Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

Καλημέρα και από μένα! Ξέρω ότι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα αλλά επειδή θέλω να είμαι 100% σίγουρος θέλω να ρωτήσω:Επειδή πρόκειται να βάλω πρόγραμμα e-tuners θα μπορούσατε να μου πείτε ενδεικτικά κάποια άτομα πόσα χλμ έχετε κάνει με πρόγραμμα και πόσο καιρό φοράτε πρόγραμμα; Είναι γενικά αξιόπιστα; Είχατε κανένα πρόβλημα μηχανικό ή κάτι άλλο; Ευχαριστώ προκαταβολικά.

εχω βαλει προγραμμα etuners απο περυσι τον μαιο κοντευω τα 28000 χλμ και το εχω ηδη 19.000 χλμ πανω και δεν εχει κανει κιχ

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει προγραμμα etuners απο περυσι τον μαιο κοντευω τα 28000 χλμ και το εχω ηδη 19.000 χλμ πανω και δεν εχει κανει κιχ

Τα 19.000 χλμ τα μετράς από την μέρα που έβαλες το πρώτο πρόγραμμα (κοντά στα 200 άλογα) ή από την αρχή είχες το στάβλο που έχεις και τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Τα 19.000 χλμ τα μετράς από την μέρα που έβαλες το πρώτο πρόγραμμα (κοντά στα 200 άλογα) ή από την αρχή είχες το στάβλο που έχεις και τώρα;

απο την πρωτη μερα που εβαλα το προγραμμα...

σημερα θα δειξει ποσα μουλαρια εχω στον σταυλο το απογευμα...!

Link to comment
Share on other sites

απο την πρωτη μερα που εβαλα το προγραμμα...

σημερα θα δειξει ποσα μουλαρια εχω στον σταυλο το απογευμα...!

ενημερωσε μας και για το ποσα, αλλα και για το τι εχεις βαλει στο αυτοκινιτο εκτος απο προγραμμα...

Link to comment
Share on other sites

ενημερωσε μας και για το ποσα, αλλα και για το τι εχεις βαλει στο αυτοκινιτο εκτος απο προγραμμα...

το ποσα ελπιζω να ειναι καπου στα 260 και με μαμα downpipe...

το αυτοκινητο φοραει τουρμπινα κ03 με εντωσθια κ04

φιλτροχοανη etuners

προγραμμα etuners

αντλια autotech

intercooler s3

σκαστρα μονου εμβολου με σκληροτερο ελατηριο (αναμενοντε εξελιξεις)

αναρτηση bilstein με αγωνιστηκα ελατηρια hr 5 ποντα

ζαντες gt

λαστιχα 225 45 17 fulda exelero (δινω ρεστα πραγματικα για τα λαστιχα)

νομιζω πως δεν ξεχασα κατι...!

Link to comment
Share on other sites

protest.gif

το ποσα ελπιζω να ειναι καπου στα 260 και με μαμα downpipe...

το αυτοκινητο φοραει τουρμπινα κ03 με εντωσθια κ04

φιλτροχοανη etuners

προγραμμα etuners

αντλια autotech

intercooler s3

σκαστρα μονου εμβολου με σκληροτερο ελατηριο (αναμενοντε εξελιξεις)

αναρτηση bilstein με αγωνιστηκα ελατηρια hr 5 ποντα

ζαντες gt

λαστιχα 225 45 17 fulda exelero (δινω ρεστα πραγματικα για τα λαστιχα)

νομιζω πως δεν ξεχασα κατι...!

+ Ενα καρουμπαλο για να ανοιγουν τον δρομο !!!! machinegun.gifknife.gifupyours.gif

Link to comment
Share on other sites

το ποσα ελπιζω να ειναι καπου στα 260 και με μαμα downpipe...

το αυτοκινητο φοραει τουρμπινα κ03 με εντωσθια κ04

φιλτροχοανη etuners

προγραμμα etuners

αντλια autotech

intercooler s3

σκαστρα μονου εμβολου με σκληροτερο ελατηριο (αναμενοντε εξελιξεις)

αναρτηση bilstein με αγωνιστηκα ελατηρια hr 5 ποντα

ζαντες gt

λαστιχα 225 45 17 fulda exelero (δινω ρεστα πραγματικα για τα λαστιχα)

νομιζω πως δεν ξεχασα κατι...!

Αντε ρε Αποστόλ!.....

Περιμένουμε με αγωνια..... worthy.gifknife.gif:(

Link to comment
Share on other sites

Αντε ρε Αποστόλ!.....

Περιμένουμε με αγωνια..... worthy.gifknife.gif:(

η δυναμομετρηση εγινε αλλα δεν θα πω νουμερα... σημερα αυριο θα αναρτηθει η δυναμομετρηση η οποια με αφησε παααααρα πολυ ικανοποιημενο!

Link to comment
Share on other sites

μαλλον 260...

οχι ειναι λιγοτερα αλλα μου αρεσε πολυ οπως βγηκανε και επισης μου αρεσε πολυ που σε ενα ευρος στροφων εχω τα ιδια αλογα για 1500 στροφες περιπου... οπως επισης μου αρεσε πολυ και η ροπη :(

Link to comment
Share on other sites

οχι ειναι λιγοτερα αλλα μου αρεσε πολυ οπως βγηκανε και επισης μου αρεσε πολυ που σε ενα ευρος στροφων εχω τα ιδια αλογα για 1500 στροφες περιπου... οπως επισης μου αρεσε πολυ και η ροπη :(

ισχυει αυτο, δν παιζει ρολο μονο η ιπποδυναμη αλλα και πως βγαινει.... ποσο σου πηγε αυτη η μετατροπη αν επιτρεπεται??? απο μαμα μεχρι σημερα.

Link to comment
Share on other sites

ισχυει αυτο, δν παιζει ρολο μονο η ιπποδυναμη αλλα και πως βγαινει.... ποσο σου πηγε αυτη η μετατροπη αν επιτρεπεται??? απο μαμα μεχρι σημερα.

εχουμε και λεμε...

intercooler s3 = 400

program = 650

catback 60mm = 450

high fuel pump autotech = 450

turbo modification = 450

φιλτροχοανη = 170

modified blow off valve = 70

μαζι με εργασιες ειναι 3000 ευρα

Link to comment
Share on other sites

Παντωσ στο tsi/gt εχουμε τοσες ιδεες μας δινει τη δυνατοτητα της προσωπικης επιλογης ενω στο gti 2-3 στανταρ χρημα και εισαι οκ...Αλλα σαν το touning tou r32 κανενα....

Link to comment
Share on other sites

η δυναμομετρηση εγινε αλλα δεν θα πω νουμερα... σημερα αυριο θα αναρτηθει η δυναμομετρηση η οποια με αφησε παααααρα πολυ ικανοποιημενο!

περιμενουμε απο χθες....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!! Μόλις πήρα το καινουριο Golf και θέλω να κάνω αναβάθμηση αλλα είμαι άσχετη.HELP

περιμενε λιγο ακομα, να κανεις καποια χιλιομετρα ετσι και μετα, ειναι νωρις. το 122 η το 160??

Link to comment
Share on other sites

αφου hardwarika το αμαξι εχει τελειωσει πλυν του downpipe και ποιο ελευθερου καταλυτη θα πω οτι τα "κλειδια" για παραπανω αλογα σε ενα 1.4tsi ειναι 2 η αντλια και η σκαστρα.

η σκαστρα με ενα σκληροτερο ελατηριο ανταποκρινεται παρα παρα πολυ καλα και κανει και πολυ καλο ηχο!

η αντλια για οποιον θελησει 30+ κιλα ροπη και 225+ αλογα ειναι απαραιτητη!

Link to comment
Share on other sites

αφου hardwarika το αμαξι εχει τελειωσει πλυν του downpipe και ποιο ελευθερου καταλυτη θα πω οτι τα "κλειδια" για παραπανω αλογα σε ενα 1.4tsi ειναι 2 η αντλια και η σκαστρα.

η σκαστρα με ενα σκληροτερο ελατηριο ανταποκρινεται παρα παρα πολυ καλα και κανει και πολυ καλο ηχο!

η αντλια για οποιον θελησει 30+ κιλα ροπη και 225+ αλογα ειναι απαραιτητη!

όσον αφορά την σκάστρα,αυτό με το σκληρότερο ελατήριο,πώς μπορούμε να το κάνουμε;

Υπάρχει κάποιο ρίσκο;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.