Jump to content
Itokio

Σκαστρα Polo 6R1

Recommended Posts

Καλησπερα σας παιδια,ειμαι νεος στο φορουμ και θα ηθελα να σας ρωτησω ορισμενα πραγματακια! Εχω ενα πολακι gti εδω και 7 μηνες και θελω να βελτιωσω λιγο τον ηχο του σκασιματος. Εχω μιλησει με αρκετους φιλους και αλλοι προτινουνε χωανη αλλοι σκαστρα αλλοι βαρελακι και αλλοι απλα ενα φιλτρο ελευθερας. Εμενα με ενδιαφερει να βαλω κατι πανω απολα σχετικα ακινδυνο οσων αναφορα το μοτερ και σχετικα οικονομικο.Ειδα ενα βιντεακι με ενα φοβερο (κατα την γνωμη μου) ηχο και θελω να μου πειτε την αποψη σας καθως και αν ειναι οντως κατι με τις προδιαγραφες που ψαχνω. 

. Σας ευχαριστω πολυ και συγνωμη για το μακροσκελες ποστ!  8)
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ακούς στο βίντεο ειναι ο αντάπτορας της Forge , καλο θα ηταν να μην τον βάλεις !

Αν θες να κερδίσεις λιγάκι σε ήχο βάλε εισαγωγή !!!

Σκαστρα αν θες να βάλεις υπάρχει η κλειστού τύπου της forge και της TMG performance αλλα απο ήχο ειναι όπως η μαμα

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω πολυ για την απαντηση,αρα εσυ προτινεις μια χωανη η ενα φιλτρο στην εισαγωγη, ποσο πανε αυτα γνωριζεις;

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω πανω την ανοιχτου τυπου της forge εδω και 2 χρονια και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Επειδη εχω και μπαρομετρο, μπορω να πω οτι κραταει σταθερη την πιεση σε τερμα γκαζι, ενω με την μαμα επεφτε σιγα σιγα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω πανω την ανοιχτου τυπου της forge εδω και 2 χρονια και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Επειδη εχω και μπαρομετρο, μπορω να πω οτι κραταει σταθερη την πιεση σε τερμα γκαζι, ενω με την μαμα επεφτε σιγα σιγα.

 

Αυτο που με ενδιαφερει εμενα ειναι να καλυτερευσει λιγο ο ηχος του σκασιματος, χωρις να κανω υπερβολες που θα κινδυνευσω να βγω εκτος εγγυησης! Θα παω σημερα σε ενα φιλαρακι να δουμε για χωανη. Σευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ακούς στο βίντεο ειναι ο αντάπτορας της Forge , καλο θα ηταν να μην τον βάλεις !

Αν θες να κερδίσεις λιγάκι σε ήχο βάλε εισαγωγή !!!

Σκαστρα αν θες να βάλεις υπάρχει η κλειστού τύπου της forge και της TMG performance αλλα απο ήχο ειναι όπως η μαμα

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Γιατι ειναι καλυτερο να μην βαλουμε τον ανταπτορα?
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εβαλες σκαστρα;

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ειναι καλυτερο να μην βαλουμε τον ανταπτορα?

 

χανεις κατι λιγα αλογα αλλα και ροπη...

 

και ο ηχος ,δεν ειναι και οτι καλυτερο...φοραω στο δικο μου...καποιος που ξερει καταλαβαινει...

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Όπως ήδη σου απαντήθηκε από τον Activious,

 

ο αντάπτορας της forge, δημιουργεί μεγαλύτερη απόκλιση τιμών μεταξύ

specified/actual πίεσης στο αμάξι σου. Δηλαδή των τιμών που 'ζητάει' το πρόγραμμα και αντίστοιχα 'παίρνει'.

Με απλά λόγια, έχεις σε όλο το φάσμα σχεδόν μια μικρή απειροελάχιστη πτώση απόδοσης.

Τα παραπάνω είναι γνωστά και τσεκαρισμένα με διαγνωστικό, στα τόσα χρόνια που κυκλοφορεί.

 

Αντίθετα ο σκοπός τοποθέτησης της σκάστρας είναι η σύγκλιση αυτων των τιμών, ώστε να πάρεις το μέγιστο

της απόδοσης.

 

Διαλέγεις και παίρνεις, φρουφρού post-5289-0-03208600-1411984876_thumb.jp  ή σωστή λειτουργία. :aggressive:

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

 

Διαλέγεις και παίρνεις, φρουφρού ή σωστή λειτουργία. :aggressive:

 

 

 

φρου φρου.......

Edited by activious
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.