Jump to content
mike21

Golf Gt Filtro

Recommended Posts

γεια σας παιδιά, έχω ένα gof gt με τα 170 και θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. . Όσον αφορά επιδόσεις και αξιοπιστία γενικά, με τι είναι προτιμότερο να ξεκινήσω, φίλτρο αέρος απλό η βαρελάκι?

Θα σε παρακαλουσα να χρησιμοποιεις μικρους Ελληνικους χαρακτηρες συμφωνα με τους ορους χρησης του forum.θεματων.

Edited by konstantinos passat
@Το post εχει μεταφραστει στα Ελληνικα.
Link to comment
Share on other sites

Kαλωσορισες καταρχην.

Αν θελεις κανε μας μια παρουσιαση σου στην Παρουσιαση Νεων Μελων.

Σχετικα με το ερωτημα σου υπαρχουν πολλα ανοιχτα θεματα σχετικα.Ριξε μια ματια αν θελεις.

Επιγραμματικα,το φιλτρο ειναι κλασικη λυση οχι ομως τοσο αποδοτικη οσο το βαρελακι ή η σκουπα που βγαινει για τα TSI.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά, έχω ένα gof gt με τα 170 και θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. . Όσον αφορά επιδόσεις και αξιοπιστία γενικά, με τι είναι προτιμότερο να ξεκινήσω, φίλτρο αέρος απλό η βαρελάκι?

Καλημερα Μιχαλη και καλωσορισες.

Οσον αφορα τις επιδοσεις, η διαφορα τοσο με φιλτρο panel, οσο και με "βαρελακι" ειναι ελαχιστη, καθως το management σου καθοριζει στοχο ροπης και στοχο πιεσης και απλα οταν παιρνεις κρυο αερα μειωνει την πιεση υπερπληρωσης, με ελαχιστο κερδος οτι ο συμπιετης μπορει να βρεθει σε λιγο καλυτερο σημειο λειτουργιας (μικροτερος λογος πιεσης) και οτι ο ψυχροτερος αερας ελαττωνει τις διορθωσεις αβανς (μικρη διαφορα σε συνεχομενα ανοιγματα). Πρακτικα ελαχιστες διαφορες.

Επισης, οπως θα χεις δει κι απο αλλο σημειο του φορουμ, προγραμμα μπορεις να βαλεις μονο αν εχεις MED 9.5 εγκεφαλο (παραγωγη μεχρι 8-2006). Tα επομενα GT φορανε MED 17.5 εγκεφαλο που -προς το παρον- δεν προγραμματιζεται.

Link to comment
Share on other sites

έθεσα το ερώτημα διότι άκουγα διάφορα, από τη μια να προτιμήσω βαρελάκι λόγω πολύ καλύτερης απόδοσης και τέτοια, αλλά από την άλλη ότι το πιο αποδοτικό είναι φίλτρο για tsi στο μανίσιο κουτί της εταιρείας, καθώς τα βαρελάκια απ'ότι μου είπαν χρησιμοποιούνται κυρίως στα ατμοσφαιρικά για να κρυώνει ο αέρας , ένώ εγώ έχοντας intercooler δεν θα μου συμφέρει και τόσο. . Αποφάσισα λοιπόν να γράψω για να διαφωτιστώ. .

Όσον αφορά αυτό με τον εγκέφαλο, μελλοντικά θα με ενδιέφερε ναι. . Που θα δω όμως τι MED έχω?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Βαζοντας Vag-com βλεπεις τα στοιχεια του εγκεφαλου.

Αν επισης το πηρες μεχρι 9-10/2006 το πιθανοτερο ειναι να φορας 9.5

εγω το πηρα 9/2006 και θεωρειται 2007 μοντελο λογω MED 17,5..υπαρχει καποιο νεο απο Ανδριανακη για προγραμμα σε αυτον τον εγκεφαλο??

Link to comment
Share on other sites

παιδιά βοηθήστε κι άλλο please, το τοπίο δεν έχει ξεκαθαρίσει ακόμα. Ίσα ίσα το δίλημμα γίνεται ολοένα και μεγαλύτερο, οι γνώμες ποικίλουν. . .

Ακούω πως συμφέρει πιο πολύ φίλτρο στο μανίσιο φιλτροκούτι , για το πακέτο χρήμα - απόδοση . . .

Link to comment
Share on other sites

Δλδ τι πιστευεις οτι θα παρεις απο ενα φιλτρο η μια εισαγωγη και εχεις τοσο μεγαλο δηλημα??

Μαμα φιλτρο στο κουτι ασε να μην λερωνει και το μοτερ..

Link to comment
Share on other sites

Βάλε ένα ελεύθερο φιλτρο (πχ jr που έχω βάλει) στο μαμά φιλτροκούτι. Το μοτέρ θα αναπνέει λίγο καλύτερα και δε θα αλλάζεις κάθε τόσο τα χάρτινα της vw αφού θα πλένεται!

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι με φιλτρο στο φιλτροκουτι, με βαρελακι ή με σκουπα θα παει καλυτερα..... B)
Κοίτα αν θες να δώσεις 250+ ¤ που κάνει το βαρελάκι ή σκούπα κτλ και να μη δεις ουσιαστική διαφορά κάντο. ¶ντε να πάρεις και 5 άλογα και τι έγινε; Δε βάζεις καλύτερα πόγραμμα που πας 200 άλογα απευθείας;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ηθελα να ρωτησο εαν κανενας εχει βαλει σε GT τιν σκουπα που διαφιμιζει το Power για το golf gt ? Ειναι τις sbg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.