Jump to content
lordos44

Polo Gti 2011 Φοβερο Τριξημο Απο Τα 140 Χιλομετρα Και Πανω

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους και ολες παιδια πριν απο λιγες ωρες γυρισα απο ταξιδακι ειχα παει μεχρι τιν κυλληνη αθηνων πατρων και παει λεγοντας ξερω οτι οι δρομοι μας ειναι χαλια αλλα το αμαξι μου

polo gti 2011 με μολης 27000 χιλιομετρα και εντελος ατρακαριστω μεχρι τα 140 χιλιομετρα ιταν ολα

φυσιολογικα απο εκει και πανω αρχισαν τα προβληματα τριξιμο μεσα στην καμπινα και γενικα ετρεμε ολο το εσωτερικο οσο και εξωτερικο και γενικα θπερβολικο θορυβο , μου εδινε την εντιποση οτι θα κοπει στιν μεση το αμαξι μεχρι και το τιμονι ετρεμε εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορει να εχει συμβει

Edited by lordos44
Link to comment
Share on other sites

Μήπως θέλει μια απλή ζυγοστάθμιση? Στο έκανε σε συγκεκριμένο εύρος ταχύτητας ή απλά πάνω από τα 140? Δηλαδή μήπως μετά πχ τα 160 σταμάταγε? Απο λάστιχα σε τι κατάσταση βρίσκεσαι? 27000 χλμ με επιθετική οδήγηση απότομα ξεκινήματα και στροφιλίκι θα μπορούσαν να είχαν καταστρέψει τα λάστιχά σου και να φταίει αυτό. Πάντως έτσι όπως το περιγράφεις εμένα μου κάνει για ζυγοστάθμιση. Τώρα εάν δεν είναι αυτό θυμήσου πότε ακριβώς στο έκανε, δοκίμασες και με 5η και με 6η? στο έκανε και με γκάζι και αφήνοντας το γκάζι?

Edited by archon_rc
Link to comment
Share on other sites

μπορει να εχει χασει λιγο αερα καποιο λαστιχο. και γω το ειχα παθει αυτο με προηγουμενο μου αμαξι επειδη ειχαν διαφορετικη πιεση τα λαστιχα

Link to comment
Share on other sites

τα λαστιχα μου ειχαν την σωστη πιεση 39 τα μπροστα και 36 τα πισω . Ολο το τρεμουλο το εκανε απο τα 140 χιλιομετρα και πανω

ουτε στα 180 σταματουσε ο θορυβος ισα ισα που γινοτανε ποιο εντονος παντα με γκαζι πατιμετο

Link to comment
Share on other sites

Με αυτή την πίεση στα ελαστικά, το αυτοκίνητο λογικά, θα χοροπηδούσε! Μάξιμουμ πίεση είναι 33 μπρος - πίσω.

Τσέκαρε πρώτα την κατάσταση των ελαστικών. Είναι ΟΚ? τα έχεις κάνει μπρος - πίσω? Αν σε αυτά είσαι ΟΚ, κοίταξε αυτό που έγραψαν πριν και οι υπόλοιποι για ζυγοστάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτή την πίεση στα ελαστικά, το αυτοκίνητο λογικά, θα χοροπηδούσε! Μάξιμουμ πίεση είναι 33 μπρος - πίσω.

Τσέκαρε πρώτα την κατάσταση των ελαστικών. Είναι ΟΚ? τα έχεις κάνει μπρος - πίσω? Αν σε αυτά είσαι ΟΚ, κοίταξε αυτό που έγραψαν πριν και οι υπόλοιποι για ζυγοστάθμιση.

Τόσο είναι στο polo gti σωστά είναι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.