Jump to content
Billgr4

Billgr4'S Golf Mkv - Η Ολικη Μεταμορφωση

Recommended Posts

bill πανεμορφο το εργαλειο σου και παρα πολυ ψαρωτικο!

εντυπωση μου κανει η ροπη που εχει βγαλει.μου φαινεται υπερβολικα πολυ.

οσο για το γυαλισμα μπραβο φιλε για την προσπαθεια.

για δουλεια με το χερι εχεις κανει παρα πολυ κσλη προσπαθεια.

για μενα,επειδη το ειχα περασει και εγω μεχρι να παρω αλοιφαδορο,επρεπε να παρεις μια αλοιφη γυαλισματος που να καλυπτει τις ατελειες μιας και ειναι πιο ευκολοδουλευτες με το χερι.

σιγουρα η V34 ειναι πολυ χοντρη για να την δουλεψεις με το χερι.

 

 

Ευχαριστω φιλε Γιωργο! Τι να σου πω για την ροπη, ο αμεσος ψεκασμος φταιει; Η ολη μετατροπη; Δε ξερω.. Το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν μοιαζει για ψευτικη στον δρομο...

Οσο για το γυαλισμα εχεις δικιο.. οντως η V34 ειναι δυσκολη! Ισως στο μελλον να παρω και εναν αλοιφαδορο να βρισκεται..  DA πηρες εσυ ή Rotary;

 

 

 

Μπράβο Βασίλη!!!Πολύ καλή δουλειά!!!!

 

 

Ελα βρε συναδελφε!! Να εισαι καλα! Προσπαθω να σε φτασω στην περιποιηση, αλλα εισαι πολυ μπροστα ακομη.. χαχαχαχα

Απο το skype γιατι χαθηκες; Δε σε βλεπω αλλο..

Edited by Billgr4
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε Γιωργο! Τι να σου πω για την ροπη, ο αμεσος ψεκασμος φταιει; Η ολη μετατροπη; Δε ξερω.. Το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν μοιαζει για ψευτικη στον δρομο...

Οσο για το γυαλισμα εχεις δικιο.. οντως η V34 ειναι δυσκολη! Ισως στο μελλον να παρω και εναν αλοιφαδορο να βρισκεται..  DA πηρες εσυ ή Rotary;

φιλε Βασιλη εγω εχω παρει τον Kestrel που ειναι DA.

δεν ειχα ποτε επαφη με τετοια πραγματα και δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο.ειναι ευκολοδουλευτος και γυαλισμα με το γυαλισμα μαθαινεις και τα μυστικα και θα διορθωνεις καλυτερα.

εισαι μακρια ρε γαμωτ@ να τα λεγαμε και απο κοντα και να καναμε και ενα πατημα με τον αλοιφαδορο!

και η διαφορα αν παρεις αλοιφαδορο και γυαλισεις σε σχεση με το χερι ειναι τεραστια.

εχω επιχειρησει και εγω με το χερι με μεσαια αλοιφη και ηταν μεγαλη ταλαιπωρεια

Edited by mpoukou22
Link to comment
Share on other sites

Ελα βρε συναδελφε!! Να εισαι καλα! Προσπαθω να σε φτασω στην περιποιηση, αλλα εισαι πολυ μπροστα ακομη.. χαχαχαχα

Απο το skype γιατι χαθηκες; Δε σε βλεπω αλλο..

Όχι πλέον με ξεπέρασες!!!Έκανες επαγγελματική δουλειά!!!Έμπαινα αρκετές φορές στο skype αλλά άκρα του τάφου σιωπή.......οπότε άρχισα να αραιώνω σιγά-σιγά.

Link to comment
Share on other sites

φιλε Βασιλη εγω εχω παρει τον Kestrel που ειναι DA.

δεν ειχα ποτε επαφη με τετοια πραγματα και δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο.ειναι ευκολοδουλευτος και γυαλισμα με το γυαλισμα μαθαινεις και τα μυστικα και θα διορθωνεις καλυτερα.

εισαι μακρια ρε γαμωτ@ να τα λεγαμε και απο κοντα και να καναμε και ενα πατημα με τον αλοιφαδορο!

και η διαφορα αν παρεις αλοιφαδορο και γυαλισεις σε σχεση με το χερι ειναι τεραστια.

εχω επιχειρησει και εγω με το χερι με μεσαια αλοιφη και ηταν μεγαλη ταλαιπωρεια

 

Ετσι μου ειπαν κι εμενα οταν πηρα τα πραγματα.. Οι DA ειναι καταλληλλοι για ερασιτεχνες και η διαφορα με το χερι ειναι τεραστια.. Ποσο σου στοιχισε αν επιτρεπεται; (με πμ αν θελεις)  ..  Κοιτουσα για Krauss DB-5800 S εγω..

 

 

Όχι πλέον με ξεπέρασες!!!Έκανες επαγγελματική δουλειά!!!Έμπαινα αρκετές φορές στο skype αλλά άκρα του τάφου σιωπή.......οπότε άρχισα να αραιώνω σιγά-σιγά.

Αντε να πιουμε κανενα καφεδακι!!!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν θυμαμαι ποσο τον ειχα παρει,ηταν προσφορα και δεν ηταν μονο ο αλοιφαδορος.

δεν ξερω απο που τα ψωνισες αλλα αφου εχεις παρει cg μαλλον απο το dazzle τα πηρες.

και εγω απο τον Αντρεα τον πηρα.

τον kraus δεν τον ξερω αλλα ολοι οι DA περιπου την ιδια δουλεια κανουν.

Βασιλη για το Β8 ποσα εδωσες για επισκευη?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, φοβερος ο Αντρεας, εξυπηρετικοτατος!

Οι Β8 μου στοιχισαν ~230€ με αφαιρεση-επισκευη,ρυθμιση-επανατοποθετηση, Γιωργο..

Link to comment
Share on other sites

Να εισαι καλα φιλε μου, σ'ευχαριστω!  Οσο για τα καθισματα εφ'οσον ειχες την εμπειρια αυτη, θα συμφωνησεις οτι νιωθεις πως θελεις να φτασεις στο οριο οταν στριβεις!!!

 

Το ένιωσα για τα καλά όπως έμπαινε ο άλλος στα λιμανάκια, τα βγάλανε τα λεφτά τους τα καθίσματα  :laugh:  :laugh:

 

Oσο για το γυάλισμα χαρά στο κουράγιο σου!! Το έκανα και γω μαζι με εναν φιλο που εχει εναν da πριν μερικές μέρες και μας βγήκε λίγο η πίστη, φαντάζομαι χεράτο :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Βασιλη εγω τον πηρα απο τον Αντρεα οπως σου ειπα οταν ειχε βγαλει προσφορα με διαφορα πακετα.

ειχε τον DA αλοιφαδορο kestrel das pro 6,την βαλιτσα του,2 backing plates και 3 σφουγγαρακια της lake country,cut-polish-finish.

ολα αυτα 185 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Το ένιωσα για τα καλά όπως έμπαινε ο άλλος στα λιμανάκια, τα βγάλανε τα λεφτά τους τα καθίσματα  :laugh:  :laugh:

 

Oσο για το γυάλισμα χαρά στο κουράγιο σου!! Το έκανα και γω μαζι με εναν φιλο που εχει εναν da πριν μερικές μέρες και μας βγήκε λίγο η πίστη, φαντάζομαι χεράτο :crazy:

 

Οπως το φανταζεσαι!! Δεν με πειραξε ομως αυτο, γιατι μου αρεσε η ολη διαδικασια, οσο η ζεστη που ειχε.. Μια ανοιξιατικη μερα για παραδειγμα θα ηταν πολυ καλυτερα..

 

 

πολυ καλο αποτελεσμα Βασιλη!σαν καινουριο εγινε και καλυτερο το χρωμα!

 

Ευχαριστω Ανεστη. Φυσικα με εναν αλοιφαδορο θα ηταν διαφορετικα τα πραγματα, αλλα τουλαχιστον "ζωντανεψε" το χρωμα εστω με αυτον το τροπο και το κυριοτερο ειναι η αναδειξη ξανα της περλας, που οπως κι εσυ θα θυμασαι απο το 5αρι σου ολη η μαγεια αυτου του χρωματος ειναι εκει.. εξου και Black Magic! :)

 

 

επαγγελματιΚΟΤΑΤΗ δουλεια ΕΥΓΕ!Τι να περιμενεις αλλωστε απο εναν ανθρωπο με τετοιο μερακι;;; :thumbsup:

 

Να εισαι καλα φιλε Νικο... ευχαριστω!

 

 

Βασιλη εγω τον πηρα απο τον Αντρεα οπως σου ειπα οταν ειχε βγαλει προσφορα με διαφορα πακετα.

ειχε τον DA αλοιφαδορο kestrel das pro 6,την βαλιτσα του,2 backing plates και 3 σφουγγαρακια της lake country,cut-polish-finish.

ολα αυτα 185 ευρω

Γιωργο εγω βρηκα σετακι, απο ebay ομως, τον krauss db-5800s με προϊοντα cg και σακο μεταφορας στα 170€ μαζι με μεταφορικα.. Αν δε βγει καποια αντιστοιχη προσφορα απο καποιον στην Ελλαδα, ισως προχωρησω στην αγορα του μελλοντικα απο εκει...

Link to comment
Share on other sites

Οπως το φανταζεσαι!! Δεν με πειραξε ομως αυτο, γιατι μου αρεσε η ολη διαδικασια, οσο η ζεστη που ειχε.. Μια ανοιξιατικη μερα για παραδειγμα θα ηταν πολυ καλυτερα

 

 

Βασίλη δεν πειράζει η ζέστη.... :hot:

με 2-3 παγωμένες μπύρες μια χαρά δουλεύει η παλάμη αντί για αλοιφαδόρο :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βασίλη δεν πειράζει η ζέστη.... :hot:

με 2-3 παγωμένες μπύρες μια χαρά δουλεύει η παλάμη αντί για αλοιφαδόρο :p

xaxa... ναι, εχει αλλη αισθηση!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

συγχαρητηρια για το αυτοκινητο σου.

 

μια ερωτηση την sikaflex που αναφερεις οτι εβαλες.την εχεις βαλει μεσα στις βασεις της μηχανης?

 

φανταζομαι τις πηρες στο χερι και αρχιζες να βαζεις την αλοιφη σωστα?

 

θελω να σκληρυνω λιγο τις βασεις?ειδες καλο αποτελεσμα?

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

συγχαρητηρια για το αυτοκινητο σου.

 

μια ερωτηση την sikaflex που αναφερεις οτι εβαλες.την εχεις βαλει μεσα στις βασεις της μηχανης?

 

φανταζομαι τις πηρες στο χερι και αρχιζες να βαζεις την αλοιφη σωστα?

 

θελω να σκληρυνω λιγο τις βασεις?ειδες καλο αποτελεσμα?

 

ευχαριστω.

να ξερεις ομως φιλε μου πως μολις σκληρυνεις βασεις οοολοι οι κραδασμοι του μοτερ θα ερχοντε στην καμπινα κ ισως ειναι λιγο κουραστικο μετα απο καποια στιγμη αλλα αν βαλεις κ σκλυρη βαση σασμαν δεν προκειτε ποτε να χασεις αλλαγη... ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

συγχαρητηρια για το αυτοκινητο σου.

 

μια ερωτηση την sikaflex που αναφερεις οτι εβαλες.την εχεις βαλει μεσα στις βασεις της μηχανης?

 

φανταζομαι τις πηρες στο χερι και αρχιζες να βαζεις την αλοιφη σωστα?

 

θελω να σκληρυνω λιγο τις βασεις?ειδες καλο αποτελεσμα?

 

ευχαριστω.

 

Καταρχας σ'ευχαριστω πολυ.. Τωρα για τη Sikaflex, αυτη που πρεπει να παρεις ειναι η μαυρη συσκευασια.. Εγω λογω χιλιομετρων, επρεπε να τις αλλαξω, οχι ομως τις βασεις μηχανης πανω στο χωρο του κινητηρα.. Εκει δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα.. Πηρα την πανω και κατω βαση της γεφυρας και συμπληρωσα τα κενα τους.. Τις αφησα ενα 20ημερο, οσο ενδυκνειται,  για να στερεωθουν και μετα τις αλλαξα με τις παλιες..

 

να ξερεις ομως φιλε μου πως μολις σκληρυνεις βασεις οοολοι οι κραδασμοι του μοτερ θα ερχοντε στην καμπινα κ ισως ειναι λιγο κουραστικο μετα απο καποια στιγμη αλλα αν βαλεις κ σκλυρη βαση σασμαν δεν προκειτε ποτε να χασεις αλλαγη... ;)

Νικο, αυτο ακριβως ανεφερα και στο πρωτο post.. Λογω του οτι βαζεις οσο θελεις κι οπου θελεις, πχ μπορεις να αφησεις καποιες τρυπουλες για ελαστικοτητα, εχεις το αποτελεσμα που θελεις.. Εγω προσωπικα τις εκανα συμπαγεις σαν τα σινεμπλοκ των ψαλιδιων TTRS και δεν ειχα καποιο θεμα με τους κραδασμους, εκτος του κλιματιστικου οπου οταν το βαζω σε λειτουργια και ειμαι στο ρελαντι μονο φερνει κραδασμο στην καμπινα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βασιλη μην συγκρινεις εχετε διαφορετικο μοτερ του παιδιου ειναι 1,8Τ 2ο σταδιο δεν δουλευει τοσο ομαλα οπως το δικο σου ;) καλα με 1,8 το λιτρο η βενζινη αναβεις air condition;;;;;;;;;;;;; :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Βασιλη μην συγκρινεις εχετε διαφορετικο μοτερ του παιδιου ειναι 1,8Τ 2ο σταδιο δεν δουλευει τοσο ομαλα οπως το δικο σου ;) καλα με 1,8 το λιτρο η βενζινη αναβεις air condition;;;;;;;;;;;;; :crazy:

Δεν εχεις αδικο.. Αλλα κι απο φιλου με 1.4 TSI τα ιδια παρατηρησαμε ο οποιος φοραει powerflex.. Ποσο πιο αγριεμενο να ειναι το 1.8; :p

Οσο για το clima οχι σε μικρες διαδρομες, εννοειται!! χαχαχα

 

 

Βασίλη απο που πήρες τις sikaflex?για βάση σας μαν ενδιαφερομαι.δωσε καμία πληροφορία ..

Ανεστη, πηρα την Sikaflex 227 (σφραγιστικό πολυουρεθάνης ενός συστατικού) η οποια ειναι ασπρη κι αφου στερεωθει μπορεις να την βαψεις κι ολας.. Υπαρχει σε καταστηματα με εργαλεια, υδραυλικα κλπ..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βασιλη μην συγκρινεις εχετε διαφορετικο μοτερ του παιδιου ειναι 1,8Τ 2ο σταδιο δεν δουλευει τοσο ομαλα οπως το δικο σου ;) καλα με 1,8 το λιτρο η βενζινη αναβεις air condition;;;;;;;;;;;;; :crazy:

Υπάρχουν ακόμα στην ελλάδα του 2013 άνθρωποι που ανάβουν αυτό το κωλόπραμα?ΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh: 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ακόμα στην ελλάδα του 2013 άνθρωποι που ανάβουν αυτό το κωλόπραμα?ΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:

Εσυ παιζει να το ξηλωσες κι ολας για να πηγαινει καλυτερα το passat .. ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ...

Link to comment
Share on other sites

Εσυ παιζει να το ξηλωσες κι ολας για να πηγαινει καλυτερα το passat .. ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ...

Αν δεν το έχω κάνει ήδη 8)  8)  8) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εσυ παιζει να το ξηλωσες κι ολας για να πηγαινει καλυτερα το passat .. ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ...

 

 

Αν δεν το έχω κάνει ήδη 8)  8)  8)

Σίγουρα το έχει κάνει........οπως φαντάζομαι και τα πίσω καθίσματα, τη ρεζέρβα, το πορτμπαγκάζ τελείως άδειο, βενζίνη το περισσότερο στο 1/4 και το βασικότερο πάντα νηστικός στις κόντρες. Έτσι δεν είναι πασσατούκο μου???? :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ρε πασσατουκο αληθεια να σου παρουμε δωρο ενα μοτερακι τουρμπατο;;;...δηλαδη ημαρτον θα σε πιασει η μεση σου συνεχεια βαλε βγαλε τα καθισματα...!!! ΕΙΣΑΙ Κ ΝΕΟ ΠΑΙΔΙ.....:p

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.