Jump to content

Recommended Posts

μεθανολη γιατι βρε θες να βαλεις?τι περιμενεις να δεις?αρπαγμα...?

η μεθανολη ανεβαζει τα οκτανια Λευτερη,ετσι θα μπορεσω να δουλεψω και το 3ο σταδιο του προγραμματος αφου η 95αρα βενζινη στο ποσοστο μεθανολης-νερου 50/50 μετατρεπεται σε αγωνιστικη 106 οκτανια με περιπου +35 ιππους,φαντασου να πετυχεις και το ποσοστο 70/30 με 110+οκτανια τι θα φτιαχνει??????ασε που εχεις μικροτερες θερμοκρασιες στην εισαγωγη.πριν λιγο με εξυπηρετησε φιλος και παραγγειλα ολοκληρο το κιτ μεταχειρισμενο απο Αγγλια στα 360 ευρω.

Edited by tolisgti
Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο Τόλη... Να το χαίρεσαι!! Πες λίγο και πόσο παν τα τέλη κυκλοφορίας για 2λτρα στη γερμανία να πάθουν όλοι πλάκα!!!

Από κοντά είναι πολύ καλύτερο... και ο ήχος από την εισαγωγή σε "ανεβάζει" , επρεπε να με πας όμως μια βόλτα!!!χααχαχα!!

Edited by TSOLIAS30
Link to comment
Share on other sites

ενταξει,καμια σχεση,που 660 ευρω που 140 ευρω......η εισαγωγη της APR ηταν οτι καλυτερο ειχα στο αμαξι,τωρα με τη Κ04 ομως δυστηχως θα παρει ποδι....εχει η γερμανια tuning parts να φανε και οι κοτες,τα συνεργεια ειναι απλησιαστα ομως!

Link to comment
Share on other sites

χχαχα μα καλα το καινουργιο εχει κο4 πανω απο μαμα?και μεθανολες....τελικα με κανα σ3 θα σκασεις μυτη σε βλεπω.....

Link to comment
Share on other sites

μπα,βαρεθηκα Λευτερη,θα μεινω με αυτο και θα το φτιαξω.μακαρι να ηταν μαμα Κ04....ζηλεψα απο εσενα και ειπα να αγορασω και εγω ενα σετακι!μου λειπει η εξατμιση και το intercooler,δεν εχω αποφασισει τι να επιλεξω

Link to comment
Share on other sites

ακου τους 120 κατασκευαστες.....http://www.seatnet.gr/forum/viewtopic.php?f=10&t=4766 σ3 8P aloyminioy και τελος μετα για εξατμιση ο συνδυασμος ειναι ενας 80downpipe που να καταληγει σε 70 διαμετρο και 70 σωληνα με 100 τρυπες καταλυτη...παρε φοχ καταλυτη made in germany....ποιο φτηνα θα σου βγει απο εκει αν τον ψωνησεις...εγω εδω τον βρηκα με εισαγωγη στα 250 και ενα ελευθερο τελικο.....

παντως αν ο αγοραστης σου θελει 5ρι εγω το δινω το δικο μου .....εγω πηγαινα σε σ3 χτες....χαχαχαχαχα

δεν μου ειπες σχολιο με το νουμερακι???

Link to comment
Share on other sites

δεν θελω θορυβο πολυ μεσα στη καμπινα και ψαχνομαι γενικα.ολα απο γερμανια τα παιρνω φυσικα!αν δε με πας βολτα δε σχολιαζω....!!!!θα ειμαι Ελλαδα εως το αλλο σαββατο,θα περασεις?

Link to comment
Share on other sites

δεν προλαβαινω βρε θα κατεβω σπιτι σαββατο βραδυ απο αθηνα...λογω δουλειας....δες το βιντεακι τοτε ειναι με τα 350 εκεινο,τωρα παει λιγο καλυτερα ακομη...

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Mπηκε και η εξατμιση σημερα σε Φ76 με στρογγυλες απολιξεις Φ90 φαλτσο και καταλυτη 200αρι Μagnaflow.το λαθος μου ειναι οτι εβαλα μονο τελικο καζανακι και οχι μεσαιο και δεν παλευεται......

img20121012135937.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

χαχα αργησες λιγο αλλα εκανες το μονταζ σου....με γειες το τελικο και τις μπουκες και καταλυτη...ειδες διαφορα?

Link to comment
Share on other sites

χαχα αργησες λιγο αλλα εκανες το μονταζ σου....με γειες το τελικο και τις μπουκες και καταλυτη...ειδες διαφορα?

ειχε βροχη ολη μερα και δεν μπορεσα να καταλαβω,αλλα παρατηρησα πως ανεβηκε ελαχιστα η πιεση.οποτε κατι γινεται!το επομενο ειναι το fmintercooler αφου το περασω πρωτα TUV στη γερμανια..γιατι θα το πληρωσω διπλα.

Link to comment
Share on other sites

Tρελα η Γκολφω Τολη...Με χειροποιητη εξατμιση/ic τι παιζει πανω;Θελει χαρτια;

Επειδη ειναι αυτοκινητο εισαγωγης και το ελεγχουν για πρωτη φορα απαιτουν να ειναι εργοστασιακο για να δουν εαν οι μετρησεις ρυπων ειναι φυσιολογικες,εχουν δικες τους εγκαταστασεις-συνεργεια,εαν ειναι οκ τοτε βαζεις οτι εχτρα θες και ξαναπας τυπικα με μια ματια για να τα δηλωσεις.εαν το αυτοκινητο φερει οποιοδηποτε βελτιωτικό της αντιπροσωπειας τοτε δεν σε παιδευουν καθολου,κοιτανε απλα τα χαρτια.

εγω κρατησα καλου κακου τη μαμα εξατμιση γιατι με βλεπω να τη ξηλωνω...

Link to comment
Share on other sites

τι ειπες τωρα...ανεβηκες με το θηριο πανω στη γερμανια.....???

οχι βρε,τον αλλο μηνα θα το παρω το αμαξι.

Ωραίος Τόλη, με γεια! Intercooler ποιο σκέφτεσαι να βάλεις??

θα βαλω παραλληλο FMIC,αν πετυχω καμια καλη τιμη θα βαλω forge απο Ελλαδα αλλιως θα παρω καποιο απλο απο Αυστρια,απο εργοστασιο απευθειας.

Link to comment
Share on other sites

για ποσα αλογα σκοπευεις να το φτιαξεις???

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

δεν κατασταλαζω ευκολα σε ενα αμαξι και δεν βαζω ευκολα στοχους για να σου πω καποιο νουμερο,το φτιαχνω μεχρι το σημειο που θα ξενερωσω και θα παρει ποδι ειτε μαμα ειτε στη παρουσα κατασταση.το αγαπημενο μου αυτοκινητο ειναι το S5,το θελω σαν τρελος,αν μου δωθει η ευκαιρια το δινω και τωρα το Golf για το συγκεκριμενο!

Link to comment
Share on other sites

ελα να σε φιλοξενησω καποιες μερες στο μοναχο να δεις κριση...

εισαι κακος!!!!

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο αλλά εμένα το αγαπημένο μου είναι αυτό http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/2863701/

Η ειρωνία είναι οτι κάνει ακριβώς όσο πήρα το δικό μου Γ@@ τα τεκμήρια τα τέλη τις ασφάλειες και τις βενζίνες

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα εσυ δεν εδωσες 28...συν βρε αποστολη αυτο ειναι 4200 κυββικα του τεστινκ ποιο ακριβες ασφαλειες και σερβισε αλλα και σημα πανω απο 1000 πας μετα....ενα προγραμμα το χρονο υπερ του κρατους και απρ κιολας!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν κατασταλαζω ευκολα σε ενα αμαξι και δεν βαζω ευκολα στοχους για να σου πω καποιο νουμερο,το φτιαχνω μεχρι το σημειο που θα ξενερωσω και θα παρει ποδι ειτε μαμα ειτε στη παρουσα κατασταση.το αγαπημενο μου αυτοκινητο ειναι το S5,το θελω σαν τρελος,αν μου δωθει η ευκαιρια το δινω και τωρα το Golf για το συγκεκριμενο!

Πόσο σε καταλαβαίνω δεν μπορείς να φανταστείς !!! Και τώρα που είναι και χώμα η τιμή τους μεταχείρω είναι τρελή ευκαιρία το S5!!! Και εμένα η λατρεία μου αλλά τα λεφτά που ζητάει το κράτος για αυτό το αυτοκίνητο, το κάνουν απαγορευτικό...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.