Jump to content
pakisantreas

Πρόβλημα με εργοστασιακό Rcd-300

Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες, καινούργιος στην παρέα

Έχω εδώ και 3 χρόνια ένα golf 5 απλό 1,4 fsi με το εργοστασιακό ραδιο-cd πάνω, το RCD-300.

Πρόσφατα μου παρουσίασε προβλήματα:

-αρχικά δεν ακουγόταν τα ηχεία από την πλευρά του οδηγού.

-στη συνέχεια χωρίς να έχει cd μέσα με πέταγε μόνο του από το ράδιο στο cd (και αφού δεν έβρισκε τίποτα ξαναγύρναγε στο ράδιο)

-αποκορύφωμα είναι ότι τις τελευταίες μέρες.........ανοιγεί και κλείνει μόνο του με τη μηχανή σβηστή!!!

Ρώτησα στην αντιπροσωπεία και χωρίς να το δουν καλά καλά μου είπαν έχει πρόβλημα, αλλαγή, 600 ευρώ!!

Θα ψάξω ηλεκτρολόγο τις επόμενες μέρες και για μια άλλη γνώμη.

Αν καποιος έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα και ξέρει κάτι ας βοηθήσει.

Επίσης σε μια πρώτη αναζήτηση νέου συστήματος βρήκα αυτό : http://www.kalogeropoulos.gr/displayITM2.asp?ITMID=8060

Αν ξέρει κάποιος αν αυτό ταιριάζει στο πλαίσιο του golf, γιατί αν πάω σε πιο απλή λύση θα έχει κενό από κάτω και δε το προτιμώ.

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα στην αντιπροσωπεία και χωρίς να το δουν καλά καλά μου είπαν έχει πρόβλημα, αλλαγή, 600 ευρώ!!

Ποοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοσο? :lol::lol:fire.gif Τοσα τους λειπουν? Με 600 παιρνεις @#@@ πηγη και επωνυμη και με δυνατα specs.

Link to comment
Share on other sites

το rcd 300 στον γερμανικο τιμοκαταλογο χρεωνεται 619¤ αρα η τιμη που σου ειπαν ειναι σωστη.

κοιτα να αγορασεις ενα after γιατι τα 600 ειναι πολλα για να παρεις καινουργιο και δεν αξιζει.

εναλλακτικα αν σου αρεσει και το θες μπορεις να παρεις αυτο.............αγγελια rcd 300-220¤

Link to comment
Share on other sites

Pioneer είναι από τις καλύτερες πηγές. Αν κάνει έιναι πανέμορφη πάντως. Δεν ρωτάς στην αντιπροσωπεία αν μπορείς να γεμίσεις με κάποιο έξτρα χώρο το κενό και να βάλεις 1din πηγή;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι σχετικό, αυτές οι πηγές που έχουν bluetooth μπορούν να συνδεθούν ταυτόχρονα με 2 κινητά (όπως κάποια ακουστικά) ή με 1 κινητό μόνο?

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα RCD 300 απο μια ανταλλαγή. Το μόνο που δεν έχω είναι το unlock code αλλά με ενα ψάξιμο στο computer της μαμάς και είσαι ΟΚ. Εάν σε ενδιαφέρει ενα ΠΜ και το δίνω σε άριστη τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Paides kalhmera!Exw xenerwsei apisteyta me to rcd 300.Elega na to krathsw,alla exw apofasisei na to antikatasthsw me to parapanw 2 din ths pioneer.Sas parakalw an kapoios xerei gia to sugkekrimeno h to exei sto car tou,as mou pei kapoia koubenta.k apo pou proteinetai na to ferw?Kapoio magazi apo ellada h mesw internet apo exw?Ti lete?

Eyxaristw!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το φοράει ενα απο τα 2 golfakia που έχουμε φίλε μου.Καλό μηχάνημα για τα λεφτά του,με ωραίο design και πολυ καλά χαρακτηριστικά.Παίζει τα πάντα,έχει είσοδο για usb(βγαίνει στο ντουλαπάκι),ενώ συνδέεται και με τηλέφωνο μέσω bluetooth πολύ εύκολα.Μείον για μένα το χρώμα των πλήκτρων του,το οποίο αν και μπλέ διαφέρει με του ταμπλό και με χαλάει λίγο,καθώς και το μενού το οποίο θέλει λίγο συνήθεια.Αν θες μπορώ να ανεβάσω φωτογραφία απο το εσωτερικό του αυτοκινήτου αργότερα..

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις και πηγή 1 din και να καλύψεις το κενό με ιδικά πλάισια που εφαρμόζουν τέλεια!!!

Κυκλοφορούν σε όλα τα μαγαζιά!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις και πηγή 1 din και να καλύψεις το κενό με ιδικά πλάισια που εφαρμόζουν τέλεια!!!

Κυκλοφορούν σε όλα τα μαγαζιά!!!

Λες να εχει ακόμα το πρόβλημα ??? Ουτε 10 μήνες δεν περάσαν :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.