Jump to content
Gtttt

Golf Gt 170 (Gti)

Recommended Posts

Καλησπέρα με λενε γιαννη και είμαι κενουργιο μέλος και σκέφτομαι να αγορασω ένα golf v gt 170 hp. Δεν γνωρίζω όμως αν θα πρέπει να κοιτάξω κάτι παραπανο απο το να επερνα ενα κοινό Αμαξι χωρίς turbo .Η γνώμη σας για το συγκεκριμένο μοντέλο πια είναι ? η ζάντες,το τιμονι, τα πλαινα μασπιε,και η μπροστά γριλιες της μάσκας απο το gti 2000cc τεργιαζουν ακριβώς στο gt?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ταιριάζουν απόλυτα. Να κοιτάξεις ότι θα κοιτούσες για οποιοδήποτε αυτ/το. Δες οπωσδήποτε και το βιβλίο σερβις για τυχόν προβλήματα και σέρβις-συντήρηση του dsg (αν έχει).

Καλώς ήρθες και καλή αγορά σου εύχομαι !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα με λενε γιαννη και είμαι κενουργιο μέλος και σκέφτομαι να αγορασω ένα golf v gt 170 hp. Δεν γνωρίζω όμως αν θα πρέπει να κοιτάξω κάτι παραπανο απο το να επερνα ενα κοινό Αμαξι χωρίς turbo .Η γνώμη σας για το συγκεκριμένο μοντέλο πια είναι ? η ζάντες,το τιμονι, τα πλαινα μασπιε,και η μπροστά γριλιες της μάσκας απο το gti 2000cc τεργιαζουν ακριβώς στο gt?

Δες το βιβλιο συντήρησης, και πηγαινε σε ενα συνεργείο να το βάλουν στο διαγνωστικό να προσέξεις πολυ τα misfire

 

Προφυλακτήρας, μάσκα δεν ταιριάζουν. Θέλεις aftremarket για να κουμπώσουν χωρίς μετατροπές.

Link to comment
Share on other sites

μεταφέρεται στα Golf. Αφήνω ένα link εδώ (Οδηγίες - Απορίες) για 24 ώρες για να ενημερωθούν όλοι για την νέα τοποθεσία του.

 

@Gtttt καλωσήρθες!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω υπάρχουν πρόσθετες γριλιες στην θέση που μπενουν τα μαμα αν δεν κανο λάθος

Link to comment
Share on other sites

Δες συμπιεση κινητηρα ,αν εχει κανει αλλαγη n75 n249 και συγχρονιζε 2ας  τοσο το καλυτερο !!! Το αυτοκινητο σπερνει και ειναι το ποιο ομορφο golf ever ... ! Τι χρωμα ?

Link to comment
Share on other sites

Μπλε σκούρο θέλω να το κάνω ακριβός όπως βγαίνει το gti 2000cc

Με προγραμμα το gt είναι πιο γρήγορο απο το μαμα gti?

Link to comment
Share on other sites

Μπλε σκούρο θέλω να το κάνω ακριβός όπως βγαίνει το gti 2000cc

Με προγραμμα το gt είναι πιο γρήγορο απο το μαμα gti?

 

να το κάνεις όπως αγαπάς φίλε !  πολύ καλή επιλογή αλλά να το ψάξεις να είναι ¨καθαρό¨.

Τώρα για το αν με πρόγραμμα είναι πιο γρήγορο απο το gti... παίζεται...   Με προγραμμα θα παει γύρω στα 210-215 άλογα.  Μαμά το 2.0 έχει 200.

το ένα με κομπρέσορρα και το άλλο με περισσότερα κυβικά.

Δύσκολο να είναι πιο γρήγορο.  πάνω κάτω στα ίδια υπολογίζω οτι είναι.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ειναι ποιο γρηγορο... ακομα και απο το Gti 6 με τα 211...αλλα μεχρι καποια χιλιομετρα νομιζω 180-190 εκει περιπου . Εξαρταται και απο το ποργραμμα βεβαια ....

Link to comment
Share on other sites

Το Gt πιο γρήγορο απο το Gti, ότι θεμε λέμε.

 

το gt με πρόγραμμα λέμε !

Link to comment
Share on other sites

Gt με πρόγραμμα είναι ελάχιστα ποιο γρήγορο απο Μαμά GTI μέχρι κάποια χιλιόμετρα.

Μετά μιλάνε τα κυβικά ;)

Πες τα γιατι νομίζουν οτι απο το gt λείπει μόνο το i

 

 

το gt με πρόγραμμα λέμε !

Ναι σιγα το νεο

 

 

 

 

Στο θεμα τωρα

Φρόντισε αυτο που θα πάρεις να μην εχει πρόγραμμα, γιατι ο κάτοχος του θα το εχει σκίσει. Τα δεν προβλήματα που βγαζουν τα tsi τις περισσότερες φορες πλησιάζουν το χιλιαρικο.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς προβλήματα δώσε μερικά παραδείγματα

Παραδείγματα για προβληματα σε τσι πρέπει να ξεκινκσω σημερα και να τελειώσω αυριο. :crazy:

 

Υπαρχει ενότητα για τα προβλήματα, πέρνα απο εκει και διαβασε τα

Link to comment
Share on other sites

Φίλε με ένα πρόγραμμα ΟΛΑ δουλέυουν ποιο "τσίτα" απο οτι είναι φτιαγμένα για να δουλέυουν.

 

Ανάλογα το πρόγραμμα βέβαια,μπορεί να δουλέυει Light,μπορεί να δουλέυει τσίτα.

Είναι κρίμα να πάρεις ένα αμάξι που ο κάτοχος του το έσκιζε όλη μέρα.

 

Στο θέμα GT vs GTI.

Σχεδόν ίδια κιλά,σχεδόν ίδια άλογα,δεν βρίσκω τον λόγο μετά τα 100-110 χιλιόμετρα γιατί να μην μιλήσουν τα κυβικά του GTI.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διάβαζα τα προβλήματα που έχουν βγάλει τα gt και έχω απογοητευθη γιατί είναι πολλα , αλλα φθηνά και αλλα ακριβά ως προς την επιδιόρθωση ,

Link to comment
Share on other sites

Η αρχική  ερωτηση ήταν..αν το gt με πρόγραμμα είναι πιο γρήγορο απο το gti....για κάποιον που  δεν το κατάλαβε και ειρωνεύεται.

 

την απάντηση την έδωσα και γώ και κάποιοι άλλοι φίλε μου.

 

απο κει και πέρα προβλήματα υπάρχουν σε όλα τα αυτ/τα. Εγω με πρόγραμμα που δεν το σκίζω, είμαι μια χαρά χωρίς προβλήματα εξ αιτίας του προγράμματος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διάβαζα τα προβλήματα που έχουν βγάλει τα gt και έχω απογοητευθη γιατί είναι πολλα , αλλα φθηνά και αλλα ακριβά ως προς την επιδιόρθωση ,

Φίλε μου αμα κάθεσαι και διαβάζεις τα προβλήματα του κάθε αυτοκινήτου να ξέρεις δεν θα αγοράσεις αμάξι στο τέλος  Ολα εχουν τα καλα τους και τα κακα τους, ολα όμως  Το θεμα ειναι εσυ τι θελεις! Εγω εχω εδω και  3 μηνες ενα gt και δόξα τον θεό ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Βέβαια το εψαξα πολυ καλα, το ελεγξα σε αντιπροσωπία και το πηρα. Αν και λιγο ακριβα αλλα ειναι full extra και με αποζημιώνει και η κατασταση του αυτοκινήτου γιατι ειναι σχεδον καινούριο αν και μοντελο του '08. Οποτε ψαξ' το καλα και μην μασας αμα το προσέχεις θα σε προσέχει  δεν ειναι λιγα τα παραδείγματα που τραβαν πολλα χιλιομετρα αυτα τα αμαξια χωρις κανενα απολύτως προβλημα! Παντως σε ενα forum να ξερεις μονο προβληματα θα διαβασεις γιατι ποτε καποιος δεν θα γραψει τα καλα ενος αυτοκινήτου. Καλη συνέχεια στο ψάξιμο! 

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ενα gti ειναι στα ίδια λεφτα και ειναι πολυ καλυτερο..τωρα για εφορίες κλπ αν ειναι 5ετιας έχεις κάποιες μειώσεις αλλα ακούσετε έντονα οτι ετοιμάζουν αλλαγή φορολογικού βάση της λιανικής αξίας του αυτοκινήτου..το 5 αρι gti το είχα και ήτανε ενα απο τα καλυτερα αυτοκίνητα που είχα.ειχε κάποιες ασθενιες αλλα οχι τραγικές σε σχεση με τα 14αρια..είχα κανει σχεδόν 140000 χλμ αν θυμάμαι καλα!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αμα κάθεσαι και διαβάζεις τα προβλήματα του κάθε αυτοκινήτου να ξέρεις δεν θα αγοράσεις αμάξι στο τέλος  Ολα εχουν τα καλα τους και τα κακα τους, ολα όμως  Το θεμα ειναι εσυ τι θελεις! Εγω εχω εδω και  3 μηνες ενα gt και δόξα τον θεό ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Βέβαια το εψαξα πολυ καλα, το ελεγξα σε αντιπροσωπία και το πηρα. Αν και λιγο ακριβα αλλα ειναι full extra και με αποζημιώνει και η κατασταση του αυτοκινήτου γιατι ειναι σχεδον καινούριο αν και μοντελο του '08. Οποτε ψαξ' το καλα και μην μασας αμα το προσέχεις θα σε προσέχει  δεν ειναι λιγα τα παραδείγματα που τραβαν πολλα χιλιομετρα αυτα τα αμαξια χωρις κανενα απολύτως προβλημα! Παντως σε ενα forum να ξερεις μονο προβληματα θα διαβασεις γιατι ποτε καποιος δεν θα γραψει τα καλα ενος αυτοκινήτου. Καλη συνέχεια στο ψάξιμο! 

σωστός!  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.