Jump to content
Marios81

Το πήρα το Tsi !

Recommended Posts

...

Απλα εγω το συνεχισα , λέγοντας πως αν πατησει καποιος τον λεβιε μεσα σε καποιο χρονικο οριο , ανεβαινουν οι υαλοκαθαριστηρες , ωστε να μπορει καποιος να τους αλλαξει.

...

To service position όπως λέμε και στα ελληνικά :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

1.Δεν το εχω ακουσει ποτε να δουλευει !!!

Μα το θεμα ειναι οτι δεν ακουγεται!! Αυτο ειπα!!

Απλα οταν φτανω στο γκαραζ, αφηνω το αμαξι να δουλευει στο ρελαντι, οποτε βγαινω εξω να βαλω μπουφαν, να παρω τα πραγματα μου κτλ!! Οπως ειμαι εξω απο το αμαξι βαζω το χερι μου μεσα και σβηνω το αμαξι!! Εκει το ακουω!! Οταν εισαι μεσα στην καμπινα και το σβησεις δεν ακους τιποτα!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγω ακόμα περιμένω...

Όπως έχω πει σε προηγούμενο post παρήγγειλα το TSI 3d στις 20 Νοεμβρίου.

Τελικά μου είπαν σήμερα ότι θα μπεί σε γραμμή παραγωγής την 9η εβδομάδα και ότι θα το πάρω τέλος Μάρτη.

Είναι λογικά αυτά και πρέπει να τα πιστέψω; (σκέφτομαι μήπως ακυρώσω την παραγγελία) Ένα αυτοκινητάκι παρήγγειλα όχι τανκερ....()

Edited by Geonet
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγω ακόμα περιμένω...

Όπως έχω πει σε προηγούμενο post παρήγγειλα το TSI 3d στις 20 Νοεμβρίου.

Τελικά μου είπαν σήμερα ότι θα μπεί σε γραμμή παραγωγής της 9 εβδομάδα και ότι θα το πάρω τέλος Μάρτη.

Είναι λογικά αυτά και πρέπει να τα πιστέψω; (σκέφτομαι μήπως ακυρώσω την παραγγελία) Ένα αυτοκινητάκι παρήγγειλα όχι τανκερ....()

Τελος μαρτη ειναι πολυ!!! :D

Τελη φλεβαρη λεει η λογικη!! :D

Υπομονη φιλε μου!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τώρα και καλά που πήρα εβδομάδα παραγωγής την 9η εβδομάδα μπορώ να κάνω αλλαγές στην παραγγελία μου. Και αν ναι μεχρι πότε; (σκέφτομαι να βάλω τον αντάπτορα usb)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγω ακόμα περιμένω...

Όπως έχω πει σε προηγούμενο post παρήγγειλα το TSI 3d στις 20 Νοεμβρίου.

Τελικά μου είπαν σήμερα ότι θα μπεί σε γραμμή παραγωγής την 9η εβδομάδα και ότι θα το πάρω τέλος Μάρτη.

Είναι λογικά αυτά και πρέπει να τα πιστέψω; (σκέφτομαι μήπως ακυρώσω την παραγγελία) Ένα αυτοκινητάκι παρήγγειλα όχι τανκερ....()

Ίδια ακριβώς μέρα παραγγείλαμε :lol: !!! TSI 3d Sportline (με αρκετά εξτράκια πάνω).

Πήρα εβδομάδα παραγωγής την 4η του 2007 (λογικά έχει κατασκευαστεί) και τώρα περιμένω κατά τις 20 Φεβρουαρίου να έρθει, όσο δηλαδή μου είχαν πει εξαρχής (3 μήνες). Οι 4 μήνες μάλλον πολύ μου φαίνονται..... :lol:

Αλλά όχι και για ακύρωση.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ίδια ακριβώς μέρα παραγγείλαμε :lol: !!! TSI 3d Sportline (με αρκετά εξτράκια πάνω).

Πήρα εβδομάδα παραγωγής την 4η του 2007 (λογικά έχει κατασκευαστεί) και τώρα περιμένω κατά τις 20 Φεβρουαρίου να έρθει, όσο δηλαδή μου είχαν πει εξαρχής (3 μήνες). Οι 4 μήνες μάλλον πολύ μου φαίνονται..... :lol:

Αλλά όχι και για ακύρωση.... :lol:

Αναλογα με τα εξτρα που εβαλες πανω, παιζει το αμαξι να ειναι απο GERMANY!!!

Εγω με εξτρα 17αρες, ηλιοροφη και υποβραχιονιο, ο κωδικος μου βγαζει assemply plant = Mossel Germany (αν δεν κανω λαθος)!!

:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν μου απαντήσατε!

Τώρα και καλά που πήρα εβδομάδα παραγωγής την 9η εβδομάδα μπορώ να κάνω αλλαγές στην παραγγελία μου;

Και αν ναι μεχρι πότε; (σκέφτομαι να βάλω τον αντάπτορα usb)

Επίσης τώρα πήρε εβδομάδα παραγωγής μπορώ να ξέρω σε ποιο εργοστάσιο (για να ρωτήσω λέω);

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν μου απαντήσατε!

Τώρα και καλά που πήρα εβδομάδα παραγωγής την 9η εβδομάδα μπορώ να κάνω αλλαγές στην παραγγελία μου;

Και αν ναι μεχρι πότε; (σκέφτομαι να βάλω τον αντάπτορα usb)

Επίσης τώρα πήρε εβδομάδα παραγωγής μπορώ να ξέρω σε ποιο εργοστάσιο (για να ρωτήσω λέω);

Ρωτα τον αντιπροσωπο σου!! Ξερει καλυτερα!! :wub:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε,

αν επιτρέπεται 3d ή 5d και, τι εξτρά έβαλες πάνω και σε ποια αντιπροσωπία το παρήγγειλες;

έχω ξενερώσει να περιμένω μέχρι τέλος Μάρτη και θέλω να δω τι δικαιολογία θα μου πούνε.

Ευχαριστώ

Εντάξει ρε Geonet μην τρελαίνεσαι! Δεν λέω είναι 30 μέρες παραπάνω αλλά υπομονή!

Λοιπόν το αμάξι είναι 3d Sportline TSI και έβαλα υποβραχιόνιο, 6δισκο MP3, πολυλειτουργικό τιμόνι (& οθόνη plus), πακέτο φωτισμού "coming home", ντουλαπάκια, συναγερμό (όχι VW).

Για το εργοστάσιο κατασκευής δεν έχω ιδέα αλλά μου δώσαν 4η βδομάδα 2007. Η αντιπροσωπεία είναι η Automarin.

Πάντως παίζει πολύ και αυτό που είπε ο Karlos. Ότι ανάλογα με τα έξτρα σου πάει και το εργοστάσιο και προφανώς η εβδομάδα παραγωγής.

Νομίζω πάντως ότι αν η παραγγελία σου φύγει για Kosmocar (και μετά για Γερμανία) ΔΕΝ μπορείς να αλλάξεις τίποτα, αλλά μάλλον ο πωλητής σου θα ξέρει καλύτερα !

Υπομονή σε όλους μας... rocket.giffire.giffire.giffire.giffire.giffire.gif

Αναλογα με τα εξτρα που εβαλες πανω, παιζει το αμαξι να ειναι απο GERMANY!!!

Εγω με εξτρα 17αρες, ηλιοροφη και υποβραχιονιο, ο κωδικος μου βγαζει assemply plant = Mossel Germany (αν δεν κανω λαθος)!!

:):mellow:

Ελπίζω full ΓΕΡΜΑΝΟΣ κι εγώ !!!!! worthy.gif

Edited by Oggy
Link to comment
Share on other sites

Εχθες δεν ειχα τι να κανω και ειπα να περιεργαστω λιγο το μοτερ!!!

Κατι που μου εκανε εντυπωση!!

Οταν γυρναω απο την δουλεια οδηγω περιπου 12 χιλ!! σε νορμαλ ρυθμους γιατι ειμαστε ακομα στα στρωσιματα!!

Το αμαξι το παρκαρα στις 15:20, ανοιξα το καπο κατα τις 17:20 (μετα απο 2 ωρες) και με εξωτερικη θερμοκρασια γυρω στους 12-15 βαθμους!!

Ειχε μια θερμοκρασια αρκετα υψηλη θα ελεγα ολη η περιοχη του κινητηρα (περισσοτερο απο την περιοχη της τουρμπινας)!!

και λεω εγω τωρα.......... το καλοκαιρι τι γινεται εκει ''μεσα''!!! Με 30-35 βαθμους εξωτερικη θερμοκρασια το μοτερ κρυωνει ποτε??

Link to comment
Share on other sites

Εχθές το απόγευμα ΤΟ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ TSi :wub: !!!

Sportline μαύρο! Του έβαλα και extra κεντρικό υποβραχιόνιο που πιστεύω ειναι πολύ όμορφο!Τώρα μετράω ανάποδα μέχρι την αφιξη του στην Ελλάδα! Στις 15/05 θα έρθει Ελλάδα! Πότε λέτε να μου το παραδώσουν? ¶σχημη η αναμονή και να φανταστείτε έχει περάσει μια μολις μέρα :) !

Link to comment
Share on other sites

Καλοτάξιδο, Αντρέα! Βάλε και συρταράκια κάτω από τα καθίσματα και την οθόνη plus. Χρήσιμα και τα δύο.

Ευχαριστώ!

Η plus δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο αλλά τα συρταράκια καλή σκέψη! Θα πάω να ρωτήσω!

Link to comment
Share on other sites

Εχθές το απόγευμα ΤΟ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ TSi :thumbsup: !!!

Sportline μαύρο! Του έβαλα και extra κεντρικό υποβραχιόνιο που πιστεύω ειναι πολύ όμορφο!Τώρα μετράω ανάποδα μέχρι την αφιξη του στην Ελλάδα! Στις 15/05 θα έρθει Ελλάδα! Πότε λέτε να μου το παραδώσουν? ¶σχημη η αναμονή και να φανταστείτε έχει περάσει μια μολις μέρα B) !

Αυξανεσται και πληθυνεσται!!!

Με το καλο και καλη αναμονη!!

Συμβουλη.........

Βαλε και ηλιοροφη!! Κωλολεει!!

Link to comment
Share on other sites

Εχθές το απόγευμα ΤΟ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ TSi :lol: !!!

Sportline μαύρο! Του έβαλα και extra κεντρικό υποβραχιόνιο που πιστεύω ειναι πολύ όμορφο!Τώρα μετράω ανάποδα μέχρι την αφιξη του στην Ελλάδα! Στις 15/05 θα έρθει Ελλάδα! Πότε λέτε να μου το παραδώσουν? ¶σχημη η αναμονή και να φανταστείτε έχει περάσει μια μολις μέρα :lol: !

Καλορίζικο!! :lol:

Μόλις παρήγγειλες ένα αυτοκίνητο με την ροπή του RX-8 :blink: , την μισή του κατανάλωση :blink: και την πιο ποιοτική καμπίνα στην κατηγορία του ! ;) (το βράδυ τσακίζει κόκκαλα :lol:)

Φαντάσου εγώ που περιμένω ήδη 70 μέρες! fire.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλες ένα αυτοκίνητο με την ροπή του RX-8

Αυτο για κοπλιμεντο το εγραψες? Χαμηλα το RX-8 ειναι ψοφιο σε αντιθεση με το TSI που δεν κρεμαει πουθενα

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ήρθε και το δικό μου TSi !!!!

μετά από τόση αναμονή......καιρός ήταν

άυριο μετά τις 4 θα πάω για παραλαβή οπότε θα ανεβάσω και καμια φώτο

Link to comment
Share on other sites

Αυτο για κοπλιμεντο το εγραψες? Χαμηλα το RX-8 ειναι ψοφιο σε αντιθεση με το TSI που δεν κρεμαει πουθενα

Max βλεπω αναστηθηκες!! tongue.gif

Διαβαζα κατι παλια σου posts και ησουν ετοιμος να ζωστεις με εκρηκτικα και να γινεις καμικαζι στην αντιπροσωπεια!!

Τελος καλο, ολλα καλα!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους!

Δυο αποριούλες: Πρώτον, μήπως ξέρει κανείς απο την στιγμή που θα έρθει Ελλάδα (15/05) πόσο καιρό θα κάνω να το παραλάβω?

Και δεύτερον τι είναι αυτή η "σίτα" που έχει στο πάνω μέρος του ταμπλό? Η Sportline την έχει ενώ η Trendline έχει μια θήκη εκεί!

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Max βλεπω αναστηθηκες!! tongue.gif

Διαβαζα κατι παλια σου posts και ησουν ετοιμος να ζωστεις με εκρηκτικα και να γινεις καμικαζι στην αντιπροσωπεια!!

Τελος καλο, ολλα καλα!!

Η αληθεια ειναι οτι τωρα που λυθηκαν τα προβληματα ξαναενιωσα!

Ωρα να χαρω και γω το αμαξακι!

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι διαβασα εχει εναν ανεμιστηρα μεσα μου διαχεει τον αερα του κλιματισμου προς τα πανω αντι να φυσαει απο τις θυριδες. Για να εισερχεται πιο ομαλα στη καμπινα (μη σε φυσαει δλδ). Εχω και εγω μια ερωτηση:

Τελικα τον πυροσβεστηρα που τον στηρηζοθμε για να μη κουνιεται? Δοκιμασα στο λουρι που εχει στο πορτ παγκαζ αριστερα αλλα τελικα ειναι για το φαρμακειο... Εχει σκεφτει κανεις τιποτα καλυτερο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.