Jump to content
Guest alx

Golf V Gti Tuning

Recommended Posts

Ναι αλλά δέν είναι τα μπέκ με την συγκεκριμένη τουρμπίνα ο limiting factor.

Οπότε...

Εξαρτάται την περιοχή των στροφών :)

(Τα πράγματα τα εβαλες στο αυτοκίνητο? Αν οχι μήπως θέλεις να κάνουμε ενα checklist γιατι εγώ πιάστηκα απροετοίμαστος :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται την περιοχή των στροφών :)

(Τα πράγματα τα εβαλες στο αυτοκίνητο? Αν οχι μήπως θέλεις να κάνουμε ενα checklist γιατι εγώ πιάστηκα απροετοίμαστος :lol: )

Ναι...απροετοίμαστος......χμμμ... :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι...απροετοίμαστος......χμμμ... :lol::lol:

Δεν καταλαβαίνω που πάνε τα χμ αλλά να βοηθήσω ηθελα. Αφου δεν ενδιαφέρεσαι δεν υπάρχει πρόβλημα :)

Edited by vio
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω που πάνε τα χμ αλλά να βοηθήσω ηθελα. Αφου δεν ενδιαφέρεσαι δεν υπάρχει πρόβλημα :)

Λάθος κατάλαβες, απλά είμαι πλέον σε προχωρημένο στάδιο....

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη μακάρι να βγάλεις 300 ρόδα με τα μπεκ του s3. Αν ο βελτιωτής που συνεργάζεσαι σου είπε θα τα βγάλει τότε να είσαι σίγουρος πως θα βγάλει όχι 300 αλλα 300++.....

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη μακάρι να βγάλεις 300 ρόδα με τα μπεκ του s3. Αν ο βελτιωτής που συνεργάζεσαι σου είπε θα τα βγάλει τότε να είσαι σίγουρος πως θα βγάλει όχι 300 αλλα 300++.....

Είπαμε ΔΕΝ είναι τα μπέκ....

Πάμε παρακάτω....

Link to comment
Share on other sites

Λάθος κατάλαβες, απλά είμαι πλέον σε προχωρημένο στάδιο....

δηλ. έχει ξεπεραστεί το πρόβλημα με τον αναπρογραμματισμό της ECU ?

ο προγραμματιστής έχει πάρει σαν βάση πρόγραμμα απο Edition/S3/Cupra που έχουν K04 και ψάχνει τις αλλαγές

ή κάτι εντελώς καινούργιο?

και αν καινούργιο που βασίζεται ? η μόνη αλλαγή είναι η τουρμπινoπολλαπλή ? (προφανώς όχι)

όπως καταλαβαίνεις ενδιαφέρει πολύ κόσμο αυτή διαδικασία....

όταν έχεις αποτελέσματα και θέλεις , πες λεπτομέριες :D

Link to comment
Share on other sites

Ο Δημητρης, όπως πάντα, ειναι όλο μπλα μπλα μπλα αλλά ποτέ δεν τον εχουμε δει ποιος ειναι και τι κανει όπως επίσης το αυτοκίνητο του.

Αυτή την στιγμή νομίζει πως έχει βρεί αυτος και ο βελτιωτης του κάτι το οποίο ειναι σαν την εφεύρεση του τροχού...Τα μπεκ δεν φτάνουν και δεν χωράει συζήτηση εκτός και αν ο Δημήτρης εχει αποδείξεις και θέλει να τις μοιραστεί μαζι μας.

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas

Ο άνθρωπος είπε πως όταν είναι έτοιμο το αμάξι θα πει τί έγινε. Τί από τα παραπάνω είναι τόσο δυσνόητο ώστε να επιμένεις να λες τα δικά σου?

Edited by dubbeR_Stoilas
Link to comment
Share on other sites

Ο Δημητρης, όπως πάντα, ειναι όλο μπλα μπλα μπλα αλλά ποτέ δεν τον εχουμε δει ποιος ειναι και τι κανει όπως επίσης το αυτοκίνητο του.

Αυτή την στιγμή νομίζει πως έχει βρεί αυτος και ο βελτιωτης του κάτι το οποίο ειναι σαν την εφεύρεση του τροχού...Τα μπεκ δεν φτάνουν και δεν χωράει συζήτηση εκτός και αν ο Δημήτρης εχει αποδείξεις και θέλει να τις μοιραστεί μαζι μας.

Ρέ Φάνη μα το θεό, ΕΝΑ πράγμα μου έχει κάνει εντύπωση σε σένα..

Όταν έχεις ανάγκη απο βοήθεια, φιλάς κώλους και είσαι όλο παρακάλια,

και όταν "νομίζεις" ότι κάτι ξέρεις, τότε μας το παίζεις έξυπνος...

ΕΛΕΟΣ επιτέλους...αποφάσισε τί και ποιός είσαι ΕΣΥ πρώτα, και μετά ψάξε να βρείς και ποιοί είναι οι άλλοι...

P.S.Εγώ το έχω ξαναπεί...Ούτε ΕΧΩ, αλλά ούτε και ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ βελτιωτή..........

Link to comment
Share on other sites

Ρέ Φάνη μα το θεό, ΕΝΑ πράγμα μου έχει κάνει εντύπωση σε σένα..

Όταν έχεις ανάγκη απο βοήθεια, φιλάς κώλους και είσαι όλο παρακάλια,

και όταν "νομίζεις" ότι κάτι ξέρεις, τότε μας το παίζεις έξυπνος...

ΕΛΕΟΣ επιτέλους...αποφάσισε τί και ποιός είσαι ΕΣΥ πρώτα, και μετά ψάξε να βρείς και ποιοί είναι οι άλλοι...

P.S.Εγώ το έχω ξαναπεί...Ούτε ΕΧΩ, αλλά ούτε και ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ βελτιωτή..........

Εγω βασικά παρακαλάω στο να έχεις δίκιο γιατί τότε πραγματικά θα βοηθήσεις πολύ κόσμο.

Εσυ βέβαια επιμένεις στο να λες πολλά και τίποτα στο τέλος ίσως τελικά γιατί και εσυ δεν είσαι σίγουρος με τα πειράματα που κάνεις

Link to comment
Share on other sites

Εγω βασικά παρακαλάω στο να έχεις δίκιο γιατί τότε πραγματικά θα βοηθήσεις πολύ κόσμο.

Εσυ βέβαια επιμένεις στο να λες πολλά και τίποτα στο τέλος ίσως τελικά γιατί και εσυ δεν είσαι σίγουρος με τα πειράματα που κάνεις

Φάνη, δυστυχώς είσαι ένα απο τα άτομα που έχω "ανεχτεί" τόσο καιρό, και με κάνουν να σκέφτομαι ότι θα πρέπει να πάψω να είμαι επιεικής με την κάθε *μη επιτρεπόμενη λέξη* που μου πετάνε.Το γεγονός ότι έχεις λεφτάγια πέταμα, στο έχω ξαναπεί δέν έχει να κάνει ούτε με την έλλειψη γνώσεών σου, ούτε και με το δούλεμα που μπορεί να τρώς απο τον εκάστοτε "βελτιωτή".

Καλό θα ήταν λοιπόν ΠΡΩΤΑ να μάθεις να κάνεις διαγράμματα στο EXCEL, και μετά να αρχίσεις να...."μετράς" τα μπέκ σου, όπως είπες, ή τουλάχιστον να δίνεις συμβουλές στηριζόμενος όχι στην έλλειψη γνώσεών σου, αλλά στην κάθε παπαριά που ακούς στα μαγαζιά που τρέχεις πανικόβλητος να συμαζέψεις το αμάξι σου.

Εγώ φταίω που ασχολούμαι λοιπόν....Και με σένα, αλλά και με μερικούς άλλους, που όταν χέζεστε στέλνετε p.m. απόγνωσης, και όταν κάτι πάρει το αυτάκι σας, το περιφέρετε με υπερηφάνια και ύφος...ειδικού...

Δέν κερδίζεται με τα λεφτά η γνώση Φάνηηηη....

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό έχεις δίκιο Δημήτρη, εγω λέω τι μου λένε απο "μαγαζιά" και δεν έχω λόγο να μην τους πιστέψω. Αν ήξερα άλλωστε θα έκανα άλλη δουλειά. Εσυ τώρα πως από "δηλώμένος" γιατρός μας βγήκες tuneras είναι άλλο θέμα. Τέλος πάντων μακάρι να το φτίαξεις 300+ στους τροχούς και να μας πατάς όλους

Υ.Γ Σε ευχαριστώ που συνεχίζεις να με ανέχεσαι

Edited by VWFANIS
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό έχεις δίκιο Δημήτρη, εγω λέω τι μου λένε απο "μαγαζιά" και δεν έχω λόγο να μην τους πιστέψω. Αν ήξερα άλλωστε θα έκανα άλλη δουλειά. Εσυ τώρα πως από "δηλώμένος" γιατρός μας βγήκες tuneras είναι άλλο θέμα. Τέλος πάντων μακάρι να το φτίαξεις 300+ στους τροχούς και να μας πατάς όλους

Δέν είδα να είχες απορία όμως για το ποιός και τί είμαι, και όταν μου ζητούσες να σου κάνω διάγνωση απο τα logs όταν το αμάξι σου κρεμαγε με την Κ04, αλλά ούτε και όταν ΑΠΕΙΡΕΣ φορές στο msn με ρώταγες τί και πώς φταίει...

¶σε με λοιπόν στην ησυχία μου να κάνω αυτό που εγώ ξέρω, και εσύ πήγαινε στους "ειδικούς" να βρείς την υγειά σου.

Εγώ πλέον ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ......

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas

Εγώ έχω καταλάβει ότι ένας μλκς εδώ έχει την όρεξη και μάλλον τη γνώση να σας βοηθήσει χωρίς προσωπικό συμφέρον όπως έχουν οι μαγαζάτορες κι εσείς δεν θέλετε...

Είναι λίγο χαζό αν μη τι άλλο!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω καταλάβει ότι ένας μλκς εδώ έχει την όρεξη και μάλλον τη γνώση να σας βοηθήσει χωρίς προσωπικό συμφέρον όπως έχουν οι μαγαζάτορες κι εσείς δεν θέλετε...

Είναι λίγο χαζό αν μη τι άλλο!

Από που το έβγαλες αυτό το συμπέρασμα? Απο τα άλογα που βγάζει το golf του? να φέρει αποδείξεις γιαυτά που λέει γιατί μέχρι στιγμής είναι παπαρολογίες

Όταν το φτίαξει και είναι τόσο μάγκας ώστε με τα μπεκ του s3 να ξεπεράσει τα 300 ρόδα που αναφέρεται να έρθει να μας τρίψει τα μούτρα και να τον παραδεχτούμε. Έμενα αυτή την στιγμή που είναι εντελώς τέζα με το υπάρχον hardware έχει 39κιλά ροπή στους τροχούς και 280 άλογα στους τροχούς στο δυναμόμετρο του Ανδριαννάκη. Ας πάει λοιπόν ο κος ανακάλυψα τον τροχό εκεί και τότε θα το βουλώσω και ειλικρινά θα πετάξω πετσέτα.

Επίσης κε μέγα tunera επειδή δεν ξέρω να κάνω γραφήματα στο excel, δεν έχω μηχανολογικές γνώσεις, δεν σημαίνει πως δεν φιλτράρω και δεν αξιολογώ αυτά που μου λένε οι διάφοροι "μαγαζάτορες" τριγύρω...Επίσης τα χρήματα που νομίζετε πως έχω πετάξει στο αυτοκίνητο μου είναι δικό μου πρόβλημα και στην τελική δεν είστε σε θέση να γνωρίζετε πόσα είναι....Συνεχίστε λοιπόν το project σας, και σας προκαλώ να με διαψεύσετε όταν τελειώσετε.

Υ.Γ Κώστα ειναι χαζό να πιστεύεις στις μέρες μας πως ανακάλυψες τον τροχό....

Link to comment
Share on other sites

Από που το έβγαλες αυτό το συμπέρασμα? Απο τα άλογα που βγάζει το golf του? να φέρει αποδείξεις γιαυτά που λέει γιατί μέχρι στιγμής είναι παπαρολογίες

Όταν το φτίαξει και είναι τόσο μάγκας ώστε με τα μπεκ του s3 να ξεπεράσει τα 300 ρόδα που αναφέρεται να έρθει να μας τρίψει τα μούτρα και να τον παραδεχτούμε. Έμενα αυτή την στιγμή που είναι εντελώς τέζα με το υπάρχον hardware έχει 39κιλά ροπή στους τροχούς και 280 άλογα στους τροχούς στο δυναμόμετρο του Ανδριαννάκη. Ας πάει λοιπόν ο κος ανακάλυψα τον τροχό εκεί και τότε θα το βουλώσω και ειλικρινά θα πετάξω πετσέτα.

Επίσης κε μέγα tunera επειδή δεν ξέρω να κάνω γραφήματα στο excel, δεν έχω μηχανολογικές γνώσεις, δεν σημαίνει πως δεν φιλτράρω και δεν αξιολογώ αυτά που μου λένε οι διάφοροι "μαγαζάτορες" τριγύρω...Επίσης τα χρήματα που νομίζετε πως έχω πετάξει στο αυτοκίνητο μου είναι δικό μου πρόβλημα και στην τελική δεν είστε σε θέση να γνωρίζετε πόσα είναι....Συνεχίστε λοιπόν το project σας, και σας προκαλώ να με διαψεύσετε όταν τελειώσετε.

Υ.Γ Κώστα ειναι χαζό να πιστεύεις στις μέρες μας πως ανακάλυψες τον τροχό....

Εγώ προσωπικά δέν έχω κάτι άλλο να σου πώ, και όπως είπα παραπάνω δέν ξαναασχολούμαι μαζί σου, γι αυτό και θα σε παρακαλούσα να μήν με ξαναενοχλήσεις....

Πάντα στην ζωή υπάρχουν και θα υπάρχουν θύματα, και δυστυχώς εσύ είσαι ένα απο αυτά...

Καλο βράδυ....

Link to comment
Share on other sites

Και επειδή δέν βάζεις μυαλό...

http://forums.vwvortex.com/zeropost?cmd=tshow&id=3579444

Και για να μήν ξεχνιώμαστε...

Ο Δημητρης, όπως πάντα, ειναι όλο μπλα μπλα μπλα αλλά ποτέ δεν τον εχουμε δει ποιος ειναι και τι κανει όπως επίσης το αυτοκίνητο του.

Αυτή την στιγμή νομίζει πως έχει βρεί αυτος και ο βελτιωτης του κάτι το οποίο ειναι σαν την εφεύρεση του τροχού...Τα μπεκ δεν φτάνουν και δεν χωράει συζήτηση εκτός και αν ο Δημήτρης εχει αποδείξεις και θέλει να τις μοιραστεί μαζι μας.

Όπως είπα παραπάνω..."Πάντα στην ζωή υπάρχουν και θα υπάρχουν θύματα, και δυστυχώς εσύ είσαι ένα απο αυτά..."

¶ντε γειά....

Edited by GolfRS
Link to comment
Share on other sites

Καλή τύχη

Υ.Γ Μην βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα σχετικά με το τοπικ στο βορτεξ...

Μήν αγχώνεσαι άδικα..

Εγώ πλέον δέν βγάζω τίποτα...

Εσύ μόνος σου τα κάνεις, μόνος σου τα βλέπεις...

Εγώ απο δώ και μπρός μόνο θα γελάω.

Edited by GolfRS
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.