Jump to content
Dimitri

Βελτιωση σε Golf Gt

Recommended Posts

Εχει βγαλει μαλιστα εχω οδηγησει και demo car της εδω αντιπροσωπειας. Αν δεν κανω λαθος θα διατιθεται στο ευρυ κοινο απο τις 15 Ιουνιου και μετα.

η mtm βγαζει πογραμμα για τον tsi καθε 15 του μηνος εδω και ενα χρονο τωρα!!!!!!

αν δεν δεις φιλαρακι τιποτα στο γερμανικο site μην περιμενεις τιποτα

Link to comment
Share on other sites

speed and style στην νεα σμυρνη

το προγραμμα το δινει γυρω στα 1000 ευρα

δινει 205 ps και 290 nm ροπη, 0-100 στα 7,2 ,τελικη 225

κατεβαζει το προγραμμα μεσο internet και το περναει σειριακα

αν εχεις cruise control μπορεις να αλαζεις μεσω διακοπτη απο βελτιωμενο προγραμμα σε μαμα

Σε καλειψα;

Απολυτα, thnks vm!

Link to comment
Share on other sites

η mtm βγαζει πογραμμα για τον tsi καθε 15 του μηνος εδω και ενα χρονο τωρα!!!!!!

αν δεν δεις φιλαρακι τιποτα στο γερμανικο site μην περιμενεις τιποτα

Εχεις δικιο φιλε.Λογικα αν υπηρχε κατι θα το ανακοινωναν στο site.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια το σαββατο εβαλα και γω στο GT μου intercooler απο το καινουργιο S3..οι εντυπωσεισ μου ειναι απλα παρα πολυ καλες.. ;):angry2: ..πρωτα απ ολα το αυτοκινητο αλλαξε συμπεριφορα..δεν ανεβαζει θερμοκρασιες ευκολα και το πως ανεβαζει το αυτοκινητο ψηλα και ειδικα 3τη,4τη 5τη δεν εχει καμια σχεση με το μαμα..τωρα για τελικες δεν βγηκα σε πολυ μεγαλες ευθειες για να δω..παντως αξιζει το intercooler παρα πολυ..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια το σαββατο εβαλα και γω στο GT μου...

επειδη δεν εχω καταλαβει, μαλλον δεν εχω ασχοληθει με το θεμα intercooler, δηλαδη σου εδωσε καποια αλογα παραπανω, το δυναμομετρησες?

ποσο πηγε το intercooler του s3?

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν εχω καταλαβει, μαλλον δεν εχω ασχοληθει με το θεμα intercooler, δηλαδη σου εδωσε καποια αλογα παραπανω, το δυναμομετρησες?

ποσο πηγε το intercooler του s3?

Δεν ξερω αν μου εδωσε καποια αλογα παραπανω απλα το αμαξι δεν χανει σε αποδοση λογω καλυτερου intercooler.βασικα θα του κανω μια δυναμομετρηση και θα την ποσταρω να την δειτε.και ειμαι αρκετα αισιοδοξος για το αποτελεσμα.. ;):angry2:α 265 ευρω κανει το intercooler.

Edited by Shaddow20
Link to comment
Share on other sites

ψηνομαι πολυ και εγω να το κανω

αλλα ρε παιδια λογικα αυτη η μετατροπη θα κρατα ψηλα την πιεση και δεν θα εχει πτωση αποδοσης σωστα???

αν κρατα ψηλα την πιεση δεν θα εχει μεγαλυτερη φθορα η τουρμπινα???????

εχεις ξανακανει δυναμομετρηση??

Edited by zil
Link to comment
Share on other sites

ψηνομαι πολυ και εγω να το κανω

αλλα ρε παιδια λογικα αυτη η μετατροπη θα κρατα ψηλα την πιεση και δεν θα εχει πτωση αποδοσης σωστα???

αν κρατα ψηλα την πιεση δεν θα εχει μεγαλυτερη φθορα η τουρμπινα???????

Νομιζω οτι δεν κραταει ψηλα την πιεση αλλα το intercooler δεν αφηνει να αναπτυχθουν το ιδιο μεγαλες θερμοκρασιες με πριν στο σκισιμο.αρα οχι μονο φθορα δεν υπαρχει αλλα δουλευει πιο ομαλα ο κινητηρασ. ;) .αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος που ξερει..

Link to comment
Share on other sites

Τα χρηματα δεν το συζηταω, ειναι μια χαρα.η διαδικασια ηταν δυσκολη για την τοποθετηση του? παντως ειναι μια καλη λυση βελτιωσης πιστευω ;)

Link to comment
Share on other sites

Γυρω στα 420 ευρω με την τοποθετηση..και εισαι ετοιμος για προγραμμα μετα.. tongue.giftongue.gif

Από που πήρες με αυτήν την τιμή φίλε;

Γιατί εγώ στην αντιπροσωπία στη Λάρισα που ρώτησα

310 έκανα το intercooler + 110 τα δύο κολάρα που κουμπώνουν πάνω του.

Σύνολο 420 χωρίς εργατικά, για το intercooler του S3 πάντα (1K0 803 145 P)

Από περιέργεια ρώτησα και για το μαμά και μου είπαν 265 (1K0 803 145 A)

Link to comment
Share on other sites

Γυρω στα 420 ευρω με την τοποθετηση..και εισαι ετοιμος για προγραμμα μετα.. tongue.giftongue.gif

Πραγματικά δέν καταλαβαίνω ΠΩΣ γίνεται ένα ανταλλακτικό ΤΟΣΟ ΛΙΓΟ διαφορετικό απο το μαμά να σας φαίνεται "φτηνό", την στιγμή

που με 1000 Ευρώ μπορείτε να έχετε ΔΙΠΛΑΣΙΑ ΑΠΟΔΟΣΗ....

Αυτό που μετράει είναι το value for money, και ειλικρινά 1 cm ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ....

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν , δεν κάνει 265, κανει 312ευρω...Τα 265 , είναι τιμή special...Μήπως σάντοου έχεις κουβεντούλες με κανα γιατρό???Λέω εγω τωρα...Σουξου μουξου φτανει τα 400...

Και σορρυ RS αλλα ,αλλο 400 περασμένο και άλλο 1000 χωρίς τα περαστικά...

Και αφού μιλάμε για Βελτίωση GT , το κοολερ του S3 είναι υπερ-αρκετο ακόμα και για βελτιωμένο GT.....Τώρα γιατι να σκάσει 1000 και να βάλει της forge που θα είναι άχρηστο για τα άλογα που θα φτάσει το συγκεκριμένο αυτοκίνητο?Εσύ ξέρεις...

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν , δεν κάνει 265, κανει 312ευρω...Τα 265 , είναι τιμή special...Μήπως σάντοου έχεις κουβεντούλες με κανα γιατρό???Λέω εγω τωρα...Σουξου μουξου φτανει τα 400...

Και σορρυ RS αλλα ,αλλο 400 περασμένο και άλλο 1000 χωρίς τα περαστικά...

Και αφού μιλάμε για Βελτίωση GT , το κοολερ του S3 είναι υπερ-αρκετο ακόμα και για βελτιωμένο GT.....Τώρα γιατι να σκάσει 1000 και να βάλει της forge που θα είναι άχρηστο για τα άλογα που θα φτάσει το συγκεκριμένο αυτοκίνητο?Εσύ ξέρεις...

Με συγχωρείς, αλλά και τα 400 είναι πολλά για την ελάχιστη βελτίωση που προσφέρει σε σχέση με το standard....

Τώρα άν κάνει κάτι σε GT.........

Link to comment
Share on other sites

Και αφού μιλάμε για Βελτίωση GT , το κοολερ του S3 είναι υπερ-αρκετο ακόμα και για βελτιωμένο GT.....Τώρα γιατι να σκάσει 1000 και να βάλει της forge που θα είναι άχρηστο για τα άλογα που θα φτάσει το συγκεκριμένο αυτοκίνητο?Εσύ ξέρεις...

Απλά, κατανοητά και πρακτικά. Αγνοώντας ακόμα και το κόστος, κάτι το οποίο δεν μπορεί να προσφέρει κάτι παραπάνω από κάτι άλλο είναι πλεονασμός. Το intercooler του S3 (265 hp) που καλύπτει τις επιπλέον απαιτήσεις του τελευταίου, σε σχέση με του TFSI των 200 hp, λογικά επαρκεί (ή υπερ-επαρκεί) για τις απαιτήσεις ενός -βελτιωμένου- GT (για εργοστασιακό ούτε λόγος) των 200; 220, 230 ίππων; Προσωπικά θεωρώ πλεονέκτημα το ότι είναι και εργοστασιακό ανταλλακτικό. Αλλά απλά, όπως ειπώθηκε πιο πάνω, τι μπορεί να προσφέρει ένα μεγαλύτερο, βαρύτερο, ακριβότερο, aftermarket intercooler σε σχέση με ένα υπεραρκετό εργοστασιακό, όταν τα (επιπλέον) πλεονεκτήματά του δεν είναι εκμεταλλεύσιμα από το υπόλοιπο σύνολο;

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείς, αλλά και τα 400 είναι πολλά για την ελάχιστη βελτίωση που προσφέρει σε σχέση με το standard....

Τώρα άν κάνει κάτι σε GT.........

Εχεις κάποια στοιχεία ή μετρήσεις ... ώστε να δούμε και εμείς αυτή την ελάχιστη βελτίωση που προσφέρει ?

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως προκαλω τον GolfRS να βαλει με δικα μου εξοδα το I/C του S3 με την προυποθεση αν δει καλη διαφορα να μου δωσει αλλα τόσα ενω σε διαφορετικη περιπτωση του το κανω δωρο. Τι λες παει?

Link to comment
Share on other sites

Χωρις πλακα, οσοι το εχουν βαλει ενας δεν εχει βρεθει να πει πως δεν του εδωσε (και οχι λιγο).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.