Jump to content
iron727

ΤΕΛΙΚΗ?

Recommended Posts

Mias kai milate gia telikes paidia na po ki ego tin dikh mou....

Golf IV 1.6 16V 105Hp :

Manisio,me 215/45/17 se psilokatiforitsa 216Km/h stis 6550rpm mesa ston kofti

sxetika grigora mexri ta 200 kai ligo zori meta.Deite kai tin foto apo tin fasi....

δε ντρεπεσαι να εχεις τη μεγαλη σκαλα αναμενη και να τυφλωνεις τον κοσμο??? lick.giflick.gif

just joking :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Aν είχες το golf του ΄Πάνου δεν θα διακοσάριζες....λόγο βάρους.Σκέψου οτι δεν έχεις ηχοσύστημα μέσα!πόσα κιλά μίον είσαι?

εχω πιασει 215 με 2 ατομα μεσα και 300 κιλα ηχοσυστημα σε δρομο της Ροδου. εδω δε λεω ποσο εχω πιασει γιατι θα με δουλευετε. ;)B):baby:

ενας φιλος με 5αρι (που παρεπιμπτοντως προσπαθουσε να με πεισει οτι η εργοστασιακη αεροτομη που εβαλε διορθωσε πολυ τη συμπεριφορα του αμαξιου στις υψηλες ταχυτητες ;) ) και ο κολλητος του μου ειπαν οτι επιασαν μαζι 243. δεν ξερω κατα ποσο ηταν μπουρδες αλλα εγω το πιστεψα. παντως μεχρι 230κατι εχω δει και με τα ματια μου.

Link to comment
Share on other sites

Guest white-LSD-golf
εχω πιασει 215 με 2 ατομα μεσα και 300 κιλα ηχοσυστημα σε δρομο της Ροδου. εδω δε λεω ποσο εχω πιασει γιατι θα με δουλευετε. ;)  B)  :baby:

ενας φιλος με 5αρι (που παρεπιμπτοντως προσπαθουσε να με πεισει οτι η εργοστασιακη αεροτομη που εβαλε διορθωσε πολυ τη συμπεριφορα του αμαξιου στις υψηλες ταχυτητες ;) ) και ο κολλητος του μου ειπαν οτι επιασαν μαζι 243. δεν ξερω κατα ποσο ηταν μπουρδες αλλα εγω το πιστεψα. παντως μεχρι 230κατι εχω δει και με τα ματια μου.

Πάντως όταν ταξιδεύαμε παρέα πάνω απο 195 δεν πήγε...

Link to comment
Share on other sites

(που παρεπιμπτοντως προσπαθουσε να με πεισει οτι η εργοστασιακη αεροτομη που εβαλε διορθωσε πολυ τη συμπεριφορα του αμαξιου στις υψηλες ταχυτητες ;) )

αυτα πανο ισχυουν δεν ειναι σαλακιες...

δεν τις βαζουν μονο για ομορφια σε ολα τα gti οι γερμανοι..

ξερουν τι κανουν...

Edited by NforN
Link to comment
Share on other sites

μου ειπαν οτι επιασαν μαζι 243. δεν ξερω κατα ποσο ηταν μπουρδες αλλα εγω το πιστεψα. παντως μεχρι 230κατι εχω δει και με τα ματια μου.

Παιδιά no offence αλλά τα κοντέρ σας πρέπει να κλέβουν ΠΑΑΑΡΑΑΑ ΠΟΛΥΥΥΥ ;)knife.gif

¶κου 243... ούτε GTi να ήταν... Έλεος popeye.gif

Για τις αεροτομές συμφωνώ ότι βοηθούν στην αεροδυναμική του τουτού αλλά δε νομίζω ότι δίνουν τραγικές διαφορές ;)

Edited by Spy
Link to comment
Share on other sites

αυτα πανο ισχυουν δεν ειναι σαλακιες...

δεν τις βαζουν μονο για ομορφια σε ολα τα gti οι γερμανοι..

ξερουν τι κανουν...

ναι ρε Χρονη αλλα σε ενα αμαξι οπως το πενταρι που ακομα και στα 200 ειναι σταθερο σαν βραχος και με μια αεροτομη οπως η εργοστασικη τι αποτελεσματα να εχεις?

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε Χρονη αλλα σε ενα αμαξι οπως το πενταρι που ακομα και στα 200 ειναι σταθερο σαν βραχος και με μια αεροτομη οπως η εργοστασικη τι αποτελεσματα να εχεις?

εχεις καλητερο αεροδυναμικο συντελεστη....

και οσο περιεργο κι αν σου φενετε το αμαξι παταει λιιιιγο καλητερα με αεροτομη...

δεν διμιουργειτε τοσο μεγαλος στροβιλισμος

Link to comment
Share on other sites

και οσο περιεργο κι αν σου φενετε το αμαξι παταει λιιιιγο καλητερα με αεροτομη...

δεν διμιουργειτε τοσο μεγαλος στροβιλισμος

Λογιγό είναι αυτό Χρόνη. Εξάλλου αυτος είναι και ο λόγος που βάζεις μια αεροτομή θέλω να πιστεύω και όχι η εμφάνιση :D

ακους πανο?

Edited by NforN
Link to comment
Share on other sites

εχεις καλητερο αεροδυναμικο συντελεστη....

και οσο περιεργο κι αν σου φενετε το αμαξι παταει λιιιιγο καλητερα με αεροτομη...

δεν διμιουργειτε τοσο μεγαλος στροβιλισμος

επειδη το εψαξα και εγω λιγακι ειδα οτι εχεις απολυτο δικιο αλλα οι διαφορες στο συγκεκριμενο αμαξι ειναι μηδαμηνες. για παραδειγμα σε ενα corola ή σε ενα avensis η αεροτομη θα εκανε θαυματα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά είδα διαφορά με την αεροτομή σε μεγάλη ταχύτητα. Το αμάξι σαν να "γλιστράει" στον αέρα και δεν τρέμει όσο πριν στα 200+.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ρε παιδια αλλα εγω δεν διαπιστωσα καμια διαφορα . Για να το λετε εσεις σας πιστευω παρολλο που απο οτι ξερω η αρνητικη αντωση που προκαλειται απο μια αεροτομη εφαρμοζει δυναμεις αξιες λογου σε πολυ μεγαλυτερς ταχυτητες απο τα 200

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που πήγαινα Χαλκίδα είδα 220 και με ελαστικά 225/45/17........

Δεν ξέρω αν εσάς το αμάξι έχει κόψει με 17αρια ή 18αρια εμένα μου φαίνεται ένα 2% ζήτημα να έχει κόψει και αυτά στα 0-70.

Link to comment
Share on other sites

Guest GODOS
Σιγουρο το σωστο ειναι λιγοτερο απο 180, μιας και το κοντερ μας, παντα κλεβει και κλεβει αναλογικα οσο ανεβαινουν τα χιλιομετρα, ακομα πιο πολυ...Για αυτο λεμε, πιανω πχ 190 "κοντερισια..."

Ας πουμε ενα απλο παραδειγμα...Ενα Primera ρανταριαστηκε ενω το κοντερ του εδειχνε 220χλμ/ωρα...Το ρανταρ της αστυνομιας ξερεις ομως ποσο εδειξε...?

200...Πραγμα που σημαινει, οτι κλεβουν πολυ, αρα ολα ειναι λιγακι πιο κατω...Αυτο βεβαια το ξερουμε ολοι, για αυτο και λεμε κοντερισια, εν γνωση μας :)

Με ένα gps navigator μπορούμε να δούμε την ταχύτητα με ακρίβεια. :)

Link to comment
Share on other sites

205 κοντερισια σε ανηφορα και με αλλα δυο ατομα μαζι μου..πιστευω σε ευθεια να παει 210..βια βια 215 μα πολυ βια!γεμισαμε ρανταρ που να δοκιμασεις πλεον τετοιο ανοιγμα.. new_killpc.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...λοιπον γκολφω1.6,,105ΗΡ ειναι η δικια μου η σαυρα.......προχτες πηγα πατρα........στο γυρισμο του δωσα απο κορινθο και μετα που εχει τον καλο δρομο και καταλαβε,,,,,,,,,,,επιασα σε ψιλοκατηφορα,,περιπου 215"κοντερισια"...............με 2 ατομα,,,,,,,,,,,,,,,,,παραπανω για να παει, επρεπε να εχει και αλλη κατηφορα ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ!!!να πω οτι φοραω τελικο και βαρελακι ΒΜC.

φιλικα ΘΑΝΟΣ MATRIX GOLFIV

Α,παντως πιστευω οτι πραγματικα ακουμπησα τα 200!ΑΣΤΟ τι λεει το κοντερ μου!!!!(α,στις μεγαλες ταχυτητες και εννοω πανω απο 120 το κλιμα δειχνει 10 χιλιομετρα παραπανω απο το κοντερ!!!!πιο ειναι το σωστο!!!μαλλον κανενα!!!!!!!!!

edit:ενωθηκαν δυο ποστ σε ενα

Link to comment
Share on other sites

παραπανω φιλε μου και να θες δεν παει γιατι εκει ειναι ο κοφτης της 5ης.

και σε γκρεμο να ησουν παλι μεχρι εκει θα πας...

στο λεω επειδη εχω το ιδιο.:)

Link to comment
Share on other sites

Α, ρε κληρου γρηγορε. Αν διψασεις ομως τωρα που ειναι καλοκαιρι, περνα να σε τρταρω ενα Lipton Ice Tea :D Παντως εχω την εντυπωση οτι ολα τα 1.6 16ν 210 τελικιαζουνε.

Link to comment
Share on other sites

στην εγνατια προς καβαλα μερια στη ΚΑΤΗΦΟΡΑ που ειναι μετα τα εργοστασια κλπ

210+ κατι ψηλα στους κοφτες με 5η και με 6η πηγε και 220 κοντερισια καπου στης 5800 στροφες..μιλαμε βεβαια για αργους ρυθμους αλλα επειδη ηταν κατηφορα εδινε και η 6η..δυστυχως δεν αποθανατισα τη στιγμη..

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια μια απορια τα καινοργια γκολφ 1.4 βγαινουν με εξαταχυτο κιβωτιο.με κουφανατε,αν ναι τα 90 αλογα που βγαινει γιατι πριν το εδιναν με πενταρι και τωρα με 6 ,εχει να κανει με επιτανχυνση μηπως??????

Link to comment
Share on other sites

στην εγνατια προς καβαλα μερια στη ΚΑΤΗΦΟΡΑ που ειναι μετα τα εργοστασια κλπ

210+ κατι ψηλα στους κοφτες με 5η και με 6η πηγε και 220 κοντερισια καπου στης 5800 στροφες..μιλαμε βεβαια για αργους ρυθμους αλλα επειδη ηταν κατηφορα εδινε και η 6η..δυστυχως δεν αποθανατισα τη στιγμη..

Μαλλον ευτυχως θες να πεις...Και για σενα, και για τους γυρω σου :):D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.