Jump to content
giorgos.the

Golf 6 - 1.4 Tsi 122 Με Προβλημα Στην Εκκινηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους.

Τις τελευταιες μερες παρατηρω το εξης θεμα. Μερικες φορες γυρνωντας το κλειδι δεν ξεκιναει αμεσως η μηχανη.

Η μιζα ακουγεται κανονικα απλα αργει λιγακι να παρει μπρος.

Τι νομιζετε οτι μπορει να συμβαινει? Μηπως αυτο οφειλεται στο οτι πρεπει να αλλαξω τα μπουζι, καθως πλησιαζω στο service των 60000?  (Τωρα περασα τα 59000)

Το αυτοκινητο μου ειναι το golfVΙ 1.4 TSI 122 

Edited by giorgos.the
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε εχω το ιδιο το αμαξη και μου το εκανε πριν 4 χρονια με την ζεστη το καλοκαιρι δεν εκανα τιποτα καποια στιγμη μετα απο καιρο δεν μου το ξανα εκανε ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση.

Ελπιζω να ισχυει κατι τετοιο και στην δικια μου περιπτωση. Θα δειξει.

Link to comment
Share on other sites

Oχι ακομα. Το αμαξι το πηρα προσφατα με 58000 και απ οτι ειδα στο βιβλιο sevice στα 60 αλλαζουμε μπουζι.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε έναν έλεγχο μπαταρίας , φορτίου, σε αντίστοιχο κατάστημα να δεις αν είναι σε αποδεκτό επίπεδο.

Link to comment
Share on other sites

To σκεφτηκα κι αυτο με την μπαταρια αφου πιθανοτατα δεν εχει αλλαχτει ποτε (4 χρονια), απο την αλλη ομως αν ειχε θεμα η μπαταρια θα ακουγοταν η μιζα να γυρναει κανονικα? επισης δεν θα το εκανε παντα?

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο το έκανε και σε μένα 2 φορές που το είχα αφήσει στον ήλιο πολλές ώρες. Μάλλον η ζέστη όπως λέει κ ο Sarul.

Βέβαια μιας και δεν έχεις αλλάξει μπαταρία μετά από 4 χρόνια να την ελέγξεις σίγουρα.

Edited by dragonfighter
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Τις τελευταιες μερες παρατηρω το εξης θεμα. Μερικες φορες γυρνωντας το κλειδι δεν ξεκιναει αμεσως η μηχανη.

Η μιζα ακουγεται κανονικα απλα αργει λιγακι να παρει μπρος.

Τι νομιζετε οτι μπορει να συμβαινει? Μηπως αυτο οφειλεται στο οτι πρεπει να αλλαξω τα μπουζι, καθως πλησιαζω στο service των 60000?  (Τωρα περασα τα 59000)

Το αυτοκινητο μου ειναι το golfVΙ 1.4 TSI 122 

 

Η λέξη κλειδί είναι το αμέσως κι άλλο να γυρνάει και να παίρνει κάποια στιγμή.

Μέτρα φορτίο όπως σου είπα πιο πάνω, εαν είναι πεσμένη στα κρύα θα σε αφήσει. 

 

 Λίγο η μπαταρία να είναι πεσμένη λόγω παλαιότητας, λίγο τα μπουζί που χρήζουν αλλαγής συμπληρώνεται το παζλ. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.