Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

εγώ σε πιστεύω. Μπορεί να άνοιξες με κανά REVO που είχε το πρώτο πρόγραμμα αυτά που κάποτε δεν πηγαίνανε βήμα ..

και εγω τα ιδια ελεγα πριν κανα μηνα..για τα REVO (οτι κατι αλλαξε...αλλα πηρα αρνητικη απαντηση)

επισης ΖΕΥΣ σου ειπα οτι το θεμα εχει ξανα ειπωθει- συζητηθει κ θυμασαι τι εγινε αφου εισαι τοσο σιγουρος ας βρεθει ενα μελος με TSI να λυθουν οποιες αποριες κ μην αρχισουμε τα off topic

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

φιλος με gt που μου ριχνει 2-3 αμαξια τα εβαλε με καινουργιο gti manual με ουτε 3,000 χλμ και πραγματικα δεν ηταν πουθενα μπροστα το gt , καλα μετα τα 210+++ το gti ανοιγε κ αλλο , ο ιδιοκτητης του λεει οτι εχει δει ανετα τα 270 B)

Μα καλα ποσα sillyhorse1rb5.gif βγαζει το VI ???

Τι αυτοκίνητο εχεις φίλε μου και σου ρίχνει τόσο το GT?

Link to comment
Share on other sites

αν θυμαμαι καλα ενα με ΑΒΤ + intake + k03s (ετσι ειχε πει οτι αλλαξε κ την τουρμπινα του)

Μόνο έτσι εξηγείται η διαφορά...λέω και εγώ. Αλλά υπάρχει και άλλο αυτοκίνητο με το μοτέρ μας που έχει αλλάξει τουρμπίνα εκτός του Αποστόλη? Φαίνεται είχα καιρό να μπω και έχασα επεισόδια.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπαινει στο φορουμ δεν εχει καμια σχεση γενικα..δεν ξερω αν αληθευουν ολα οσα ειπε..αλλα ο δρομος προς τα εκει δειχνει.

αν δε κανω λαθος η k03s ειναι αυτη που μπαινει στα 1.8TSI (αλλα κ παλι δεν ειμαι σιγουρος γιαυτο που λεω)

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

270!!!!!!!! Έτσι εξηγείται αυτό που διάβασα ότι όλοι που έχουν Μ3 και Μ5 τα πετάνε γιατί εχουν αυτόν τον ηλιθιο περιοριστη της ηλιθιας γερμανικής νομοθεσίας και των ηλιθιων Γερμανών κατασκευαστών στα 250. Φίλοι για αυτοκίνητα μιλάμε και όχι για το π*ος μας . Είπαμε το gti είναι πολύ καλύτερο Απο το gt και το mkvi είναι πολύ καλύτερο Απο το mkv αλλά και 270!!!!!! Δεν νομίζω

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

προφανως και το gti ειναι κλτρ απο to gt, αλλα μιλουσαμε σε μαμα κατασταση το 1 και με προγραμμα το αλλο!!! 270 οντως ειναι πολλα μονο σε κατηφορα και αν...

δεν έχω ένσταση φίλε για την σύγκριση. Για τα 270 έχω για αυτοκίνητο μαμά , Ευρωπαϊκής κατασκευής και γερμανικής νομοθεσίας και αυτό που ηθελα να πω είναι ότι στον νταλκα μας να πούμε οτι το gti είναι καλύτερο Απο το gt δεν χρειάζεται να λέμε ανακρίβειες

Edited by Stamos T
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω ένσταση φίλε για την σύγκριση. Για τα 270 έχω για αυτοκίνητο μαμά , Ευρωπαϊκής κατασκευής και γερμανικής νομοθεσίας και αυτό που ηθελα να πω είναι ότι στον νταλκα μας να πούμε οτι το gti είναι καλύτερο Απο το gt δεν χρειάζεται να λέμε ανακρίβειες

τα 270 τα έχει δει και μέλος μας στο καντράν 6 gti ... το είχε αναφέρει κιόλας σε κάποιο θεμα ...

να παει να ξανακανει δυναμομετρηση...

έχει γίνει πρώτο μεσω VagCom και είχε βγάλει γυρω στα 230 . Επειτα εγινε δυναμομετρηση σε δυναμομετρο και εβγάλε 230,5

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα καλο !!! B) Το παιδι εχει πιο επιθετκο προγραμμα προφανως ειναι κολητος οποτε κ δεν μ κρυβει κατι κ οταν εσπασε την τουρμπινα του παει στην Χ VW κ του λενε θελεις την ιδια η του gti ?

Ε αυτος τι να διαλεγε ετσι του ειπαν ετσι μου λεει και το προγραμμα που φοραει ειναι Παζαροπουλος !!!!

Ειναι και το θεμα του οδηγου φυσικα σε ιδια αμαξια παζουν ρολο οι αλλαγες ....

Link to comment
Share on other sites

να ξανακανει σε αλλο...

Χωρίς να θέλω να φανώ υπερόπτης , υπάρχει κάποιος λόγος που επιμένεις να ξανακάνει δυναμομέτρηση το συγκεκριμένο αυτοκίνητο ?

Εντελώς φιλικα !

Link to comment
Share on other sites

να ξανακανει σε αλλο...

ξερεις πιο καλο απο το maha ? τεσπα το θεμα δεν ειναι αυτο η μηπως ειναι ? Σε τρομαζει η ιδεα οτι μπορει tuned tsi να ριχνει μεχρη και σε gti μονο με προγραμμα? B)

Link to comment
Share on other sites

ξερεις πιο καλο απο το maha ? τεσπα το θεμα δεν ειναι αυτο η μηπως ειναι ? Σε τρομαζει η ιδεα οτι μπορει tuned tsi να ριχνει μεχρη και σε gti μονο με προγραμμα? B)

δεν με απασχολει καν φιλε μου, δεν με νοιαζει πως το λενε

εσεις εχετε το κομπλεξ κατωτεροτητας

εγω απλα λεω με απτα παραδειγματα οτι tsi με προγραμμα δεν περναει gti( απο την δικη μου εμπειρια παντα)

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

To GTI VI δυναμομετρημένα παίζει στα 230-235 άλογα..Το gt που σου ρίχνει 2 αυτοκίνητα,φίλε peolinio,έμεινε πίσω σε άνοιγμα απ'ότι είπες..Αρα ή το gti είναι ακόμη παραπάνω,η δεν είσαι 230..Βέβαια παίζουν πολλά ρόλο όπως η κλιμάκωση(στο gti το βοηθάει αρκετά),κατανομή ροπής κτλπ..Τεσπα,όποιο tuned tsi θέλει να δοκιμάσει με VI gti είμαι διαθέσιμος..Φιλικά

Υγ:Τα 270 κοντέρ τα βλέπει το Gti..Αλλο θέμα το κατα πόσο είναι πραγματικά..Πάντως ανεβάζει πολύ άνετα σε αυτά τα χλμ(καμία σχέση με το reprogr Tsi μου)

Link to comment
Share on other sites

κανενα κομπλεξ φιλε μου, τουλαχιστον απ τη δικη μου τη μερια... προφανως ενα gti ειναι κλτρ απο ενα gt, και ενα gt κλτρ απο ενα rally106, εγω παντως εχω φαει τσαι απο rally... πιστευω να καταλαβες τι λεω!!!

Link to comment
Share on other sites

To GTI VI δυναμομετρημένα παίζει στα 230-235 άλογα..Το gt που σου ρίχνει 2 αυτοκίνητα,φίλε peolinio,έμεινε πίσω σε άνοιγμα απ'ότι είπες..Αρα ή το gti είναι ακόμη παραπάνω,η δεν είσαι 230..Βέβαια παίζουν πολλά ρόλο όπως η κλιμάκωση(στο gti το βοηθάει αρκετά),κατανομή ροπής κτλπ..Τεσπα,όποιο tuned tsi θέλει να δοκιμάσει με VI gti είμαι διαθέσιμος..Φιλικά

Υγ:Τα 270 κοντέρ τα βλέπει το Gti..Αλλο θέμα το κατα πόσο είναι πραγματικά..Πάντως ανεβάζει πολύ άνετα σε αυτά τα χλμ(καμία σχέση με το reprogr Tsi μου)

εχεις τσεκαρει κανενα βιντεακι με gti να πηγαινει με 270, δν το λεω ειρωνικα!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω μεταφερω την κοντρα παντως το εχω ακουσει αυτο με τα 230 στο VI gti ...Ειρηνη λοιπον εγω παντα γουσταρα και θα γουσταρω 1 gti ισως το 7αρι αν μπορεσω θα το παρω !!!Υγεια μεχρη τοτε

Link to comment
Share on other sites

Eχω VI gti,και τα βλέπει.Για την ακρίβεια 268.Οχι εύκολα προφανώς,ούτε σε ευθεία φυσικά.Θέλει κατηφόρα και αρκετό δρόμο.Και φυσικά δεν είναι πραγματικά.Την απόκλιση δεν γνωρίζω..

Link to comment
Share on other sites

ΖΕΥΣ σε 3 ποστ δινεις οδηγιες σε μορφη directivas.Δωστου λεφτα να παει να κανει κ σε αλλο

επισης επαναλαμβανεις σε 3 ακομα ποστ οτι τα GTI ειναι πιο γρηγορα απο τα TSI με προγραμμα δεν καταλαβαινω flames πετας?

δεν θα ξαναπω τιποτα

δεν λεω τιποτα αλλο απλα lol B)

κανενα κομπλεξ φιλε μου
Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.