Jump to content
atheodor

Προγραμμα Golf Tsi 140 Dsg6

Recommended Posts

Καλησπέρα,

εδώ και περίπου ένα μήνα έχω στη κατοχή μου ένα Golf GT sport TSI 140 DSG6 του 2008 με 60.000. Ενδιαφερόμουν για πρόγραμμα με απλή 95αρα αλλά δεν ξέρω τι παίζει με το DSG6. Επίσης υπάρχει περίπτωση διπλού προγράμματος όπως κάνει η APR με το trip computer και να έχω για παράδειγμα το μαμα 140 και το μαμά 170 από το GT? Κυρίως με ενδιαφέρει να μην πάθει κάτι το μοτέρ γιατί έχει και 60.000km. Τέλος, υπάρχουν κάποια πράγματα τα οποία πρέπει να αλλάξω στο μοτέρ πριν βάλω πρόγραμμα (δεν εννοώ εξατμιση + φιλτρο) λόγω χιλιομέτρων εννοώ, μπουζί κτλ.

Ευχαριστώ πολύ

ΥΓ. Επίσης το αυτοκίνητο είναι σχεδόν setup GT170 έχει μπει εξάτμιση GT και έχω πάρει και φρένα+αναρτήσεις από gt170 τα οποία θα μπουν σε λίγο.

Link to comment
Share on other sites

60.000 χλμ είναι καινούργιο! Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να το φοβάσαι!!! Δεν έχει 200.000!!!! 60 έχει!! Ελεός!!:/

Link to comment
Share on other sites

To 6αρι dsg είναι υγρό και έχει μεγαλύτερες αντοχές απο το 7αρι, επίσημα σηκώνει μέχρι 35kg ροπή.

Υπάρχουν gti dsg 1ο στάδιο με πολλά χιλιόμετρα χωρίς πρόβλημα, βάλτο άνετα! Απλά αν δεν το χεις κάνει ήδη, κάνε αλλαγή λιπαντικού + φίλτρου στο κιβώτιο, είναι η ώρα του στα 60000 ;)

Edited by and64
Link to comment
Share on other sites

60.000 χλμ είναι καινούργιο! Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να το φοβάσαι!!! Δεν έχει 200.000!!!! 60 έχει!! Ελεός!!:/

+1

Link to comment
Share on other sites

Γενικά μου κάνει κατι "σκορτσαρισματα" στις 2.000 στροφες αν δώσω γκάζι ενώ το πάω χαλαρά, όταν όμως το γκαζώνω τέρμα δεν κάνει κιχ. Επίσης μου το κάνει μόνο στα τελευταία του ντεπόζιτου. Υπάρχει περίπτωση να είναι σκουπιδάκια; dsg; ή turbo?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσει που ενώ ακόμα δεν το πήρες σου κάνει σκορτσαρισματα αντί να ψάξεις πρώτα τι φταιει,κατευθείαν πρώτο θέμα που ανοίγεις ψάχνεις τι πρόγραμμα να βαλεις...αν δε λύσεις τώρα το θέμα σου μετά το πρόγραμμα δε πρόκειται να βγάλεις άκρη...

Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει σύνολο 4 φορές στις 4 εβδομάδες που το χω και επειδή χθες που είχα λαμπάκι μου το κάνε πάλι μία φορά είπα να το αναφέρώ. Επίσης το ότι ρωτάω για πρόγραμμα δεν σημαίνει ότι βάζω πρόγραμμα. Η ενημέρωση για το τι παίζει απο προγραμμάτα απέχει πολύ από το να βάλω προγραμμα. Απλα θέλω να ξέρω τι περιθώρια θα χω και όταν τελειώσω με αναρτήσεις/φρένα επισκευές τότε θα αποφασίσω με γνώμονα το τι θα ακούσω εδώ αν τελικά θα το "δυναμώσω".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.