Εντάξει είναι διαφορετικά αλλά στους αισθητήρες και γενικά στα ηλεκτρονικά όταν τα αυτοκίνητα βελτιώνονται έχουν τα ίδια κουσούρια!!! Λοιπόν ρισκάρω να σου πω ότι είναι θέμα προγράμμτος, πιθανό ξεκαλιμπράρισμα αλλά κοίτα αισθητήρες (εμένα το τραγούδι το..."σφύριζε" π.χ ο map sensor) αλλά επιπλέον έχανα κι από σωληνώσεις cooler! Δεν ξέρω αν βοηθάνε αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε και μένα κάποτε όταν είχα προβληματικό custom πρόγραμμα αλλά με Β.Τurbo και το εκλάμβανα -και μάλλον ήταν- ένα είδος Safe Mode. Δεν άναβε λαμπάκι (check engine)και στο διαγνωστικό οι μνήμη βλαβών έβγαζε άσχετες δυσλειτουργίες.Γενικά το εμφάνιζε σε σταθερές ταχύτητες! Θα μου πεις: "Φίλε τί σχέση έχει το μοτέρ Opel με μοτέρ V.A.G;" Εντάξει είναι διαφορετικά αλλά στους αισθητήρες και γενικά στα ηλεκτρονικά όταν τα αυτοκίνητα βελτιώνονται έχουν τα ίδια κουσούρια!!! Λοιπόν ρισκάρω να σου πω ότι είναι θέμα προγράμμτος, πιθανό ξεκαλιμπράρισμα αλλά κοίτα αισθητήρες (εμένα το τραγούδι το..."σφύριζε" π.χ ο map sensor) αλλά επιπλέον έχανα κι από σωληνώσεις cooler! Δεν ξέρω αν βοηθάνε αυτά...

το αμαξι μου δεν ειναι πειραγμενο! οποτε ποιο προγραμμα να φταιει??

Link to comment
Share on other sites

παιδια μου χει τυχει, σε ταξιδια μονο, οταν πηγαινω με 200+ για αρκετη ωρα, το αμαξι καποια στιγμη να σκαλωνει και να κοβεται το γκαζι αποτομα με αποτελεσμα να πεφτει ακαριαια η ταχυτητα μου.το αμαξι επανερχεται αν ανοιγοκλεισω εκεινη τη στιγμη τη μιζα.μεσα σε ενα ταξιδι αυτο μου γινεται 1-2 φορες το πολυ. μου παν οτι ειναι τρομπα βενζινης την αλλαξα ,αλλα παλι τα ιδια. εχει τυχει αυτο ποτε σε καποιον??τι μπορει να ειναι??

το αμαξι ειναι μαμα.

Ωχ! "ΑΚΥΡΟ" ΟΛΟ ΤΟ PΟSΤ,τώρα το είδα!

Link to comment
Share on other sites

οταν λες σκαλωνει τι εννοεις?ενω εχεις τερμα γκαζι πεφτουν οι στροφες?και που φτανουν?3000?

ναι αυτο. ειναι σαν να αφηνω το γκαζι σκεψου αυτο. η μηχανη συνεχιζει να λειτουργει.. αλλα πεφτουν οι στροφες

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να το τσεκάρεις με vag com εν κινήσει να δει κάποιος αν κλείνει η πεταλούδα, μάλλον κάτι τέτοιο συμβαίνει.

Μέτρα πεταλούδα εν κινήσει και πίεση καυσίμου από την υψηλής.

Στο ρελαντί έχεις αρρυθμία?

Μήπως είναι κανένας δότης στροφών ή μάτι εκκεντροφόρου.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να το τσεκάρεις με vag com εν κινήσει να δει κάποιος αν κλείνει η πεταλούδα, μάλλον κάτι τέτοιο συμβαίνει.

Μέτρα πεταλούδα εν κινήσει και πίεση καυσίμου από την υψηλής.

Στο ρελαντί έχεις αρρυθμία?

Μήπως είναι κανένας δότης στροφών ή μάτι εκκεντροφόρου.

το ρελαντι ειναι κομλπε. αυτο το vag com τι ειναι ??

Link to comment
Share on other sites

το ρελαντι ειναι κομλπε. αυτο το vag com τι ειναι ??

Πήγαινε στο εξουσιοδοτημένο στην περιοχή σου και κάνε μια βόλτα έχουν κι αυτοί φορητό διαγνωστικό.

Όταν στο κάνει αυτό μετά αν πατήσεις γκάζι ξανά ανεβάζει πάνω από τις 4Κ -4,5Κ ?

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο εξουσιοδοτημένο στην περιοχή σου και κάνε μια βόλτα έχουν κι αυτοί φορητό διαγνωστικό.

Όταν στο κάνει αυτό μετά αν πατήσεις γκάζι ξανά ανεβάζει πάνω από τις 4Κ -4,5Κ ?

οταν μου το κανει αυτο το γκαζι νεκρωνει. δηλαδη και να το παταω δεν ανταποκρινεται.

Link to comment
Share on other sites

οταν μου το κανει αυτο το γκαζι νεκρωνει. δηλαδη και να το παταω δεν ανταποκρινεται.

αν δεν βγαζει σφαλμα να κανουν μια δοκιμη με καινουριο εγκεφαλο μηπωσ υπαρχει εκει θεμα

Link to comment
Share on other sites

Safe mode μου μυριζει για αυτο και ο εγκεφαλος δεν λεει τιποτα.

Αν μπορεις να κανεις μια δοκιμη με 100αρα στο επομενο να δεις αν στο παρουσιασει.

1ον το safe mode βγαζει καποια ενδειξη στο καντραν??

2ον για ποιο λογο να κανει safe mode??

Link to comment
Share on other sites

1ον το safe mode βγαζει καποια ενδειξη στο καντραν??

2ον για ποιο λογο να κανει safe mode??

OXI δεν ειναι απαραιτητο να αναψει λυχνια.

Μπορει και απο βενζινη.Σε scoda rs εμεινε πριν την Κορινθο (safe mode) απο βενζινη.λογω νερων στην βενζινη ηθελε και αδειασμα το ρεζερβουαρ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.