Jump to content
alkatsaou

Γλώσσα Μηνυμάτων Στο Καντραν

Recommended Posts

Καλημέρα,

αγόρασα πριν λίγο καιρό το Passat 1.6 FSI (μοντέλο 2006) και όλα τα μηνύματα εμφανίζονται στα Γερμανικά (παρόλο που υποτίθεται έχει αγοραστεί από ελληνική αντιπροσωπεία με πρώτη άδεια στην Ελλάδα). Μήπως ξέρει κανείς αν μπορώ να αλλάξω γλώσσα εμφάνισης των μηνυμάτων ?

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ με τίποτα να μπω στο menou. Μπαίνεις από το μοχλό , δεξιά του τιμονιού ;

ΤΟ κακό είναι ότι δεν έχω το βιβλίο του αυτοκινήτου (μου τα κλέψανε όλα γαμώτο) και ψάχνω στα τυφλά

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις την μεγάλη οθόνη plus στο καντράν έχει καλώς.Αν όχι μην το ψάχνεις.....

Μόνο με vagcom.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στην αντιπροσωπεία και πες τους να στο κάνουν.Δεν νομίζω να σου ζητήσουν χρήματα.Είναι υπόθεση 5 λεπτών.

Αν πεις από που είσαι ενδεχομένως και κάποιο μέλος από μέσα από το φόρουμ να σ΄εξυπηρετήσει.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στην αντιπροσωπεία και πες τους να στο κάνουν.Δεν νομίζω να σου ζητήσουν χρήματα.Είναι υπόθεση 5 λεπτών.

Αν πεις από που είσαι ενδεχομένως και κάποιο μέλος από μέσα από το φόρουμ να σ΄εξυπηρετήσει.

Ευχαριστώ Professor.

Από Πάτρα είμαι και γενικά δεν έχω και την καλύτερη γνώμη για την αντιπροσωπεία.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Professor.

Από Πάτρα είμαι και γενικά δεν έχω και την καλύτερη γνώμη για την αντιπροσωπεία.

:good:

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο φιλε. τωρα το καταλαβα οτι ειπα μ.....α. συγνωμη και στον φιλο πιο πανω που τον εκανα να ψαχνει αδικα.

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο πασσατ εχω εννοεις την γλωσσα στο mfd? δεν νομιζω να γινεται και εμενα στα αγγλικα και στα γερμανικα τα λεει αν βρεις κατι πες μου

Link to comment
Share on other sites

στα ελληνικά δεν γίνεται να βγαζει τα μηνύματα. Αυτό που ρωτάω είναι μήπως μπορούσα μόνος μου να το γυρίσω από τα Γερμανικά που είναι τώρα στα Αγγλικά. Απ' ότι κατάλαβα μονο στην αντιπροσωπεία αν γίνει κάτι

Link to comment
Share on other sites

για το δικο σου αμαξι δεν ειμαι σιγουρος αν γινεται αλλα στο δικο μου, πασσατ β7 γινεται απο τα χειριστηρια στο τιμονι

Link to comment
Share on other sites

στα ελληνικά δεν γίνεται να βγαζει τα μηνύματα. Αυτό που ρωτάω είναι μήπως μπορούσα μόνος μου να το γυρίσω από τα Γερμανικά που είναι τώρα στα Αγγλικά. Απ' ότι κατάλαβα μονο στην αντιπροσωπεία αν γίνει κάτι

αν δεν ειναι πολυλειτουργικο το τιμονι σου που μαλλον δεν ειναι μονο στην αντιπροσωπεια και αν :)

Link to comment
Share on other sites

Η γλώσσα του μενού είναι ταιριασμένη ανα κλειιδί.

Αν έχεις και το δεύτερο κλειδί δοκίμασε μήπως ο προηγούμενος ιδιοκτήτης το είχε γυρίσει στα Αγγλικά.

Στο δικό μου δέν θυμάμαι ποιά ήταν η αρχική γλώσσα αλλα πρόσφατα σε ταξίδι βρέθηκα με Γερμανικό μενού όταν τυχαία χρησιμοποίησα για πρώτη φορά το δεύτερο κλειδί. Την αλλαγή την έκανα απο το τιμόνι οπότε δέν μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό.

Edited by Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος με Passat που να εχει γλωσσα Ελληνικα στο καντραν?

Και  εγω πρωτη φορα το ακουω.

To επόμενο μοντέλο θα έχει και ποντιακά!!!! :laugh::p

Link to comment
Share on other sites

Έχετε καμια πληροφορία για το αν έχει το passat B7 menu στα Ελληνικά ??? 

 

από το menu του, που λιγο έψαξα δεν βρηκα καθόλου Ελληνικά , υπαρχει περιπτωση να μπορει να βαλει η αντιπροσωπία ελληνικά???

 

κάθε πληροφορία δεχτή ;)     

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.