Jump to content
nikoskallithea

[Λυθηκε]Μπούκες Απο Gti Σε Tsi

Recommended Posts

Λοιπόν αύριο αλλάζω τον πίσω προφυλακτήρα και βάζω του GTI οποτε θα χρειαστεί να βγαλω εξω και τις μπούκες, δεν θελω να αλλάξω τελικό.

Ακουω γνώμες!!

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Αν πας σε ενα εξατμισα και του ζητησεις να σου κολλησει δυο μπουκες θα ειναι ιδιο με του GTI...

Απο τιμες βεβαια δεν γνωριζω αλλα για μια κολληση και δυο κομματια μεταλλο δεν νομιζω να παει ψηλα.Ενα τελικο ολοκληρο απλο εχει 120 με 150 ευρω οποτε πιστευω θα εισαι στο 50αρι.

Καλοφορετος!!

Link to comment
Share on other sites

Αν πας σε ενα εξατμισα και του ζητησεις να σου κολλησει δυο μπουκες θα ειναι ιδιο με του GTI...

Απο τιμες βεβαια δεν γνωριζω αλλα για μια κολληση και δυο κομματια μεταλλο δεν νομιζω να παει ψηλα.Ενα τελικο ολοκληρο απλο εχει 120 με 150 ευρω οποτε πιστευω θα εισαι στο 50αρι.

Καλοφορετος!!

Δεν θελω απλα δυο σωλήνες θελω καλη δουλειά με νίκελ απολήξεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω απλα δυο σωλήνες θελω καλη δουλειά με νίκελ απολήξεις.

Νικο κανα 150 και πολυυυυυυ μαξιμουμ σου λεω!!!

Link to comment
Share on other sites

Νικο κανα 150 και πολυυυυυυ μαξιμουμ σου λεω!!!

Το θεμα το ανοιξα για να δωσετε καμια ιδεα τι να βαλω για μπουκες απο που να τις παρω που να τις κολλήσω κλπ.

Δηλαδη κοιταξτε τι υπάρχει

Μπούκες με λεντακια χαχααααα

e515ccb4_50220.jpeg

Μπούκες χρωμίου

f0bb1bc2_20800.jpeg

127057936798184.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα το ανοιξα για να δωσετε καμια ιδεα τι να βαλω για μπουκες απο που να τις παρω που να τις κολλήσω κλπ.

Δηλαδη κοιταξτε τι υπάρχει

Μπούκες με λεντακια χαχααααα

e515ccb4_50220.jpeg

Μπούκες χρωμίου

f0bb1bc2_20800.jpeg

127057936798184.jpg

Οι εξατμισαδες εχουν ετοιμες νικελ αποληξεις σε σχημα Υ ιδιες με του GTI. Το ξερω γιατι εβαλε ενας φιλος μου σε ενα 1.6 FSI του οποιου ειχα δωσει τον πισω προφυλακτηρα μου απο το GTI κ ηταν πολυ ομορφο. Σαν GTI! Ειχε γινει πολυ καλη δουλεια! Δεν ξερω που το ειχε φτιαξει αλλα ειναι πολυ ευκολο κ απλο! Οι διπλη μπουκα υπαρχει ετοιμη στους περισσοτερους κ απλα θα την κολησετε.

Link to comment
Share on other sites

Προσθετει καθολου θορυβο αυτο???

Οχι, τι θορυβο να προσθεσει. Αφου τα καζανια σου μενουν ως εχουν. Οτι γινεται, γινεται μετα το τελικο, στην αποληξη. Δεν εχει να κανει με θορυβο το θεμα αυτο παρα μονο με την εμφανιση. Και εντελως να κοψεις συριζα τις μπουκες (λεμε τωρα για να καταλαβεις τι παιζει) οπως βγαινουν μετα το τελικο, θορυβο δε θα κανει...

Link to comment
Share on other sites

Οι εξατμισαδες εχουν ετοιμες νικελ αποληξεις σε σχημα Υ ιδιες με του GTI. Το ξερω γιατι εβαλε ενας φιλος μου σε ενα 1.6 FSI του οποιου ειχα δωσει τον πισω προφυλακτηρα μου απο το GTI κ ηταν πολυ ομορφο. Σαν GTI! Ειχε γινει πολυ καλη δουλεια! Δεν ξερω που το ειχε φτιαξει αλλα ειναι πολυ ευκολο κ απλο! Οι διπλη μπουκα υπαρχει ετοιμη στους περισσοτερους κ απλα θα την κολησετε.

Η εξατμηση ειναι ετσι οι τελικές σωληνώσεις "κοιτάνε" προς τα κατω, δυο τον αριθμο και δεν ειναι τύπου Υ, αρα μιλάμε για δυο χωριστές μπούκες και μετατροπή στις ήδη υπάρχουσες σωληνώσεις

APR%2099-05%20VW%20Beetle%202.5in%20Exhaust.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η εξατμηση ειναι ετσι οι τελικές σωληνώσεις "κοιτάνε" προς τα κατω, δυο τον αριθμο και δεν ειναι τύπου Υ, αρα μιλάμε για δυο χωριστές μπούκες και μετατροπή στις ήδη υπάρχουσες σωληνώσεις

δεν ειναι προβλημα αυτο. θα σου κοψει τις μπουκες ξεχωριστα που ειναι πανω στο Υ,και αυτες που κοιτανε προς τα κατω στη δικη σου εξατμιση,θα στις κοψει απο την βαση σχεδον,ετσι ωστε να του δωθει χωροταξικο περιθωριο και να κανει τις κουρμπες σωστα ωστε να καταληγουν στη σωστη θεση του νεου προφυλακτηρα σου :blink:

Link to comment
Share on other sites

Η εξατμηση ειναι ετσι οι τελικές σωληνώσεις "κοιτάνε" προς τα κατω, δυο τον αριθμο και δεν ειναι τύπου Υ, αρα μιλάμε για δυο χωριστές μπούκες και μετατροπή στις ήδη υπάρχουσες σωληνώσεις

APR%2099-05%20VW%20Beetle%202.5in%20Exhaust.jpg

Οκ. Δε θυμομουνα πως ειναι μετα απο τοσα χρονια που την εχω αλλαξει... Δυο ξεχωριστες ειναι εχεις δικιο αν κ αυτη στη φωτογραφια δεν ειναι μαμα TSI σιγουρα! Παντως ο φιλος μου Υ ειχε βαλει στο FSI αρα αυτο βγαζει μια μπουκα. Λοιπον δες κατι μπουκες σαν αυτες που θες τις οποιες βρηκα σ'ενα ξενο forum.

ioolco.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ποσο σου στοιχησε η κολληση και οι μπουκες??

70μπουκες+30εργασια=100 ολα μαζί

Link to comment
Share on other sites

θεσσαλοκη εισαι? αν ναι σε πιον εξατμισα το πηγες? εμινες ευχαριστιμενος απο την δουλεια του?

Link to comment
Share on other sites

Guest ksalex

Δεν ξερω σε ποιον απευθύνεσαι, αν λες για μένα? οχι Αθήνα είμαι!!!

επειδη το μερος που κολλησε τις μπουκες ειναι ιδιαιτερο φανταζομαι οτι το εβαψε,ε? να το προσεχεις τακτικα μην εμφανισει σκουρια. παντως ειναι η καλυτερη αλλαγη που μπορει εμφανισιακα να κανει κανει καποιος σε ενα tsi συγκριτικα με τα χρηματα που δινει. να το χαιρεσαι αν και ειμαι σιγουρος καθως και εγω πιανω το εαυτο μου να το χαζευει αν και το εχω αλλλαξει εδω κ ενα χρονο

Link to comment
Share on other sites

καλισπερα. ενα φιλαρακι μου εχει το golf to tsi kai ego to gt sport. αυτος απο οτι με ειπε ειχε κανει το εξης για τιν εξατμιση. μετα τον καταλιτι εκοψε τον σολινα. εβαλε πιο χοντρο και ακυροσε το μεσαιο καζανακι. και πηγενε κατευθιαν στο τελικο το οπιο τελικο ηταν χειροπιητο. αξιζει λετε κατι τετιο να κανο? θα εχω κανενα κερδος. δεν θελω θωριβο. αν βγαζει εναν χαμιλο και γλυκο ηχο δεν με πειραζει. ισα ισα θα μου αρεσει. πια ειναι η γνωμη σας?

Link to comment
Share on other sites

καλισπερα. ενα φιλαρακι μου εχει το golf to tsi kai ego to gt sport. αυτος απο οτι με ειπε ειχε κανει το εξης για τιν εξατμιση. μετα τον καταλιτι εκοψε τον σολινα. εβαλε πιο χοντρο και ακυροσε το μεσαιο καζανακι. και πηγενε κατευθιαν στο τελικο το οπιο τελικο ηταν χειροπιητο. αξιζει λετε κατι τετιο να κανο? θα εχω κανενα κερδος. δεν θελω θωριβο. αν βγαζει εναν χαμιλο και γλυκο ηχο δεν με πειραζει. ισα ισα θα μου αρεσει. πια ειναι η γνωμη σας?

Εάν βγάλεις το μεσαίο καζανάκι , τότε πιστεύω ότι τον θόρυβο (όχι μεγάλο) τον έχεις στο τσεπάκι ... για σιγουριά ας μας το επιβεβαιώσει κάποιος ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.