Jump to content
Andreas4023

εντυπωσεις απο Passat Cc (test Drive)

Recommended Posts

ετσι ε;πολυ καλα λοιπον θα σε παω με του πατερα μου ενα lancia dedra οπωτε και να το παρεις στο επομενο τετραγωνο θα σε βρω γιατι ολο και καποιο ηλεκτρικο θα σε εχει αφησει!!!!!!χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Μόνο πρόσεχε όταν φτάσετε στην εκκλησία μην αφήσει εσένα με τη νύφη και φύγει αυτός με το Passat!! :lol:

πάντως..θα ήταν καλή ιδέα για διαφήμιση του Passat CC ;)

Ζάχος Δώγκανος εκείνες και εγώ αυτό μου θύμισες τώρα! αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

black αυτό μήπως το χρώμα λες http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?s=&...st&p=244745

Το είχαμε 2 ετοιμοπαράδοτα και φύγανε ! και τώρα το έχουνε σε μαύρο με μπεζ δέρματα δεν ξέρω για ποιόν το φέρανε... πάντως δεν είναι εκθεσιακό έχει πολλά έξτρα...

Link to comment
Share on other sites

dark αυτο το χρωμα εκλεισα που εχεις ποσταρει,οσο για το μπες-βγες και εγω το χτυπησα στην αρχη αλλα μετα το φυλαγα!nicks1974 εχω μπροστα μου τον καταλογο με τα εξτρα του,αφου και εγω εβαλα περιπου 5500 εξτρα και τα ειχα σκεφτει κοιτοντας αυτο το χαρτι,οτι θες ρωτα με να σου πω τιμες.το αυτοκινητο με το κλειδι στο χερι κανει 29000 σκαρτα.απο εργοστασιο εχει παρα πολλα εξτρα αλλα ηθελα και κατι ψιλα ακομα!!!!εκανα λαθος και σου απαντησα και στο αλλο ποστ!

Edited by black-magic golf
Link to comment
Share on other sites

γαμώτο... και εμένα με αρέσει το CC αλλά δεν θέλω 1.8Τ έχω τέτοιο αυτοκίνητο με αυτό το μοτέρ... ξέρω θα βγει σε 2.0TFSΙ η TSI με 200HP και με μερικά έξτρα που θέλω πχ navigator και την πανοραμική ήλιοροφή... τέλος πάντων ίδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

το πηρα σε ενα χρωμα ασημογκρι και στον ηλιο γινετε προς το χρυσαφι.του πηγαινε πολυ.αν και ειμαι κολλημενος με το μαυρο το μαυρο δεν του πηγαινε καθολου!εχω ανεβασει μια φωτο στο προφιλ μου στη galery ειναι η πρωτη φωτο οι αλλες δυο ειναι αλλο χρωμα.

Και τα δύο χρώματα φαίνονται καταπληκτικά!

ετσι ε;πολυ καλα λοιπον θα σε παω με του πατερα μου ενα lancia dedra οπωτε και να το παρεις στο επομενο τετραγωνο θα σε βρω γιατι ολο και καποιο ηλεκτρικο θα σε εχει αφησει!!!!!!χαχαχαχα

;):lol:

γαμώτο... και εμένα με αρέσει το CC αλλά δεν θέλω 1.8Τ έχω τέτοιο αυτοκίνητο με αυτό το μοτέρ... ξέρω θα βγει σε 2.0TFSΙ η TSI με 200HP και με μερικά έξτρα που θέλω πχ navigator και την πανοραμική ήλιοροφή... τέλος πάντων ίδωμεν...

Dark υπομονή. Για ένα τέτοιο αυτοκίνητο αξίζει να περιμένει κάποιος όσο κι αν χρειαστεί, ώστε να το πάρει ακριβώς όπως το θέλει.

Κι ο 1.8Τ πιστεύω ότι θα το κινεί ικανοποιητικά. Καλά..για τον 2.0TFSI ούτε κουβέντα...

Link to comment
Share on other sites

δεν θέλω άλλο τον 1.8Τ 20vt που έχω βγήκε το 2.0TFSI ερώτηση ο 1.8Τ 20vt με τον 1.8ΤSI τι διαφορά έχουνε?

Link to comment
Share on other sites

δεν θέλω άλλο τον 1.8Τ 20vt που έχω βγήκε το 2.0TFSI ερώτηση ο 1.8Τ 20vt με τον 1.8ΤSI τι διαφορά έχουνε?

Και οι δυο παραπανω κινητηρες εχουν εναν υπερσυμπιεστη (οχι οπως αλλοι TSI) και διαφερουν στον ψεκασμο (o TSI ειναι αμεσου ψεκασμου). Ο πρωτος εχει 5 (20V) βαλβιδες στον κυλινδρο κι ο δευτερος 4 (16V). Για τον 1.8 TSI δεν γνωριζω πολλα πραγματα. Για επιδοσεις δεν μπορουμε να συγκρινουμε καθως ο TSI προς το παρον βγαινει στα 160 αλογα κι ο 1.8 20VT ξεκιναει απο τα 150 και...τελειωμο δεν εχει!

Dark o 1.8 20VT ειναι κατα τη γνωμη μου ο καλυτερος κινητηρας turbo που χει βγει ποτε, ιδιαιτερα σε θεματα αξιοπιστιας και αντοχης βελτιωσεων. Αν θα τα καταφερει το ιδιο καλα και ο TSI θα το δειξει ο χρονος. Μακαρι...

Link to comment
Share on other sites

dark ακου.καταρχην εχει βγει ο 2.0 tsi και βγαζει 200 hp,ξεκιναει απο 35500 με το κλειδι στο χερι,οσο για πανοραμικη ηθελα να βαλω και εγω αλλα απο εξω ειναι πανοραμικη ενω απο μεσα ειναι οπως και οι αλλες οχι να βλεπεις τη μιση οροφη,ειναι οπως οι κανονικες ηλιοροφες,και επισης δεν ειναι ανοιγομενη μονο ανακλυνομενη και εχει 1150 ευρω.αυτοι ηταν οι λογοι που δεν την εβαλα.οσο για τους κινητηρες ο 1.8 tsi δεν ειναι 20vt αλλα 16vt και δεν εχει καμια σχεση με τους 20vt σαν φιλοσοφια,ξερω οτι οι tsi ειναι αμεσου ψεκασμου και εχουν μεγαλυτερη οικονομια καυσιμου και μεγαλυτερη ροπη.το test drive που εκανα το αυτοκινητο ειχε πολυ καλη ροπη για μαμα και την ειχε απο χαμηλα.καντο μια βολτα και σκεψου το για τον 2.0τ γιατι ανεβαινεις σε φορολογια σε σημα σε ασφαλεια κ.α. ;)

Link to comment
Share on other sites

ωραία θα προτιμήσω το 2.0TSi 200PS ένταξή είχα 1.8Τ δεν θέλω πάλη το ίδιο... και το θέμα τον τεκμηρίων καλύπτετε άνετα τα είπαμε στην Πρέβεζα τότε ;) αλλά αμα μπορούσα all the money 3.6 4Motion ξεκινάει απο 45.000 - 49.000?

Link to comment
Share on other sites

47500 ευρω με το κλειδι στο χερι.Λευτερη αφου δεν υπαρχει προβλημα φορολογιας παρε το 2.0,σιγουρα ειναι πιο δυνατο,δες και μονος σου την διαφορα.http://www.vw.gr/site/pricelist/cc_technical.pdf.αντε με το καλο να μαζευομαστε με τα cc μας!!!!

Link to comment
Share on other sites

ολα περαστικα και δανεικα ειναι,μεθαυριο θα παρεις εσυ καποιο και τοτε θα τριβουμε τα ματια μας εμεις!!!σωστος;

Link to comment
Share on other sites

ολα περαστικα και δανεικα ειναι,μεθαυριο θα παρεις εσυ καποιο και τοτε θα τριβουμε τα ματια μας εμεις!!!σωστος;

Black πάντα ήμουνα της άποψης πως όταν αγοράζεις αυτοκίνητο και ιδιαίτερα καινούριο, θα πρέπει εκτός απο το τεχνικά-οδηγικά χαρακτηριστικά, να σου κάνει και αυτό που λέμε "κλικ".

Αυτα τα ρημάδια Audi A5 και VW Passat CC, μου κάνουν και "κλικ" και "κλακ" και... πάει λέγοντας!! :)

V6 3.6 4Μotion 47500 ευρώ???? Λες????

Dark είσαι λάτρης του turbo ή της ατμόσφαιρας?

Edited by Christos4mot
Link to comment
Share on other sites

Yπερ της ατμόσφαιρας με αρκετά άλογα...

Link to comment
Share on other sites

Black πάντα ήμουνα της άποψης πως όταν αγοράζεις αυτοκίνητο και ιδιαίτερα καινούριο, θα πρέπει εκτός απο το τεχνικά-οδηγικά χαρακτηριστικά, να σου κάνει και αυτό που λέμε "κλικ".

Αυτα τα ρημάδια τα coupe, Audi A5 και το VW Passat CC, μου κάνουν και "κλικ" και "κλακ" και "κλοκ" και πάει λέγοντας!! :D

εχεις δικιο και εγω αυτης της αποψης ειμαι,δεν πειραζει ομως οπως λενε καθε εμποδιο σε καλο!και εγω ηταν να παρω ενα typeR πριν λιγο καιρο αλλα τωρα μου εκατσε το cc και ευχαριστω τον θεο που δεν ειχα παρει το typeR!υγεια να εχουμε για να τα χαιρομαστε...NIKOS το νου μας στον Αλογοσκουφη!!!!χαχαχαχα

Edited by black-magic golf
Link to comment
Share on other sites

άρε αυτό Α5/Σ5 και εμένα μου αρέσει πολύ

Link to comment
Share on other sites

Yπερ της ατμόσφαιρας με αρκετά άλογα...

ακριβως,οταν η ατμοσφαιρα εχει αλογα τοτε τι να τα κανεις τα turbo και τα compressor,ατμοσφαιρα=respect...

αυτος ο αλογοσκουφης εκαψε κοσμο....

Link to comment
Share on other sites

Δε λέω, καλή και η ατμόσφαιρα, αλλά όταν έχεις όλη την ροπή σταθερή από τις 1800σαλ μέχρι τις 5000σαλ, είναι ακόμη καλύτερα... :D

Link to comment
Share on other sites

Οπως λεει και ενας φιλος.......

....το turbo ειναι το γκαζι των φτωχων......

( των φτωχων κρατων θα σημειωσω εγω....)

Link to comment
Share on other sites

Οπως λεει και ενας φιλος.......

....το turbo ειναι το γκαζι των φτωχων......

( των φτωχων κρατων θα σημειωσω εγω....)

Ε, καλά, και η Bugatti Veyron είναι τουρμπίσια, αλλά δεν θα την έλεγα "των φτωχών"... tongue.gif Σαφώς δεν θα σύγκρινα ένα 2λιτρο τούρμπο με ένα 3.500 ατμόσφαιρα. Αλλά θα προτιμούσα ένα 3λιτρο τούρμπο (λέγε με 335i), ή έναν 5λιτρο biturbo (λέγε με RS6)!!! :D Η υπεραυθονία της ροπής και ειδικά από τις 1500σαλ δεν την αλλάζω με τίποτα!!!

Όσο για "των φτωχών κρατών"... +1

Link to comment
Share on other sites

Παντως δεν ξερω τι λετε εσεις, αλλα οταν θα αρχισουν να ερχονται τα πρωτα Passat Cc , γιατι φανταζομαι η αναμονη θα'ναι μεγαλη, θα καψει πολλεεεεεες καρδιες. Με το test Drive που εκανα, καταλαβα οτι ισως ειναι ενα απο τα καλυτερα αυτοκινητα που εχει βγαλει η vw. Τιμονι,ανεση, κινητηρας. Οδηγησα το 1.8Τ, φανταστειτε τι θα γινεται με τον 2λιτρο τουρμπο, τι να λεμε τωρα!!!!! Ισως να'ναι το επομενο σβουραμαξο tongue.gif .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.