Jump to content
xrigolfakias

Πισω Φρενα Golf Iv

Recommended Posts

ξερει κανενας αν υπαρχει στην αγορα ετοιμο κιτ για πισω σε golf iv?  μεγαλητερους δισκους με ανταπτορες εννοω. συμπαγη δισκο. οχι αεριζομενο.

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο awesomegti. Com (ή . Co. Uk) έχει ένα κιτακι της nuespeed με συνδυασμό φρένων από Porsche boxster. Αλλά είναι ακριβούτσικο

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο awesomegti. Com (ή . Co. Uk) έχει ένα κιτακι της nuespeed με συνδυασμό φρένων από Porsche boxster. Αλλά είναι ακριβούτσικο

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

δε θελω ακριβες λυσεις. εναν δισκο μεγαλητερο θελω και ανταπτορες, για να κρατησω την ιδια δαγκανα, για εμφανιση περισοτερο. επειδη ολη τη δουλεια την κανουν τα μπροστα φρενα, εχω brembo 4pot με 330 δισκο και εχει τεραστια διαφορα με τον πισω τον μαμα.

Link to comment
Share on other sites

Το πιο συνηθισμενο upgrade kit για πισω φρενα ειναι απο S3 που εχουν αεριζομενο δισκο πισω.

Δεν ειναι ιδιαιτερα ακριβο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το πιο συνηθισμενο upgrade kit για πισω φρενα ειναι απο S3 που εχουν αεριζομενο δισκο πισω.

Δεν ειναι ιδιαιτερα ακριβο.

ελεγα να μην αλλαξω τη δαγκανα.

Link to comment
Share on other sites

ελεγα να μην αλλαξω τη δαγκανα.

 

Αφου θα κανεις την διαδικασια να βαλεις ανταπτορες και μεγαλυτερο δισκο,γιατι να μην αλλαξεις και τη δαγκανα?

Αλλιως φτιαχνεις ανταπτορα για τις πισω δικες σου δαγκανες,και μπαινει μεγαλυτερος δισκος και εισαι ΟΚ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αφου θα κανεις την διαδικασια να βαλεις ανταπτορες και μεγαλυτερο δισκο,γιατι να μην αλλαξεις και τη δαγκανα?

Αλλιως φτιαχνεις ανταπτορα για τις πισω δικες σου δαγκανες,και μπαινει μεγαλυτερος δισκος και εισαι ΟΚ.

γιατι οι δαγκανες για αεριζομενο δισκο ειναι ακριβες. αυτο ρωτησα στην αρχη, αν υπαρχει ετοιμο κιτ (δισκος-ανταπτορας).ποσο θα χει? ψαχνω ετοιμο κιτ.  ενα φιλαρακι μου με 20vt 180αρι  εβαλε μεγαλητερους δισκους πισω (70ευρω ειχαν) αεριζομενοι 312'' ,αλλα του πηρε ο μαστορας κανενα 300αρι για να του φτιαξει ανταπτορες στον τορνο + το οτι ειχε μια μερα το αυτοκινητο πανω. πολλα δεν ειναι για ανταπτορες φτιαχτους?

Edited by xrigolfakias
Link to comment
Share on other sites

γιατι οι δαγκανες για αεριζομενο δισκο ειναι ακριβες. αυτο ρωτησα στην αρχη, αν υπαρχει ετοιμο κιτ (δισκος-ανταπτορας).ποσο θα χει? ψαχνω ετοιμο κιτ. ενα φιλαρακι μου με 20vt 180αρι εβαλε μεγαλητερους δισκους πισω (70ευρω ειχαν) αεριζομενοι 312'' ,αλλα του πηρε ο μαστορας κανενα 300αρι για να του φτιαξει ανταπτορες στον τορνο + το οτι ειχε μια μερα το αυτοκινητο πανω. πολλα δεν ειναι για ανταπτορες φτιαχτους?

Βρισκεις μεταχειρισμενο σετ s3 και βαζεις ενα σετ τακακια και σωληνακια και εισαι ετοιμος.

Σιγα μην δωσεις 300για 2 ανταπτορες.

Μαρεσει που το σκεφτεσαι κιολας.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γιατι οι δαγκανες για αεριζομενο δισκο ειναι ακριβες. αυτο ρωτησα στην αρχη, αν υπαρχει ετοιμο κιτ (δισκος-ανταπτορας).ποσο θα χει? ψαχνω ετοιμο κιτ.  ενα φιλαρακι μου με 20vt 180αρι  εβαλε μεγαλητερους δισκους πισω (70ευρω ειχαν) αεριζομενοι 312'' ,αλλα του πηρε ο μαστορας κανενα 300αρι για να του φτιαξει ανταπτορες στον τορνο + το οτι ειχε μια μερα το αυτοκινητο πανω. πολλα δεν ειναι για ανταπτορες φτιαχτους?

 

Δεν ξερω που τους εφτιαξε αλλα οι ανταπτορες αποσο ξερω παιζουν στο 150ρι.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Βρισκεις μεταχειρισμενο σετ s3 και βαζεις ενα σετ τακακια και σωληνακια και εισαι ετοιμος.

Σιγα μην δωσεις 300για 2 ανταπτορες.

Μαρεσει που το σκεφτεσαι κιολας.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

εχω μονο δισκο. δεν εχω αεριζομενο πισω. οποτε κοιταω κανενα σετ δισκο-ανταπτορα. απο οτι μου ειπαν υπαρχει σε 312 δισκο αυτο το σετ. τιμη ακομα δε μαθαμε. ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια δε βρηκα ετοιμο κιτ για πισω. και δε ξερω αν υπαρχει. εβαλα σημερα μεταχειρισμενα ενα κιτ, δισκο συμπαγη  (280 η 282 ειναι. τρυπητος χαρακτος brembo)  με ανταπτορες φτιαχτους. με τη δικη μου δαγκανα. τα εβγαλε ενας φιλος απο το δικο του. καθησαν κουτι. Εχω μια αλλη ερωτηση τωρα.  αξιζουν σωλινακια υψιλης πισω? κανουν τιποτα? εχει βαλει κανενας? 

Edited by xrigolfakias
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

τα 312 τα μαμα τι τα κανες?

ποια 312? τα μπροστινα λες? αν ναι, τα εχω δωσει.

Χρήστο πιστεύω θα ναι πεταμένα λεφτά

οποτε το αφηνω ως εχει..

Edited by xrigolfakias
Link to comment
Share on other sites

παιδια οπως ειπα και πιο πανω αλλαξα δισκο πισω με τις δικες μου δαγκανες. ο δισκος ειναι σχεδον καινουριος και τα τακακια εχουν την πατουρα απο τον προηγουμενο δισκο. δεν πατανε ολοκληρα πανω στον δισκο. εχουν πολυ  ''ψωμι''  ομως. να τα αφησω λιγα km να πατησουν η να βαλω καινουρια?

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Μην τα αφήνεις έτσι, αλλά δεν χρειάζετε να τα αλάξεις κιώλας.

 

Βγάλε τα, βάλε ενα γυαλόχαρτο χοντρό πάνω σε μια ευθεία επηφάνεια, πχ μάρμαρο, και τρίψε τα εώς να φύγει το δόντι, αλλιώς θα σου κάνει δόντι στον δίσκο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Οχι. Μην τα αφήνεις έτσι, αλλά δεν χρειάζετε να τα αλάξεις κιώλας.

 

Βγάλε τα, βάλε ενα γυαλόχαρτο χοντρό πάνω σε μια ευθεία επηφάνεια, πχ μάρμαρο, και τρίψε τα εώς να φύγει το δόντι, αλλιώς θα σου κάνει δόντι στον δίσκο.

δεν εχουν δοντι. εχουν το φαλτσο απο τον αλλο δισκο. παω για αλλαγη δηλαδη? αν ναι τι να βαλω? μου ειπαν να κοιταξω για μαλακα. καμια ιδεα? αν χρειαστει να τα αλλαξω δεν θελω να μου βγαλουν κανενα σφιριγμα στην πορια.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχουν φάλτσο, αλαγή, προτίμησε ate, pagid, textar.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.