Jump to content
ankouts

Το καλύτερο After Maket Dvd/tv/gps Player της αγοράς

Recommended Posts

Προσωπικα δεν μου αρεσει γιατι εχει οθονη που βγαινει μπροστα.

Για οποιον ενδιαφερεται μου εστειλαν email απο audiosources για αυτο εδω (νεο μοντελο) http://www.audiosources.net/viewproduct.asp?id=995 395$+70$ μεταφορικα με ems. Βαλε κανενα 30αρι η καμερα και αλλα 10 η κεραια συνολο 500-510 $. Και φυσικα μονο καφε δε ψηνει :D

Το προβλημα με την καταναλωση μπαταριας που ειχα φαινεται να λυθηκε καθως μετα απο συμβουλη του gtse εκοψα απο τη μερια του μηχανηματος το ενα καλωδιο του can bus και ολα λειτουργουν τελεια χωρις να εχω καταναλωση μπαταριας :D

Φίλε μου το μηχάνημα δεν ειναι για να το προτείνεις σε ανθρώπους γιατι εκτός τις κατανάλωσης (που έλυσες κόβοντας καλώδια) εχεις κόψει την επικοινωνία με τα χειριστήρια, συν οτι εχει ένα ακομα σοβαρό πρόβλημα για να ακούσεις μουσική σταματημένος πρεπει ο διακόπτης να ειναι στην ανάφλεξη και οχι στην θεση "0" όπως προβλέπεται.

....και είναι απορίας άξιον για τους κινεζους γιατι μέχρι τωρα τα μηχανήματά τους δούλευαν άψογα!!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το μηχάνημα δεν ειναι για να το προτείνεις σε ανθρώπους γιατι εκτός τις κατανάλωσης (που έλυσες κόβοντας καλώδια) εχεις κόψει την επικοινωνία με τα χειριστήρια, συν οτι εχει ένα ακομα σοβαρό πρόβλημα για να ακούσεις μουσική σταματημένος πρεπει ο διακόπτης να ειναι στην ανάφλεξη και οχι στην θεση "0" όπως προβλέπεται.

....και είναι απορίας άξιον για τους κινεζους γιατι μέχρι τωρα τα μηχανήματά τους δούλευαν άψογα!!!

Τόσο άψογα δούλευαν, που ένας τέτοιος "Κινέζος" μου έκαψε όλα (:D τα εργοστασιακά ηχεία του Golf μου (MY 2006) knife.gif . Και η πλάκα είναι ότι το πήρα από Ελληνικό μαγαζί για να έχω κάποια εγγύηση αλλά πήρα τα 3 του (με το συμπάθιο, αφού ήταν το τρίτο που μου άλλαξε επειδή τα άλλα δύο είχαν πρόβλημα). Μέχρι και φωτιά κόντεψα να πάρω από το τηγάνισμα του τρίτου witson withstupid.gif αλλά αυτός (ο έλληνας αντιπρόσωπος) στον κόσμο του, Κλασικός Έλληνας, δεν έχει χαλάσει λέει popeye.gif και το κρατάει στο μαγαζί του μαζί με τα λεφτά μου!!!

Δεν θα πω από ποιόν το είχα πάρει γιατί θα πει ότι του κάνω και δυσφήμιση machinegun.gif

Γιαυτό και έφυγε ο κινέζος και ήρθε ο ευρωπαίος (περίπου) στο ταμπλό μου!

Edited by ta6ape
Link to comment
Share on other sites

Τόσο άψογα δούλευαν, που ένας τέτοιος "Κινέζος" μου έκαψε όλα (:D τα εργοστασιακά ηχεία του Golf μου (MY 2006) knife.gif . Και η πλάκα είναι ότι το πήρα από Ελληνικό μαγαζί για να έχω κάποια εγγύηση αλλά πήρα τα 3 του (με το συμπάθιο, αφού ήταν το τρίτο που μου άλλαξε επειδή τα άλλα δύο είχαν πρόβλημα). Μέχρι και φωτιά κόντεψα να πάρω από το τηγάνισμα του τρίτου witson withstupid.gif αλλά αυτός (ο έλληνας αντιπρόσωπος) στον κόσμο του, Κλασικός Έλληνας, δεν έχει χαλάσει λέει popeye.gif και το κρατάει στο μαγαζί του μαζί με τα λεφτά μου!!!

Δεν θα πω από ποιόν το είχα πάρει γιατί θα πει ότι του κάνω και δυσφήμιση machinegun.gif

Γιαυτό και έφυγε ο κινέζος και ήρθε ο ευρωπαίος (περίπου) στο ταμπλό μου!

Θα συμφωνήσω σε όλα, παρ' όλο που εγώ δεν είχα πρόβλημα με τον κινεζο.

Link to comment
Share on other sites

Τόσο άψογα δούλευαν, που ένας τέτοιος "Κινέζος" μου έκαψε όλα (8) τα εργοστασιακά ηχεία του Golf μου (MY 2006) knife.gif . Και η πλάκα είναι ότι το πήρα από Ελληνικό μαγαζί για να έχω κάποια εγγύηση αλλά πήρα τα 3 του (με το συμπάθιο, αφού ήταν το τρίτο που μου άλλαξε επειδή τα άλλα δύο είχαν πρόβλημα). Μέχρι και φωτιά κόντεψα να πάρω από το τηγάνισμα του τρίτου witson withstupid.gif αλλά αυτός (ο έλληνας αντιπρόσωπος) στον κόσμο του, Κλασικός Έλληνας, δεν έχει χαλάσει λέει popeye.gif και το κρατάει στο μαγαζί του μαζί με τα λεφτά μου!!!

Δεν θα πω από ποιόν το είχα πάρει γιατί θα πει ότι του κάνω και δυσφήμιση machinegun.gif

Γιαυτό και έφυγε ο κινέζος και ήρθε ο ευρωπαίος (περίπου) στο ταμπλό μου!

Αυτά διάβαζα και εγώ γι΄αυτό είπα σε ένα καινούργιο αυτοκίνητο των 25000 ευρώ γίνεσαι τσιγούνης για την διαφορά τάξεως 500-600 ευρώ και αν την πατήσεις όπως ο φίλος ο ta6tape το τρώς στο κεφάλι ή αρχίζεις τα πέρα δώθε στην Κίνα με ότι αυτό θα σου στοιχίσει.Γι' αυτό ZENEC.

Edited by ski
Link to comment
Share on other sites

Αυτά διάβαζα και εγώ γι΄αυτό είπα σε ένα καινούργιο αυτοκίνητο των 25000 ευρώ γίνεσαι τσιγούνης για την διαφορά τάξεως 500-600 ευρώ και αν την πατήσεις όπως ο φίλος ο ta6tape το τρώς στο κεφάλι ή αρχίζεις τα πέρα δώθε στην Κίνα με ότι αυτό θα σου στοιχίσει.Γι' αυτό ZENEC.

.....και εγώ γι' αυτό πάω

Link to comment
Share on other sites

Αν θές να το δείς από κοντά θα έρθω στον ¶τταλο στις 11 Οκτωβρίου στην συνάντηση του club.

Το μηχάνημα το ξέρω, αυτό που δεν ξέρω είναι κάποιες λειτουργίες του hmmm.gif

Αλλά αυτά θα τα πούμε rtfm.gif με το Αντώνη(ta6ape) την Πέμπτη!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχουν και οθονες multimedia (Kenwood, Pioneer, Alpine κλπ) που με 500-700 ευρω μπορεις να παρεις,

βαζεις και ενα navibox (400-450 ευρω) που παιρνει και destinator αντι για μονο igo που παιρνει το zenec και εχεις ενα υπερπληρες συστημα (αποδοση/ποιοτητα/πιστοτητα) που δεν συγκρινεται με κανενα Zenec (το οποιο παρεπιπτοντως κινεζικο ειναι δηλ κινεζικα εξαρτηματα αλλα καλυτερης ποιοτητας, που συναρμολογειται στην Ελβετια).

Το θεμα της εργοστασιακης εμφανισης που εχουν τα κινεζικα/Zenec ειναι καλο αλλα εχει πλεον ξεπεραστει.

Αν δειτε την 5022 Kenwood που εχω (που ειναι και σχετικα φτηνη αφου μου στοιχισε περιπου 400 ευρω απο Αγγλια)σε λειτουργια θα δειτε οτι το εργοστασιακο look φαινεται παρωχημενο.

Υποκειμενικο μεν αφου ειναι η αποψη μου αλλα καλο θα ειναι να δειτε και τα δυο (εννοω αλλη εξωτερικη πηγη) πριν προχωρησετε αφου το κοστος ειναι παραπλησιο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχουν και οθονες multimedia (Kenwood, Pioneer, Alpine κλπ) που με 500-700 ευρω μπορεις να παρεις,

βαζεις και ενα navibox (400-450 ευρω) που παιρνει και destinator αντι για μονο igo που παιρνει το zenec και εχεις ενα υπερπληρες συστημα (αποδοση/ποιοτητα/πιστοτητα) που δεν συγκρινεται με κανενα Zenec (το οποιο παρεπιπτοντως κινεζικο ειναι δηλ κινεζικα εξαρτηματα αλλα καλυτερης ποιοτητας, που συναρμολογειται στην Ελβετια).

Το θεμα της εργοστασιακης εμφανισης που εχουν τα κινεζικα/Zenec ειναι καλο αλλα εχει πλεον ξεπεραστει.

Αν δειτε την 5022 Kenwood που εχω (που ειναι και σχετικα φτηνη αφου μου στοιχισε περιπου 400 ευρω απο Αγγλια)σε λειτουργια θα δειτε οτι το εργοστασιακο look φαινεται παρωχημενο.

Υποκειμενικο μεν αφου ειναι η αποψη μου αλλα καλο θα ειναι να δειτε και τα δυο (εννοω αλλη εξωτερικη πηγη) πριν προχωρησετε αφου το κοστος ειναι παραπλησιο.

Εγώ πριν ξεκινήσω με τα κινέζικα και μετά με το zenec είχα αρχικά κοιτάξει για τέτοιες πηγές που λες όπως kenwood, pioneer,... και είχα απογοητευτεί από τις τιμές τους από Ελλάδα αφού μου πήγαινε πάνω από ¤1500.

Το θέμα της εμφάνισης όπως λες είναι υποκειμενικό αφού βασίζεται στην κρίση του καθενός μας.

Σαφώς και είναι καλύτερα από τα κινέζικα και zenec, αλλά για κάποιον παθιασμένο Golfάκια η εμφάνιση είναι το παν. Κακός βέβαια θυσιάζουμε την ποιότητα για κάτι ομορφότερο. Εγώ το παραδέχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο για τις τιμες τοτε, ηταν ακρως αποτρεπτικες.

Πριν την κριση δηλ αρχες 2008 δεν εβρισκες τετοια πηγη κατω απο 800-1000 ευρω.

Να φανταστεις ειχα παρει αρχες του 2008 απλο 2din Kenwood cd/mp3 (701x), 400 σχεδον ευρω, χωρις οθονη, multimedia/dvd και ενα χρονο μετα, ελεω και της υποτιμησης της αγγλικης λιρας πηρα με τα ιδια λεφτα την 5022.

Edited by KIRRA
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το μηχάνημα δεν ειναι για να το προτείνεις σε ανθρώπους γιατι εκτός τις κατανάλωσης (που έλυσες κόβοντας καλώδια) εχεις κόψει την επικοινωνία με τα χειριστήρια, συν οτι εχει ένα ακομα σοβαρό πρόβλημα για να ακούσεις μουσική σταματημένος πρεπει ο διακόπτης να ειναι στην ανάφλεξη και οχι στην θεση "0" όπως προβλέπεται.

....και είναι απορίας άξιον για τους κινεζους γιατι μέχρι τωρα τα μηχανήματά τους δούλευαν άψογα!!!

Η επικοινωνια με το can bus λειτουργει κανονικα καθως μπαινει αυτοματα η καμερα οπισθοπορειας (δεν εχω χειριστηρια). Το μονο αρνητικο ειναι το 2ο που λες οπου πρεπει να εχεις το κλειδι στη θεση πριν την αναφλεξη για να λειτουργησει. Μπορω ομως να ζησω με αυτο και με +500 Ευρω στη τσεπη και φυσικα με αρκετα παραπανω δυνατοτητες απο τα υπολοιπα της αγορας που αγγιζουν τα 1000 Ευρω. ;)

ΥΓ. Λειτουργια δεν θεωρω το bt γιατι για να σε ακουν πρεπει να εισαι με χαμηλες ταχυτητες.

Edited by Nrgakos3
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα με τα κινέζικα.

Τελικά μετά από μήνες στα φορουμ αγόρασα το παρακάτω

http://www.witson.com/view_pro.php?id=1400

με το παλιό interface, γιατί αυτό που φαίνεται τώρα είναι καινούργιο, εννοώ έχει αλλά γραφικά και PIC in PIC.

Εχω GOLF V TSI.

Μου έστειλαν 2 φίσες, μία απλή και μία άλλη που είχε επιπλέον ένα CAN BUS Decoder.

Είναι ένα κουτάκι με κύκλωμα ηλεκτρονικό.

Η επικοινωνία με το CAN BUS μέχρι στιγμής είναι κανονική.

Ηχος- αισθητά καλύτερος, ποιό καθαρός λόγω καλύτερου/μεγαλύτερου ενισχυτή

Ραδιο- δεν πιάνει τόσο καλά το σήμα όσο το μαμίσιο. Εχω παραγγείλει VAG Twin Fakra από eBAY για να μπουν και τα δύο μαμά καλώδια κεραίας.

http://www.celsusice.co.uk/product_details...ct_code=AAN2203

Οταν πάντως πιάνει η ποιότητα ήχου είναι καλύτερη

GPS - Αστέρi, με την μία πιάνει φούλ σήμα κανένα προβλήμα. Είχε μέσα Igo8

DVD - Αφογο, με όλα τα functions διαθέσιμα

TV - με την κεραία που είχε πολλά χιόνια, αλλά δεν έχω κάνει ακόμα full scan

Αν φτιαχτεί το σήμα του ράδιου με αυτό που θα βάλω θα είναι τέλειο, αφού αυτό παίζει ποιό πολύ.

Μετά αλλαγή ηχείων μπροστά.

Τοποθέτηση στον Βασίλη. Αψογος και κύριος.

Κάτι αλλο που ξέχασα να σε ρωτήσω είναι αν το μηχάνημα παίζει και στην θέση '0' του διακόπτη της μηχανής.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι αλλο που ξέχασα να σε ρωτήσω είναι αν το μηχάνημα παίζει και στην θέση '0' του διακόπτη της μηχανής.

καλησπερα Νικο,

ελπιζω να εισαι καλα..... βρε φιλε παρε ενα rns 510 για να τελειωσει η ολη φαση ή το zenec που το ειδα απο κοντα στον καλο φιλο Αντώνη "ta6ape"

Link to comment
Share on other sites

Κάτι αλλο που ξέχασα να σε ρωτήσω είναι αν το μηχάνημα παίζει και στην θέση '0' του διακόπτη της μηχανής.

Παίζει κανονικά όπως κάνει και το RCD300-310-... γενικώς όπως τα εργοστασιακά. Δηλαδή παίζει όταν σβήσεις μηχανή και αφήσεις το κλειδί στη θέση 0. Παίζει επίσης (για 30 λεπτά) αν το ενεργοποιήσεις με το κλειδί εκτός μίζας.

καλησπερα Νικο,

ελπιζω να εισαι καλα..... βρε φιλε παρε ενα rns 510 για να τελειωσει η ολη φαση ή το zenec που το ειδα απο κοντα στον καλο φιλο Αντώνη "ta6ape"

Με σκλαβώνννεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Παίζει κανονικά όπως κάνει και το RCD300-310-... γενικώς όπως τα εργοστασιακά. Δηλαδή παίζει όταν σβήσεις μηχανή και αφήσεις το κλειδί στη θέση 0. Παίζει επίσης (για 30 λεπτά) αν το ενεργοποιήσεις με το κλειδί εκτός μίζας.

Με σκλαβώνννεις!!!

τα λεφτα μετα θα μου τα δωκεις

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν απο τότε που πούλησα το witson τα πράγματα είναι μπερδεμένα.

1. Θα έπαιρνα το κινέζικο με look RNS, άλλα εχει πολλά προβλήματα, πάει αυτό.

2. Το RNS δεν το συζητάω γιατί είναι πολύ πίσω και στο κάτω κάτω δεν προσφέρει τίποτα σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

3. το Zenec πολύ καλό αλλά έχει κλειδωμένο το igo και δεν τρέχει και άλλα προγράμματα.

Με βλέπω να μένω με το εργοστασιακό ;) ;)

....βέβαια δεν θα σταματήσω να το ψάχνω. :wacko: μέχρι να βρω το κατάλληλο εργαλείο B) .

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν απο τότε που πούλησα το witson τα πράγματα είναι μπερδεμένα.

1. Θα έπαιρνα το κινέζικο με look RNS, άλλα εχει πολλά προβλήματα, πάει αυτό.

2. Το RNS δεν το συζητάω γιατί είναι πολύ πίσω και στο κάτω κάτω δεν προσφέρει τίποτα σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

3. το Zenec πολύ καλό αλλά έχει κλειδωμένο το igo και δεν τρέχει και άλλα προγράμματα.

Με βλέπω να μένω με το εργοστασιακό :D :D

....βέβαια δεν θα σταματήσω να το ψάχνω. :wacko: μέχρι να βρω το κατάλληλο εργαλείο :D .

.. δεν λες καλύτερα ότι το μετάνοιωσες που το πούλησες .. :cry:

Link to comment
Share on other sites

.. δεν λες καλύτερα ότι το μετάνοιωσες που το πούλησες .. :D

Που θα πάει θα τον φτιάξω τον ήχο όπως τον θέλω :D :D

Edit

Παρεμπιπτόντως για δες ένα νέο μηχάνημα

http://www.kalogeropoulos.gr/displayITM2.asp?ITMID=8970

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Αμα ψάχνεις όμως βρίσκεις tongue.gif

Εχω να σας ανακοινώσω μια ευχάριστη είδηση το κινέζικο εχει καταπολεμήσεις ολες τις προηγούμενες αρρώστιες που ειχε και τωρα επανέρχεται δριμύτερο χωρις κανένα πρόβλημα, λειτουργεί πλέον όπως το ΟΕΜ, το όνομα αυτού WS-6530

http://www.golfmkv.com/forums/showthread.p...ghlight=ws-6530

Με έτοιμο GB εδώ

http://www.golfmkv.com/forums/showpost.php...mp;postcount=40

Λεπτομέρειες εδώ

http://www.e-wells.com/book.asp?id=98

Edit

Αν θέλετε να πείτε κατι για την συγκεκριμένη μονάδα στο παρακάτω λινκ

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=31379

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Αμα ψάχνεις όμως βρίσκεις tongue.gif

Εχω να σας ανακοινώσω μια ευχάριστη είδηση το κινέζικο εχει καταπολεμήσεις ολες τις προηγούμενες αρρώστιες που ειχε και τωρα επανέρχεται δριμύτερο χωρις κανένα πρόβλημα, λειτουργεί πλέον όπως το ΟΕΜ, το όνομα αυτού WS-6530

http://www.golfmkv.com/forums/showthread.p...ghlight=ws-6530

Με έτοιμο GB εδώ

http://www.golfmkv.com/forums/showpost.php...mp;postcount=40

Λεπτομέρειες εδώ

http://www.e-wells.com/book.asp?id=98

Edit

Αν θέλετε να πείτε κατι για την συγκεκριμένη μονάδα στο παρακάτω λινκ

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=31379

Όσες βελτιώσεις και να έκαναν οι κινέζοι, εξακολουθούν να έχουν το χειρότερο και το πιο δύσχρηστο menu-interface ιδιαίτερα του ραδίου και το mp3-ipod.

Δεν είναι εύκολο στη χρήση όταν το αμάξι είναι εν κινήσει! Τα πλήκτρα της touch-screen είναι μικρά και δεν φαίνονται καλά την ημέρα.

Το interface δεν το έχουν αλλάξει από ότι είδα σε σχέση με το 7301 που είχα πάρει εγώ πέρυσι, παρά μόνο την επάνω μπάρα που δείχνει την ώρα την κάνανε να μοιάζει με την μπάρα των vista.

Αυτή είναι η προσωπική μου γνώμη και δεν την γενικεύω!

Edited by ta6ape
Link to comment
Share on other sites

Παίζει κανονικά όπως κάνει και το RCD300-310-... γενικώς όπως τα εργοστασιακά. Δηλαδή παίζει όταν σβήσεις μηχανή και αφήσεις το κλειδί στη θέση 0. Παίζει επίσης (για 30 λεπτά) αν το ενεργοποιήσεις με το κλειδί εκτός μίζας.

Με σκλαβώνννεις!!!

Εστω και αργά επιβεβαιώνω και εγώ ότι λειτουργεί έτσι.

Κάτι πολύ καλό που σημαίνει ότι το αμάξι πέφτει σε sleep mode.

Μάλιστα αν πριν τα 30 λεπτά ανοίξεις την πόρτα, το μηχάνημα κλείνει ( κλειδί στη θέση 0, ή εκτός), θεωρώντας ότι φεύγεις....(!?)

Link to comment
Share on other sites

Εστω και αργά επιβεβαιώνω και εγώ ότι λειτουργεί έτσι.

Κάτι πολύ καλό που σημαίνει ότι το αμάξι πέφτει σε sleep mode.

Μάλιστα αν πριν τα 30 λεπτά ανοίξεις την πόρτα, το μηχάνημα κλείνει ( κλειδί στη θέση 0, ή εκτός), θεωρώντας ότι φεύγεις....(!?)

Ποιο μηχάνημα έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Νικο ειλικρινα δεν γνωρίζω, αν το λενε ακριβώς έτσι (can bus) ή can gateway οπως το λενε αλλοι...

πληροφοριες μπορεις να βρεις εδω:

http://www.uvworldwide.co.uk/ice-navigatio...510-p-2284.html

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=28201

πάντως παιδιά αυτό το θέμα μες το can bus είναι τεράστιο,π.χ σε golf 5 2004 απλό χωρίς χειριστήρια κτλπ τα multimedia τα νέα έχουν ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με αυτό που λέει ο φίλος εδώ:

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?s=&...st&p=319985

επίσης ένα άλλο παράδειγμα είναι ότι π.χ συνδέεις κανονικά το μηχάνημα όπως πρέπει δεν σβήνει με το κλειδί μονο με το on-of από το remote control και όταν ανάβεις τα φώτα πόρις δεν ανάβουν τα φωτάκια τον πλήκτρων στο multimedia και αυτό είναι καθαρά θέμα συνεργασίας με τα παλιά can bus διότι το ίδιο μηχάνημα εάν το βάλεις σε golf 5 2008 η VI θα δουλέψει κανονικά χρής τα παραπάνω,οποιος έχει βρει λύση σε αυτά τα ζητήματα η οποιος έχει κάτι σίγουρο για can bus interface η αντάπτορα ας μας το πει,είναι τεράστιο θέμα με καπια αυτοκίνητα vw, τέτοιας χρονολογίας ,δεν ξέρω κατά ποσο μπορεί να βοηθάνε σε τέτοιες περίπτωσις με πιο ενδιαφέρον αυτό:

http://www.gelisound.gr/ViewShopProduct2.aspx?Id=271255

η και το πιο κάτω

http://www.kalogeropoulos.gr/displayITM2.asp?ITMID=6270

και πάλι εδώ θα χριστούμε κάποιον έμπειρο φίλο για να μας πει τι γίνετε και πως

Edited by VWGOLF5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.