Jump to content
spet

Golf - Αλλαγή Καντράν Με Plus Οθόνη [MFA+ Retrofit]

Recommended Posts

Επομένως από αυτά που μου λες πρέπει να βρω ένα κοντέρ με χλμ κοντά στα δικά μου για να παρακάμψω το βήμα της αλλαγής χλμ! Αλλιώς πρέπει να βρω ένα κοντερά, που δεν έχω ιδέα αν υπάρχει εδώ στο Ηράκλειο! Εσένα η καινούργια οθόνη είναι πλήρως λειτουργική; Εννοώ έχει όλα τα μενού που θα είχε αν το είχες πάρει με plus οθόνη από την αρχή; Στα ενεργοποίησαν ή είχες κανένα πρόβλημα γενικά; ( @firev12 Εν τω μεταξύ παλιότερα είχες ανοίξει ένα θέμα με την τοποθέτηση ESP εκ των υστέρων, έχουμε τπτ νεότερο;)

Link to comment
Share on other sites

εγω τεταρτη παραλαμβανω το νεο καντραν με μεγαλη οθονη!
 

105 ευρω το καντραν μαζιμε μεταφορικα και 50ευρω ο κοντερας (φιλαρακι) για immo και χιλιομετρα!!
 

φιλε παρε το συμβατο κωδικο και αγορασε το carprog...

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις κανεναν κοντερα καλο στο σαλονικα?

αν ενοεις εμενα μουρη (δεν ξερω το ονομα σου!) ειμαι στην αλλη ακρη της ελλαδας και δυστιχως οχι...παρα carprog με 70ευρω περιπου και κανει για χιλιομετρα και καντραν immo και για πολλα αυτοκινητα..θα βγαλεις και μεροκαματο,εγω το σκεφτομαι

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις κανεναν κοντερα καλο στο σαλονικα?

Πάνε σε μια πιάτσα Ταξί και ρωτά..σίγουρα θα σου πουν 2-3..

;)

Link to comment
Share on other sites

εγω τεταρτη παραλαμβανω το νεο καντραν με μεγαλη οθονη!

 

105 ευρω το καντραν μαζιμε μεταφορικα και 50ευρω ο κοντερας (φιλαρακι) για immo και χιλιομετρα!!

 

φιλε παρε το συμβατο κωδικο και αγορασε το carprog...

 

Να σε ρωτήσω απο που αγόρασες το καντράν με 105€; Εγώ το φτηνότερο που βρήκα από eBay (Γερμανίας) είναι 200€!

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω απο που αγόρασες το καντράν με 105€; Εγώ το φτηνότερο που βρήκα από eBay (Γερμανίας) είναι 200€!

την τεταρτη που πρωτα ο θεος το παραλαμβανω θυμησε μου να σου πω

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλοί πωλητές εκτός από το ebay, ψάξε με τον κωδικό και θα βρεις.

 

Εγώ για παράδειγμα αγόρασα το δικό μου 120€ + μεταφορικά

 

http://www.callparts.de/en/fahrzeugteile/suche/1k0920874a

Link to comment
Share on other sites

Για να πω την αλήθεια, πέρα από το eBay δεν είμαι εξοικειωμένος με κανένα άλλο site, οπότε αν θέλετε ρίχτε ιδέες για κανένα άλλο πωλητή και αν έχετε προσωπική εμπειρία ακόμα καλύτερα, μην πάω να πέσω σε οποιονδήποτε τυχόντα!

Link to comment
Share on other sites

την τεταρτη που πρωτα ο θεος το παραλαμβανω θυμησε μου να σου πω

Έχουμε τπτ νεότερο πάνω στο θέμα; Ήρθε το δικό σου; Μπορείς να με ενημερώσεις από που το πήρες; Σήμερα επικοινώνησα με την αντιπροσωπεία και μου είπαν ότι μπορούν να κάνουν την αλλαγή, τα χλμ δεν μπορούν να τα αλλάξουν όπως μου είπατε και εσείς και το μόνο πρόβλημα που μπορεί να προκύψει είναι αν το καντράν είναι κλεμμένο και ο ιδιοκτήτης το έχει καταθέσει στο εργοστάσιο στη Γερμανία και μόλις το σύστημα δει ότι πάει να μπει σε άλλο αμάξι το μπλοκάρει! Τώρα η πιθανότητα να γίνει αυτό με καντράν από πωλητή του γερμανικού eBay λέτε να είναι μεγάλη; Ποια η γνώμη σας;

Link to comment
Share on other sites

εγω πειρα αυτο εδω απο εδω http://www.bresolin.com/en/prodotti_dettaglio.php/instrument/panel/vw/golf/5?itemid=84032

 

παρτο απο οπουθες και σαν αποδειξη θα κανεις preent screen την ωρα που θα πληρωνεις το paypal και εισαι κατωχειρομενος,και καλου κακου βγαλε κ αλλο ενα την αγγελια που θα αγορασεις

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το site! Μια άλλη ερώτηση, βρήκα ένα καντράν από EOS σε καλύτερη τιμή και σε χλμ σχεδόν τα ίδια τα δικά μου με κωδικό 1Q0 920 874. Γνωρίζει κανείς να μου πει αν είναι πλήρως συμβατό με το δικό μου; Ή είναι μεγάλο το ρίσκο ασυμβατότητας και δεν αξίζει τον κόπο;

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ που αγόρασα το δικό μου: http://itk.callparts.de/ITK/default.aspx?config=ggcsxaXf&language=en

 

Γράψε VW μοντέλο, κωδικό και πάτα το "Run search" έχει πολλά

 

Δεν έχουν όλα φωτογραφία αλλά επικοινωνείς με τον πωλητή και σου στέλνει και φωτογραφία και όποια άλλη πληροφορία θέλεις.

 

Η πληρωμή γίνεται με pay pal

 

Εγώ μίλαγα με τον  Timo Loy  loy@retek.de

Edited by rivol
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η callparts είναι κάτι σαν ebay για ανταλλακτικά ενώ η Retek.de είναι ένας από τους πωλητές της οπότε κατά κάποιο τρόπο παρακάμπτεις την Callparts και μιλάς κατευθείαν με την μάντρα που έχει το ανταλλακτικό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ετοιμος με νεο καντραν και εφτιαξα φωτισμο και τις παλιες βελονες εφτιαξα μπλε!! :D :D :D :D

 

246tloy.jpg

 

22grba.jpg

 

2uombn9.jpg

 

vjgg9.jpg

 

ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΡΙΝ ΑΛΛΑΞΩ ΤΟ ΦΩΤΙΣΜΟ!!!

 

zu0fht.jpg

Edited by sodimitris
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο αποτελεσμα μπραβο...!κριμα πουν ειμαστε μακρυα..θα με εκανες πελατη :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ολα κομπλε με το immo κλπ αλλα δεν μπορω να μπω στο μενου του καντρας ραδιο κλπ..δεν βρθσξω κατι στο vcds γνωριζει καποιος καποια ενεργοποιηση που χρειαζεται;

Link to comment
Share on other sites

ολα κομπλε με το immo κλπ αλλα δεν μπορω να μπω στο μενου του καντρας ραδιο κλπ..δεν βρθσξω κατι στο vcds γνωριζει καποιος καποια ενεργοποιηση που χρειαζεται;

 

 

εάν έχεις βάλει κινεζάκι και γυρίσεις την οθόνη στο radio τότε δεν μπορείς να την επαναφέρεις τουλάχιστον αυτό κάνει στο δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

εάν έχεις βάλει κινεζάκι και γυρίσεις την οθόνη στο radio τότε δεν μπορείς να την επαναφέρεις τουλάχιστον αυτό κάνει στο δικό μου.

 

Μία από τα ίδια και σε μένα :bad:

Link to comment
Share on other sites

ολα κομπλε με το immo κλπ αλλα δεν μπορω να μπω στο μενου του καντρας ραδιο κλπ..δεν βρθσξω κατι στο vcds γνωριζει καποιος καποια ενεργοποιηση που χρειαζεται;

Έχεις πολυλειτουργικό τιμόνι ή όχι?Αν δεν έχεις τότε δεν μπαίνει στα μενού.Απλά θα σου δείχνει όπως παλιά μόνο το trip computer.Αν έχεις πολυλειτουργικό τότε βγάλε τον πόλο από τη μπαταρία και ξαναβάλε τον.Λογικά θα εμφανιστούν τα μενού.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.