Jump to content
dj-thanos

Φ.Π.Ε ή αλλαγή μοτερ και τι?

Recommended Posts

Guest dubbeR_Stoilas
K εγω αυτο θα ελεγα να μν ξαναασχοληθεις!!Μεχρι στιγμης το μονο που καταφερνεις ειναι στο τελος να σε βριζουν αν οχι ολοι οι μισοι κ παραπανω σιγουρα!!!Για αυτο αγορακι μ ασχολησου με κατι αλλο πχ πλεξιμο/μπουγαδα/σιδερωμα γιατι απο ατ καταλαβα το μονο που καταφερνεις ειναι να μας θυμιζεις ποσο Μ@Λ@Κ@Σ εισαι!!!Ειναι μεχρι να φας τις μπουνιες σου μιπως στρωσει το μυαλο σου....Αντε γαμω το σπιτι σου σ βαρεθικα

Sorry φίλε που καθυστέρησα να σου απαντήσω, ήμουν λίγο απασχολημένος με τη μανούλα σου. Έχεις χαιρετίσματα!

:)

Link to comment
Share on other sites

Αν και καθυστερημένα θα συμφωνήσω με αρκετά παιδιά αν θέλεις να κερδίσεις αισθητά σε επιδόσεις με το συγκεκριμένο μοτέρ καλύτερα να πας σε άλλο αμάξι.

Και αυτά στο λέω ότι με ένα πλήρες καλό ΦΠΕ θα δεις τα μαμά άλογα του 100αριου μοτεριού στην καλύτερη!

Και αυτό γιατι σε σχέση με το 100αρη το 75αρη έχει:

1. Μικρότερη πεταλούδα

2. ¶λλη πολλαπλή εισαγωγής

3. Μικρότερα έκκεντρα

4. Μικρότερες βαλβιδες κεφαλής

5. Διαφορετικό πρόγραμμα

Ξέρω παλικάρι με Leon 1.4 75hp που είχε κάνει και πλήρες ΦΠΕ και είχε βάλει και πεταλούδα+πολλαπλή από 100αρη μοτέρ και είχε δει 96 άλογα στο δυναμόμετρο....

Τώρα άσχετο όσον αφορά τον Ποπάυ σε καμιά περίπτωση δεν παίρνει πράγματα από τον Παπαδόπουλο και επίσης αν θέλει κάποιος να φτιάξει πραγματικά καλό

χταπόδι χωρίς το παραμικρό στένεμα ο Ποπάυ είναι μακράν ο καλύτερος αυτή την στιγμή εξατμισάς με τον τελευταίας τεχνολογίας κουρμπαδόρο που διαθέτει.

Για χταπόδι μόνο στον Ποπάυ θα πήγαινα, για την υπόλοιπη εξάτμιση δεν χρειάζεται και επιστήμη...

Βέβαια έχει τα μειωνεκτήματά του σαν μάστορας, όπως ακριβές σχετικά τιμές και μερικές φορές όταν πρόκειται για χταπόδι μπορεί να σε αφήσει και μέρες χωρίς

αμάξι αν δεν έχει ξαναφτιάξει ή να έχει έτοιμο χταπόδι για το δικό σου μοτέρ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το 2007 ποθ ειχα κλεισει ραντευου στον ποπαυ για να μου φτιάξει απο ολόκληρη εξάτμηση, (και τώρα και χταπόδι φευγει το supersprint) έκατσε μιση μερούλα? αλλά ο ίδιος (οχι ο κάλφας του) τέλεια δουλεια!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω Λευτερη.ετσι ακουσα. το πως και το γιαι αγνωστο....ισως ειναι απλα και μονο φημες.....τελικα παω για μεσαιο -τελικο τωρα και στη συνεχεια αλλαζω και την υπολοιπη.εχω να βαλω ζαντολαστιχα που επηγουν...αχχχχ......

Φίμες ;) θα τα πούμε μέσω email.

Link to comment
Share on other sites

Αν και καθυστερημένα θα συμφωνήσω με αρκετά παιδιά αν θέλεις να κερδίσεις αισθητά σε επιδόσεις με το συγκεκριμένο μοτέρ καλύτερα να πας σε άλλο αμάξι.

Και αυτά στο λέω ότι με ένα πλήρες καλό ΦΠΕ θα δεις τα μαμά άλογα του 100αριου μοτεριού στην καλύτερη!

Και αυτό γιατι σε σχέση με το 100αρη το 75αρη έχει:

1. Μικρότερη πεταλούδα

2. ¶λλη πολλαπλή εισαγωγής

3. Μικρότερα έκκεντρα

4. Μικρότερες βαλβιδες κεφαλής

5. Διαφορετικό πρόγραμμα

Ξέρω παλικάρι με Leon 1.4 75hp που είχε κάνει και πλήρες ΦΠΕ και είχε βάλει και πεταλούδα+πολλαπλή από 100αρη μοτέρ και είχε δει 96 άλογα στο δυναμόμετρο....

Τώρα άσχετο όσον αφορά τον Ποπάυ σε καμιά περίπτωση δεν παίρνει πράγματα από τον Παπαδόπουλο και επίσης αν θέλει κάποιος να φτιάξει πραγματικά καλό

χταπόδι χωρίς το παραμικρό στένεμα ο Ποπάυ είναι μακράν ο καλύτερος αυτή την στιγμή εξατμισάς με τον τελευταίας τεχνολογίας κουρμπαδόρο που διαθέτει.

Για χταπόδι μόνο στον Ποπάυ θα πήγαινα, για την υπόλοιπη εξάτμιση δεν χρειάζεται και επιστήμη...

Βέβαια έχει τα μειωνεκτήματά του σαν μάστορας, όπως ακριβές σχετικά τιμές και μερικές φορές όταν πρόκειται για χταπόδι μπορεί να σε αφήσει και μέρες χωρίς

αμάξι αν δεν έχει ξαναφτιάξει ή να έχει έτοιμο χταπόδι για το δικό σου μοτέρ.

σ'ευχαριστω!κοιτα για αρχη θελω καπου στα 100 να το παω.απο κει και περα βλεπουμε.μετα κραταμε καβατζα και παιρνουμε αλλο.;)

αν θελω για πιο γρηγορο τωρα καβατζαρω του πατερα μου (mercedes 2,7 ) και οταν ξαναμπαινω στο polo ξενερωνω tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι. ¶λλο 2.7, άλλο 1.4... σχεδόν τα 2πλάσια κυβικά... Όσων αφορά τον Στοΐλα τώρα... Ρε παιδί μου, θυμήσου τι ήσουν πριν 2 μήνες, και σεβάσου λίγο την προηγούμενη θέση σου. Δεν λέω να σεβαστείς τους άλλους. Και πιστεύω, πως ξέρεις πως το λέω αυτό.

Φιλικά, Σωτήρης.

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas
Έτσι είναι. ¶λλο 2.7, άλλο 1.4... σχεδόν τα 2πλάσια κυβικά... Όσων αφορά τον Στοΐλα τώρα... Ρε παιδί μου, θυμήσου τι ήσουν πριν 2 μήνες, και σεβάσου λίγο την προηγούμενη θέση σου. Δεν λέω να σεβαστείς τους άλλους. Και πιστεύω, πως ξέρεις πως το λέω αυτό.

Φιλικά, Σωτήρης.

Τι να σε βαστώ ρε Σωτήρη? Εγώ όπως είδες δεν έβρισα. άλλοι βρίζουν εγώ απλά εξομολογήθηκα κάποιες τρυφερές στιγμές μου με τη μαμά του παιδιού .. :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόοοον... ευτυχώς κάποια καλά παιδιά ξέρουν και στέλνουν και κανένα report.

Έχουν πέσει τα απαραίτητα warns στους εμπλεκόμενους στην όλη "φασαρία".

Για να μην αρχίσω και παίζω με τα BANs μάθετε να μιλάτε όμορφα και όπως έγραψα και στα warn reasons:

Η Ελληνική γλώσσα έχει πληθώρα λέξεων μη υβριστικού χαρακτήρα τις οποίες μπορείτε να χρησιμοποιείτε για να εκφράζεστε.

Παρακαλώ πολύ να παραμείνετε εντός θέματος, ο επόμενος που θα βρίσει/παρεκτραπεί παίρνει διακοπές για όλο τον Σεπτέμβριο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το 2007 ποθ ειχα κλεισει ραντευου στον ποπαυ για να μου φτιάξει απο ολόκληρη εξάτμηση, (και τώρα και χταπόδι φευγει το supersprint) έκατσε μιση μερούλα? αλλά ο ίδιος (οχι ο κάλφας του) τέλεια δουλεια!

Πρέπει να ήσουν πολύ τυχερός γιατί εμένα για νέο χταπόδι περύσι τον Φεβρουάριο μου το είχε κρατήσει 1,5 εβδομάδα μέσα και ας ήταν και προγραμματισμένο ραντεβου... Και σε γνωστούς μου έχει τύχει να το κρατήσει 3-4 μέρες, μιλάμε πάντα για νέο χταπόδι.

Αλλά καλώς ή κακώς αν θέλεις καλό χταπόδι με τέλειες κούρμπες ο Ποπάυ αποτελεί την μοναδική επιλογή...

Link to comment
Share on other sites

μα γ'ιαυτό και εκεί θα το κάνω (έχω τώρα χταπόδι αλλά θέλω κάτι ακόμα καλύτερο) οπότε το περιμένω δεν με πειράζει! έδω κάνω υπομονή όσπου να έρθουν τα υλικά για να μεγαλώσει το polo :) να ωριμάσει.

Link to comment
Share on other sites

ξέρεις ποτέ να σταμάταει η τρέλα αυτη?

Link to comment
Share on other sites

Dark... μόλις πάρεις άλλο αμάξι και πεις ... αααα... ένα ήσυχο αυτοκίνητο tongue.gif

Το δικό μου το πόλο έχει πλέον γίνει "συλλεκτικό κομμάτι"... κινείται 1 φορά στις 15 μέρες tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα doggy λέγε με Λευτέρη ;) έχω 2 ακόμα... αλλά το Polo όπως και να το κάνω είναι ναρκοτικό ;) εσυ το καταλαβένεις ;) και το ασχήμο είναι ότι δεν έχουμε δρόμους να το χαρώ εδώ Πρέβεζα, βγένω βόλτα κάθε 2 ευδομάδες, και πάω σηγκεκριμένους δρόμους που δεν έχουνε (και τόσο μεγάλους τάφους στον δρόμο) και ξανά γκαράζ πλύσιμο γυάλισμα και κουκούλομα... και βλέπουμε πότε θα ξαναβγεί... :)

Link to comment
Share on other sites

... αλλά το Polo όπως και να το κάνω είναι ναρκοτικό :blink: εσυ το καταλαβένεις :blink: και το

Πες το ψεματα. Οταν το οδηγουσα, δεν εκανα οδηγηση αλλα................πτηση. Εχει αλλη χαρη πώς να το κανουμε. Αλλα και το γκολφ δεν παει πισω. Σωστα?

Υ.Γ. Σορυ για το οφ-τοπικ

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

δεν πειραζει!εξαλλου ειμαστε λιγο τρελαμενοι με τα "μωρά μας" :)

σημερα μιλησα με ποπαυ για χταποδι.θα παω καποια στιγμη μεσα στην επομενη βδομαδα να δει το αμαξι και να μου πει τιμες και τα σχετικα.

απο το τηλ μου προτιναν για 4-1

μιλησα ομως και με αλλα ατομα και μου ειπαν καλυτερα για 4-2-1 που νομιζω οτι ειναι η καλυτερη λύση.τι λετε?

το 4-2-1 δεν ειναι που δινει σε ολο το φασμα ενω το 4-1 μονο στα ψηλα?

Link to comment
Share on other sites

4-2-1 μην το σκεύτεσε και ίδικα αμα σου το φτιάξει ο ποπάυ και σου κάνει ολκληρωμένη δουλεία μεσέο τελικό και ανοχοιδοτους σωλινες θα εισαι μια χαρουλα! !

Link to comment
Share on other sites

σε μερικούς περισσεύουν πολλά λεφτά. Βάζω στοίχημα όταν σου πει ο ποπάυ να ανοίξεις το πορτοφόλι ή που θα φύγεις τρέχοντας ή κλαίγοντας.

Link to comment
Share on other sites

σε μερικούς περισσεύουν πολλά λεφτά. Βάζω στοίχημα όταν σου πει ο ποπάυ να ανοίξεις το πορτοφόλι ή που θα φύγεις τρέχοντας ή κλαίγοντας.

σε ποιους?αν ειναι να μας δωσουν μερικα! :lol:

γιατι, τοσο ακριβως ειναι? ;)

Link to comment
Share on other sites

τι να κάνουμε σε μερικους η ζωή τα χαρίζει απλόχερα έτσι είναι αυτά...

Link to comment
Share on other sites

....ας παραμείνουμε εντός θέματος ;)

Link to comment
Share on other sites

Οτι πληρωνεις παιρνεις...

αυτό δεν ισχύει πάντα, γιατί πολλές φορές πληρώνεις το όνομα περισσότερο από την δουλειά. Αν ισχύει κάπου πιθανώς να είναι μόνο στα αγωνιστικά. Στα αυτοκίνητα δρόμου ψάχνεις το value4money.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.