Jump to content
politis Dimitris

Golf 5 - Πρόβλημα Με Εξαέρωση Μετά Από Βάψιμο Δαγκάνων

Recommended Posts

kalispera sas evgala tis dagganes na tis vapsw gt itan vromikes polu tis katharisa efugan ta ugra ola... tis vafw kokkines tis vazw panw rixnw ugra kanw eksaerwsi alla to petali einai akoma malako ti allo prepei na kanw an kserete,euxaristw...se golf v

 

Καλησπέρα σας, έβγαλα τις δαγκάνες να τις βάψω γιατί ήταν βρώμικες πολύ, τις καθάρισα έφυγαν τα υγρά.

Τις βάφω κόκκινες τις βάζω πάνω κάνω εξαέρωση αλλά το πετάλ είναι μαλακό, τι άλλο πρέπει να κάνω.

 

Golf V.

Edited by nikdev
ΔΕΝ Γράφουμε με Greeklish από δω και στο εξής
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα!!!Αν θες μην ξαναγράφεις όπως πιο πάνω γιατί μου βγήκαν τα μάτια μέχρι να καταλάβω τι γράφεις.Κακώς άδειασες όλα τα υγρά.Επρεπε να συμπληρώνεις λίγο λίγο χωρίς να αδειάσεις τελείως το δοχείο εφεδρικών υγρών,Μάλλον έχει πάρει αέρα τώρα και θέλει πολύ καλή εξαέρωση.Τέλος πως έκανες την εξαέρωση περιέγραψέ μας.Φαντάζομαι με τον ενδεδειγμένο τρόπο.....

Edited by professor
Link to comment
Share on other sites

εγω ημουν μεσα στο αμαξι και παταγα φρενο συνεχεια μεχρι να γινει σκληρο τελειως μετα το κρατουσα πατημενω ο μαστορας μετα  ξεσφιγγε λιγο τιν βιδα πεταγε υγρα τιν εσφιγγε παλι...ετσι μου το εκανε τωρα αν ειναι σωστο δεν ξερω,,αν ξερεις κατι αλλο πεσ μου ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Προφανως εχει παρει αερα το κυκλωμα κ το σωστο ειναι να γινει εξαερωση και στις πισω δαγκανες....Πηγαινε σε ενα μαστορα να στο κανει αλλιως εαν ξερεις καντο μονος σου...

Link to comment
Share on other sites

αν δε δεις βελτίωση, η αντιπροσωπια κανει εξαερωση απο οτι ξερω απευθιας απο το δοχειο πανω. Οχι απο τις δαγκάνες.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα!!!Αν θες μην ξαναγράφεις όπως πιο πάνω γιατί μου βγήκαν τα μάτια μέχρι να καταλάβω τι γράφεις.Κακώς άδειασες όλα τα υγρά.Επρεπε να συμπληρώνεις λίγο λίγο χωρίς να αδειάσεις τελείως το δοχείο εφεδρικών υγρών,Μάλλον έχει πάρει αέρα τώρα και θέλει πολύ καλή εξαέρωση.Τέλος πως έκανες την εξαέρωση περιέγραψέ μας.Φαντάζομαι με τον ενδεδειγμένο τρόπο.....

+1

 

Πήρε αέρα η μονάδα του abs, πρέπει να γίνει εξαέρωση με διαγνωστικό (ενεργοποίηση αντλίας abs).

Edited by dasauto
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

+1

 

Πήρε αέρα η μονάδα του abs, πρέπει να γίνει εξαέρωση με διαγνωστικό (ενεργοποίηση αντλίας abs).

 

Αυτό που λέει ο DASAUTO έχει συμβεί, με ενεργοποίηση της μονάδας με vagcom ή VAS στο συνεργείο και ένα άτομο μέσα κιάλλο ένα για εξαέρωση θα λυθεί το πρόβλημα.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.