Jump to content
dennis

Service Golf TSi

Recommended Posts

Σε ποια αντιπροσωπεια ειχατε παει παιδια?

Στην επαρχια ειναι φθηνοτερα.Γυρω στο 80αρι παει το σερβις αλλαγης λαδιων και φιλτρου μαζι με τα εργατικα.Εγω με δικα μου λαδια, πληρωσα 15 ευρω το φιλτρο και 15 ευρω εργατικα συν 42 ευρω τα λαδια μου.

Link to comment
Share on other sites

Στη Λαμία στα 15.000 χρεώνουν 120Ε.

Και Λάρισα τα ίδια..

Θεσσαλονίκη 135-180Ε

Link to comment
Share on other sites

Στη Λαμία στα 15.000 χρεώνουν 120Ε.

Και Λάρισα τα ίδια..

Θεσσαλονίκη 135-180Ε

Πως; :rolleyes:

Δεν υπαρχει αλλο εξουσιοδοτημενο;Εγω σε τετοια περιπτωση φιλε μου, θα πηγαινα σε γειτονικη πολη για το σερβις.Ειδικα αν εχεις φιλους εκει,το συνδυαζεις και με βολτιτσα και καφεδακι.Καλα, αν ειχαν τετοιες τιμες εδω στον Πυργο, στανταρ θα σηκωνομουν και θα πηγαινα Πατρα χωρις δευτερη σκεψη.Δεν παιζει να καθομουν να πληρωσω τα λαδια χρυσα.Και σιγα τα λαδια που βαζουν μερικοι.Μπορεις βεβαια και τα αγορασεις μονος σου κ να σου βγει πιο φθηνα και να σου χρεωσουν μονο φιλτρο κι εργατικα στην αντιπροσωπεια.Αλλα μερικοι καραγκιοζηδες σου βαζουν τοσα εργατικα, λες και εμεινε ολη μερα μεσα το αυτοκινητο.

Link to comment
Share on other sites

Πως; :cry:

Δεν υπαρχει αλλο εξουσιοδοτημενο;Εγω σε τετοια περιπτωση φιλε μου, θα πηγαινα σε γειτονικη πολη για το σερβις.Ειδικα αν εχεις φιλους εκει,το συνδυαζεις και με βολτιτσα και καφεδακι.Καλα, αν ειχαν τετοιες τιμες εδω στον Πυργο, στανταρ θα σηκωνομουν και θα πηγαινα Πατρα χωρις δευτερη σκεψη.Δεν παιζει να καθομουν να πληρωσω τα λαδια χρυσα.Και σιγα τα λαδια που βαζουν μερικοι.Μπορεις βεβαια και τα αγορασεις μονος σου κ να σου βγει πιο φθηνα και να σου χρεωσουν μονο φιλτρο κι εργατικα στην αντιπροσωπεια.Αλλα μερικοι καραγκιοζηδες σου βαζουν τοσα εργατικα, λες και εμεινε ολη μερα μεσα το αυτοκινητο.

Πεστα αγορι μου...... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα!!! :lol: Να ετοιμαζομαι για αγρια τσοντα δλδ??? :D:lol:

:lol: :lol: Θα τη βρεις την ακρη εσυ.Δε σε φοβαμαι.Το πολυ πολυ να τους σβουρισεις και να τους ζαλισεις οποτε θα σου κανουν τα χατηρια αφου δε θα αντεχουν αλλο....βασανιστη tongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Παντως ειναι σιγουρο οτι επαρχια εχει πιο καλες τιμες απο οτι στις μεγαλουπολεις.

Εγω με τα λαδια φιλτρο και εργατικα και πηγε τοσο.(Αργος)

Στην Αθηνα ειδικα θελει ψαξιμο επιμονη και υπομονη για να βρεις καλες τιμες :D

Α,και να πρηξεις λιγο τους υπευθυνους.Χαχαχαχα :D

Link to comment
Share on other sites

:D :D Θα τη βρεις την ακρη εσυ.Δε σε φοβαμαι.Το πολυ πολυ να τους σβουρισεις και να τους ζαλισεις οποτε θα σου κανουν τα χατηρια αφου δε θα αντεχουν αλλο....βασανιστη tongue.giftongue.gif

Η αληθεια ειναι οτι οποτε σκαω στο service της αντι/πειας τους πιανει κρυος ιδρωτας και κοιτανε να με εξυπηρετησουν γρηγορα για να με ξεφορτωθουν. Γιατι αραγε??

Υ.Γ. Παντως προβλεπεται ααααααγρια τσοντα στο πρωτο service.

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

Εδω στην Θηβα παντως το passat που πειγα στα 15000 μου πειραν 60ευρ χωρις φιλτρο (εργασια-λαδια divinoil 5-30) τα οποια δε θα τα ξαναβαλω γιατι δεν μ'αρεσουν.ενω στο jetta τα αλλαξα μονος μου στα 8000 kastrol 5-30 4 kila 15 ευρ το κιλο κ φιλτρο man 6 ευρ το γνησιο εχει 22.στα 15000 για να ισχει κ η εγγυηση τα ιδια θα ξαναβαλω στην αντυπρωσοπια με συν τα εργατικα 25-30 ευρ κ βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Εδω στην Θηβα παντως το passat που πειγα στα 15000 μου πειραν 60ευρ χωρις φιλτρο (εργασια-λαδια divinoil 5-30) τα οποια δε θα τα ξαναβαλω γιατι δεν μ'αρεσουν.ενω στο jetta τα αλλαξα μονος μου στα 8000 kastrol 5-30 4 kila 15 ευρ το κιλο κ φιλτρο man 6 ευρ το γνησιο εχει 22.στα 15000 για να ισχει κ η εγγυηση τα ιδια θα ξαναβαλω στην αντυπρωσοπια με συν τα εργατικα 25-30 ευρ κ βλεπουμε.

έχει στη Θήβα εξουσιοδοτημένο; :D

Link to comment
Share on other sites

έχει στη Θήβα εξουσιοδοτημένο; <_<

Κοιτα περιπλοκη ιστορια μεταπωλητης ειναι κ πουλαει μαζι audi-mercedes-bmw-vw.Εχει τρομερες πωλησεις κ βγηκε ο Ν1 στην Ελληνικη επαρχια ο λογος η ΑΝΤΑΛΑΓΗ περνει οτιδηποτε το λιγοτερο 2000ευρ πανω απ ολες τις αντυπροσωπιες κ το μεταπουλαει οσο οι αλλοι κ λιγοτερο τσεκαρισμενο αυτο.Να φανταστεις οτι εξω εχει τουλαχιστον 500 αυτοκινητα κ για να πιασεις σειρα θα περιμενεις κανα τεταρτο.Με την carenta που μιλαω μου λεει οτι θελω εκει να παω κ τα βιβλια αυτοι τα υπογραφουν.Μαζι του που εχω μιλησει μου λεει οτι δεν με συνφαιρει να γινω επισημος αντυπρωσ.γιατι θα χασω τις αλλες.κ απ την στιγμη που πουλαω τρελα δεν μιλαει κανεις.Υποψιν μεσα στο 2007 πουλησα 3 αυτοκινητα εκει κ πειρα αλλα 3 (2 vw 1audi) κ απο εξυπηρετησει κυριοι μεχρι κ αλλαγη στο audi μου εκαναν με καινουργιο γιατι ηταν λιγο βαμμενο στο πισω φτερο.Τωρα τι αλλο να πω βγαλτε μονοι το τι αλλο πεζει κ τι γιναιτε οταν μιλαει το ΠΟΛΥ ΧΡΗΜΑ.Συγνωμη για το off topik.

Link to comment
Share on other sites

Βάζω δικά μου λάδια ,στις αλλαγές. Castrol Edge 5-30. Καλύτερα να βάζεις και συ δικά σου παρά divinoil και οτι καπνίσει στην κάθε αντιπροσωπεία για να φαίνεται ελκυστική

Στων 30.000 πλήρωσα 90Ε τα λάδια δικά μου.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Πόσα λίτρα παίρνει το tsi; Με 4 είναι οκ; Ρωτάω γιατί στο βιβλίο είδα 5,3 λίτρα και μου φάνηκε πολυ!

Διαβασες για 5.3;;; B)

3.5 λιτρα περιπου θα παρει με αλλαγη φιλτρου.

Link to comment
Share on other sites

Διαβασες για 5.3;;; :wacko:

3.5 λιτρα περιπου θα παρει με αλλαγη φιλτρου.

Κι όμως φιλε μου. Τοσο γραφει...5,3!!!

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα γιατί για 1,400 5,3λ είναι πολλά. Στο service των 30.000 αλλάζει και φίλτρο καμπίνας;

Όχι.Δες και το βιβλίο σου.

Είναι λογικό αν σου βγάζουν τα λάδια με αναρρόφηση και βαριέται ο άλλος να περιμένει σου βάζει πιο λίγο. Επίσης χωρίς αλλαγή φίλτρου πάλι πιο λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερει κανεις αν σε οποιοδηποτε προγραμματισμενο service προβλεπεται αλλαγη του τουρμπο η του κομπρεσσορα στα tsi ?

Δεν εχουν υποτιθεται καποιο χρονο ζωης?Στα 80/100/120 χιλιδες χλμ υποτιθεται οτι θα λειτουργουν?

Link to comment
Share on other sites

Όχι.Δες και το βιβλίο σου.

Είναι λογικό αν σου βγάζουν τα λάδια με αναρρόφηση και βαριέται ο άλλος να περιμένει σου βάζει πιο λίγο. Επίσης χωρίς αλλαγή φίλτρου πάλι πιο λίγο.

Δηλαδή να αγοράσω 5 λίτρα;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερει κανεις αν σε οποιοδηποτε προγραμματισμενο service προβλεπεται αλλαγη του τουρμπο η του κομπρεσσορα στα tsi ?

Δεν εχουν υποτιθεται καποιο χρονο ζωης?Στα 80/100/120 χιλιδες χλμ υποτιθεται οτι θα λειτουργουν?

Θα λειτουργουν. Στα tests που εχει κανει η VW οι κινητηρες εκαναν πανω απο 200000 χλμ, πριν μπουνε στη παραγωγη

Link to comment
Share on other sites

στην αθηνα στο φιλοσιδη που το εκανα χτεσ κοστισε 200 αλλα με δικα μου λαδια τα οποια τα αγορασα 45 απο μαγαζι.αν δεν πας με δικα σου λαδια δινεις 300

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.