Jump to content
aris@

Καθρεπτησ

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

 

Αμάξι στο αντίθετο ρεύμα χτύπησε τον καθρέπτη μου (Fsi 1600 2005 full extra) και μου τον έσπασε. Μίλησα με ασφάλειά μου και ήρθε πραγματογνώμονας και πήρε photo και καλέσαν την δική της ασφάλεια η οποία ανέφερε ότι έκανε αρνητική δήλωσε και δεν αποδέχεται κλπ. Αποτέλεσμα δεν ξέρω τι να κάνω και δεν σας κρύβω ότι στεναχωρήθηκα. Πρέπει να πληρώσω για κάτι που δεν φταίω. Μήπως γνωρίζει κανείς πόσο έχει ο καθρέπτης και από που μπορώ να τον προμηθευτώ. Φυσικά εάν κάποιος μπορεί να μου δώσει κάποια συμβουλή για το γεγονός θα έιναι ευπρόσδεκτη.

 

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε συμφωνώ με τον φίλο redchampion. Άσε που υπάρχει η πιθανότητα να βρεις και στο χρώμα σου και να μη χρειαστείς ούτε βάψιμο. Και το κυριότερο: δε χρειάζεται στεναχώρια! Σκέψου τί θα γινόταν άν ήταν άλλλους 20 πόντους προς τη μεριά σου...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

 

Υπάρχει περίπτωση να τον βρω ολόκληρο όπως λες. Είναι μάυρο μεταλλικό το χρώμα. Πάει όλο το εξάρτημα μαζί , ρωτάω γιατί δεν γνωρίζω.

 

Τέλος θα ήθελα να ξέρω έτσι απλά μπορεί κάποιος να την γλυτώσει και να πει δεν το αποδέχομαι και να κάνει αρνητική δήλωση. Σημειωτέων ότι την κυνήγησα την κυρία και την βρήκα μετά από 2 χλμ. Θα ήταν λύση δηλαδή να της κοπανήσω το αμάξι και εγώ με τη σειρά μου και να εκμεταλλευτώ ότι είμαι αντρας κλπ.????

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

Υπάρχει περίπτωση να τον βρω ολόκληρο όπως λες. Είναι μάυρο μεταλλικό το χρώμα. Πάει όλο το εξάρτημα μαζί , ρωτάω γιατί δεν γνωρίζω.

Τέλος θα ήθελα να ξέρω έτσι απλά μπορεί κάποιος να την γλυτώσει και να πει δεν το αποδέχομαι και να κάνει αρνητική δήλωση. Σημειωτέων ότι την κυνήγησα την κυρία και την βρήκα μετά από 2 χλμ. Θα ήταν λύση δηλαδή να της κοπανήσω το αμάξι και εγώ με τη σειρά μου και να εκμεταλλευτώ ότι είμαι αντρας κλπ.????

Καλα δεν νομίζω το οτι αυτή το αρνήθηκε να επηρεάζει το γεγονός οτι σε χτύπησε! Ο ασφαλιστής σου τι σου είπε ;;

Sent from my iPhone

Link to comment
Share on other sites

Οτι κάλεσε την ασφαλιστική της και του είπαν πως έκανε αρνητική δήλωση ότι τάχα δεν εφταιγε άρα δεν πληρώνει. Και λέω εγώ τόσο απλά γίνεται δηλαδή να παίρνω σβάρνα τους καθρέπτες και μετά να λέω δεν φταίω κάντε μου αγωγή και μήνυση. Η οποία η μήνυση κοστίζει 100 ευρώ κλπ ( όσο έχει ο καθρέπτης δηλαδή) . Άρα καταλήγω στο γεγονός ότι πρέπει να γίνω και εγώ αρχ....δι ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΧΑΛΙΑ!!!   ΤΙ ΝΑ ΠΩ!!! ΕΛΕΟΣ!

Link to comment
Share on other sites

Οτι κάλεσε την ασφαλιστική της και του είπαν πως έκανε αρνητική δήλωση ότι τάχα δεν εφταιγε άρα δεν πληρώνει. Και λέω εγώ τόσο απλά γίνεται δηλαδή να παίρνω σβάρνα τους καθρέπτες και μετά να λέω δεν φταίω κάντε μου αγωγή και μήνυση. Η οποία η μήνυση κοστίζει 100 ευρώ κλπ ( όσο έχει ο καθρέπτης δηλαδή) . Άρα καταλήγω στο γεγονός ότι πρέπει να γίνω και εγώ αρχ....δι ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΧΑΛΙΑ!!! ΤΙ ΝΑ ΠΩ!!! ΕΛΕΟΣ!

δεν εχεις νομική κάλυψη ???

Sent from my iPhone

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος που μπορώ να αγοράσω έναν καθρέπτη έτοιμο μαύρο μεταλλικό??

Απο κάποιον που το δίνει για ανταλλακτικό ´η καποιο site

Link to comment
Share on other sites

όπως προαναφέρθηκε,  απο κατάστημα με ανταλλακτικά αυτ/των.  μεταχειρισμενο, και αν είσαι τυχερός μπορεί να τον πετυχεις (τον καθρέπτη) και στο ίδιο χρώμα με το δικό σου.

θέλει ψάξιμο. δες και στο car.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να με κατατοπισεις γιατί έχω χαθεί. Κάπου που να τον πάρω έτοιμο μαύρο μεταλλικό χωρίς να θέλει βαψίματα κλπ. Έχεις κάτι υπόψιν?

Link to comment
Share on other sites

Η νομικη καλυψη μπορει να υπαρχει και χωρις μικτη ασφαλεια. Αν εχεις, φτιαξτο και μετα κανε τη διαδικασια οπως προβλεπεται με την ασφαλεια σου. Θαργησεις αλλα θα τα παρεις τα λεφτα

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.