Jump to content
Marios81

Το πήρα το Tsi !

Recommended Posts

To: Κοσμος and Demian

Με τι μαρκα λαστιχα το πηρατε?

Τελικα αναλογα την εκδοση και το μεγεθος της ζαντας αλλαζει και το ελαστικο...

Εμενα η εκδοση sportline με 17''αρια φοραγε bridgestone potenza!!!

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρηση σε καινούργια φουρνια TSI sportile τα εξης:

1. στο τιμόνι υπάρχει η μεταλλική αγκραφα όπως στο GT χωρις να γραφει τιποτα

2. από τον κεντικο αεραγωγό μέχρι και το πλαίσιο του RCD300 έχει αλουμινένιο κάλυμα

3. οι ταπετσαρίες τουσ είναι με μαύρες γραμμές και όχι με κυψέλες.

Εχουμε άραγε το πρώτο lifting (εσωτερικα τουλάχιστον);

Η μεταλλική αγκραφα πάνω στο μεσαίο μπράτσο του τιμονιού είναι καλή. Ξέρεις κανεις αν μπαίνει και πόσο;

TNKS

Link to comment
Share on other sites

2. από τον κεντικο αεραγωγό μέχρι και το πλαίσιο του RCD300 έχει αλουμινένιο κάλυμα

οταν ανοιγεις τον κλιματισμο και το ρυθμιζεις στο κεντρικο αεραγωγο σα πολυ φασαρια δε κανει;;;

QUOTE(eliasj @ 31/03/2007, 22:42 ) *

To: Κοσμος and Demian

Με τι μαρκα λαστιχα το πηρατε?

γνωστος μου που πηρε το jetta tsi ειχε και αυτουνου Hanckock...

Edited by Demian
Link to comment
Share on other sites

εχει τα michelen energy...θα μπορουσε να εχει και καλυτερα...

Και εμένα Michelin energy έχει... Μπόρω να πω οτι είμαι ευχαριστημένος απο την απόδοση τους!

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Όντως το πρώτο εσωτερικό face lift είναι γεγονός και μου άρεσε γιατι έτσι ήρθε και το δικό μου...

Ασημί αγκράφα στή μεσαία ακτίνα του τιμονιού. (αν την αγωράσεις εξτρα κοστίζει περίπου 30 ευρώ)

Στην κεντρική κονσόλα ένα ωραίο γκρίζο κάπως πλάστικό.

Καθίσματα με τις γραμμές.

Και τα λάστιχα είναι Michelin energy. 700 χιλιομετρα μεχρι στιγμής (μια εβδομάδα το έχω)

Link to comment
Share on other sites

Όντως το πρώτο εσωτερικό face lift είναι γεγονός και μου άρεσε γιατι έτσι ήρθε και το δικό μου...

Ασημί αγκράφα στή μεσαία ακτίνα του τιμονιού. (αν την αγωράσεις εξτρα κοστίζει περίπου 30 ευρώ)

Στην κεντρική κονσόλα ένα ωραίο γκρίζο κάπως πλάστικό.

Καθίσματα με τις γραμμές.

Και τα λάστιχα είναι Michelin energy. 700 χιλιομετρα μεχρι στιγμής (μια εβδομάδα το έχω)

Δεν ανεβάζεις καμία φωτογραφία απο το εσωτερικό να δούμε τις αλλαγές??? tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

αρκετά όμορφο το ταμπλό αλλά τα καθίσματα υστερούν των παλαιοτέρων.Η ρίγα είναι της μόδας στα ρούχα όχι στα καθίσματα λες και είναι Ιταλικό design glare.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και μένα μοντέλο '07 είναι, οι ρίγες στα καθίσματα κωλολένε (κατά την άποψη μου) όπως και η γκρι πρόσοψη αλλά και το μεταλλικό στο τιμόνι. Όχι κανά εσωτερικό Facelift ιδιαίτερο αλλά δίνει έναν ψιλοαέρα πολυτέλειας... :D

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από το αισθητικό, αυτά τα καθίσματα δεν είναι και πρακτικά.

Αφού μόνο το σχέδιο αλλάζει η πρακτικότητα που κολλάει ?

Link to comment
Share on other sites

Την Καλησπερα μου σε ολους :D εχω μια εβδομαδα πρπ που γραφτηκα στο κλαμπ και μου εχει βγει το ματι να διαβαζω....ουτε πανελληνιες να εγραφα...Εχω ηδη παραγγειλει το πολυσυζητημενο αμαξακι μας απο τις 12/3/07 και ψαχνομαι..Μαλλον ειμαι ο 2ος με trendline... μαυρο μεταλλικο, ηλιοροφη, τεμπελη κ προβολακια.19500 με το κλειδι στο χερι..Ερχεται μεσα Ιουνιου με δωρο εναν καυσωνα..

Δυο πραγματακια που ελπιζω να βοηθησουν καποιους:

1)Οσο αναφορα για προγραμμα αυξησης ιπποδυναμης που ειδα σε να ποστ, βγηκε μολις πριν μια βδομαδα με εγγυηση αντιπροσωπειας απο τη ΜΤΜ απο 140 hp--->200hp me 1200 ευρο αξιοπιστα παντα.

2)Το Tsi φοραει τα φρενα του 2λιτρου fsi και το gt του gti

Υ.Γ. Τα 2 παραπανω ειναι 100% επικυρωμενα.

Καλο Πασχα με Υγεια και προσοχη Αυτες τις μερες.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασέ τα.

Η αίσθησή τους με χάλασε. Εννοώ ότι νιώθεις πως δεν είναι λεία. Μπορεί να έχω και ευαίσθητα καλομέρια!!

Κάποιοι θα πουν και για το πόσο δύσκολα καθαρίζουν. Εγώ όχι.

Τα έχω δοκιμάσει αλλά δε κατάλαβα και τίποτα. tongue.gif

Normal φωτογραφίες με το καινούργιο εσωτερικό υπάρχουν εδώ

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από το αισθητικό, αυτά τα καθίσματα δεν είναι και πρακτικά.

Λάβετε υπόψιν όμως ότι είναι φωτογραφίες διαφημιστικές με ότι αυτό συνεπάγεται. Ειδικά για το ταμπλό. Περιμένετε να το δείτε από κοντά. Δεν είναι τόσο εντυπωσιακό. Μερικές φορές το διακρίνεις και δύσκολα. Είναι όμως "αντιδαχτυλικό". Δε φαίνονται οι δακτυλιές δηλαδή. Για όποιον ενδιαφέρεται περίπου 100 ευρώ κοστίζει η πρόσοψη.

Από μόνη της η αλλαγή καλή είναι. Ανανέωση.

διαφωνω καθετα...τα καθισματα ειναι απο τα πιο ομορφα που εχω δει και το ιδιο μου εχουν πει οσοι εχουν μπει μεσα και τα εχουν δει(ειδικα τα γκομενακια.. :D :D )Ειδικα δενει τελεια με το μολυβι χρωμα αμαξωματος...

Εχω ομως την εντυπωση οτι τα συγκεκριμενα με την αναγλυφη ριγα ειναι διαθεσιμα μονο στα σπορ καθισματα του sportline...

Σε σχεση με την πρακτικη δεν μπορω να το καταλαβω τι ενοει ο φιλος μας..Αυτο μονο που με χαλαει ειναι το οτι δεν γινετε αρκετο αισθητο το ανατομικο που κατεβαινει για τη μεση...

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω δοκιμάσει αλλά δε κατάλαβα και τίποτα. tongue.gif

Normal φωτογραφίες με το καινούργιο εσωτερικό υπάρχουν εδώ

To συγκεκριμένο με τις κοκκινες ριγες απλα απαραδεκτο. Θυμίζει PEUGEOT colorline new_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από το αισθητικό, αυτά τα καθίσματα δεν είναι και πρακτικά.

Λάβετε υπόψιν όμως ότι είναι φωτογραφίες διαφημιστικές με ότι αυτό συνεπάγεται. Ειδικά για το ταμπλό. Περιμένετε να το δείτε από κοντά. Δεν είναι τόσο εντυπωσιακό. Μερικές φορές το διακρίνεις και δύσκολα. Είναι όμως "αντιδαχτυλικό". Δε φαίνονται οι δακτυλιές δηλαδή. Για όποιον ενδιαφέρεται περίπου 100 ευρώ κοστίζει η πρόσοψη.

Από μόνη της η αλλαγή καλή είναι. Ανανέωση.

Οσον αφορα τα καθισματα θα συμφωνησω μαζι σου...δεν ειναι καλη αυτη η χοντρη ριγα

και αυτο θα φανει με τον χρονο και την φθορα...

Για το ταμπλο θα διαφωνησω....η νικελ προσοψη δινει εναν αερα πολυτελειας στο αμαξι...

Προσωπικα μου αρεσει πολυ...αλλα περι ορεξεως....ξερουμε

Αυτα...

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ειμαι ο 2ος με trendline... μαυρο μεταλλικο, ηλιοροφη, τεμπελη κ προβολακια.19500 με το κλειδι στο χερι..Ερχεται μεσα Ιουνιου με δωρο εναν καυσωνα..

Η τιμη αυτη απο που προκυπτει?? :huh:

Μας την αναλυεις λιγο!!! B)

Link to comment
Share on other sites

2)Το Tsi φοραει τα φρενα του 2λιτρου fsi και το gt του gti

Υ.Γ. Τα 2 παραπανω ειναι 100% επικυρωμενα.

Καλο Πασχα με Υγεια και προσοχη Αυτες τις μερες.

Και εγω που ρωτησα στον Μπουρμα μου ειπε τι ιδιο πραγμα, και αν αποφασισω να βαλω το προγραμμα, δε θα εχω προβλημα με τα φρενα

Link to comment
Share on other sites

Η τιμη αυτη απο που προκυπτει?? ;)

Μας την αναλυεις λιγο!!! B)

Καρλος 20050 πηγε στο συνολο.Το πηρα 19500 λογο του του οτι εχω φτιαξει τις συμβασεις των δανειων στη συγκεκριμενη αντιπροσωπεια και δεν διεθετα και παραπανω...Το γελιο ειναι ειναι οτι πηγα να του δειξω ενα καινουργιο προγραμμα στη χρηματοδοτηση και τελικα κατεληξα να υπογραφω χαρτακια..Δεν με χάλασε βέβαια. B)

Link to comment
Share on other sites

1)Οσο αναφορα για προγραμμα αυξησης ιπποδυναμης που ειδα σε να ποστ, βγηκε μολις πριν μια βδομαδα με εγγυηση αντιπροσωπειας απο τη ΜΤΜ απο 140 hp--->200hp me 1200 ευρο αξιοπιστα παντα.

2)Το Tsi φοραει τα φρενα του 2λιτρου fsi και το gt του gti

Καλησπερα κ απο μενα κ να πω οτι χτες εκανα Test Drive το Gt..το αμαξι ειναι αλλου..Γεια σου τελιως..!!Τεσπα αυτο που θελω να πω ειναι οτι ρωτησα τους πωλητες κ μ ειπαν οτι 1) δεν εχει ανακοινωθει οτι θα βγει απο την αντιπρωσοποια κατι τετοιο επισημα κ 2) για το TSI δεν ρωτησα αλλα για το Gt o πωλητης μ ειπε κατηγορηματικα οτι τα φρενα του ΔΕΝ ειναι απο το GTI.. Αυτα..καλο πασχα να χουμε..!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα κ να πω οτι χτες εκανα Test Drive το Gt..το αμαξι ειναι αλλου..Γεια σου τελιως..!!Τεσπα αυτο που θελω να πω ειναι οτι ρωτησα τους πωλητες κ μ ειπαν οτι 1) δεν εχει ανακοινωθει οτι θα βγει απο την αντιπρωσοποια κατι τετοιο επισημα κ 2) για το TSI δεν ρωτησα αλλα για το Gt o πωλητης μ ειπε κατηγορηματικα οτι τα φρενα του ΔΕΝ ειναι απο το GTI.. Αυτα..καλο πασχα να χουμε..!!

Γιαννη αναφερθηκα για τα φρενα του TSI και στον Μπουρμα ηταν κατηγορηματικοι, οτι εχει τα φρενα του 2lt FSI. Επειδη ειμουν εκει και σημερα για να παραγγειλω και τον ανταπτορα για το ipod (¤120)

ξαναρωτησα την Χιωνη και μου ειπε οτι αναφερω παραπανω. Για το GT ισως εχεις δικαιο, αλλα δε θα εμπιστευομουνα τους πωλητες και πολυ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.