Jump to content
playmaker

Αττικη Οδο!

Recommended Posts

ρε παιδια ξερει κανεις στην αττικη οδο αμα σε βγαλουν photo για ταχυτητα σε βγαζουν απο τι μουρη?η απο πισω?

στην εθνικη αθηνων πατρων?μπροστα ι πσιω?

Link to comment
Share on other sites

παντα σε παιρνουν απο πισω.και στη κυριολεξια αμα ξεπερνας κατα πολυ το οριο ταχυτητας

αχαχαχαχ standard e?ξερετε και πως πανε τα προστιμα?απο πισω μονο στην αττικη δηλαδη
Link to comment
Share on other sites

και στην αττικη οδο και παντου σε τραβαει απο πισω η καμερα.ετσι προβλεπει η νομοθεσια νομιζω.στην α8ηνων-πατρων οι στημενες καμερες δε λειτουργουν.μονο αμα πεσεις σε μπλοκο με στημενο ''οπλο''..

για τα προστιμα θα σε γελασω δε ξερω και καλυτερα που δεν εχω μαθει ακομα..

Link to comment
Share on other sites

Υπερβαση οριου ταχυτητας εως 20 χλμ/ωρα 40 ευρω

Υπερβαση οριου ταχυτητας εως 20 -30 χλμ/ωρα 100 ευρω και 5 βαθμους :cry:

Υπερβαση οριου ταχυτητας απο 30χλμ/ωρα και ανω 350 ευρω και αφαιρεση αδεια οδηγησης για 60 μερες…. :sorry::fool::cray:

Αυτο βρηκα στο περιοδικο autotriti. http://www.autotriti.gr/xrhsima/xrhs...ID_CATEGORY=10

Η καμερα σε φωτογραφιζει παντα απο πισω (για την προστασια προσωπικων δεδομενων κτλ)

Επισης και κατι αλλο που μου το ειχε μαθει ενα φιλαρακι που δουλευε τροχαια(καποιοι μπορει να το γνωριζετε ηδη) : Στημενη καμερα υπαρχει παντα μετα την τριτη πινακιδα προειδοποιησεως!Ετσι αν ειστε λιγο προσεκτικοι και μετρατε τις πινακιδες θα αποφυγετε πολλα 'ραβασακια'!!! :thumbsu:

Edited by SPYROS81
Link to comment
Share on other sites

Οι μόνες κάμερες που λειτουργούν είναι στην αττική οδό. Στους υπόλοιπους δρόμους λόγο των ακριβών αναλώσιμων είναι εκτός λειτουργίας. ΠΧ οι κάμερες για ΄παραβιάσεις στην λεωφόρο συγγρού είναι εκτός εδώ και χρόνια...

Όταν η κλήση απαιτεί και αφαίρεση διπλώματος τότε την πληρώνει ο ιδιοκτήτης (το όνομα που είναι στην άδεια), αφού δεν ξέρουν ποιος οδηγεί. Την έχουν πατήσει πατεράδες φίλων μου... :laugh:

Edited by Hommer
Link to comment
Share on other sites

Υπερβαση οριου ταχυτητας εως 20 χλμ/ωρα 40 ευρω

Υπερβαση οριου ταχυτητας εως 20 -30 χλμ/ωρα 100 ευρω και 5 βαθμους :cry:

Υπερβαση οριου ταχυτητας απο 30χλμ/ωρα και ανω 350 ευρω και αφαιρεση αδεια οδηγησης για 60 μερες…. :sorry::fool::cray:

Αυτο βρηκα στο περιοδικο autotriti. http://www.autotriti.gr/xrhsima/xrhs...ID_CATEGORY=10

Η καμερα σε φωτογραφιζει παντα απο πισω (για την προστασια προσωπικων δεδομενων κτλ)

Επισης και κατι αλλο που μου το ειχε μαθει ενα φιλαρακι που δουλευε τροχαια(καποιοι μπορει να το γνωριζετε ηδη) : Στημενη καμερα υπαρχει παντα μετα την τριτη πινακιδα προειδοποιησεως!Ετσι αν ειστε λιγο προσεκτικοι και μετρατε τις πινακιδες θα αποφυγετε πολλα 'ραβασακια'!!! :thumbsu:

έτσι ειναι και για ρανταρ αν σε πιασουν ειναι 2.000 ε + 30 μερες αφαιρεση διπλώματος και 60μέρες αφαίρεση πινακιδας

Link to comment
Share on other sites

Φτιαξτε τον τιτλοοοοοοο ρεεεε, τι αττικη οδο ρε παιδια?? αισχος ειναι πια ,κανενας πλεον δεν θυμαται το τελικο (ς).... κριμα..

σορρυ κιολας στον δημιουργο αλλα τρελενομαι με κατι τετοια συντακτικα... εμενα μια φορα μονο με επιασαν, το 2006 με leon 20vt4, κινητο ρανταρ χειρος, με 205 με χτυπησε, την γλυτωσα ομως!!!! Ακομα δεν μπορω να το πιστεψω , αλλα μαλλον ημουν πολυ πειστικος για να με αφησει με τοσα... Ηταν βεβαια και 2 η ωρα τη νυχτα, λιγη λογικη να ειχε ο μπατσος,αδειος ασφαλης δρομος,''γρηγορο'' αυτοκινητο, ξερετε τι εννοω.

Link to comment
Share on other sites

έτσι ειναι και για ρανταρ αν σε πιασουν ειναι 2.000 ε + 30 μερες αφαιρεση διπλώματος και 60μέρες αφαίρεση πινακιδας

αυτο το 2000 ευρω μου φενεται πολυ αστρονομικο ποσο.ισχυει σιγουρα?μεχρι και ο αυτοσχεδιος αγωνας ειναι 1000 πως γινεται το οριο ταχυτητας να ναι τα διπλα...

Link to comment
Share on other sites

Φτιαξτε τον τιτλοοοοοοο ρεεεε, τι αττικη οδο ρε παιδια?? αισχος ειναι πια ,κανενας πλεον δεν θυμαται το τελικο (ς).... κριμα..

σορρυ κιολας στον δημιουργο αλλα τρελενομαι με κατι τετοια συντακτικα... εμενα μια φορα μονο με επιασαν, το 2006 με leon 20vt4, κινητο ρανταρ χειρος, με 205 με χτυπησε, την γλυτωσα ομως!!!! Ακομα δεν μπορω να το πιστεψω , αλλα μαλλον ημουν πολυ πειστικος για να με αφησει με τοσα... Ηταν βεβαια και 2 η ωρα τη νυχτα, λιγη λογικη να ειχε ο μπατσος,αδειος ασφαλης δρομος,''γρηγορο'' αυτοκινητο, ξερετε τι εννοω.

φιλε ειναι ελλειπης προταση (στην) αττικη οδο
Link to comment
Share on other sites

ουτε 2.000 ούτε 1.000...χωρίς παρεξήγηση αλλά που τα βρίσκεται αυτά τα νούμερα????, αν έχεις περάσει τόσο πολύ το όριο σου παίρνουν το δίπλωμα για 30-60 ημέρες και πας δικαστικώς...

επίσης φίλε κώστα το να τρέχεις με 205 χιλιόμετρα σε αστικό δρόμο, (ότι ώρα και να ήταν) είναι κάτι που δεν χρειάζεται να περιφανεύεσαι και ο αστυνομικός έπρεπε να σου είχε πάρει και τις κάλτσες...

Edited by Hommer
Link to comment
Share on other sites

το 700αρι και οχι 1000 σορρυ το διορθωνω φιλε το ξερω επειδη γραψανε περσι φιλο μου για κοντρα...και του πηραν και τα παντα για 2 μηνες.

Link to comment
Share on other sites

το 700αρι και οχι 1000 σορρυ το διορθωνω φιλε το ξερω επειδη γραψανε περσι φιλο μου για κοντρα...και του πηραν και τα παντα για 2 μηνες.

άρα για να πλήρωσε 700 δεν τον έγραψαν για ταχύτητα, αλλά για επικίνδυνους ελιγμούς που κοστίζει περισότερο.... οι αστυνομικοί το κάνουν αυτό, σε πολλές περιπτώσεις (κυρίως Γλυφάδα) για αντικανονικό παρκάρισμα σου βάζουν και μία ράμπα για αναπηρους και από 80 παει στα 120...

Edited by Hommer
Link to comment
Share on other sites

ισχυει αυτο που λες.στο περιπου εκει ηταν ναι..

διαβασα σε ενα αρθρο οτι οι κλησεις σε σχεση με το 2009 εχουν τριπλασιαστει το 2010 και 2011.

καποιος ψαχνεται...

Link to comment
Share on other sites

χτες στην Αττικί οδό "άστραφτε" στο ρεύμα από αεροδρομιο προς ελευσίνα κοντά στην έξοδο 11 αν θυμάμε καλά.

πάντω τα 2000€ που αναφέρονται φαντάζομαι είναι όταν σε πάνε δικαστικός τότε το προστιμο πολλαπλασιαζεται την πάτησε φίλος πλήρωσε 1500€

Link to comment
Share on other sites

τα 2000 που ανεφερα ειναι αν έχεις συσκευη ρανταρ και σε πιασουν, εγινε παρανοηση.

και για αυτοσχεδιους αγωνες ειναι 700ε και 30 μερες το διπλωμα

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως ειχα την ατυχια να την φαω στην αττικη οδο . η παραβαση εγινε τον μαιο, η κληση ηρθε τον δεκεμβριο :S η φωτογραφια ητγαν καθαροτατη αφου σκεφτηκα να τους τη ζητησω για την προσωπικη μου συλλογη :p με επιασε λεει με 183 (υποθετω με οριο 120), προστιμο 350 ευρω και 60 μερες διπλωμα. για οδηγο μπορεις να δηλωσεις οποιον θελεις οχι μονο τον κατοχο της αδειας ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.