Jump to content
m@kro

Πολυδισκος Του Dsg Σε Polo Gti 6R.

Recommended Posts

Εχθές ήμουν στην αντιπροσωπεία τις Λάρισας για το σέρβις τον 30000 χιλιομέτρων και αφού είχα τρέμουλο στην 2η ταχύτητα διαπιστώθηκε ότι θέλει αλλαγή ο πολύδισκος του DSG(φυσικά μέσα στην εγγύηση). τον παραγγείλανε και τον περιμένουμε να έρθει από Γερμανία.τον έχει αλλάξει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

ουυυυυυυυ Χιλιάδες Golf/Scirocco και γενικα DSG7 . XΑΜΟΣ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟ

Εχει βγει βελτιωμενος λενε και λενε οτι λυνει το προβλημα . Ελπιζω μετα απο 30.000 μην ξαναεμφανιστει

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά. Μετά από την αλλαγή κινητήρα, (και περίπου 800χλμ) σήμερα μου άρχισε τα κόλπα στη 2α το σασμάν........... τι να πώ... γαμώ την τύχη μου!!!

Σε ποιό συνεργείο κάνανε μια μέρα???

Edited by frnty
Link to comment
Share on other sites

Κατεβένει σασμάν ειναι σαν να αλλαζεις δισκοπλατό σε χειροκίνητο

και How To να το κάνεις μονος σου :)

καλα το βιντεο απευθηνεται προφανως σε μηχανικους! το θεμα ειναι πιο συνεργειο στην Αττικη εχει το συγκεκρημενο βαλιτσακι και αλλαζει σωστα και επαγγελματικα με δυναμοκλειδα κλπ το πολυδισκο...... γιατι με σφυρι και καλεμι δε γινεται δουλεια... αν καταλαβαινετε τι εννοω.......

Αν καποιος ξερει καποιο συνεργειο που να τα εχει και να αναλαμβανει την εγκατασταση πολυδισκου ενημερωστε και εδω.....

Link to comment
Share on other sites

καλα το βιντεο απευθηνεται προφανως σε μηχανικους! το θεμα ειναι πιο συνεργειο στην Αττικη εχει το συγκεκρημενο βαλιτσακι και αλλαζει σωστα και επαγγελματικα με δυναμοκλειδα κλπ το πολυδισκο...... γιατι με σφυρι και καλεμι δε γινεται δουλεια... αν καταλαβαινετε τι εννοω.......

σωστός....

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστός Γιώργο οι αντιπροσωπειες άραγε τα κάνουν αυτα βήμα προς βήμα στα DSG που πάνε εντός εγγυησης για πολύδισκο?Ή ανοχές όπως να ναι χωρίς τα σωστα διακενα και οπως ειπες σφυρι και καλέμι ?

Πάντως αν εχεις φίλο με συνεργειο κατεβάζεις σασμαν το πέρνεις σπίτι σου αγοράζεις και τα εργαλεία και το κάνεις δεν ειναι και τιποτα δυσκολο .

Εγω ξέρω ενα που ασχολείται με σασμαν VAG τον Pasoula και κάνει και ανακατασκευές σε DSG

Edited by the_winner
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η βαλίτσα με τα εργαλεία έχει 1.300 ευρώ.οσο για τις ρυθμίσεις αν δεν γίνουν με απόλυτη λεπτομερή τότε όχι μόνο θα ετρεμε αλλά και δεν θα δούλευε σωστά εώς καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Εχθές ήμουν στην αντιπροσωπεία τις Λάρισας για το σέρβις τον 30000 χιλιομέτρων και αφού είχα τρέμουλο στην 2η ταχύτητα διαπιστώθηκε ότι θέλει αλλαγή ο πολύδισκος του DSG(φυσικά μέσα στην εγγύηση). τον παραγγείλανε και τον περιμένουμε να έρθει από Γερμανία.τον έχει αλλάξει κάποιος?

Αν περιμενεις σωστη δουλεια απο αυτη την αντιπροσωπεια μεκαψες......Καλυτερα να πας σε καποια αλλη....Ασχετοι μεχρι αηδειας....Παθων σε διαφορα προβλημα και δεν προκειτα να ξαναπατησω ποτε εκει.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω μια βοήθεια εγώ το polo gti 2012 μοντέλο με 71000 χιλ κ μου ακούγεται κάτι στο σασμάν να χτυπάει ;; μου είπαν ότι είναι ο πολύ δίσκος ... υπάρχει λύση να διορθωθεί ..;;; ευχαριστώ εκτός προτέρων ..

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, dimosgti said:

Καλησπέρα θέλω μια βοήθεια εγώ το polo gti 2012 μοντέλο με 71000 χιλ κ μου ακούγεται κάτι στο σασμάν να χτυπάει ;; μου είπαν ότι είναι ο πολύ δίσκος ... υπάρχει λύση να διορθωθεί ..;;; ευχαριστώ εκτός προτέρων ..

 

 

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως τον αλλαξα στην ΚΑΡΕΝΤΑ παιδια με 450 ευρω αλλα εμεινε μεσα 2 μερες.

(εκτοσ εγγυησης ειμαι)

polo GTI 2010

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.