Jump to content
Guest

Βελτιωση Για Passat B7 1.6 Tdi

Recommended Posts

καλη η οικονομια βασιλη αλλα και λιγη περισσοτερη δυναμη δεν θα ηταν κακο. τα 150+ ειναι υπερβολη νομιζω, οταν θα το πιεζουν θα αναρωτιουνται θα σπασει η δε θα σπασει χαχα. τα 130 με 135 ειναι μια χαρα. το ψαχνω εδω και πολυ καιρο, που θα παει θα το βαλω.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, μετα απο πολυ ψαξιμο κατεληξα και εβαλα επιτελους superchip. το εχω 1000 χλμ και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος μεχρι τωρα. το αμαξι δουλευει ομαλα σαν μανισιο αλλα με περισσοτερη δυναμη φυσικα. μεσα στις επομενες μερες θα παω και για δυναμομετρηση για να δω και τα νουμερα

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω πολλα χλμ αλλα μεχρι τωρα μεσα στην πολη καιει λιγο περισσοτερο, σε επαρχιακο δρομο και σε εγνατια στα ιδια και ισως ελαχιστα πιο λιγο, με νορμαλ οδηγηση. οταν το πιεζεις καει πιο πολυ απο πριν

Link to comment
Share on other sites

χθες εγινε και η δυναμομετρηση, 147 αλογα 28,5 ροπη. θελω να ανεβασω και τη φωτο της δυναμομετρησης που εβγαλα απο το κινητο αλλα δεν ξερω πως

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Ηλία! Πολύ καλά νούμερα σε ένα από τα πιο καλά και πιο σωστά ρυθμισμένα δυναμόμετρα. Θαρρώ πως στο δρόμο θα είσαι λιγάκι πιο ροπάτος..

Link to comment
Share on other sites

Γουστάρω !! Μπράβο Ηλία! Τουρμπάτος-προγραμμάτος!!

Αφού είσαι εσύ ευχαριστημένος όλα είναι οκ! Αυτό έχει σημασία άλλωστε! :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ετσι απο περιεργεια. μετα το προγραμμα και το ελευθερο φιλτρο που εβαλα, θα μπορουσα να κανω κατι αλλο  για να παρει λιγο ακομα δυναμη. οχι οτι δεν ειμαι ευχαριστημενος ετσι οπως ειναι, αλλα ειναι αρρωστεια, πως να το κανουμε

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ετσι απο περιεργεια. μετα το προγραμμα και το ελευθερο φιλτρο που εβαλα, θα μπορουσα να κανω κατι αλλο για να παρει λιγο ακομα δυναμη. οχι οτι δεν ειμαι ευχαριστημενος ετσι οπως ειναι, αλλα ειναι αρρωστεια, πως να το κανουμε

Εφοσον ειναι αυτο με τα 105ps 255nm τοτε,

Αποτι ειχα δει για τον κουμπαρο μου

+40ps +55nm με προγραμμα.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Η ροπη σου ανεβαινει κι αλλο πανω απο 300nm ρυθμισε το προγραμμα.

Παραπανω δυσκολα...

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

βασικα το αμαξι παει πολυ καλα, δεν εχω παραπανω. ισως η ροπη να ειναι και μεγαλυτερη απ οτι μου εβγαλε το δυναμομετρο. το λεω αυτο επειδη μετα που το μετρησα, μετα απο λιγο καιρο πηγα και καθαρισα τα μπεκ, δεν ηταν και στην καλυτερη κατασταση. και λογικα δεν τραβουσε τοσο καλα οσο μετα τον καθαρισμο. εννοω περα απο προγραμμα και φιλτρο αν θα μπορουσα να κανω κατι αλλο για παραπανω δυναμη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω Ηλία οτι υπαρχει κατι αλλο μηχανικά.

Μετα ελάφρωμα μονο, μικρότερες ζάντες κλπ.. Και τοτε θα πηγαίνει καλύτερα το εργαλείο. :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ρε χρηστο αλλα ολο και κατι θα υπαρχει, δε μπορει. ας πουμε αν αλλαξω καποιο μερος της εξατμισης η και ολοκληρη δεν θα παρει τιποτα; μετα απο αυτο μαλλον, μονο  με μεγαλυτερο τουρμπο θα γινει κατι αλλα θελει και αρκετα λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνα Ηλία πρώτα με την αφαίρεση του dpf και μετά βλέπεις.Επίσης μπες και μέσα στα ξένα φόρουμ π.χ στο αγγλικό όλο και κάτι θα βρεις για περαιτέρω βελτίωση....

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι το ευκολο, για το dpf. για μετα λεω τι επιλογες υπαρχουν. το σκεφτηκα αλλα δεν το κατεχω ιδιαιτερα την αγγλικην

Link to comment
Share on other sites

Σου ειπα το προγραμμα που φορας ειναι ηπιο, κανε ενα update και θα δεις διαφορα στη ροπη ανεβαινει κι αλλο

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.