Jump to content
paul_fsi

Θήκη Γυαλιών Golf V

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω ένα Golf V και είναι Trendline οπότε θέλω σιγά σιγά να αλλάξω κάποια πραγματα και μέσα σε αυτά είναι και η θήκη των γυαλιών στην πλαφονιέρα. Έχω την πλαφονιέρα που έχει την απλή και εγώ θέλω να βάλω αυτήν

http://cgi.ebay.de/Original-VW-Brillenfach-Ablagefach-Golf-V-5-VI-6-NEU-/380337531722?pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item588de22b4a

Πόσο εύκολα γίνεται αυτή η αλλαγή ? Δοκίμασα να την τραβήξω σχετικά δυνατά αλλά δεν κουνήθηκε

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνεις για τη θήκη γυαλιών απλά ξέχνα το. Δεν χωράνε ούτε γυαλιά μικρού παιδιού.

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνεις για τη θήκη γυαλιών απλά ξέχνα το. Δεν χωράνε ούτε γυαλιά μικρού παιδιού.

μια χαρά χωράνε τα γυαλιά

Link to comment
Share on other sites

Το κάνω και γιατί δεν μ αρέσει αυτό που έχει και είναι μισό ανοιχτό... Ουτως η άλλως μικρά γυαλιά έχω αλλά το έχω σκεφτει και ως θήκη για ψιλα... η κάτι άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Το κάνω και γιατί δεν μ αρέσει αυτό που έχει και είναι μισό ανοιχτό... Ουτως η άλλως μικρά γυαλιά έχω αλλά το έχω σκεφτει και ως θήκη για ψιλα... η κάτι άλλο...

Προσωπική μου γνώμη , είναι ότι τα γυαλιά χωράνε άνετα..Αξιζει να το βάλεις..

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Φίλε Paul_Fsi.Εγώ άλλαξα την πλάφονιέρα(έβαλα αυτή με τον φωτισμό και πραγματικά άλλαξε όλο το αυτοκίνητο) και αυτό που δυσκολεύεσαι να βγάλεις, για να το καταφέρεις πρέπει να βγάλεις πρώτα την πλαφονιέρα γιατί απο μέσα έχει κλικ.Τι θα κάνεις....Πάνω στην πλαφονιέρα υπάρχουν δύο μικρές κυψέλες.Θα βάλεις ένα μαχαιράκι ανάμεσα στην πλαφονιέρα και στις κυψέλες στην εγκοπή, θα το τραβήξεις προς τα κάτω,θα ξεκουμπώσουν οι κυψέλες και θα δεις δύο βίδες(είναι πολύγωνες,σου το λέω για να έχεις κατσαβίδι),θα ξεβιδώσεις τις βίδες και η πλαφονιέρα θα βγεί.Μετά θα μπορέσεις να βγάλεις και αύτο που θέλεις.Πάντως οφείλω να πώ πως μου έδωσες ιδέα!!Θα το αλλάξω και γώ!!Αν θέλεις περιμένεις να σου πώ εντυπώσεις!!Ελπίζω να σε βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Με πέτυχες πάνω στην κατάλληλη μέρα! Σήμερα ήμουν στο συνεργείο και ψάχναμε πως να το βγάλουμε αλλά δεν βγάζαμε άκρη και μιας και δεν είχα νεο στο χέρι το αφήσαμε. Ευχαριστώ για την συμβουλή! Πολύ κατατοπιστικός! Θα τα παραγγείλω πακέτο με την πλαφονιερα τότε να τα βάλω όλα μαζί να τελείωνω

Edited by Paul_Fsi
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις φίλε μου μπορείς να το βγάλεις και χωρίς να βγάλεις την πλαφονιέρα. Πρέπει να το πιέσεις με αρκετή δύναμη προς τα κάτω, να βρεις τα δύο κλιψ που είναι δεξιά-αριστερά και με ένα μακρύ ίσιο κατσαβίδι να τα πιέσεις. Πάντως θέλει αρκετή πίεση αλλά βγαίνει!!Αν βγάλεις την πλαφονιέρα βάλε το χέρι απο μέσα και θα βρεις τα κλιψακια,ετσι είναι πιο εύκολο.

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνεις για τη θήκη γυαλιών απλά ξέχνα το. Δεν χωράνε ούτε γυαλιά μικρού παιδιού.

μια χαρα χωρανε,εγω τα ray-ban εκει τα βαζω,βολευει πολυ.απλα τα τυλιγω με το πανακι τουσ γιατι χτυπανε καμια φορα μεσα.....κ οπως ειπαν κ πιο πανω αν βαλεις τπτ 'τρεντικα' τεραστια ισως δε χωρεσουν....!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω τη θηκη γυαλιων που εχει ο Paul-FSI αλλα με βολεψαν.

τα γυαλια μου ηλιου μια χαρα χωρανε εκει μεσα και μαλιστα επειδη η οπη ειναι προς τα κατω δεν υπαρχει φοβος τα γυαλια να πεσουνε κατω μετα απο καποιο φρεναρισμα

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα χωρανε,εγω τα ray-ban εκει τα βαζω,βολευει πολυ.απλα τα τυλιγω με το πανακι τουσ γιατι χτυπανε καμια φορα μεσα.....κ οπως ειπαν κ πιο πανω αν βαλεις τπτ 'τρεντικα' τεραστια ισως δε χωρεσουν....!!!!!!

nα χτυπανε?καλα ρε φιλε μηπως λες το ντουλαπακι του συνοδηγου?!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

nα χτυπανε?καλα ρε φιλε μηπως λες το ντουλαπακι του συνοδηγου?!!!!!!!!!!!!

λες να μην καταλαβαινω τη διαφορα της θηκης με το ντουλαπακι??????????εμενα τα ray-ban χτυπανε μεσα γιατι η θηκη τους πεφτει μεγαλη,τα δικα σου μπορει να ειναι μεγαλυτερα κ να μην ακουγονται...!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

λες να μην καταλαβαινω τη διαφορα της θηκης με το ντουλαπακι??????????εμενα τα ray-ban χτυπανε μεσα γιατι η θηκη τους πεφτει μεγαλη,τα δικα σου μπορει να ειναι μεγαλυτερα κ να μην ακουγονται...!!!!!!!!

rayban ειναι!η θηκη δεν σου πλαστικο αντικρασδαμικο δαπεδο?

Link to comment
Share on other sites

rayban ειναι!

Η rayban βγάζει 500 μοντέλα εκτός απο τα aviator :whistling:

Τα δικά μου πάντως που εχουν κοκαλινο σκελετό δεν χωράνε με την καμια (οχι οτι αν χώραγαν θα τα άφηνα μεσα)

Αυτή η θήκη πιστεύω ειναι κυρίως για οσους χρησιμοποιούν συγκεκριμένα γυαλιά για οδήγηση, ώστε να είναι πάντα μεσα στο αυτοκίνητο...

Edited by and64
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα τη θήκη!!Πράγματι,δεν εχει μεγάλο χώρο αλλά είναι πολύ πιο όμορφο απο εκείνο το κούφιο πράγμα που είχε!!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα τη θήκη!!Πράγματι,δεν εχει μεγάλο χώρο αλλά είναι πολύ πιο όμορφο απο εκείνο το κούφιο πράγμα που είχε!!!

Αν έβγαλες και φωτογραφία το σημείο που κουμπώνει θα σε λατρέψω... Ξεβίδωσα την πλαφονιέρα απο περιέργια και πήγα να ξεκουμπώσω και την θήκη με μια παλιά πιστωτική αλλά δεν κουνιόταν και δεν βρήκα τα κλιπς που λες πιο πάνω...

Link to comment
Share on other sites

Αν έβγαλες και φωτογραφία το σημείο που κουμπώνει θα σε λατρέψω... Ξεβίδωσα την πλαφονιέρα απο περιέργια και πήγα να ξεκουμπώσω και την θήκη με μια παλιά πιστωτική αλλά δεν κουνιόταν και δεν βρήκα τα κλιπς που λες πιο πάνω...

Λοιπόν φιλαράκι!!!Όπως βλέπεις στη φωτό τα κλιπς είναι απο μπροστά!!!Κατέβασε με δύναμη τη θήκη προς τα κάτω,μη τη φοβάσαι δε σπάει!!Με ένα πλακέ κατσαβίδι στρώξε τα κλιπς προς τα πίσω και ταυτόχρονα με το χέρι σου στρώξε προς τα κάτω...Αν βγεί το ένα το κλιπ το άλλο θα βγεί πανεύκολα!!!Αν δυσκολεύσαι,θα κάνεις το άλλο....Στη φωτογραφία που δείχνει τη θήκη προφίλ θα δεις ένα κούμπωμα.Αυτό το κούμπωμα είναι κολλημένο αλλά με λίγη δύναμη σπάει!Μετά είναι εύκολο!!΄Αν δυσκολευτείς κάπου,μη διστάσεις,στείλε!!Ελπίζω να βοήθησα!!

Εδώ είναι το link με τη φωτογραφία

http://www.freeimagehosting.net/image.php?9be732b35b.jpg

:thumbsup: :thumbsup: :p

Link to comment
Share on other sites

τοποθετησα σημερα την θηκη γυαλιων στο golf μου οφειλω να πω πος το αποτελεσμα ειναι ικανοποιητικο, για να μπορεσετε να βγαλετε τιν παλια θηκη και να τοποθετησετε την καινουργια απλος με μια τηλεκαρτα απο το πανω μερος χεκουβονουμε τα 2 κλιπς και αφου την βγαλουμε στην τοπθετηση πρωτα την βαζουμε απο την κατω πλευρα ριχα ριχα, οχι βαθεια και στη συνεχεισ κουβονουμε τα 2 επανω κλιπς.

Link to comment
Share on other sites

τοποθετησα σημερα την θηκη γυαλιων στο golf μου οφειλω να πω πος το αποτελεσμα ειναι ικανοποιητικο, για να μπορεσετε να βγαλετε τιν παλια θηκη και να τοποθετησετε την καινουργια απλος με μια τηλεκαρτα απο το πανω μερος χεκουβονουμε τα 2 κλιπς και αφου την βγαλουμε στην τοπθετηση πρωτα την βαζουμε απο την κατω πλευρα ριχα ριχα, οχι βαθεια και στη συνεχεισ κουβονουμε τα 2 επανω κλιπς.

Δε φτιάχνεις ένα how - to ?

Link to comment
Share on other sites

Δε φτιάχνεις ένα how - to ?

καλη η σκέψη σου, και πραγματικα σημερα το σκεφτηκα να το κάνω αλλα την τελευταια φορα προσπαθόντας να ανασυντάξω ενα παλίο Howto βρήκα τον μπελάμου με ορισμένους. και εχω αλλαξει και την κεντρική πλαφονιέρα με τον φωτισμο ambiende, οπότε ενα αναλυτικό How to θα ήτανε καλο.

Link to comment
Share on other sites

σε polo 6R μπαινει?

Φιλε μου εαν εχει ακριβος την ιδια πλαφονιερα με ενα Golf 5-6 θα μπενει κανονικα καλο ειναι να βγαλεις καμια φοτο να δουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.