Jump to content
Guest panos25

Panos25-My Polo 6N2

Recommended Posts

τι αγωνα εχετε ρε παιδια!!!!!ανοιξτε ενα αλλο post και καντε τις αναλυσεις........ :angry2::thumbsup:

ΠΑΙΔΙΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ DIDYMO.

ΤΟ ΓΛΩΣΣΟΦΑΓΑΤΕ ΤΟ ΑΜΑΞΑΚΙ!!! ΒΓΑΖΕΙ ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟΣΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΧΑΡΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΠΟΡΕΙ!!!!

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ΑΠΟΦΥΓΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΟ ΕΙΧΑΤΕ ΒΑΛΕΙ ΣΤΗΝ ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ!!!

ΦΙΛΑΡΑΚΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΣΕ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΟ ΧΑΙΡΕΣΑΙ!!!

ΑΝ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑΚΙ!!!!

ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν καταλαβαινετε, Η ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ, ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ ΜΕ 400+ ΑΛΟΓΑ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ...

ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ, Η ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ....ΕΛΕΟΣ παιδες...

Κατανταει γραφικο το ολο πραγμα...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδη αργησα να μιλησω και επειδη τα πολλα λογια ειναι φτωχια εισαστε οff topic οι ποιο πολυ !!!!Πηγαινε αμα θες ρε τσιτουμ και αναλυσε το θεμα στο Polo/Kινητηρας, οκ?Αντε ρε φιλε να ηρεμησουμε και εμεις και διαβασε κανενα περιοδικο με βελτιωσεις γιατι δεν ξερεις που πανε τα 4 !!!Αντε σταματαμε ολοι εδω γιατι ειναι και Αγιες Μερες!!!!

Πανος ρε φιλε μπραβο για το οχημα για αλλη μια φορα!!!Και χαλαλει ολα τα φραγκα για αυτη την τρομερη μετατροπη ρε!!!Μαλλον δεν νομιζω να υπαρχει ποιο γρηγορο Polo στην ελλαδα το τελευταιο που εχω ακουσει ειναι ενα πολο 6n απο αρτα 330 αλογα μου φαινεται !!Καπου τα εχω ξαναγραψει!!!!

Αντε ρε !!!! ξιδια = τσαγια ( καινουργια δικη μου ατακα)

Montoya

Edited by Montoya
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω εχει περασει ηδη ο καιρος που το εν λογω θεμα επρεπε να εχει καθαριστει απο τα off topic και να κλειδωθει.

Ας γινει τωρα τουλαχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Guest Doria

να ρωτήσω κάτι Πάνο?Αν θες βέβαια απαντάς αλλα δεν νομίζω οτι είναι πια και τόσο τρομερό...

400 είσαι στρόφαλο ή τροχό?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδη αργησα να μιλησω και επειδη τα πολλα λογια ειναι φτωχια εισαστε οff topic οι ποιο πολυ !!!!Πηγαινε αμα θες ρε τσιτουμ και αναλυσε το θεμα στο Polo/Kινητηρας, οκ?Αντε ρε φιλε να ηρεμησουμε και εμεις και διαβασε κανενα περιοδικο με βελτιωσεις γιατι δεν ξερεις που πανε τα 4 !!!Αντε σταματαμε ολοι εδω γιατι ειναι και Αγιες Μερες!!!!

paidia sorry gia oloi tin sixisi pou prokalesa kai sas to eggiomai oti den 8a ksanasimbi. apla 8elo na enimeroso ton filo montya oti ama diabazeis periodika min nomizeis oti eisai kai o pio expert pano sta amaksia, kai ego diabazo etsi apla gia na enimeronomai, i diafora einai oti kai ego kai o g60_16v_turbo eimaste mixanikoi kai ta amksia mas opos kai polwn allwn ta kanoume monoi mas. opos katalabeneis epano stis beltioseis epeidi exoume kanei poles (kai den eimaste papatzides se ayta pou kanoume) kseroume arketa na oxi polla.

tora etoimazoume moter 2200cc 16v me 35ara i 40ara turbina(kai enounte ola ta loipa gia beltiosi) me tin dikia sas logiki emeis 8a prepei na exoume sto 1.5 bar 650 aloga(ayto einai adinaton)

kai pali sorry gia to olo 8ema

:):D:D:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

ΑΛΑΝΙΑ ΣΑΣ ΒΑΡΕΘΗΚΑ.ΕΧΩ ΣΑΚΑΤΕΥΤΕΙ ΠΑΝΩ ΣΤΑ GOLF.ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ Κ ΠΟΛΥ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΓΑΜΗΘΕΙ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ Κ ΞΕΡΩ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.Κ ΟΧΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΟΠΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕΡΙΚΟΙ Κ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΕΞΥΠΝΟΙ.ΕΓΩ ΜΕΝΩ ΒΕΡΟΙΑ Κ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΒΕΡΟΙΑ Κ ΝΑ ΡΘΟΥΝΕ ΑΠΟ ΔΩ Κ ΤΟ ΠΟΛΟ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΠΑΝΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΓΟΛΦ 4 ΠΟΥ ΕΧΕΙ 400+ps κ ολα ταλλα ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ CLUB.ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΣΟΒΑΡΑ Κ ΜΕΙΣ ΜΑΛΩΝΟΥΜΕ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑΧΕΙΣ Κ 500ΑΛΟΓΑ ΡΕ ΠΑΝΟ.ΜΕ ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΣΥΜΠΙΕΣΗΣ ΤΟ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ?

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti
Μαλλον δεν καταλαβαινετε, Η ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ, ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ ΜΕ 400+ ΑΛΟΓΑ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ...

ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ, Η ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ....ΕΛΕΟΣ παιδες...

Κατανταει γραφικο το ολο πραγμα...

Μιχάλη απλά λεμε την γνώμη μας, thats it... άλλοι είναι ειδικοί άλλοι οχι, αυτό που ρώτησα τον Πάνο είναι επειδή δεν ήξερα αν εχει δυναμομετρηθεί δεν χρειάζεται να μου πάρεις και το κεφάλι..... δεν γεννηθήκαμε ολοι με γνώσεις, sorry κιόλας.........

@Πάνο: sorry για το μπέρδεμα, είπα να ποστάρω γιατί είδα τι δουλειά εχεις κάνει και να σε συγχαρώ, αλλά οκ αν είναι να γίνεται μπάχαλο i give up ρε παίδες.....

Link to comment
Share on other sites

Θα τοποθετηθω λιγο διαφορετικα στο τοπικ.

Πανο ..... οταν κανεις παρουσιαση του αυτοκινητου σου ειναι λογικο , ειδικα σε μια τοσο ακραια βελτιωση ,να δημιουργηθουν αποριες.

Καλοπροαιρετες , κακοπροαιρετες η απο αγνοια περιεργεια.

Δεν βλεπω τιποτα το περιεργο σε αυτο. Απο την στιγμη ομως που αποφασισες να παρουσιασεις το αμαξι σου θα πρεπει να δωσεις και απαντησεις σε αυτα που σου ζητουνται .

Ειδικα στο θεμα της δυναμομετρησης ,μια δημοσιευση της ,θα εκλεινε πολλα στοματα.

Καθως και αν υπαρχει καποιος χρονος απο 400αρι.

Τα ποστ του στυλ , το εχω δει και σκαβει , εχω δει την δυναμομετρηση , δεν ξερει τι κανει κλπ , φυσικα και τα δεχομαι αλλα δεν πειθουν απολυτα καποιες φορες.

Φιλικα στα λεω και φυσικα χωρις ιχνος αμφισβητησης.

Ιστορικα τωρα , απο την χρυση εποχη των τουρμπο στην F1 (1980) ενας κινητηρας 1500 cc

(BMW Zackspeed) εβγαζε σε συνθηκες δοκιμων με 4+ bar πιεση 1500 αλογα και σε συνθηκες αγωνα με 3,5 bar 1200 αλογα στις 13000 στροφες , μεχρι την σημερινη εποχη των Honda πχ που απο 1600 cc μπορουν να βγαλουν ευκολα 600+ αλογα , σιγουρα δεν ειναι καθολου δυσκολο το 1600αρι σου polo να βγαζει αυτα που λες και παραπανω.

Φυσικα αν εχει δαπανηθει χρημα και μελετη , δοκιμες παντα.

Απο εκει και περα λεγονται και καποιες υπερβολες ομως του στυλ οτι απο evo 400 ιππων εισαι μπροστα κλπ , πραγμα το οποιο φυσικα δεν γινεται να ισχυει (μακαρι να γινοταν αλλα δεν γινεται).

ΕVO με 400 αλογα κανει ευκολα 12 δλτ 400αρι με 185 + εξοδο.

Χρονος που δεν μπορει μπροστοκινητο να πετυχει .

Οχι οτι δεν ειναι δυνατο σαν απολυτη δυναμη αλλα χανονται πολλα μετρα και χρονος λογω μεταδοσης.

Απο εκει και περα , οπως ειπα και πιο πριν μια δημοσιευση dyno και χρονων θα εδινε πολλες απαντησεις κατα την γνωμη μου μιας και ειναι αδιαψευστα στοιχεια.

Φυσικα τα συγχαρητηρια μου για τον χρονο και τον κοπο που εχεις δαπανησει στο polo.

:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

ΑΛΑΝΙΑ ΣΑΣ ΒΑΡΕΘΗΚΑ.ΕΧΩ ΣΑΚΑΤΕΥΤΕΙ ΠΑΝΩ ΣΤΑ GOLF.ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ Κ ΠΟΛΥ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΓΑΜΗΘΕΙ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ Κ ΞΕΡΩ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.Κ ΟΧΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΟΠΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕΡΙΚΟΙ Κ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΕΞΥΠΝΟΙ.ΕΓΩ ΜΕΝΩ ΒΕΡΟΙΑ Κ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΒΕΡΟΙΑ Κ ΝΑ ΡΘΟΥΝΕ ΑΠΟ ΔΩ Κ ΤΟ ΠΟΛΟ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΠΑΝΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΓΟΛΦ 4 ΠΟΥ ΕΧΕΙ 400+ps κ ολα ταλλα ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ CLUB.ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΣΟΒΑΡΑ Κ ΜΕΙΣ ΜΑΛΩΝΟΥΜΕ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑΧΕΙΣ Κ 500ΑΛΟΓΑ ΡΕ ΠΑΝΟ.ΜΕ ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΣΥΜΠΙΕΣΗΣ ΤΟ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ?

γιατι να ερθει το βουνο στον μωαμεθ και οχι ο ιδιος ο μωαμεθ στο βουνο φιλε μου?

τοσα meeting γινονται γιατι δε πηρες τον φιλο σου να ερθετε μια κυριακη να σας δουμε και απο κοντα?να δουμε και το τουμπανο σου..απλο δεν ειναι?

οσο για το πολο πλεον εχει παραδωσει πινακιδες το παλικαρι και οσο για χρονο,συντομα πιστευω θα εχουμε :thumbsup: (σε 400ρι)

Link to comment
Share on other sites

Guest Doria
παντως εχει πολυ γελιο να βλεπω καποιους να προσπαθουν οσο γινεται περισοτερο να πεισθουν οτι τιποτα δεν ειναι αληθινο. και μαλιστα προσπαθουν να πεισουν και αλλους!ελεος ρε παλικαρια! εχετε την εντυπωση οτι τα ξερετε ολα??η μηπως σας εχρισε καποιος παντογνωστες?? η μηπως εχετε ιδεα για το τι παιζει στο συγκεκριμενο μπρικακι?? καντε μου την χαρη σας παρακαλω!!!εδω μεσα μιλατε ολοι και κραζετε, αλλα δεν ειδα κανεναν κραχτη στο καρπενησι να ανοιξει το στοματακι του!! αντε γιατι πολλες χαζομαρες εχω ανεχτει!εκανα μια παρουσιαση καθαρα για οποιον ενδιαφερεται να ασχοληθει με κατι παρομοιο και εχετε λυσσαξει ολοι, με πολλες εξαιρεσεις φυσικα!! σε αυτο το club ο ενας θελει να φαει τον αλλον!!ελεος ρεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!! αντε γεια σας και περαστικα σας γιατι μαλλον χαλαει πολλους εδω μεσα οτι υπαρχει τετοιο polaki!!! ζητω συγνωμη για την αγανακτηση και με τον τροπο που εκφραζετε αλλα δεν παει αλλο!!!στην τελικη αυτοι που πρεπει να ξερουν, πιστεψτε με ξερουν.αυτο μου φτανει!

Πάνο μου να το χεις να το χέρεσαι το εργαλείο σου αγόρι μου και εις ανώτερα εύχομαι αλλα 400 αλογάκια δεν είναι με τίποτα..θές να σου πω γιατί?όχι δεν το λέω απο κακία ..αλλα απο τα specs που έχεις δώσει,αμα στροφάρει λιγάκι ο εγκέφαλος κοιτάς τον χάρτη παροχής της τουρμπίνας και βλέπεις τι ακριβώς παίζει..η τουρμπίνα σου στο 1.75bar δίνει μέγηστη παροχή 340 άλογα..πως εσύ βγάζεις 400 άλλογα στο 1.4bar?Δεν είναι λιγάκι κουφό?και για του λόγου του αληθές ορίστε και ο χάρτης παροχής..τώρα η τα μάτια μου με κοροιδεύουν και διάβασα λάθος τουρμπίνα,ή εσύ έχεις γράψει λάθος τουρμπίνα ή ακόμα χειρότερα τα παραπάνω που σου λέω υσχήουν...

Δεν τα λέω απο κακία,προσωπικά δεν κερδίζω απολύτος τίποτα αλλα τα λέω για μερικούς μερικούς που πέφτουν πάνω σε άλλα άτομα να τα φάνε μώλις λένε μια κουβέντα και γίναμε όλοι μηχανικοί επειδή διαβάσαμε 1 περιοδικό?Ε όχι ρε παιδιά..και στην τελική δεν με πίθει καμιά δυναμομέτρηση που κάπιος λέει οτι είδε..εγώ πάω 1 χιλιάρικο στίχημα γι αυτό που λέω..δεν έχω ανάγκη τα λεφτά να τα πάρω,αλλα άμα τα χάσω θα στα δώσω με την καρδιά μου και θα το παραδεχτω δημόσια πως έκανα λάθος.Το θέμα είναι οτι συζητούσα με 3 μηχανικούς και με άλλα 3 άτομα χωμένα για τα καλά μέσα στοα συνεργεία και μάληστα ο ένας τρέχει και σε αγώνες και κανένας δεν έβγαλε το αυτοκίνητο με αυτά τα χαρακτηριστικά πάνω απο 280 άλογα..

Δεν τα λέω απο κακία Πάνο,ηλικρινά.Τόσο καιρό δεν πόσταρα αλλα μου την έδωσε αυτο το πράγμα του "επιβάλω την γνώμη μου" ..όποτε μπορέσεις θα θελα να το δω πάνω σε δυναμόμετρο μαζί με 2 μηχανικούς ηλικρινά για να μας φήγει η απορία πως μια τόσο μικρή τουρμπίνα βγάζει 400 άλογα χωρίς νίτρα στο 1.4bar

edit: πρόσθεσα το quote

Edited by Doria
Link to comment
Share on other sites

γιατι να ερθει το βουνο στον μωαμεθ και οχι ο ιδιος ο μωαμεθ στο βουνο φιλε μου?

τοσα meeting γινονται γιατι δε πηρες τον φιλο σου να ερθετε μια κυριακη να σας δουμε και απο κοντα?να δουμε και το τουμπανο σου..απλο δεν ειναι?

οσο για το πολο πλεον εχει παραδωσει πινακιδες το παλικαρι και οσο για χρονο,συντομα πιστευω θα εχουμε :D (σε 400ρι)

ΔΕ ΜΟΥ ΛΕΣ ΑΛΑΝΙ.ΕΣΥ ΘΑΡΘΕΙΣ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ ΣΑΛΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΒΑΡΙΕΣΑΙ ΝΑ ΡΘΕΙΣ ΒΕΡΟΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 20 ΛΕΠΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ?ΕΓΩ ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΕΚΑΝΑ.Κ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΕΙΠΙΟ ΜΟΥ ΘΑ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ.

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

θεσσαλονικιος ειμαι φιλε μου,meetings γινονται και στην θεσσαλονικη :)

θα χαρουμε να δουμε και σενα και το golfaki στην επομενη συναντηση οποτε θα ειναι αυτη.

@σορρυ για το off-topic.

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη απλά λεμε την γνώμη μας, thats it... άλλοι είναι ειδικοί άλλοι οχι, αυτό που ρώτησα τον Πάνο είναι επειδή δεν ήξερα αν εχει δυναμομετρηθεί δεν χρειάζεται να μου πάρεις και το κεφάλι..... δεν γεννηθήκαμε ολοι με γνώσεις, sorry κιόλας.........

με παρεξηγησες...παλι...

Link to comment
Share on other sites

Guest Doria

Τι έγινε τώρα?Που είναι όλοι αυτοί που πέθεναν οτι ήταν 400 αλόγατα το πολάκι?που είναι αυτοί που το υποστίριζαν τρελά?

Link to comment
Share on other sites

βρε ντορια τι συμφερον εχουμε για να πεθαινουμε να υποστηριξουμε ενα αυτοκινητο μελους οτι εχει 400 αλογα?δε σας καταλαβαινω..

το αυτοκινητο το εχουν δει σε δραση stoilas,bassakos,shocka στην αθηνα και νομιζω οτι μπορουν να πουν κ οι ιδιοι τη γνωμη τους για το πως εφυγε..

και ο bassakos δεν ειχε κανα τυχαιο..κουφαρι 2ρι και πολλα αλογατακια :)

μιας και ο πανος κατεβηκε τωρα αθηνα και δεν ξερω αν εχει προσβαση στο ιντερνετ καντε λιγο υπομονη φανταζομαι θα ανεβασει λεπτομερειες :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Doria
βρε ντορια τι συμφερον εχουμε για να πεθαινουμε να υποστηριξουμε ενα αυτοκινητο μελους οτι εχει 400 αλογα?δε σας καταλαβαινω..

το αυτοκινητο το εχουν δει σε δραση stoilas,bassakos,shocka στην αθηνα και νομιζω οτι μπορουν να πουν κ οι ιδιοι τη γνωμη τους για το πως εφυγε..

και ο bassakos δεν ειχε κανα τυχαιο..κουφαρι 2ρι και πολλα αλογατακια :unsure:

μιας και ο πανος κατεβηκε τωρα αθηνα και δεν ξερω αν εχει προσβαση στο ιντερνετ καντε λιγο υπομονη φανταζομαι θα ανεβασει λεπτομερειες :D

αυτό λέω κι εγώ,τι συμφέρον έχουν μερικοί μερικοί που δεν σικόνουν κουβεντα..

Link to comment
Share on other sites

'Αψογο ουτε καρφίτσα δε πέφτει απο τη μηχανή κατω πια... :unsure:

EΛΕΟΣ παιδια.. Με τους τσακωμους κ με τους ''μαγκες'' εδω μέσα!

Να το χαιρεσαι φίλε μου το πολάκι σου ΟΣΑ αλογα κ αν είναι!!

Edited by ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν υποστηριχτές κανενός. Απλά υπάρχουν ορισμένοι που προσβάλουν καποιον χωρίς να τον ξέρουν αποκαλώντας τον έμμεσα ψευτη και υπάρχουν και οι άλλοι που λενε "αν δεν το εχεις δει από κοντά, κρατα λιγο τα λογια σου".

Link to comment
Share on other sites

Πάνο μου να το χεις να το χέρεσαι το εργαλείο σου αγόρι μου και εις ανώτερα εύχομαι αλλα 400 αλογάκια δεν είναι με τίποτα..θές να σου πω γιατί?όχι δεν το λέω απο κακία ..αλλα απο τα specs που έχεις δώσει,αμα στροφάρει λιγάκι ο εγκέφαλος κοιτάς τον χάρτη παροχής της τουρμπίνας και βλέπεις τι ακριβώς παίζει..η τουρμπίνα σου στο 1.75bar δίνει μέγηστη παροχή 340 άλογα..πως εσύ βγάζεις 400 άλλογα στο 1.4bar?Δεν είναι λιγάκι κουφό?και για του λόγου του αληθές ορίστε και ο χάρτης παροχής..τώρα η τα μάτια μου με κοροιδεύουν και διάβασα λάθος τουρμπίνα,ή εσύ έχεις γράψει λάθος τουρμπίνα ή ακόμα χειρότερα τα παραπάνω που σου λέω υσχήουν...
Απλά ΕΛΕΟΣ dead.gif

Λες να ξέρεις εσύ περισσότερα από τον Πάνο για την τουρμπίνα του Polο του??? :unsure:

Εσένα περίμενε να του πεις πόσα άλογα είναι... knife.gif

και γίναμε όλοι μηχανικοί επειδή διαβάσαμε 1 περιοδικό?Ε όχι ρε παιδιά..
Σε αυτό ευτυχώς συμφωνούμε όλοι... :lol:
και στην τελική δεν με πίθει καμιά δυναμομέτρηση που κάπιος λέει οτι είδε..εγώ πάω 1 χιλιάρικο στίχημα γι αυτό που λέω..δεν έχω ανάγκη τα λεφτά να τα πάρω,αλλα άμα τα χάσω θα στα δώσω με την καρδιά μου και θα το παραδεχτω δημόσια πως έκανα λάθος.
Και πάλι ΕΛΕΟΣ... dead.gif

Πού φτάσαμε ρε γμτ... Να το παίζουμε τόσο ξερόλες που να βάζουμε και στοίχημα (χαλαρά 1 χιλιάρικο :D ) για ένα αυτοκίνητο που ούτε καν έχουμε δει... worthy.gif

Το θέμα είναι οτι συζητούσα με 3 μηχανικούς και με άλλα 3 άτομα χωμένα για τα καλά μέσα στοα συνεργεία και μάληστα ο ένας τρέχει και σε αγώνες και κανένας δεν έβγαλε το αυτοκίνητο με αυτά τα χαρακτηριστικά πάνω απο 280 άλογα..
Ε αφού δεν το έβγαλε κανένας τους, τότε σίγουρα το αυτοκίνητο δε μπορεί να βγάζει 400 άλογα... :lol:new_lol.gif
αυτό λέω κι εγώ,τι συμφέρον έχουν μερικοί μερικοί που δεν σικόνουν κουβεντα..
Εσύ τι συμφέρον έχεις να αμφισβητείς την απόδοση του Polo??

Ειλικρινά δε μπορώ να καταλάβω τι λόγο θα είχε κάποιος να μπει σε όλη αυτή τη διαδικασία να ρωτάει μηχανικούς κλπ... δεν ξέρω τι προσπαθείς να αποδείξεις.... dead.gif

Δεν τα λέω απο κακία Πάνο,ηλικρινά.Τόσο καιρό δεν πόσταρα αλλα μου την έδωσε αυτο το πράγμα του "επιβάλω την γνώμη μου" ..όποτε μπορέσεις θα θελα να το δω πάνω σε δυναμόμετρο μαζί με 2 μηχανικούς ηλικρινά για να μας φήγει η απορία πως μια τόσο μικρή τουρμπίνα βγάζει 400 άλογα χωρίς νίτρα στο 1.4bar

edit: πρόσθεσα το quote

Τι νόημα έχει να κάτσει να αποδείξει το παληκάρι σε ένα μάτσο αμφισβητίες και ξερόλες, πόσο αποδίδει το Polάκι...

(¶σε που δε νομίζω κιόλας να τον νοιάζει να αποδείξει τπτ σε κανέναν...)

Ακόμα και να γινόταν αυτό, και να έδειχνε το μηχάνημα 400hp, κάποιοι θα λέγατε:

"χμμμ... μάλλον είναι χαλασμένο το δυναμόμετρο..." :lol:

Edited by ~Ace~
Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti
Απλά ΕΛΕΟΣ dead.gif

Λες να ξέρεις εσύ περισσότερα από τον Πάνο για την τουρμπίνα του Polο του??? :D

Εσένα περίμενε να του πεις πόσα άλογα είναι... knife.gif

Σε αυτό ευτυχώς συμφωνούμε όλοι... -_-

Και πάλι ΕΛΕΟΣ... dead.gif

Πού φτάσαμε ρε γμτ... Να το παίζουμε τόσο ξερόλες που να βάζουμε και στοίχημα (χαλαρά 1 χιλιάρικο :lol: ) για ένα αυτοκίνητο που ούτε καν έχουμε δει... worthy.gif

Ε αφού δεν το έβγαλε κανένας τους, τότε σίγουρα το αυτοκίνητο δε μπορεί να βγάζει 400 άλογα... :lol:new_lol.gif

Εσύ τι συμφέρον έχεις να αμφισβητείς την απόδοση του Polo??

Ειλικρινά δε μπορώ να καταλάβω τι λόγο θα είχε κάποιος να μπει σε όλη αυτή τη διαδικασία να ρωτάει μηχανικούς κλπ... δεν ξέρω τι προσπαθείς να αποδείξεις.... dead.gif

Τι νόημα έχει να κάτσει να αποδείξει το παληκάρι σε ένα μάτσο αμφισβητίες και ξερόλες, πόσο αποδίδει το Polάκι...

(¶σε που δε νομίζω κιόλας να τον νοιάζει να αποδείξει τπτ σε κανέναν...)

Ακόμα και να γινόταν αυτό, και να έδειχνε το μηχάνημα 400hp, κάποιοι θα λέγατε:

"χμμμ... μάλλον είναι χαλασμένο το δυναμόμετρο..." :baby:

Aπλά και πάλι λέμε την γνώμη μας, μπορούμε??? :unsure: Αν όχι μπορείτε να μας το πείτε να το ξέρουμε και να μην την ζητάτε κιόλας.... thumbsdown.gifthumbsdown.gif και να μην κάνουμε και τον κόπο να απαντάμε κάθε φορά λες και δεν έχουμε και άλλη δουλειά να κάνουμε. ΚΑΙ ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΙΔΙΚΟΙ ΑΛΛΑ ΜΕΡΙΚΟΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ Η ΝΤΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΘΕΣΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΡΟ ΕΠΕΙΧΗΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΟΛΟ ΤΟΥ ΠΑΝΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ ΑΛΟΓΑ. ΑΡΑΓΕ ΕΣΥ ΤΑ ΕΙΔΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΣ ΣΕ ΑΥΤΑ?? :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest Doria

Πολύ πιο απλά παλικάρι μου εσύ για πες μας τι σε νοιάζει?

Ρε τι είναι τα άλογα?Στραγάλια?

Και στην τελική εγω έχω μεγαλώσει μέσα σε ένα συνεργείο και το πιο ψώφιο αυτοκίνητο ήταν το πολάκι του doggy που μπήκε μέσα παλικάρι μου που φαράει ακριβώς την ίδια τουρμπίνα και ειναι 180 αλογάκια..

Αμα εσύ νομίζεις λοιπόν οτι τα ξέρεις όλα πάμε ένα στοιχηματάκι οι 2 μας?Δεν έχω καμια αναγκη για λεφτά αλλα δεν μπορώ να ακούω λαλακίες..και στην τελική δεν ρώτησα εσένα αλλα τον Πάνο..μάθε να μην πετάγεσε σαν την Π...τσα απο το σόβρακο.

ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ MODS K ADMINS ΡΙΧΤΕ ΜΟΥ ΟΣΟ WARN ΘΕΛΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΑΩ ΣΤΟΝ ACE.

Σε λίγο θα βγάλουν και το εργοστάσιο της Garrett ανήξερους...

ελεος δλδ..τι αλλο θα ακούσω..?!

Ρε παιδιά δεν έχετε μάθει να δουλέυετε με την λογική?

Δλδ δεν το καταλαβαινω αυτό..να αμφισβητουμε και την ιδια την κατασκευαστική της τουρμπίνας?Ε ποτέ δλδ..θα πέσει το ταβάνι να μας πλακώσει ρε παιδιά...ύμαρτον δλδ..βαρέθηκα..

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti

Συγνωμη για ολα τα OFF, ειλικρινα δεν καταλαβαίνω γιατί τρώγεστε και δεν μπορείτε να καταλάβετε οτι εφόσον ο Πάνος πόσταρε το αμάξι του θα ακούσει ολονών τις γνώμες...... είμαστε και λαός εδω μέσα........ Εγω οτι είχα να πω το είπα, ειδικός δεν είμαι, Πάνο και πάλι να το χαίρεσαι το car όσα αλογάκια και να έχει...... Απλά έλεος με τις φαγωμάρες....enough is enough........ thumbsdown.gifthumbsdown.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.