Jump to content
Peryrho

Vw Golo

Recommended Posts

Συμφωνα με την Autobild η VW ειναι στο σχεδιασμο του αντικαταστατη του Fox με ενα νεο αυτοκινητο χαμηλης καταναλωσης το "Golo" (ονομα που βρηκαν tongue.gif ) Το Golo αναμενεται στην αγορα το 2009 και η τιμη του δεν θα ξεπερνα τα 6500 €, δεδομενου οτι θα ειναι made in China !!!

e301850ddcf6e3e380c3bd381e0f71d7_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τρελη επιτυχια το Fox! tongue.gif

Αυτο θα πει Golf-μπρελοκ! Για την τιμη εχω τις αμφιβολιες μου αλλα μεχρι το 2009 ποιος ζει και ποιος πεθαινει!

Αντε τωρα με τετοιο ονομα να πεις οτι το αμαξι ειναι για το π....... :wub:

Link to comment
Share on other sites

Oμορφο ειναι,αλλα με τετοιο ονομα διατηρω τις επιφυλαξεις μου για την πορεια του στην Ελλαδα...αλλο ονομα δεν μπορουσαν να βρουν??

Link to comment
Share on other sites

Έχουν που έχουν προβλήματα τα VW αν ξεκινήσουν να τα κάνουν και κινέζικα θα καταντήσουν τελικά χειρότερα και από τα φίατ του 85-95.Εγώ πάντος και ΄φεράρι να το βαφτίσουν δεν πρόκειτε να το πλησιάσω!!! Ακου εκεί γερμανοκινέζος και με goloόνομα :D

Εξω δεν ξέρω πως θα πουλίσει αλλά εδώ το βλέπω να πηγένει άπατο!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσει πάρα πολύ για τη κατηγορία του. Και για 6500¤ είναι τέλειο. Τώρα το made in china δεν μου λέει κάτι. Εάν η γραμμή παραγωγής είναι της vw το αυτοκίνητο είναι vw.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν που έχουν προβλήματα τα VW αν ξεκινήσουν να τα κάνουν και κινέζικα θα καταντήσουν τελικά χειρότερα και από τα φίατ του 85-95.Εγώ πάντος και ΄φεράρι να το βαφτίσουν δεν πρόκειτε να το πλησιάσω!!! Ακου εκεί γερμανοκινέζος και με goloόνομα :D

Εξω δεν ξέρω πως θα πουλίσει αλλά εδώ το βλέπω να πηγένει άπατο!!!

Κοίτα, το ότι θα φτιάχνεται Κίνα δεν σημαίνει κάτι. Η τεχνογνωσία και τα υλικά είναι αυτά που παίζουν ρόλο. Εκεί έχει "τσάμπα" εργατικά χέρια. Το όνομα πάντως είναι πετυχημένο (Golf+Polo). Εμφανισιακά σκίζει το τουτου...

Link to comment
Share on other sites

Το όνομα πάντως είναι πετυχημένο (Golf+Polo).

Ε ας το εβγαζαν Golf-olo(μεσααα..!) :whistling::D

Φανταστειτε να το οδηγαει γκομενα και να της λενε.. "Εεε, ψιτ! εσυ με τον golo!"! Ε ρε χαστουκι και τσαντια που εχει να πεσει!

Edited by mkiv
Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να βγει το αμάξι της φωτο και να έχει 6500 €...

Εάν όμως γίνει θα'ναι ασυγχώρητη ξεφτύλα για το όνομα VW :D και μας βλέπω να τα πουλάμε όλοι.

Επαναλαμβάνω όμως ότι προσωπικά το αποκλείω. :D

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να βγει το αμάξι της φωτο και να έχει 6500 €...

Εάν όμως γίνει θα'ναι ασυγχώρητη ξεφτύλα για το όνομα VW :xmas: και μας βλέπω να τα πουλάμε όλοι.

Επαναλαμβάνω όμως ότι προσωπικά το αποκλείω. :D

+1.000 dead.gif

Θα πάω να πάρω κανένα κρουασάν μετά που τουλάχιστον θα είναι φτιαγμένο σίγουρα στην γαλλία και όχι δεξιά και αριστερά(κίνα ισπανία τσεχία κλπ)!!! :xmas:

Link to comment
Share on other sites

ΠΙΟ "GOLO" ΚΑΙ ΑΗΔΙΕΣ.ΕΧΩ ΕΝΑ TSI ΚΑΙ ΕΝΑ FOX 1,2.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΞΑΝΑΒΓΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ.ΕΧΩ ΦΩΤΟ ΜΕ ΚΟΝΤΕΡ 175 ΧΛΜ.(ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙ, ΤΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΤΗΝ ΦΩΤΟ).ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΥΨΩΜΕΝΟ ΑΡΑ ΧΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΜΟΝΑΔΙΚΗ OFFROAD ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ!ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΟΝΟ ΜΕ 10.500Ε.

Link to comment
Share on other sites

ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΚΑΤΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ:

Ο ΙΔΙΟΣ ΕΚΔΟΤΗΣ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΤΟΥ ΦΟΞ, ΤΟ ΚΑΤΑΤΑΣΕΙ ΠΡΩΤΟ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΟΥ.ΟΙ ΠΩΛΗΣΕΙΣ ΤΟΥ(ΓΕΡΜΑΝΙΑ-ΕΥΡΩΠΗ) ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΥΦΑΙΕΣ.ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΕΙ ΑΥΤΟ.

ΕΧΩ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΚΑΙ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ ΜΕ ΤΟ ΦΟΞ ΠΑΝΩ ΣΕ(ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ) ΧΙΟΝΙ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΛΥΣΙΔΕΣ!!!!!

post-5699-1173209649_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλα μην το θεοποιησουμε κιολας το Fox, δεν ειναι και οτι καλυτερο εχει βγαλει η VW- εμφανισιακα τουλαχιστον - και ουτε τελικα οι πωλησεις στην Ευρωπη ηταν οι αναμενομενες καθως βγηκε πολυ πιο ακριβο απο τον συναγωνισμο και εκει ειναι που ενδεχομενως θα χτυπησει το Golo που θα εχει μικροτερο κοστος παραγωγης.

Ερωτηση στα 175 τι κρατηματα ειχε το Fox ?

Link to comment
Share on other sites

Καλα μην το θεοποιησουμε κιολας το Fox, δεν ειναι και οτι καλυτερο εχει βγαλει η VW- εμφανισιακα τουλαχιστον - και ουτε τελικα οι πωλησεις στην Ευρωπη ηταν οι αναμενομενες καθως βγηκε πολυ πιο ακριβο απο τον συναγωνισμο και εκει ειναι που ενδεχομενως θα χτυπησει το Golo που θα εχει μικροτερο κοστος παραγωγης.

Ερωτηση στα 175 τι κρατηματα ειχε το Fox ?

Λέτε μετά το Golo, σειρά να έχει ένας αντικαταστάτης του Lupo με κανένα όνομα στο ίδιο μοτίβο, όπως Bipa (bi-passenger), και μετά το κάναμε Bipa-Golo το θέμα.... :D

Ομως και ένα roadster από την VW δεν θα ήταν άσχημο..... Αρκεί να μην το έλεγαν σίγουρα Bipa!!!!!!

To Golo πάντως, σχεδιαστικά μου αρέσει, και δεν πιστεύω πως θα βγει κάτω από το 8άρι, και με τον καιρό θα πάει 6500...

Edited by Latousakis
Link to comment
Share on other sites

Αντικαταστατης του Lupo? Αφου το Fox υποτιθεται οτι αντικατεστησε το Lupo...

Οταν λες με τον καιρο 8α παει απο 8 σε 6,5 εχεις δει αυτοκινητα να φτηναινουν....? tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω δει κατασκευαστικες διαφορες ακομα και σε 3αρια Γκολφ φτιαγμενα στο Βελγιο και στη Γερμανια.

Αν οντως ειναι made in China, το μονο που εχω να πω ειναι οτι εαν το VW δεν ειναι made in Wolfsburg, δεν ειναι VolksWagen. -

Link to comment
Share on other sites

Αν και off topic με βαση αυτη τη λογικη εχω ενα VW Polo κατασκευασμενο στην Ισπανια αλλα τελικα δεν ειναι Volkswagen... :)

Η Γερμανικη τεχνολογια μετραει νομιζω και οχι η χωρα κατασκευης

Link to comment
Share on other sites

Αν και off topic με βαση αυτη τη λογικη εχω ενα VW Polo κατασκευασμενο στην Ισπανια αλλα τελικα δεν ειναι Volkswagen... :(

Η Γερμανικη τεχνολογια μετραει νομιζω και οχι η χωρα κατασκευης

Αλλα πλαστικα στην Ισπανια, αλλα στη Γερμανια, αλλες ραφες στην Ισπανια στο αμαξωμα, αλλες στη Γερμανια.

Διαπιστωμενο και επαληθευμενο.

Link to comment
Share on other sites

Αντικαταστατης του Lupo? Αφου το Fox υποτιθεται οτι αντικατεστησε το Lupo...

Οταν λες με τον καιρο 8α παει απο 8 σε 6,5 εχεις δει αυτοκινητα να φτηναινουν....? tongue.gif

Citroen C4 VTR.... Me 12.000 apo 14.000 pou eixe lansaristei...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.