Jump to content
vaspiliop

Ιμάντας εκκεντροφόρου

Recommended Posts

μάλλον...αλλά αυτός κάνει 65 euro μόνος του?

κ οι τύποι δεν τα σημείωσαν στο βιβλίο σερβις. σήμερα πήγα για σερβις στην ετεα θεσσαλονικης κ μου είπαν πως γενικά τον ιμάντα τον αλλάζουν στις 90.000 χμ. μα εγώ τους είπα ότι θέλει αλλάγη, αυτοί τίποτα...όχι, λενε, αργότερα... τους λέω να αλλάξω φίλτρα βενζίνης κ καμπίνας, να κάνουν αμορτισερομέτρηση, να δουν τον ιμάντα...αυτοί έλεγαν να αλλάξω μόνο φίλτρο λαδιού...τελικά τους έβαλα κ τα άλλαξαν...αμάν πια, πρέπει να τους πρήξεις για να κάνουν τη δουλειά τους? άσε που για κάθε βίδα που ξεβίδωναν,ήθελαν κ από ένα ευρο... τους είπα να μου καθαρίσουν τους αγωγούς στο μοτέρ των υαλοκαθαριστήρων κ με χρέωσαν 10 ευρο... τέλος πάντων...πολύ καπιταλισμός...

από την άλλη αγχώνομαι...71.000 χμ κ 6,8 ετών χωρίς αλλαγή ιμάντα κ να μου λένε στις 90.000 χμ. .

Edited by PeterPan
Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε, ολο το σετ ιμαντων για τα περισσοτερα μοντελα του γκρουπ εχει γυρω στο 250αρι και σκετος ο εντατηρας εχει περιπου οσα πληρωσες.

Αλλα το ζητημα ειναι γιατι να αλλαξουν μονο τον εντατηρα;

Οσο για τα χλμ που αναφερεις, αλλοι τον αλλαζουν στα 60, αλλοι στα 90.

Αν θες τη γνωμη μου αλλαξε τον ιμαντα και μην ξεχασεις να αλλαξεις και την αντλια νερου.

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΝ ΤΟ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΣΙΓΑΡΑ.

Ο ιμάντας αλλάζετε στα 60.000 ή στα 4 χρόνια. Οτι έρθει πρώτο. Εσύ ξεπέρασες κατα πολύ και τα 2.

Ο ιμάντας έχει τουλάχιστον 200... Δεν σου άλλαξαν ιμάντα.

Εαν δεν τον αλλάξεις άμεσα θα ακούσεις ενα μπάπ και τέρμα το μοτέρ σου...

ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΑΝΑΠΑΣ ΠΟΤΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟ.

Καλά θα κάνεις να τους κάνεις και μία αναφορά στην κοσμοκάρ. Τέτοια εξουσιοδοτημένα κέντρα δεν πρέπει να υπάρχουν.

ΑΛΛΑΞΕ ΙΜΑΝΤΑ ΑΜΕΣΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟ ΚΙΝΕΙΣ........

ακόμη και μπροστά να το βάλεις όπως είσαι έχεις κίνδυνο να πάρεις το μοτέρ στα χέρια ...

Link to comment
Share on other sites

εγω αλλαξα ιμαντες στο μεγαλο γενικο.57000 χλμ στο κοντερ οταν τους αλλαξα.ειναι οντως πολυ επικινδυνο,συμφωνω απολυτα στα λεγομενα του pacific.3 ιμαντες μαζι με του air conti+τα ραουλα+εργασια=300¤

ιμαντες της bosch. :D

Link to comment
Share on other sites

Auto Marin Αλεξάνδρας μου είπαν 600.

Εγινε επεξεργασια-διαγραφη στον χαρακτηρισμο του εμπορου

Μακριά απο την AutoMarin. Είναι ακριβή και δεν κάνουν καλή δουλειά. Εγώ την πάτησα μαζί τους.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά στο 60αρι είχα αλλάξει μπουζιά βαλβολίνες....ιμάντα ΟΧΙ!

Δεν ψήνομαι να δώσω όμως 600 ευρώ που μου είπαν στην επίσημη

Αν πάω σε Αλέκο (συνεργείο για VW αλλά όχι εξουσιοδοτημένο) έχετε καμιά ιδέα πόσο θα πάει?

360 ευρώ μαζί με εργασία στο Μπουρνάζι,αν θες να σου πω που ρώτα.

Edited by giannispolo
Link to comment
Share on other sites

rocket.gif τι τιμες ειναι αυτες ρε παιδια?εγω παντος στο νησι με 135 ευρω το σετ και 50 ευρω τοποθετηση ειμαι κομπλε

στην αντιπροσωπεια που ειχα παρει τηλ να ρωτησω μονο για το σετ ηθελαν (270 ευρω knife.gif )

Link to comment
Share on other sites

rocket.gif τι τιμες ειναι αυτες ρε παιδια?εγω παντος στο νησι με 135 ευρω το σετ και 50 ευρω τοποθετηση ειμαι κομπλε

στην αντιπροσωπεια που ειχα παρει τηλ να ρωτησω μονο για το σετ ηθελαν (270 ευρω knife.gif )

εεεεεε?

σε ποιο πλανητη?

Link to comment
Share on other sites

Απο οσο ξέρω στο 2ο μεγάλο service (60.000χλμ.) γίνεται ΕΛΕΓΧΟΣ ιμάντα εκκεντροφόρου και αν κριθεί απαιραίτητο, αλλάζεται. Συνήθως γύρω στα 75.000 είναι ο μέσος όρος αλλαγής του, αλλά εξαρτάται σε κάθε αυτοκίνητο, ανάλογα με την χρήση του κλπ. Και πριν που λέγατε για εντατήρες, επειδή έκανα πριν κανα 6μηνο το service 60.000χλμ. το έχω πρόσφατο και τους είδα, .... ΠΛΑΣΤΙΚΟΙ?????? Έλεος Volkswagen, έλεος !!!!

Link to comment
Share on other sites

... Και πριν που λέγατε για εντατήρες, επειδή έκανα πριν κανα 6μηνο το service 60.000χλμ. το έχω πρόσφατο και τους είδα, .... ΠΛΑΣΤΙΚΟΙ?????? Έλεος Volkswagen, έλεος !!!!

Γιατί το ότι θεωρείται η αντλία νερού αναλώσιμο , τι δείχνει ?

Είναι δυνατόν να την αλλάζεις μαζί με το λουρί ????? Δεν μπορούν να την στεγανοποιήσουν σωστά και να αντέχει ?

Οι διπλές τουρμπίνες είναι η τεχνολογία όταν δεν βάζουν δυό τσιμούχες ? (η μάλλον πως θα ζήσουν και τα εξουσιοδοτημένα) ?

Για ενημέρωση 430€ πήγε η αλλαγή ιμάντα-τεντωτήρων και τρόμπας με υγρά .....

Ελπίζω όταν ξαναχρειαστεί να το έχω πουλήσει ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.