Jump to content
NEA_KIOS

Golf 5/6 1.4 Tsi - Aftermarket Σκάστρες [Εργοστασιακά και Βελτιωμένα]

Recommended Posts

δεν αλλαζεις N75.

κρατας τη μαμα.

απλα αυτη της Forge δεν εχει πανω το φις που εχει η μαμα και πρεπει με καποιο τροπο να διαβαζει πιεσεις η ECU και εχει αυτο το ανταπτορακι.

κακο δεν παιζει να κανεις.

στην χειροτερη να μην παρεις τοιποτα...

τα ελατηρια δεν ειναι για πιεσεις... εχουν ενα % νουμερο σκληρότητας.

το κιτρινο λογικα ειναι οκ για εμας αλλα εγω ωταν την παρω θα παρω και τα αλλα να τεσταρω πως δουλευει ποιο καλα.

Link to comment
Share on other sites

δεν αλλαζεις N75.

κρατας τη μαμα.

απλα αυτη της Forge δεν εχει πανω το φις που εχει η μαμα και πρεπει με καποιο τροπο να διαβαζει πιεσεις η ECU και εχει αυτο το ανταπτορακι.

κακο δεν παιζει να κανεις.

στην χειροτερη να μην παρεις τοιποτα...

τα ελατηρια δεν ειναι για πιεσεις... εχουν ενα % νουμερο σκληρότητας.

το κιτρινο λογικα ειναι οκ για εμας αλλα εγω ωταν την παρω θα παρω και τα αλλα να τεσταρω πως δουλευει ποιο καλα.

και πως θα ξερεις πως δουλευει πιο καλα?καταργεις το μαμα φις?και διαβαζει αλλιως πιεσεις.αν τις βλεπει λαθος?

περιμενω απντως εντυπωσεις απο ηχο και μια δυναμομετρηση και πηρα και εγω!dyno day !

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν το καταργεις.

κανε ενε κοπο να δεις το install pdf λογικα θα καταλαβεις.

ποιο δουλευει καλυτερα μπορεις να το δεις με λογκς απο vag com

Link to comment
Share on other sites

παιδια εψαξα σε gti την ιδια που εχουν και μεγαλυτερη εμπειρια! www.golfmkv.com ψαξτε με searsch Οταν εχω χρονο θα σας δειξω τη ειδα εψαξα πολυ...

πρωτον η σκαστρα θελει κατι σαν service!!! δευτερον πολυ τη βαλαν και μετα γυρισαν στη μαμα και λενε ειναι καλυτερη

μιλαμε για dv! Παντα δηλαδη οχι ηχο κτλ!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτησουλα να κανω μιας.Αν πατε 5-6 σελιδες πισω μιλανε για εναν ανταπτορα τον οποιο απλα τον προσαρμοζεις και εχεις απλα καλυτερο ηχο.Επειδη εκεινες οι συζητησεις ειναι απο το 2008 και δεν ξερω κατα ποσο τα παιδια μπαινουν ακομα στο forum ξερει κανεις τιμη?και που μπορουμε να το βρουμε?παρακαλω απαντηστε εχω αναγκη απο λιγο θορυβοοοο

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτησουλα να κανω μιας.Αν πατε 5-6 σελιδες πισω μιλανε για εναν ανταπτορα τον οποιο απλα τον προσαρμοζεις και εχεις απλα καλυτερο ηχο.Επειδη εκεινες οι συζητησεις ειναι απο το 2008 και δεν ξερω κατα ποσο τα παιδια μπαινουν ακομα στο forum ξερει κανεις τιμη?και που μπορουμε να το βρουμε?παρακαλω απαντηστε εχω αναγκη απο λιγο θορυβοοοο

να μη τον βρεις καλυτερα :frantics: εδω λεμε οτι βγηκε ολοκληρομενη σκαστρα που παλι μπορει να χει αδυναμιες στον ανταπτορα θα παμε?:thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

να μη τον βρεις καλυτερα ^_^ εδω λεμε οτι βγηκε ολοκληρομενη σκαστρα που παλι μπορει να χει αδυναμιες στον ανταπτορα θα παμε?=@

αααα δεν το πιασα βγηκε ή μπορει?τιμη?τοποθετηση?επιδοσεις?ΗΧΟΣ?

Link to comment
Share on other sites

αααα δεν το πιασα βγηκε ή μπορει?τιμη?τοποθετηση?επιδοσεις?ΗΧΟΣ?

δες λιγο παραπανω και τις αμεσως προηγουμενες σελιδες!ολοι γι αυτο μιλαμε!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ρε παιδια.Εμενα στο δικο μου οταν πχ ειναι κρυο και το χω αναψει και γενικα κινητε το αμαξι η σκαστρα του δεν ακουγετε,περισοτερο σαν ατμοσφαιρικο κανει. Οταν πχ θα βγω μια εθνικη και θα το πατησω μετα κατι ψιλο ακουγετε.Λετε να θελω καινουργια? Αντιπροσωπεια μου ειπανε οτι φοραω μεταλλικη και οτι δεν εχει αναγκη αλλαγης γτ το διαγνωστικο δεν βγαζει τπτ.Τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

οποτε παιζει να εχει καποιο θεμα και να μην φαινετε?

Στάνταρ Γιάννη ......ο mr Dynamite έχει δίκιο.

Εχθές μάλιστα άλλαξα σκάστρα για άλλη μια φορά ;) κάτι που δεν φαινόταν στο διαγνωστικό, παρά μόνο που τη λύσαμε και είδαμε ότι ήταν σκισμένη.

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο δευτερα θα ανοιξει θεμα για το Group Buy λογικα.

θα παραμινει 7 μερες ανοιχτο μετα θα παμε σε παραγγελια.

στο τοπικ που θα ανοιξω θα σας γραψω ακριβως τι παιζει με τις 2 σκαστρες της forge γιατι εχω παρει πολλα πμ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο δευτερα θα ανοιξει θεμα για το Group Buy λογικα.

θα παραμινει 7 μερες ανοιχτο μετα θα παμε σε παραγγελια.

στο τοπικ που θα ανοιξω θα σας γραψω ακριβως τι παιζει με τις 2 σκαστρες της forge γιατι εχω παρει πολλα πμ.

Για καλύτερη τιμή δες εδώ Πάνο :

http://fr-rtuning-shop.co.uk/index.php?_a=viewProd&productId=2292

http://fr-rtuning-shop.co.uk/index.php?_a=viewProd&productId=2270

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ Στελιο.

για τα 122 να ξαναπω οτι κανει και αυτη.

http://fr-rtuning-shop.co.uk/index.php?_a=viewProd&productId=1176

που λειτουργει σαν κλειστου τυπου ας πουμε.. δεν ειναι blow off valve δεν εχει τρυπες.

υπαρχει και σχετικη για το Twincharged αλλα αυτο το Site δεν την εχει.

Παντως λογικα η αγορα θα γινει η απο τον εδω Dealer που μου ειπε η Forge πως θα ενημερωσει για να μας κανει καλυτερη τιμη και αν δεν παρουμε καλη τιμη

θα παμε σε αγορα απο την Forge για να μην εχουμε θεματακια και να εχουμε full support σε οτι και να παρουσιαστει.

Link to comment
Share on other sites

αλλαζετε τη μαμα σκαστρα που μαλιστα εχει βελτιωθει σε μηχανικη απο ηλεκτρονικη.

να ξερετε οτι η σκαστρα της forge θελει καθε 6 μηνες περιπου συντηρηση στο πιστονακι που εχει μεσα.

και ολα αυτα για πιο λογο?

παντα μιλαμε για dv.που δεν θα δειτε και καμαι διαφορα στον ηχο μεγαλη.

η bov ριχνη επιδοσεις και το ξερουμε ολοι αλλα εχει ηχο.

εγω λεω να μεινετε με τη μαμα.μη κανετε τα λαθη που καναν αλλοι με τη forge(παιδια με gti)

Link to comment
Share on other sites

να ξερετε οτι η σκαστρα της forge θελει καθε 6 μηνες περιπου συντηρηση στο πιστονακι που εχει μεσα.

Αυτό το λέει πουθενά; Πως το ξέρουμε;

Link to comment
Share on other sites

στο site δεν αναφερει τοιποτα.

και ετσι να ειναι δεν βλεπω το προβλημα να αλλαζεις πχ το ελατηριο που εχει 5 ευρο καθε 6 μηνες.

εγω θα την παρω παντως απο την πλαστικη που φοραω καλυτερη ειναι.

ακωμη απο κανεναν με 2.0 tsi tfsi δεν ακουσα κατι κακο.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι..σχετικα με την εγκατασταση,απο εκει που θα γινει η παραγγελια μιλαω για τον ελληνα ντιλερ, μπορουν να την τοποθετησουν κιολας?γνωριζει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

ρε αφηστε τα group buy για σκαστρες και οτι να ναι και παμε group buy σε τιποτα πιο σοβαρο και ωραιο!!!

Πραγματικά εκπλήσσομαι με το πως μπορεί να αρέσει αυτό...

Περνά κατά πολύ το σημείο ευαισθησίας που έχω απέναντι στην καγκουριά...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.