Jump to content
Marios81

Το πήρα το Tsi !

Recommended Posts

Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδες!

Για τα σηματακια , πηρα σε μια αντιπροσωπεια κ δεν ειχαν ... παρα μονο του GTI στα 20¤ μου ειπαν.

Παντως , θα παω να ρωτησω για την αποληξη του GT σε αντιπρoσωπεια , να δω ποσο εχει , αν και δεν νομιζω να με συμφερει οικονομικα... :angry:

Πολλά τα λεφτα ρε παιδια... ακομα και για την αποληξη... Έλεος... :whistling:

Φιλε εχω GT..προσφατα αλλαξα εξατμιση και εχω το τελικο και το καζανακι σπιτι..δωσε οτι νομιζεισ και παρτο..αν θεσ στειλε pm.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εχω GT..προσφατα αλλαξα εξατμιση και εχω το τελικο και το καζανακι σπιτι..δωσε οτι νομιζεισ και παρτο..αν θεσ στειλε pm.

PAIDIA GEIA XARA!

KALORIZIKO TO TSI. tongue.gif

EXW ENA 1,6 FSI SPORTLINE KAINOURIO ASMHMI EDW KAI 1 MHSI XRONO, TZITZI.

OLA TELEIA ALLA MOU GYALISE TO TSI.

A3IZEI TA LEFTA TOY???

LEEI NA KANW THN ALLAGH???

VOHTHATE ADERFIA.

ISXYEI AYTO POY DIAVASA OTI PREPEI NA TOU VAZEIS MONO SUPER UNLEADED???

TI MOY PROTEINETE?

3EREI KANEIS KAPOIA ANTIPROSWPEIA POY NA KANEI KALH ANTALLAGH XWRIS NA TO SKOTWSEI???

MHPWS EXOYME KANENAN YPOPSHFIO AGORASTH STO FORUM???

EYXARISTWWWW

Edited by Romeo
Link to comment
Share on other sites

Παλιοτερα καποιος ειχε γραψει οτι το TSI ειναι ταφος και πολλοι ειχαν πεσει να τον φανε. Μετα απο test-drive λοιπον συμφωνω κι εγω. τυπικα εχει 140 ιππους και 220 Nm περιπου αλλα δεν του φαινονται καθολου!!

επισης το γκαζι εχει τρομερη υστερηση στην αποκριση, αρκετα χειροτερη απο το δικο μου 1.6 FSI.

και γενικα επειδη ψηνομουν να κανω την αλλαγη (1.6 FSI με ΤSI) και εκλαιγα που πλεον πουλιεται στην ιδια τιμη με το 16αρι, διαπιστωσα οτι σε καμια περιπτωση δεν αξιζει η αλλαγη γι εμας που εχουμε τα 16αρια. δεν με επεισε καθολου το TSI (σορρυ κιολας TSIακηδες <_< περιμενα πολυ περισσοτερα.

το GT ειναι αλλη περιπτωση και ειναι οντως πυροβολο.

RE FILE KOYOTE PES 3ANA THN APOPSH SOU GIATI EIMAI STO IDIO DILLHMA ME ESENA.

TO ODHGHSA KI EGW ALLA MOY ARESE, FYSIKA PERIMENA ESWTERIKO ALLIWTIKO.

H EPITAX PANTWS LEEI SE SXESH ME TO DIKO MAS.

TI LES?

NA TO KANW TO VHMA H NA SYNEXISW NA XTYPIEMAI MAZI SOU GIA TA 22.000 EUROS POU EDWSA?

Link to comment
Share on other sites

Nα'σαι καλα ορε ''κοπελι''!!!! <_<

Βαζω τον κωδικο αλλα δεν μπορω να βρω εργοστασιο παραγωγης!!

Μηπως ειναι αυτο??

Assembly Plant = Mosel, Germany

Edited by karlos
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εμεις με το 1.6 ειμαστε καταδικασμένοι.Να πάρετε το TSI για ποιο λόγο? για 20 αλογα πιο πολύ? δεν αξιζει.Εχετε ήδη χάσει αρκετα χρηματα θελετε να χάσετε κ αλλα? Αποψή μου ειναι να κρατήσετε το 1.6 και να το κάνετε "προσωπικο " όπως το έκανα εγω! Αν είναι να αγοράσετε το GT τότε αλλαζει το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εμεις με το 1.6 ειμαστε καταδικασμένοι.Να πάρετε το TSI για ποιο λόγο? για 20 αλογα πιο πολύ? δεν αξιζει.Εχετε ήδη χάσει αρκετα χρηματα θελετε να χάσετε κ αλλα? Αποψή μου ειναι να κρατήσετε το 1.6 και να το κάνετε "προσωπικο " όπως το έκανα εγω! Αν είναι να αγοράσετε το GT τότε αλλαζει το θέμα.

Εμεις καλως ή κακως το πηραμε το TSI!! tongue.gif

Εσεις με τα 16αρια μπορειτε να περιμενεται 1-2 χρονια να δειτε την αξιοπιστια και τι αλλο θα βγει σε θεμα κινητηρα απο την VW!!! <_<

Στο κατω κατω 20 ιπποι παραπανω ειναι δεν ειναι και 100!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εμεις με το 1.6 ειμαστε καταδικασμένοι.Να πάρετε το TSI για ποιο λόγο? για 20 αλογα πιο πολύ? δεν αξιζει.Εχετε ήδη χάσει αρκετα χρηματα θελετε να χάσετε κ αλλα? Αποψή μου ειναι να κρατήσετε το 1.6 και να το κάνετε "προσωπικο " όπως το έκανα εγω! Αν είναι να αγοράσετε το GT τότε αλλαζει το θέμα.

+1

πες τα ρε πατριωτη! αν αποφασιζα αυτη τη στιγμη να παρω γκολφ κ ημουν μεταξυ 1.6 fsi κ tsi εννοείται πως θα έπαιρνα το tsi!! αλλα να δωσω τωρα το 1.6 για να πάρω το tsi, ολοιδιο ακριβως αμάξι δηλαδή με πιο δυνατό κινητήρα, δεν θα το έκανα.. με τη διαφορά που θα πλήρωνα για την αλλαγή προτιμώ να φτιάξω το δικό μου οπως το θέλω, κ στην τελικη αν θέλω τόσο πολυ τα πάραπάνω άλογα (που δεν με συγκινουν κ ιδιαιτερα προσωπικα,αλλα οχι οτι θα με χαλαγαν κιολας!) με φπε το κάνω να πάει μια χαρα! άλλη χάρη το τουρμπο βεβαια θα μου πειτε, αλλά έτσι όπως τα καταφέραμε τι να κάνουμε.. <_<

Link to comment
Share on other sites

Nα'σαι καλα ορε ''κοπελι''!!!! :D

Βαζω τον κωδικο αλλα δεν μπορω να βρω εργοστασιο παραγωγης!!

Μηπως ειναι αυτο??

Assembly Plant = Mosel, Germany

Το assembly plant είναι το εργοστάσιο παραγωγής!

Mosel-Germany είναι εσένα??? Εμένα μου βγάζει Brussels, Belgium :huh: :huh:

Link to comment
Share on other sites

Ρε TSάδες μια ερώτηση,

Περιμένω πως και πως (2 μήνες τώρα rocket.gif ) ένα TSI κι εγώ (μαύρο :huh: ,sportline,RCD-500,πολυλειτουργικό τιμόνι,τεμπέλης,ντουλαπάκια,πακέτο φωτισμού) και έχω φάει τρεεελό κόλλημα με τις μαμά ζάντες του :

post-5354-1169219840_thumb.jpg

Προσωπικά δεν μου αρέσουν καθόλου!!! , και θα προτιμούσα την κλασσική 8κτινη του FSI.

Εσείς τι λέτε ? Σας άρεσαν εξ αρχής αυτές οι ζάντες ? Η VW στις 16" δεν έδινε κάτι άλλο και μετά έπρεπε να πάω στις 17" (που δεν ήθελα...).

Πέρα απ' αυτό ξέρει κανείς κάνα μαγαζί στην Αθήνα που μπορεί να μου κάνει ανταλλαγή μόλις το παραλάβω ? Γιατί οι πιο πολλοί δεν πέρνουν καινούριες ζάντες πίσω, ακόμα κι αν είναι άθικτες.... :D

Link to comment
Share on other sites

Ρε TSάδες μια ερώτηση,

Περιμένω πως και πως (2 μήνες τώρα rocket.gif ) ένα TSI κι εγώ (μαύρο :huh: ,sportline,RCD-500,πολυλειτουργικό τιμόνι,τεμπέλης,ντουλαπάκια,πακέτο φωτισμού) και έχω φάει τρεεελό κόλλημα με τις μαμά ζάντες του :

post-5354-1169219840_thumb.jpg

Προσωπικά δεν μου αρέσουν καθόλου!!! , και θα προτιμούσα την κλασσική 8κτινη του FSI.

Εσείς τι λέτε ? Σας άρεσαν εξ αρχής αυτές οι ζάντες ? Η VW στις 16" δεν έδινε κάτι άλλο και μετά έπρεπε να πάω στις 17" (που δεν ήθελα...).

Πέρα απ' αυτό ξέρει κανείς κάνα μαγαζί στην Αθήνα που μπορεί να μου κάνει ανταλλαγή μόλις το παραλάβω ? Γιατί οι πιο πολλοί δεν πέρνουν καινούριες ζάντες πίσω, ακόμα κι αν είναι άθικτες.... :huh:

φίλε πράγματι αυτή η ζάντα δεν πάει στο tsi κ απορω πως τη διαλέξαν κιολας.. το μοναδικό σημείο που δεν μου αρέσει πάνω στο αμάξι!! οχι οτι ειναι άσχημη βεβαια,απλα σε αφήνει αδιάφορο κ θα περιμενε κανεις στο tsi να επιλεξουν μια πιο αγρια-μουρατη ζάντα σε σχεση με τα fsi.

προσωπικα εχω τις 8ακτινες του fsi, μου αρέσουν αρκετα σαν σχέδιο αλλά εγώ απο την άλλη θα τις ήθελα 17αρες.. :D κανείς τελικά δεν είναι ικανοποιημένος!!

όσο για την ανταλλαγη που λες δεν γνωριζω καποιο μαγαζι,αλλα πιστευω οτι θα βρεις ακρη.. στην τελικη αν σου αρεσουν οι 8ακτινες, ψαξε στις αγγελιες του φορουμ κ πιστευω πως θα τις βρεις,αρκετοι τις πουλανε κ σε λογικες τιμες!! με το καλο να το παραλαβεις!!

Link to comment
Share on other sites

Guest The Coyote

Αν βαλεις τις ζαντες των FSI, θα σου λενε μετα οτι δεν ειναι TSI, κι οτι απλα αλλαξες πισω το F με T και το I με κοκκινο Ι :D

Link to comment
Share on other sites

Thanks Doctordim !

Αν βαλεις τις ζαντες των FSI, θα σου λενε μετα οτι δεν ειναι TSI, κι οτι απλα αλλαξες πισω το F με T και το I με κοκκινο Ι :mellow:

Ναι, Coyote αυτό φοβάμαι ! :). Μετά θα πρέπει να βάλω αυτοκόλλητο "Είναι original TSI" !!! protest.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε TSάδες μια ερώτηση,

Περιμένω πως και πως (2 μήνες τώρα rocket.gif ) ένα TSI κι εγώ (μαύρο :) ,sportline,RCD-500,πολυλειτουργικό τιμόνι,τεμπέλης,ντουλαπάκια,πακέτο φωτισμού) και έχω φάει τρεεελό κόλλημα με τις μαμά ζάντες του :

post-5354-1169219840_thumb.jpg

Προσωπικά δεν μου αρέσουν καθόλου!!! , και θα προτιμούσα την κλασσική 8κτινη του FSI.

Εσείς τι λέτε ? Σας άρεσαν εξ αρχής αυτές οι ζάντες ? Η VW στις 16" δεν έδινε κάτι άλλο και μετά έπρεπε να πάω στις 17" (που δεν ήθελα...).

Πέρα απ' αυτό ξέρει κανείς κάνα μαγαζί στην Αθήνα που μπορεί να μου κάνει ανταλλαγή μόλις το παραλάβω ? Γιατί οι πιο πολλοί δεν πέρνουν καινούριες ζάντες πίσω, ακόμα κι αν είναι άθικτες.... :mellow:

+1

Σε συνδυασμό με το μπλέ γραφίτη που τις είδα κι εγώ στο test drive που έκανα δεν μου άρεσαν καθόλου. Τις έχω δει και σε 3πορτο United Grey και δείχνουν πολύ καλύτερες. Αλλά σκέφτομαι κι εγώ πολύ σοβαρά τις 17'' Estoril.

Link to comment
Share on other sites

Η Estoril είναι αρκετά καλή ζάντα και σχετικά φτηνή (νομίζω 430€ μόνο από το εργοστάσιο), απλά νομίζω πως δεν υπήρχε λόγος να έχω ακριβό λάστιχο, γι αυτό και δεν τις έβαλα....

Το περίεργο είναι ότι το εργοστάσιο δεν σου έδινε άλλες επιλογες στις 16"...... new_killother.gif

Link to comment
Share on other sites

Η Estoril είναι αρκετά καλή ζάντα και σχετικά φτηνή (νομίζω 430€ μόνο από το εργοστάσιο), απλά νομίζω πως δεν υπήρχε λόγος να έχω ακριβό λάστιχο, γι αυτό και δεν τις έβαλα....

Το περίεργο είναι ότι το εργοστάσιο δεν σου έδινε άλλες επιλογες στις 16"...... new_killother.gif

όντως επιβεβαιώνω την τιμή των Estoril μιας και τις φοράω. Επίσης απο τις υπόλοιπες επιλογές για 17" ήταν η πιο συμφέρουσα και με πολύ καλό αισθητικό αποτέλεσμα.

Τώρα, όσον αφορά αυτό που αναφέρθηκε περι "αν φοράς άλλη ζάντα θα νομίζουν οτι άλλαξες το αυτοκόλλητο...", πιστεύω οτι η απάντηση συνοδεύεται με ένα ζευγάρι κυάλια δωρεά σ'αυτόν που έκανε την παρατήρηση/εξυπνάδα για να προλάβει να δει όντως καθαρά το Τ στο σήμα :mellow:

Edited by PanoKrator
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι θα λεγα να βγαλετε τα σηματα και τα Τ και να αφηστε να νομιζουν οτι ειστε μεχρι και 75ρι.. ^_^

Συμφωνώ! Και μετά να δείτε τα μούτρα τους στο επόμενο φανάρι! ;)

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι θα λεγα να βγαλετε τα σηματα και τα Τ και να αφηστε να νομιζουν οτι ειστε μεχρι και 75ρι.. ;)

+1

Κ η απάντηση στο δρόμο!! ^_^

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι θα λεγα να βγαλετε τα σηματα και τα Τ και να αφηστε να νομιζουν οτι ειστε μεχρι και 75ρι.. :thumbsup:

Ναι..ναι, αφηστε και το αλλο..! Ποιος θα μπει στη διαδικασια να τα βαλει με ενα 75αρι...??? Επομενως θα ψαχνετε να βρειτε αντιπαλο και δε θα βρισκετε..που σημαινει οτι πρεπει να ειστε συνεχεια στην τσιτα για να σας ανακαλυψουν...! Γι αυτο τα πηρατε τα tsi ωρε παλλικαρια??? Τοτε λαθος αυτοκινητο πηρατε...!! Εκτος κι αν αισθανεστε καπως που θα περνατε τα 1.6-1.8αρια που σερνονται στο δρομο..!! Μη "ψαρωσει" κανεις χιουμορ κανω ετσι???? tongue.gif Προσωπικα αν ειχα το tsi δε θα κρυβομουν απο τιποτα γιατι δεν εχω να φοβηθω τιποτα.. Εχετε ενα αψογο αυτοκινητο που απλα πλεον εχει και ενα σωστο κινητηρα...Τωρα αν ψαχνετε για κοντρες..ε, λαθος επιλογη στο πρωτο γραμμα κανατε..!! :thumbsup: Τεσπα καλοταξιδα και σιδερενια τα tsi σας παιδια και χαρειτε τα χωρις τετοιους προβληματισμους!!

Link to comment
Share on other sites

καθενας με οτι εχει εφοσον θελει να κανει κοντρα κανει με αυτο που χει.

ειτε εχει 75 αλογα ειτε 750..δεν εχουν ολη τη δυνατοτητα να παρουν gti..

κ σε πληροφορω οτι χωρις "διακριτικα" πισω μια χαρα τσιμπανε πααααρα πολλοι..

Link to comment
Share on other sites

Το assembly plant είναι το εργοστάσιο παραγωγής!

Mosel-Germany είναι εσένα??? Εμένα μου βγάζει Brussels, Belgium :( :(

Ισως επειδη εγινε παραγγελια με ηλιοροφη κ.τ.λ.!!! Δεν μπορω να το εξηγησω διαφορετικα!! Original ΓΕΡΜΑΝΟΣ!!!

Προς Oggy

Φιλε στη θεση σου θα πληρωνα (οπως και εκανα 17'' Zandvort) την διαφορα (400 με 450 ευρω) και θα εβαζα μια 17'' μαμισια γιατι εμφανισιακα τουλαχιστον το TSI τις θελει!! Οι 8κτινες με βγαινουν σε 17'' και θα ειναι πολυ ομορφες ειδικα σε ενα σκουρα αμαξωμα!

Εγω που εχω ενα ασημι εβαλα και τις 17'' Zandvort και ειναι κουκλα!!!

Εαν μπορεις να αλλαξεις την παραγγελια, ΦΥΓΕ ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ!! Το κοστος των ελαστικων που σε προβληματιζει ειναι μηδαμηνο μπρος στην ομορφια που θα αποκτησει το αυτοκινητο!!

Edited by karlos
Link to comment
Share on other sites

Ισως επειδη εγινε παραγγελια με ηλιοροφη κ.τ.λ.!!! Δεν μπορω να το εξηγησω διαφορετικα!! Original ΓΕΡΜΑΝΟΣ!!!

Προς Oggy

Φιλε στη θεση σου θα πληρωνα (οπως και εκανα 17'' Zandvort) την διαφορα (400 με 450 ευρω) και θα εβαζα μια 17'' μαμισια γιατι εμφανισιακα τουλαχιστον το TSI τις θελει!! Οι 8κτινες με βγαινουν σε 17'' και θα ειναι πολυ ομορφες ειδικα σε ενα σκουρα αμαξωμα!

Εγω που εχω ενα ασημι εβαλα και τις 17'' Zandvort και ειναι κουκλα!!!

Εαν μπορεις να αλλαξεις την παραγγελια, ΦΥΓΕ ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ!! Το κοστος των ελαστικων που σε προβληματιζει ειναι μηδαμηνο μπρος στην ομορφια που θα αποκτησει το αυτοκινητο!!

Ναι ρε γ@μώτο μου φαίνεται έκανα μ@λ@κί@ που δεν έβαλα Zandvort ή Estoril :) ......Εν τω μεταξύ αυτήν τη βδομάδα τώρα (4η του 2007) κατασκευάζεται το caro.... Μάααλλον άργησα.....fire.gif

Link to comment
Share on other sites

Φιλε στη θεση σου θα πληρωνα (οπως και εκανα 17'' Zandvort) την διαφορα (400 με 450 ευρω) και θα εβαζα μια 17'' μαμισια γιατι εμφανισιακα τουλαχιστον το TSI τις θελει!! Οι 8κτινες με βγαινουν σε 17'' και θα ειναι πολυ ομορφες ειδικα σε ενα σκουρα αμαξωμα!

Εγω που εχω ενα ασημι εβαλα και τις 17'' Zandvort και ειναι κουκλα!!!

Εαν μπορεις να αλλαξεις την παραγγελια, ΦΥΓΕ ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ!! Το κοστος των ελαστικων που σε προβληματιζει ειναι μηδαμηνο μπρος στην ομορφια που θα αποκτησει το αυτοκινητο!!

Karlos αν μορείς ανέβασε φωτογραφίες να δούμε κι εμείς πως δένει με τις Zandvort . Θα βοηθούσε πολύ στην επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.