Jump to content
kpol

ΣΙΝΕΜΠΛΟΚ ΜΠΡΟΣΤΑ Golf 4 Gti

Recommended Posts

φτασαμε λοιπον στα 60000 και μου λενε θελει σινεμπλοκ μπροστα...Μου εχουν πει εκατο ευρουλακια και τα δυο με τοποθετηση κομπλε.το ερωτημα ειναι το εξης.Θα δω βελτιωση οταν τα αλλάξω?υπαρχει κατι να βαλω μια που τα αλλαζω με το οποιο θα δω τρελλη βελτιωση, η να βαλω τα μαμα???Επειδη οι γνωμες ειναι σαν τις κλ....ες και ολοι εχουν μια,αφηστε μου κι εσεις την δικια σας!!

Link to comment
Share on other sites

kpol γνώμη μου είναι να βάλεις συνεμπλόκ Powerflex... Αρκετά πιο ενισχυμένα και τη διαφορά την αντιλαμβάνεσαι από τα πρώτα κιόλας χιλιόμετρα. Ασε που έχω την εντύπωση πως είναι αν όχι λίγο πιο φθηνά, έχουν την ίδια τιμή με τα μαμά σαν ανταλλακτικό. Δεν χάνεις τίποτα να ρωτήσεις στην Louis Auto Tuning για τιμή του προϊόντος αλλά και πόσο στοιχίζουν με την τοποθέτηση.

Link to comment
Share on other sites

Guest arci_20VT4

λενε οτι τα powerflex είναι πολύ σκληρά και κόβονται γρήγορα...όλο το σεατ κλαμπ φοράει αυτά του κούπρα. τα έβαλα κ γω στο Λεον και όντως βελτιώνεται η σίσθηση του μπροστινού συστήματος. τιμή 30-40ε τα 2

Link to comment
Share on other sites

φιλε εγω τα εβαλα τα powerflex στο δικο μου

και μου αρεσαν.

Εχω και εγω 4αρι gti,η βασεις σασμαν εκαναν την διαφορα αν

και οντως ειναι λιγο σκληρα και εχει λιγο κραδασμους αλλα

κανουν καλη δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Τα aftermarket σινεμπλόκ είναι πολύ σκληρά και θορυβώδη....(άποψη μου).

Εγώ προτίμησα αυτά του Audi TT ...τα οποία είναι μασίφ....και άρα σκληρότερα από τα μαμμά.

Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα μπορεις να βαλεις απο audi tt ή auti s3 (ειναι τα ιδια) ειναι μασιφ!!!

Και φυσικα ποιο οικονομικα απο powerflex !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εμενα που εχει κοντα στα 165.000χιλ θελουν αλαγμα :D:cry::(:(:whistling::whistling::whistling::whistling: Και ελεγα τη τριζει B):D:D:D:D:D Γιαμενα που ειναι 14αρι τη ειναι

καλητερο????Κανουν απο το gti??? Θελω λιγο πιο σκληρα απο τα μαμα :)

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησε να βαλεις οτι φοραει το πιο "σπορ" μοντελο του γκρουπ που μπορεις να βρεις.

Μακρια απο πολυουρεθανης (powerflex) γιατι μετα απο λιγο σπανε...

Link to comment
Share on other sites

τα αλλα δυο (μπροστα δεν μπαινουν).

Μπορεις να το ξαναγραψεις λιγο καλυτερα? Τι εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas
κι ερχομαι να επαναφερω το θεμα για να ρωτησω...αλλαζει η γωνια του ψαλιδιου με αλλαγη σινεμπλοκ?...

Όχι

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σε λιγο φτάνω τα 80.000 χλμ και θα αλλάξω ανάρτηση, λογικά είναι καλό να αλλάξω και σινεμπλοκ, ετσι? Σκεφτομαι να βάλω από S3 και ήδη έχω σημειώσει για τα δύο μπροστά που μπορώ να αλλάξω τους κωδικούς που ποσταρε ο φίλος vatanen (8N0 407 181 :baby:. Με τα πίσω τί γινεται? Ταιριάζουν? Εχουμε κωδικούς από S3? Και για τα δύο μπροστά που δεν ταιριάζουν βαζουμε ξανά τα μανίσια χωρις να υπάρξει καποιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

τι αλλαζει στην αισθηση του τιμονιου αν αλλαξεις σινεμπλοκ?

Γίνεται καλύτερη εξαιτείας του μεγαλύτερου βαθμού σκληρότητας των silent blocks.Έτσι το "διάβασμα" του δρόμου από τους μπροστινούς τροχούς περνάει με λιγότερο φιλτράρισμα στα χέρια σου.

Χάνεις βέβαια σε ποιόητα κύλισης αλλά δεν μπορείς να τα έχεις όλα δικά σου... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Στο Golf V μου άλλαξα τα μπροστά κι έβαλα της Powerflex που είναι εξαιρετικά κι έχει ολοκληρωμένες λύσεις για όλα τα μοντέλα της VW.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.