Jump to content
Kwstas77

Απορία Για Την Εκκίνηση Του Κινητήρα.

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά έχω μια απορία σχετικά με την εκκίνηση του αυτοκίνητου.

Μπορούμε να ανάβουμε την μηχανή κατευθείαν?? δηλαδή να γυρίζουμε το κλειδί τέρμα και να ανάβει ή πρέπει πρώτα να το γυρνάμε στην μπαταρία , να σβήνουν τα λαμπάκια και μετά να το ανάβουμε??

Έχω golf 6 tsi 122 manual αν αυτό αλλάζει κάτι..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω μια απορία σχετικά με την εκκίνηση του αυτοκίνητου.

Μπορούμε να ανάβουμε την μηχανή κατευθείαν?? δηλαδή να γυρίζουμε το κλειδί τέρμα και να ανάβει ή πρέπει πρώτα να το γυρνάμε στην μπαταρία , να σβήνουν τα λαμπάκια και μετά να το ανάβουμε??

Έχω golf 6 tsi 122 manual αν αυτό αλλάζει κάτι..

2,3 δευτερολεπτα το πολυ θελουν να σβησουν τα φωτακια οποτε καλο ειναι να περιμενεις λιγο και μετα να αναβεις την μηχανη! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω μια απορία σχετικά με την εκκίνηση του αυτοκίνητου.

Μπορούμε να ανάβουμε την μηχανή κατευθείαν?? δηλαδή να γυρίζουμε το κλειδί τέρμα και να ανάβει ή πρέπει πρώτα να το γυρνάμε στην μπαταρία , να σβήνουν τα λαμπάκια και μετά να το ανάβουμε??

Έχω golf 6 tsi 122 manual αν αυτό αλλάζει κάτι..

To δευτερο, ασε να κανει δλδ το check και μετα βαλε μπρος.

Link to comment
Share on other sites

πότε δεν το έχω κα΄νει αύτο και ούτε καν το ανφερει στο manual -

κατευθειαν βάζω μπροστα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω περισσότερο μέχρι να εμφανιστεί η ώρα στον υπολογιστή plus. Περιμένουμε που περιμένουμε να ζεσταθεί ο κινητήρας λόγω tsi, μερικά πρόσθετα δλ νομίζω δεν είναι πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν περιμένω να ζεσταθει ,ξεκιναω αμέσως απλά πάω χαλαρα μέχρι να ζεσταθεί το λάδι -οδήγηση μεχρι 2-2,5κ στροφες

Link to comment
Share on other sites

2,3 δευτερολεπτα το πολυ θελουν να σβησουν τα φωτακια οποτε καλο ειναι να περιμενεις λιγο και μετα να αναβεις την μηχανη! :D

+10000000000

Περιμένουμε που περιμένουμε να ζεσταθεί ο κινητήρας λόγω tsi, μερικά πρόσθετα δλ νομίζω δεν είναι πρόβλημα.

το καλυτερο για τους tsi........,ασε που μια μερα ξεχαστηκα και εφυγα αμεσως με ψηλες στροφες και παραλιγο να εχω στενες επαφες με τον τοιχο του parking :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παντως τρελη μλκια αυτο το πραγμα.. ΔΛΔ ΕΓΩ ΒΙΑΖΟΜΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΥΓΩ ΜΕ ΚΥΝΗΓΑΝΕ ΠΕΘΑΙΝΩ!!!! ΤΙ πρεπει να περιμενω? Μια φορα εφυγα ΜΠΑΜ γιατι επρεπε και το μονο που θυμαμαι ειναι οτι η πρωτη μπορει να εκανε οβερ 2-μπαρα.. Ειχα και τσεκ στιγμιαιο..

Off Topic

Για να μην πω για το αλλο.. Το τιμονι δεν ξεκλειδωνει αν δεν βαλεις μπρος.. ΔΛΔ αν μεινεις απο βενζινη ή μπαταρια ή οτιδηποτε την εκατσες..
Link to comment
Share on other sites

Το τιμονι αν δεν βαλεις μπρος.. ΔΕΝ ΚΟΥΝΙΕΤΕ!

ΠΟλλες φορες κουναω το Αλλο μου αμαξι με τα χερια διοτι μπροστα στο μαγαζι στο κεντρο γινεται πολεμος με τα παρκινγκ...Με το γκολφ δν γινεται αυτο.. δν μπορω να γυρισω απλα το κλειδι και να το σπρωξω. ΟΣΟ ΔΕΝ θελω να βαζω μπρος το γκολφ για 5 μετρα ΤΟΣΟ το κανω!

Edited by diMake
Link to comment
Share on other sites

Το τιμονι αν δεν βαλεις μπρος.. ΔΕΝ ΚΟΥΝΙΕΤΕ!

ΠΟλλες φορες κουναω το Αλλο μου αμαξι με τα χερια διοτι μπροστα στο μαγαζι στο κεντρο γινεται πολεμος με τα παρκινγκ...Με το γκολφ δν γινεται αυτο.. δν μπορω να γυρισω απλα το κλειδι και να το σπρωξω. ΟΣΟ ΔΕΝ θελω να βαζω μπρος το γκολφ για 5 μετρα ΤΟΣΟ το κανω!

κανεις μεγαλο λαθος απλα δεν εχευ υποβοηθηση!βαλε δυναμη!!!!!!!!!!ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ!αρκει να ειναι ενα κλικ πριν στα λαμπακια δηλαδη.εγω περιμενω μεχρι να τελιωσει το γεμισμα στο δεικτη βενζινης η αντλια βενζινης :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θα με τρελανετε.. Ενας με 6ρι αν γινεται να το κανει. ΧΩΡΙΣ ΝΑ βαλει μπροστα αν γινεται να γυρισει το τιμονι

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει περιπτωση να μη γινεται!στο 5αρι κανονικα.ΠΗΓΑΙΝΕ ΒΑΛΤΩ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΠΡΙΝ ΠΑΡΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΛΑΜΠΑΚΙΑ ΚΑΙ ΒΑΛΕ ΟΤΙ ΔΥΝΑΜΗ ΕΧΕΙς ΚΑΙ ΣΤΡΙΨΤΩ!
Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θα με τρελανετε.. Ενας με 6ρι αν γινεται να το κανει. ΧΩΡΙΣ ΝΑ βαλει μπροστα αν γινεται να γυρισει το τιμονι

δε σου εχει τυχει ποτε σε συνεργειο αυτοκινητων να δεις που μανουβραρουν τα αμαξια σβηστα?

Link to comment
Share on other sites

στο ειπα επειδη εχω αλλαξει 2 διακοπτες και ξερω πως δουλευει το συστημα.δεν κλειδωνει.απλα δεν εχει υποβοηθηση και ειναι πολυ σκληρο.εαν τωρα εισαι σε μια κατηφορα ή γενικα τσουλαει καπου το αμαξι σου θα δεις οτι θα γυρναει πιο ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

ηλεκτρική κρεμαγιέρα έχει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.