Jump to content
doggy

Nicknames, από που?

Recommended Posts

Εμενα ειναι...δυσκολο.

Το πρωτο συνθετικο ειναι το Κ Ο Ρ Υ Φ Α Ι Ο ονομα μου και το δευτερο ειναι το μοντελο του τουτου... :)

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου είναι απο το ονομά μου (Νικος), και το αλλό μισό απο την πρώτη ραδιοφωνική συχνότητα που ειχα πριν απο 15& κατι χρόνια σαν ερασιτέχνης

στα FM(96,2) music.gifmusic.gif:D

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΠΩ Κ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ,,,,,,ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΣΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ ΜΑΤΡΙΞ 1 ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΤΥΠΑΣ Κ ΕΔΕΙΧΝΕ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΚΟΥΤΑΛΙ,,,,,,,ΠΟΥ ΛΥΓΙΣΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ,,,,,,,,ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΕ Ο ΑΛΛΟΣ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ Ο ΤΥΠΑΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ ΤΟΥ ΕΙΠΕ NO SPOON,,,!!!!!ΔΗΛ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΟΥΤΑΛΙ,,,,ΗΤΑΝ ΣΤΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΤΟΥ,,,,,,ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΚΑΤΙ ΦΙΛΟΥΣ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΣΦΗΝΑ ,,,,ΚΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΩΡΑΣ,,,,,,,ΑΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΚΑΝΤΗΝ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ΘΑ ΧΩΡΕΣΕΙΣ..................ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ...................................ΜΕ ΦΙΛΙΚΟΥΣ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΥΣ MATRIX GOLF IV

NO SPOON!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον Μοntoya ενας αρκετα καλος οδηγος της formula-1,το ονομα μου το βγαλανε εδω οι φιλοι μου στην Χιο γιατι τρεχω πολυ και το αμαξι μου ειναι μπλε σκουρο και γερμανικο!!!οποτε σαν χρωματα βεβαια παλια williams-BMW=Montoya,εεεε απο εκει βγηκε και το ονομα μου!!!!!

Συμβουλη μου:Οδηγα γρηγορα οταν ο δρομος ειναι αδιος και μεχρι εκει που σε περνει,η οδηγηση δεν θελει υπερβολες1!!!!!!

Dr.Montoya.

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου nickname ειναι απο μια ταινια που μου αρεσει απο μικρος παρα πολυ.ειναι το ονομα ενος απο τους πρωταγωνιστες της ταινιας.

η ταινια ειναι το last of the mohicans(τελευταιος των μοικανων για οσους τον ακουσαν μονο στα ελληνικα)

παρεπιπτοντως δε μοιαζω καθολου σε ινδιανο :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Tzole11

Το δικο μου ψευδώνυμο(για να το πω και στα ελληνικά) βγαίνει απο την μεγάλη μου ποδοσφαιρική αγάπη!!!

Τον πρεντραγκ Τζωρτζεβιτς του ολυμπιακού!!!Αυτο το nickname to έχω πολλά χρόνια (καμια επταετία ίσως) και δεν σκοπεύω να το αλλάξω!!!

Δεν έχει καμία σχέση με τα VW αλλά οταν το διάλεξα δεν είχα αυτοκίνητο είχα ένα

Πεζο 2 και ενα Πεζο ποδήλατο :D;) !!!!

αααα αφού σας εξήγησα το Tzole το 11 είναι το νούμερο της φανέλας του!!!

καθόλου πρωτοτυπο ε???

Link to comment
Share on other sites

Το παρατσούκλι μου σημαίνει στα Ελληνικά: ΝεκροΘάφτης. Μου το κόλλησαν στο φροντιστήριο Δέσμης, σε ηληκία γύρω στα 15.

Μια μέρα πήγα νωρίς στο φροντιστήριο ντυμένος με σκούρα χρώματα (ήταν χειμώνας) και καθώς κατευθυνόμουν προς το πηγαδάκι που είχαν στήσει τα υπόλοιπα αγόρια της τάξης, ο κολλητός μου φώναξε: "Πώς είσαι έτσι ρε; Ψηλός ψηλός και μαύρος σαν τον Χάρο", συμφώνησαν μεταξύ τους να με αποκαλούν "Χάρο" και όταν το είπαν και στα κορίτσια της τάξης μου, τους έμεινε και όλοι με αποκαλούσαν έτσι. Ακόμα και οι καθηγητές...

Ακολούθησαν διάφορες παραλλαγές του Χάρος όπως το "Χαρούλης" για τους πολύ οικείους! Νεκροθάφτης, Εοσφόρος και φυσικά Αγγλιστί... GraveDigger

Το αστείο είναι πως οι περισσότεροι άνθρωποι δεν ξέρουν το πραγματικό μου ονοματεπώνυμο παρά μόνο το παρατσούκλι μου!

Ορισμένοι θεωρούν πως το παρατσούκλι μου έχει να κάνει με τον τρόπο που οδηγώ, αλλά δεν φταίω εγώ που το Golf δεν μασάει από στροφές! ;)

That's my story! B)

Υ.Γ.: Ο Πανοραμίξ ως Avatar είναι διότι ο Δρυΐδης απετέλεσε περιστασιακό και ψιλοάγνωστο παρατσούκλι μου. ¶σε που γουστάρω τους Γαλάτες!!!

Edited by GraveDigger
Link to comment
Share on other sites

Το nickname μου arostos! δεν χρειάζονται συστάσεις. Αρρωστος για drift sex club ξύλο και ότι άλλο χρειαστεί.

1 αμάξι lancia delta- στούκα

2 αμάξι opel astra- π*πα σκέτη

3 αμάξι polo16v 9n--- η κ**λα του αιώνα .

αν δείτε ένα πράσινο polo 16v από μαρούσι μεριά να πηγαίνει **αμιοντας τότε αυτός είναι ο άρρωστος. κορνάρετε 2 για να πάμε για κάνα καφέ. over & out shockgun.gifshockgun.gifshockgun.gifshockgun.gifrocket.gifrocket.gifrocket.gifrocket.gifrocket.gifrocket.gifrocket.gifknife.gifupyours.gif

Edited by konstantinos passat
@To post μεταφραστηκε στα Ελληνικα.
Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Εγώ δεν θυμάμαι να έχω πει ποτέ από που βγαίνει το Scorpio :huh:

Λοιπόν, γεννημένος Νοέμβρη ανήκω στον ζωδιακό κύκλο του Σκορπιού. Επίσης μετά από διάφορα κουλά έψαξα και βρήκα ότι και ο ωροσκόπος μου είναι πάλι Σκορπιός! (Μαύρη είναι η νύχτα στα βουνά :lol: ).

Πώς συνδέονται όλα αυτά με το αμάξι μου? Εγώ έχω γενέθλια 10 Νοέμβρη και πήρα το αμάξι 6 Νοέμβρη, άρα και το Golf μου είναι Σκορπιός! Εξού και το Scorpio!

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλε, εγω σε ζωδια και τα ρεστα δεν ασχολουμαι. Παντως απο οτι μου εχουν πει οι συναδελφοι μου [γυναικες] ειμαι λενε τοξοτης, αφου ηρθα στο ματαιο τουτο κοσμο 13 δεκεμβριου. Παντως το πολακι μου το πηρα φεβρουαριο. Παντως η ουσια ειναι μονο μια VW RULES- EVERYBODY OBEYS :cry:

Link to comment
Share on other sites

theos_larissa:Ημουν Αγγλια αρκετα χρόνια για σπουδες κ όλοι ξενοι-Ελληνες με φωναζαν theo απο το theodoros. Μου το κόληησαν κ Ελλαδα κ με φωναζουνε "Θείο".Κ οχι Θέο ή Θεός.Σιγα να μην ήμουν ο Θεός.το larissa είναι η πολη που γεννηθηκα μεγαλωσα μεχρι τα 18 μου κ ήρθα μετα απο πολλα χρόνια παλι στα 24 μου για να συνεχισω την ζωη μου.την αγαπαω πολυ κ γιαυτο την "εχωσα" στο nick Μου

Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντινος ή αλλιως Σκαθαροζουμης , 25 απο αθηνα Αγιο Ελευθεριο

Μου το κολησαν φιλοι μου επειδη απο πολυ μικρος ασχολουμαι με τα σκαθαρια (περιπου απο την πρωτη γυμνασιου) ,ε , βοηθησε και το εργο το γνωστο knife.gif

Γενικα εχω πολλα nicks απο τα ακραια που εχω κανει με αυτοκινητα , μετατροπες κτλ , αλλα αυτο ηταν το πιο κουλ και το πιο σεμνο ας πουμε :(

Κατοχος φτιαγμενου και τρακαρισμενου σκαραβαιου Super Beetle 73 κοντομπουκαλου (κοκκινο απο ολικη ανακατασκευη στο χερι ολο)

Κατοχος Σκαραβαιου μη φτιαγμενου ασπρου 1974 μοντελο μαμα ολο

Κατοχος Polo 9N μαμα ολο

Παλιος κατοχος Golf II φτιαγμενου μετρια (πουληθηκε)

Διδυμος με οροσκοπο διδυμο και σεληνη στο διδυμο μια που το αναφερατε παραπανω

καλη συνεχεια σε ολους

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΡΕ popeye.gif

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου βγήκε από το όνομα Παναγιώτης (pan) και απο το άλλο μου ενδιαφέρον Τεχνολογία (technology).To tekno είναι με k και όχι με ch λόγο σεβασμού σε ρώσσους hacker.To έχω πάρα πολλά χρόνια

@ internet.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.....

Στο παλιο φορουμ ειχα για ψευδονυμο Golf_Rider_ (αν θυμαμαι καλα) αλλα ειχε γινει μια φαση και καθυστερησε το φορουμ να ξανανοιξει οποτε κι εγω νευριασα και εβαλα koukouroukou για να σας δουλευω... tongue.giftongue.gif

(Ηταν να παμε Ριτσωνα και εκλεισε πολυ κοντα σε εκεινη την Κυριακη χωρις να ανοιξει εγκαιρα το σαιτ-σαββατο-και ετσι δεν μπορεσα να συννενοηθω με τα παιδια...) machinegun.gif

Link to comment
Share on other sites

Από το call sign (χαρακτηριστικό κλίσης) που έχω ώς ραδιοερασιτέχνης (νέος σχετικά).

machinegun.gifmachinegun.gif

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ TO ΔΙΚΟ ΜΟΥ NICK ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ...ΔΥΣΤΥΧΩΣ. ;)

SO... SILVER ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΗΣ ΛΑΤΡΕΙΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ 4 ΕΠΙΕΔΗ ΕΧΩ ΤΟ GOLF 4

SO SIMPLE! music.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.