Jump to content
Guest

Golf 4 - Δυσλειτουργία Καντράν Και Λειτουργιών, Ενδείξεις Σφαλμάτων

Recommended Posts

Γεια σας και πάλι παιδιά ( σήμερα καθώς γυρνούσα από την παραλία ) μου άναψε το λαμπάκι λαδιών, το καντράν παρέμεινε αναμμένο χωρίς να λειτουργούν οι δείκτες και μετά από λίγο το αμάξι άρχισε να χάνει. Δεν τραβούσε, το τιμόνι έχανε, οι ταχύτητες δεν είχαν ανταπόκριση. Το σβήνω επιτόπου το βάζω ξανά μπρος και όλα κομπλέ. Το θέμα είναι πως την Κυριακή που μας πέρασε συμπλήρωσα τα λάδια και είναι στη στάθμη που πρέπει, να σημειώσω πως μετά δεν μου άναψε ξανά. 

 

Δεν γνωρίζω εάν σχετίζεται με τα προηγούμενα θέματα που άνοιξα ( μπορείτε να τσεκάρετε για να μη βγαίνει οφτοπικ ).

 

Δεν ξέρω που να απευθυνθώ ρε γαμώτο, στο συνεργείο το έχω πάει για σερβις και όταν κάτι δεν το κάνει διαρκώς δεν μπορεί να γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει. Έχω κατά στεναχωρηθεί και πιστεύω πως είναι κάτι σοβαρό...

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ ΜΑΛΛΟΝ  να πας πιθανον σε ηλεκτρολογο να στο κανει μια γενικη διαγνωση ?κ σου χα στειλει π.μ προ ημερων να πας στον θεοδωριδη ,μαλλον δεν με ακουσες κ στο ξαναλεω θεοδωριδης εξπερ στα vw στη θεσσαλονικη .δεν εξηγουνται τοσα προβληματα ταυτοχρονα ,,κατι ηλεκτρονικο στα δημιουργει....!!!!!!!με το να στεναχωριεσαι δεν θα αλλαξει κατι αν δεν πας να το ψαξεις.αλλα δεν ειμαι μηχανικος αλλα αν δεν το πας σε καλο συνεργειο δεν προκειται να τα λυσεις τα προβληματα σου..

Edited by πανος-1.8τ.
Link to comment
Share on other sites

Το αμάξι το είχες στον ήλιο?

Είχε ανάψει ?

 

Πολύ πιθάνό να ζορίστηκε το καντράν. Συμβαίνει καμιά φορά.

 

Δες και τη μπαταρία, κάνε έναν έλεγχο φορτίου εκκίνησης σένα κατάστημα.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Όπως πάντα η καλύτερη λύση είναι η γνώμη ενος ειδικού. Δυστυχώς από το πληκτρολόγιο δεν μπορούμε να κάνουμε σωστές διαγνώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.