Jump to content
Nikwlis

VW Tiguan 2016 - αγορά!

Recommended Posts

εγω δοξαζω τον θεο που το πουλανε οπως πουλιεται τωρα γιατι εγω πχ τα led toy full πακετου  φωτων τα ερωτευθηκα οταν τα ειδα...ηταν και ο λογος που το πηρα με αυτα τα φαναρια,...γινεται βεβαια να τα απενεργοποιησεις  τα led  με κωδικοποιηση.τοειδα οτι ειχε κατι σαν επιλογη για το ποτε να αναβουν...προσωπικα  πλεον τελος ο περιορισμος με το media...μολις ελαβα το obd11 και κατευθειαν το προγραμματισα να κανει check engine σαν το σ3 και να παιζει συνεχεια τα βιντεο...τελος το δοκιμσα και ειναι πλεον κανονικο οπως ολα .ουτε εφαρμογες ουτε τιποτα..τραβηξα το βιντεο για να δειξω οτι γινεται.το μονο που ψαχνω ακομη ειναι τα παραθυρα να τα κανω να ανεβαινουν οπως το γκολφακι με το κλειδωμα με ενα απλο πατημα.,..ιδωμεν..δεν παραιτουμαι..μπορει αργοτερα να γινεται μεσω συναγερμου οπως στο γκολφακι.μην τρομαξετε με την καταναλωση στο ρελαντι το ειχα απο ποιο πριν .παντως τα νεωτερα σε αυτο τον τομεα τουλαχιστον απο βενζινα ειδα στο τελευταιο ταξιδι μου μεχρι 120-130 τα 7,2 λιτρα. οσο στρωνει το μοτερ τοσο πεφτει.

 

Edited by XIONOULIS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

τελικα το obd11 πως το βλεπεις?ευκολο?

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τελικα το obd11 πως το βλεπεις?ευκολο?

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι βρε ποιο ευκολο δεν γινεται...για dummies ειναι!!!χαχαχα για αυτο πουλαει σαν τρελο...εχει κωδικοποιησεις με εικονες και κειμενακι για το τι θα κανει.,εχει επιλογη για να την κανεις και μονος σου αμα ξερεις την διαδιακασια.η να την αγορασεις την κωδικοποιηση και να την περασει μονο του ...

Edited by XIONOULIS
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς θες να κάνεις με τα παράθυρα; Να ανεβαίνουν μόνα τους με ένα πάτημα ή με διαρκες πάτημα του κουμπιού κλεισίματος;

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

να ανεβαινουν μονα τους με ενα πατημα.....το βρισκω απο χαζο μεχρι ντροπη τους να μας υποχρεωνουν να κοιταμε ολη την ωρα αμα κλεισανε τα παραθυρα οταν φευγουμε απτο αμαξι.επρεπε με το κλεισιμο του κλειδιου να κλεινουν και αυτα,κ ας ειναι κατω πχ.ουτε με συναγερμο δεν το καταφερα αυτο.λογω της γκαντεμιας μου με τους ρωσσους..η πανδωρα δεν το εχει ο κλιφορντ το κανει.γιατι ετσι σηκωνονται στο γκολφακι....λογω συναργερμου με ενα πατημα...το παρατατεταμενα ειναι στανταρ.εγω λεω με κλικ να κλεινουν

Link to comment
Share on other sites

Παράξενο που δεν το έχει ο συναγερμός σου ο εταίρος συναγερμός της Ρωσίας το έχει. Ρωτά τον εγκαταστάτη σου.
Επίσης σίγουρα μπορείς να το ρυθμίσεις από Vag Com θα ρίξω κι εγώ μια μάτια και θα επανέλθω. Όλα τα VAG το έχουν αυτό απλά μάλλον δεν είναι ενεργοποιημένο σε εσένα για κάποιο λόγο


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παράξενο που δεν το έχει ο συναγερμός σου ο εταίρος συναγερμός της Ρωσίας το έχει. Ρωτά τον εγκαταστάτη σου.
Επίσης σίγουρα μπορείς να το ρυθμίσεις από Vag Com θα ρίξω κι εγώ μια μάτια και θα επανέλθω. Όλα τα VAG το έχουν αυτό απλά μάλλον δεν είναι ενεργοποιημένο σε εσένα για κάποιο λόγο


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παράξενο που δεν το έχει ο συναγερμός σου ο εταίρος συναγερμός της Ρωσίας το έχει. Ρωτά τον εγκαταστάτη σου.
Επίσης σίγουρα μπορείς να το ρυθμίσεις από Vag Com θα ρίξω κι εγώ μια μάτια και θα επανέλθω. Όλα τα VAG το έχουν αυτό απλά μάλλον δεν είναι ενεργοποιημένο σε εσένα για κάποιο λόγο


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παράξενο που δεν το έχει ο συναγερμός σου ο εταίρος συναγερμός της Ρωσίας το έχει. Ρωτά τον εγκαταστάτη σου.
Επίσης σίγουρα μπορείς να το ρυθμίσεις από Vag Com θα ρίξω κι εγώ μια μάτια και θα επανέλθω. Όλα τα VAG το έχουν αυτό απλά μάλλον δεν είναι ενεργοποιημένο σε εσένα για κάποιο λόγο


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με Vag com 09 Central Electronics μπες 07 Coding μετά Long Coding μπες στο 4ο group των bytes και click Comfort Operation via remote control active. Και πες αν έπαιξε


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με Vag com 09 Central Electronics μπες 07 Coding μετά Long Coding μπες στο 4ο group των bytes και click Comfort Operation via remote control active. Και πες αν έπαιξε


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με Vag com 09 Central Electronics μπες 07 Coding μετά Long Coding μπες στο 4ο group των bytes και click Comfort Operation via remote control active. Και πες αν έπαιξε


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Σημερα σε αντιπροσωπια μου αναφερθηκε οτι σταματαει η εκδοση act 150.οτι υπαρχει στην ....αποθηκη και θα βγαινει μονο σε 4χ4 κ αυτοματο ή οτι εχει η αντιπροσωπια.ξερει κανεις αν αυτο ειναι γενικο ή αν θα ισχυσει για λιγο. Ο πωλητης τα μασαγε γενικα.

Link to comment
Share on other sites

Άγνωσται αι βουλαι της VW. Λογικά το 1.4TSI θα αντικατασταθεί από το νέο 1.5TSI


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άγνωσται αι βουλαι της VW. Λογικά το 1.4TSI θα αντικατασταθεί από το νέο 1.5TSI


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago , XIONOULIS said:

να ανεβαινουν μονα τους με ενα πατημα.....το βρισκω απο χαζο μεχρι ντροπη τους να μας υποχρεωνουν να κοιταμε ολη την ωρα αμα κλεισανε τα παραθυρα οταν φευγουμε απτο αμαξι.επρεπε με το κλεισιμο του κλειδιου να κλεινουν και αυτα,κ ας ειναι κατω πχ.ουτε με συναγερμο δεν το καταφερα αυτο.λογω της γκαντεμιας μου με τους ρωσσους..η πανδωρα δεν το εχει ο κλιφορντ το κανει.γιατι ετσι σηκωνονται στο γκολφακι....λογω συναργερμου με ενα πατημα...το παρατατεταμενα ειναι στανταρ.εγω λεω με κλικ να κλεινουν

Όταν κλείσουν τα παράθυρα εντελώς, ανάβουν τα φλας μία φορά για να σου δείξουν ότι έκλεισαν

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago , SkyNet said:

Δοκίμασε με Vag com 09 Central Electronics μπες 07 Coding μετά Long Coding μπες στο 4ο group των bytes και click Comfort Operation via remote control active. Και πες αν έπαιξε emoji16.png


Sent from my iPad using Tapatalk

θα τσεκαρω και θα επανελθω...

Edited by XIONOULIS
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago , Rubber said:

Καλησπερα,

 

Σημερα σε αντιπροσωπια μου αναφερθηκε οτι σταματαει η εκδοση act 150.οτι υπαρχει στην ....αποθηκη και θα βγαινει μονο σε 4χ4 κ αυτοματο ή οτι εχει η αντιπροσωπια.ξερει κανεις αν αυτο ειναι γενικο ή αν θα ισχυσει για λιγο. Ο πωλητης τα μασαγε γενικα.

αναμενομενο.....καποια στιγμη θα γινοτανε και αυτο..,.απλα δεν ξεραμε το ακριβως ποτε...αλλα η skoda πρωτη τον λανσαρε στο δικο της suv.εμεις θα περιμενουμε να δουμε τι προβληματα θα βγαλει στην σεατ και σκοντα και μετα θα αλλαξουμε τα μοτορια στα Vw που ειμαστε τερααααας αξιοπιστιας...χαχαχαχαχα,μαλλον ξεστοκαρουνε τα 1.4 τσι........ το περιεργο ειναι οτι η audi επιμενει ακομη με τφσι 1.4 στα 125 αλογα και οχι τσι....to οποιο υποθετω για λογους αξιοπιστιας να γινεται ?πχ α3 1,4 τφσι125 ps.

Edited by XIONOULIS
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες να πατησεις παρατεταμενα (περισσοτερο απο 5 και λιγοτερο απο 10 δευτερολεπτα)

το κουμπι που κλειδωνεις το αυτοκινητο να δεις τι θα γινει?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago , Rubber said:

Καλησπερα,

 

Σημερα σε αντιπροσωπια μου αναφερθηκε οτι σταματαει η εκδοση act 150.οτι υπαρχει στην ....αποθηκη και θα βγαινει μονο σε 4χ4 κ αυτοματο ή οτι εχει η αντιπροσωπια.ξερει κανεις αν αυτο ειναι γενικο ή αν θα ισχυσει για λιγο. Ο πωλητης τα μασαγε γενικα.

καλημερα.

αυτο που λες ισχυει κανονικα απο τα τελη Ιανουαριου (περιπου στις 20 του μηνα).

μου ειχαν δειξει και ειχα διαβασει την ανακοινωση που ειχε αποστειλει η κοσμοκαρ στις αντιπροσωπειες.

τελος τα 150αρια δικινητα, μονο οτι υπαρχει στο τελωνειο και αυτα ειναι μονο rline.

παραγγελιες δεχονται μονο για 150αρια 4χ4 με dsg, και λογω αυτης της αλλαγης εχουν μειωσει τη τιμη της συγκεκριμενης εκδοσης ετσι ωστε στα χρηματα του 4χ4 παιρνεις σαν "δωρο" και το dsg.

ολα αυτα εν αναμονη του νεου μοτερ 1.5 που πιθανοτατα θα εμφανιστει στο νεο tiguan το 2019.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θεωρώ το 1.6tdi πιο σβέλτο από το 1.4 με τα 125 το έχω το 1.6 και έχω και ένα golf 125. Τα δυο αμάξια κινούνται εξίσου σβέλτα εντός πόλης με υπέροχη του τιγκι παρά την καρότσα του


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω θεωρώ το 1.6tdi πιο σβέλτο από το 1.4 με τα 125 το έχω το 1.6 και έχω και ένα golf 125. Τα δυο αμάξια κινούνται εξίσου σβέλτα εντός πόλης με υπέροχη του τιγκι παρά την καρότσα του


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σας.

Και εγω κοιταω το 1.6 diesel αλλά με τραβάει πίσω το γκάζι του στις χαμηλές στροφές.

έχω το GOLF 5 140HP.

καταλαβαίνω οτι δεν θα μπορώ να έχω οτι έχω με το golf αλλά πίστευα οτι ο act150 Θα με κάλυπτε απόλυτα και στα δύσκολα στις εθνικές. Αλλα με rline και 4χ4 (κυρίως αυτό εκτοξέυει την κατανάλωση) ξεφέυγει η τιμή.

 

 

Link to comment
Share on other sites

η εκτοξευση της καταναλωσης τουλαχιστον στο δικομου που το δουλευω τωρα ξεκαθαρα παει οσο το πατας τοσο καιει. σε ταξιδι με  120 παει 7.2 λιτραμε 140 παει κ 8 λιτρα.ολα με αυτοματο πιλοτο που επαιζα...σε ενα γυρο που εκανα μεχρι πατρα κι πισω.

στην πολη ακομη δεν το χω καταλαβει ποσο καιει...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.