Jump to content
8anasis

Μεμβράνες

Recommended Posts

Εγω εβαλα τις Suntek HP 30 πισω και HP 35 στα μπροστα.Γενικα ειμαι ευχαριστημενος με εξαιρεση κατι πολυ μικρες φουσκαλιτσες που θελουν παρατηρηση τρελη να τις δεις.Παντως γενικα φιλοι που βαλανε μεμβρανες(Lumar.3M,Global) απο πολλες εως ελαχιστες φουσκαλιτσες ειχαν ολοι..post-9317-0-82631300-1320616792_thumb.jp

Edited by jim75
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έβαλα LLumar στο Αιγάλεω με 220 ευρώ σε όλα τα τζάμια εκτός από το παρμπριζ φυσικά. Η τοποθέτηση έγινε τον Αύγουστο. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι πως στην πίσω πόρτα, στο σταθερό τζαμάκι, βρήκαν στο τέλος μια μικρή φουσκαλίτσα (που εγώ δεν έβλεπα καν) και το ξεκόλλησαν και το άλλαξαν όλο! Οι συγκεκριμένες μεμβράνες (δεν γνωρίζω ακριβώς το μοντέλο) είναι τελείως σκούρες από έξω, αλλά από μέσα βλέπεις σαν να μην υπάρχουν! Μου είπαν πως είναι νέα τους σειρά... Σας τις προτείνω ανεπιφύλακτα....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έβαλα LLumar στο Αιγάλεω με 220 ευρώ σε όλα τα τζάμια εκτός από το παρμπριζ φυσικά. Η τοποθέτηση έγινε τον Αύγουστο. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι πως στην πίσω πόρτα, στο σταθερό τζαμάκι, βρήκαν στο τέλος μια μικρή φουσκαλίτσα (που εγώ δεν έβλεπα καν) και το ξεκόλλησαν και το άλλαξαν όλο! Οι συγκεκριμένες μεμβράνες (δεν γνωρίζω ακριβώς το μοντέλο) είναι τελείως σκούρες από έξω, αλλά από μέσα βλέπεις σαν να μην υπάρχουν! Μου είπαν πως είναι νέα τους σειρά... Σας τις προτείνω ανεπιφύλακτα....

φιλε μαθε ποιες ειναι...οι titanium?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Το σαββατο παω και γω για μεμβρανες llumar.Το προβλημα ειναι οτι δν μπορω να αποφασισω.Titanium ή alu light?Ακουω γνωμες.δωστε τα φωτα σας.Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου βαλε Titanium. Τις έχω βάλει σε άλλο αμάξι και είναι πολύ ωραίο. Έχουν και ενα εφέ πέρλας. Οι Alu light είναι σχεδόν διάφανες. Απλά απο εμπειρία, αν το βράδυ θες να βλέπεις καλά πίσω απο τον καθρέφτη σου τον εσωτερικό και κυκλοφορείς σε μη φωτιζόμενους δρόμους σκέψου στο πίσω τζάμι να έβαζες Alu Light

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση Paul.Λοιπον ενας φιλος σε passat cc φοραει alu light και μου αρεσε παρα πολυ.καναμε βολτα βραδυ και απο μεσα φαινοταν μια χαρα.Τις titanium τις ειδα φορεμενες σε ενα μαυρο saxo ενος φιλου και δν μπορω να πω οτι μου αρεσαν ιδιαιτερα.νομιζω ειναι αρκετα ανοιχτες.Οσο για τον μεσαιο καθρεφτη δεν τον πολυχρησιμοποιω.με τους πλαινους διευκολυνομαι καλυτερα ειδικα στο παρκαρισμα.Αυτο που με ενδιαφερει ειναι να εχω λιγοτερα προβληματα με αστυνομια.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση Paul.Λοιπον ενας φιλος σε passat cc φοραει alu light και μου αρεσε παρα πολυ.καναμε βολτα βραδυ και απο μεσα φαινοταν μια χαρα.Τις titanium τις ειδα φορεμενες σε ενα μαυρο saxo ενος φιλου και δν μπορω να πω οτι μου αρεσαν ιδιαιτερα.νομιζω ειναι αρκετα ανοιχτες.Οσο για τον μεσαιο καθρεφτη δεν τον πολυχρησιμοποιω.με τους πλαινους διευκολυνομαι καλυτερα ειδικα στο παρκαρισμα.Αυτο που με ενδιαφερει ειναι να εχω λιγοτερα προβληματα με αστυνομια.

Με την alu light που είναι κατάμαυρη το βράδυ θα έχεις πρόβλημα με την αστυνομία. Εδώ η titanium και είναι αρκετά σκούρα το βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

οι alu light ειναι οι πιο σκουρες με συντελεστη μεταδοσης φωτος 21%

οι titanium εχουν 38% και οι titanium bronze 35%

ο ελαχιστος συντελεστης βασει νομου εχει καθοριστει στο 70% για τα μπροστινα τζαμια-

Όταν εβαλα τα allulight υπέγραψα χαρτι στην llumar ότι τα βαζω εν γνωσει του νόμου-

Στα σκοτεινα δρομάκια είτε είναι να στριψω ή να παρκάρω βλέποντας τον πλαγιο καθρεπτη αρκετες φορες κατεβάζω παραθυρο,το καλοκαιρι όμως κανουν φοβερη δουλεια με την ζέστη

IMAG0004-1.jpg

(ευκαιρία να κάνω φιγούρα :crazy: )

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είπα. Καλή η Alu light αλλά για πίσω τζαμι δεν. Εδώ αμα έχει περίεργο καιρό και με την titanium πάλι θεμα έχεις. Εμένα μου είχαν προτείνει να βάλω τις titanium στα μπροστινα και πισω και στις πισω πορτες Alu light αλλά δεν μ΄ αρέσει να έχει διαφορετικούς τόνους. Το σίγουρο είναι ότι με τις Alu Light στην επαρχία ετοιμάσου για ροζ χαρτάκι

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου εχω βαλει με συντελεστη μεταδοσης φωτος 35%.Αν ειχα βαλει πιο σκουρα πιστευω θα ειχα θεμα σε σκοτεινους δρομους οταν θα χρησιμοποιουσα τοους καθρεπτες..Πιο ανοιχτοχρωμα παντως δεν αξιζει να βαλεις..Εγω θα σου προτεινα titanium bronze..Οσον αφορα την αστυνομια,με σταματησαν πριν ενα μηνα και απλα μου κανανε παρατηρηση..Δεν νομιζω να την εχει πατησει κανεις και να τον εχουν γραψει για φιμε

Edited by kOrMi-6
Link to comment
Share on other sites

εχω τις titanium light απο το '08 και εχω μεινει 1000ευχαριστημενος, το κυριοτερο....... δεν εχω προβλημα με την ορατοτητα και ειδικα το βραδυ. ποτε δεν παρει ροζ χαρτακι και στο κτεο κανενα προβλημα!!!

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας.Ειλικρινα δεν μπορω να αποφασισω.Μαλλον τελευταια στιγμη θα παιχτει το θεμα. (DIMIV πολυ ωραιο το 6αρι σου,και οι ζαντες και τα φιμε).

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε :thumbsup: (Βάλε alu light ,2 χρόνια σε αυτο το αυτοκινητο και 5 χρονια στο προηγουμενο δεν με εχουν καν σταματησει-και αν πεσεις σε περιέργο θα σου δωσει ροζ χαρτακι είτε για την alu είτε για την titanium)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε άσπρο 4-θυρο 6άρι ποιές μεμβράνες να βάλω; Επίσης θα μπουν μόνο στα πίσω παράθυρα και πίσω. Γιατί εδώ δεν επιτρέπεται καθόλου σε οδηγό συνοδηγό. Δεν θέλω το τέρμα μαύρο.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά πουθενά δεν επιτρέπεται. :) Μην βάλεις τελείως μαύρα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε άσπρο 4-θυρο 6άρι ποιές μεμβράνες να βάλω; Επίσης θα μπουν μόνο στα πίσω παράθυρα και πίσω. Γιατί εδώ δεν επιτρέπεται καθόλου σε οδηγό συνοδηγό. Δεν θέλω το τέρμα μαύρο.

Αν σε σταμτησουν νυχτα,δοκιμασε το κολπο με την πλαφονιερα (μπορει να τους ξεγελασεις) Οσον αφορα την εταιρια των φιμε,αρχικα κανε μια ερευνα αγορα στην πολη σου.Οι περισσοτεροι παντως προτιμουν τισ llumar χωρις να σημαινει οτι κ οι αλλες εταιριες δεν ειναι αξιολογες..

Edited by kOrMi-6
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εβαλα llumar titanium.Πολυ καλο αποτελεσμα και το αμαξι εδειξε πολυ ομορφο.Μολις μπορεσω θα ανεβασω καμια φωτο!

Με 'γειες Γιαννη!! Αναμενουμε φωτο.... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.