Jump to content
mike21

κάμερες ταχύτητας

Recommended Posts

έχουν γεμίσει τον τόπο με κάμερες.. new_grrrr.gifnew_grrrr.gif γι'αυτό λοιπόν προσοχή . . <_<

Αυτό που με εκνευρίζει βασικά είναι ότι τα σημεία τοποθέτησης αρκετών μαρτυρούν τη χρησιμοποίησή τους για καθαρά εισπρακτικό σκοπό..

Δεν είμαι αντιδραστικός, επαινώ πάντα κάθε ενέργεια της των αρχών που κατά τη γνώμη μου είναι ορθή ...

Γράφω με αφορμή μια πρόσφατη που εντόπισα στην εθνική οδό από Θεσσαλονίκη προς Αθήνα , μετα τη διασταύρωση των Ευζώνων ( και πριν τα διόδια των Μαλγάρων ) , ακριβώς εκεί στη γέφυρα στα δεξιά σταθερή με όριο 80 . .. new_grrrr.gif Θα τρελαθούμε τελείως..

Όσοι περνούν από κείνο το σημείο θα γνωρίζουν και πιστεύω θα συμφωνούν μαζί μου..

Αν γνωρίζουν κάποιοι ας μας πουν κιόλας αν είναι ενεργοποιημένη ή όχι..

Γενικά τελευταία έχω δει αρκετές <<νέες>> ( χωρίς να γνωρίζω βέβαια αν λειτουργούν ή όχι ) σε οδόυς όπως Περιφερειακό Θεσσαλονίκης, Εγνατία οδό ( όχι μόνο στα τούνελ πλέον... ) και ΠΑΘΕ (όπως αυτή που ανέφερα πριν και 1 υπάρχει στην κατεύθυνση προς Θεσσαλονίκη κοντά στην έξοδο για Σίνδο.. ) ..

Φαντάζομαι ότι και νοτιότερα τα ίδια θα επικρατούν..

Τα σχόλια σας παρακαλώ ... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ mike21_gt έχεις απόλυτο δίκαιο για τις κάμερες , μόνο να σε διορθώσω η κάμερα είναι Προς ΑΘΗΝΑ αμέσως μετά τη διασταύρωση των Ευζώνων λίγο μετά τη γέφυρα στα δεξιά μέσα στα δέντρα σταθερή κάμερα (487- 489 χλ Α.Ε.Α) και όχι κοντά στην έξοδο για Σίνδο , αν και πάνω το γραφείς σωστά . Τεσπα , εδώ μπορείς να μπαίνεις και να βλέπεις τι γίνεται με τις κάμερες , υπάρχει συνεχής ενημέρωση και φωτογραφίες των καμερών τόσο για τον ΠΑΘΕ αλλα και για τον Ν. Θεσσαλονίκης .

kunonfaciuwq0h0clnyl_thumb.jpgΟριο: 80km/h και από την απέναντι μεριά είναι αύτη η κάμερα 2cdg8xt74g3irpqkkwfv_thumb.jpgΟριο: 120km/h

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ mike21_gt έχεις απόλυτο δίκαιο για τις κάμερες , μόνο να σε διορθώσω η κάμερα είναι Προς ΑΘΗΝΑ αμέσως μετά τη διασταύρωση των Ευζώνων λίγο μετά τη γέφυρα στα δεξιά μέσα στα δέντρα σταθερή κάμερα (487- 489 χλ Α.Ε.Α) και όχι κοντά στην έξοδο για Σίνδο , αν και πάνω το γραφείς σωστά . Τεσπα , εδώ μπορείς να μπαίνεις και να βλέπεις τι γίνεται με τις κάμερες , υπάρχει συνεχής ενημέρωση και φωτογραφίες των καμερών τόσο για τον ΠΑΘΕ αλλα και για τον Ν. Θεσσαλονίκης .

kunonfaciuwq0h0clnyl_thumb.jpgΟριο: 80km/h και από την απέναντι μεριά είναι αύτη η κάμερα 2cdg8xt74g3irpqkkwfv_thumb.jpgΟριο: 120km/h

Λειτουργούν κανονικά φίλε speedy ?

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργούν κανονικά φίλε speedy ?

Ειλικρινά δεν έχω ακούσει κάποιον να λέει ότι λειτουργούν ! Για την δεύτερη κάμερα(120) , έχω ακούσει από γνωστό ότι καθώς περνούσε από το απέναντι ρεύμα(Θεσσ προς Αθηνα ) , είδε ένα Ford Mondeo στο απέναντι ρεύμα( Αθήνα προς Θεσσ ) να περνά πολύ γρήγορα από την δεξιά λωρίδα και σε εκείνο το σημείο που είναι η κάμερα , τον έβγαλε φωτογραφία η κάμερα . Αλλά να σου πω την αλήθεια δεν τον εμπιστεύομαι και πολύ σε όσα μου λέει . Προσωπικά όταν πρωτοπέρασα από εκείνα τα σημεία ήμουν ενημερωμένος και δεν έτρεχα πάνω από το όριο , οπότε δεν έχω εμπειρία προσωπική . Θα σου συνιστούσα να μην δοκιμάσεις να πας πάνω από το όριο γιατί τα πρόστιμα είναι τσουχτερά πολύ !

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δεν έχω ακούσει κάποιον να λέει ότι λειτουργούν ! Για την δεύτερη κάμερα(120) , έχω ακούσει από γνωστό ότι καθώς περνούσε από το απέναντι ρεύμα(Θεσσ προς Αθηνα ) , είδε ένα Ford Mondeo στο απέναντι ρεύμα( Αθήνα προς Θεσσ ) να περνά πολύ γρήγορα από την δεξιά λωρίδα και σε εκείνο το σημείο που είναι η κάμερα , τον έβγαλε φωτογραφία η κάμερα . Αλλά να σου πω την αλήθεια δεν τον εμπιστεύομαι και πολύ σε όσα μου λέει . Προσωπικά όταν πρωτοπέρασα από εκείνα τα σημεία ήμουν ενημερωμένος και δεν έτρεχα πάνω από το όριο , οπότε δεν έχω εμπειρία προσωπική . Θα σου συνιστούσα να μην δοκιμάσεις να πας πάνω από το όριο γιατί τα πρόστιμα είναι τσουχτερά πολύ !

Το ξέρω αλλά από τη δεύτερη πάντα κανονικά περνούσα με το όριο της εθνικής , και όχι μόνο εγώ αλλά όλοι... Κανείς δεν προσέχει κανένα 80 , που δεν έχω καταλάβει και τι ρόλο βαράει . . protest.giffire.gif

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω αλλά από τη δεύτερη πάντα κανονικά περνούσα με το όριο της εθνικής , και όχι μόνο εγώ αλλά όλοι... Κανείς δεν προσέχει κανένα 80 , που δεν έχω καταλάβει και τι ρόλο βαράει . . protest.giffire.gif

Προσωπικά πιστεύω ότι ο ρόλος του είναι αυτός του είναι εκτός από εισπρακτικός , να σε κάνει να κόψεις ταχύτητα γιατί εάν παρατηρήσεις στην ευθεία πριν τα διόδια το όριο είναι 60! Μάλλον για αυτό μπήκε εκεί , για να μην έρχονται πατημένοι με 140+ ... :D

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω αλλά από τη δεύτερη πάντα κανονικά περνούσα με το όριο της εθνικής , και όχι μόνο εγώ αλλά όλοι... Κανείς δεν προσέχει κανένα 80 , που δεν έχω καταλάβει και τι ρόλο βαράει . . protest.giffire.gif

φιλε πραγματικα δεν ξερω γι αυτην την καμερα αλλα οι καμερες που λες πριν τα τουνελ και συγκεκριμενα στη θεση κλειδι και μετα δεν λειτουργουν γιατι περασα προσφατα απο εκει με πολλα χλμ..(χωρις πινακιδα)και δεν ειδα κανενα φλας πισω μου...

Link to comment
Share on other sites

φιλε πραγματικα δεν ξερω γι αυτην την καμερα αλλα οι καμερες που λες πριν τα τουνελ και συγκεκριμενα στη θεση κλειδι και μετα δεν λειτουργουν γιατι περασα προσφατα απο εκει με πολλα χλμ..(χωρις πινακιδα)και δεν ειδα κανενα φλας πισω μου...

το οτι δεν ειδες φλας!!! δεν σημαινει οτι δεν τραβαει φωτο.Υπαρχουν και καμερες που τραβουν χωρις φλας,υπευθρα!!

Οποτε ποτε μην εισαι σιγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοίξω κι άλλο topic είπα να ξεδιαλύνω σε αυτό τις νέες αποριούλες μου μιας και έχουν άμεση σχέση με το θέμα. Και αναρωτιέμαι:

1 ) Συμβατικά αυτοκίνητα της τροχαίας που είναι εξοπλισμένα με ραντάρ και κάμερες ταχύτητας τα οποία κινούνται κανονικά στην Εθνική οδό , μπορούν ( είναι νόμιμο ή έχουν το δικαίωμα να το πω καλύτερα ) να σε φωτογραφήσουν σε ανύποπτη στιγμή καθώς κινείσαι και τα προσπερνάς ξερπερνώντας το όριο ταχύτητας ? Επαναλαμβάνω , χωρίς να είναι σε μπλόκο αλλά στην πορεία τους και χωρίς να υπάρχει προειδοποιητική σήμανση για το αν οι παραβάσεις του Κ.ΟΚ. ελέγχονται με τεχνικά μέσα.

2 ) Το δεύτερο ερώτημα έχει άμεση σχέση με το πρώτο. Είχα διαβάσει ότι απαγορεύονται οι φωτογραφίες σε οποιοδήποτε κομμάτι του οδικού δικτύου στο οποίο δεν υπάρχει προειδοποιητική πινακίδα. Τελικά ισχύει κάτι τέτοιο? Και αν ναι , για κάθε περίπτωση ( πχ συμβατικά αυτοκίνητα ) ή μόνο για τις σταθερές μόνιμες κάμερες?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων .

Link to comment
Share on other sites

φιλε πραγματικα δεν ξερω γι αυτην την καμερα αλλα οι καμερες που λες πριν τα τουνελ και συγκεκριμενα στη θεση κλειδι και μετα δεν λειτουργουν γιατι περασα προσφατα απο εκει με πολλα χλμ..(χωρις πινακιδα)και δεν ειδα κανενα φλας πισω μου...

δν ξερω αν οντως λειτουργουν γτ ειμαι απο Βεροια κ κανω καθημερινα αυτη τη διαδρομη.. εκει "κοβω" ταχυτητα για να χω το κεφαλι μου ησυχο παρ'ολα αυτα εχω περασει κ με 160+ αλλα δν μου ηρθε "γραμματακι" στο σπιτι ακομα.. αλλα εκει που ειναι να τρελλενεσαι ειναι το γεγονος οτι για να πας απο Βεροια στη Θεσσαλονικη κ αντιστροφα μεσω της Παλαιας Εθνικης Οδου (Αλεξανδρεια-Χαλκηδονα-κλπ) εχει πανω απο 15 καμερες...μαλιστα τυχαινει σε ενα χωριο (Μακροχωρι) να χει κ 4!!! οποτε.... καλυτερα να ελαττωνουμε ταχυτητα

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν οι κάμερες που είναι προς Αθήνα μετα τον κόμβο των ευζώνων και προς θεσσαλονίκη πρίν τον κόμβο για χαλκιδικη σε αυτες περνάω καθε μέρα με 133 (με το κοντερ απο κλίμα) και δεν μου εχει ερθει ακομα κανενα γραμματακι... στις κάμερες που ειναι για βεροια και απο βέροια μέχρι το κλειδι έχω την εντύπωση οτι δεν λειτουργουν διοτι έχω περασει 2-3 φορες με 150-170 και δέν έχει εθρει τπτ ακομα αν και εχω ακούσει οτι δεν λειτουργούν οι συγκεκριμένες λογω ακριβού φίλμ... απο τον οκτόμβριο μεχρι σήμερα καθε μέρα περναω απο αυτες τις καμερες που είπα και δεν ειχα προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν οι κάμερες που είναι προς Αθήνα μετα τον κόμβο των ευζώνων και προς θεσσαλονίκη πρίν τον κόμβο για χαλκιδικη σε αυτες περνάω καθε μέρα με 133 (με το κοντερ απο κλίμα) και δεν μου εχει ερθει ακομα κανενα γραμματακι... στις κάμερες που ειναι για βεροια και απο βέροια μέχρι το κλειδι έχω την εντύπωση οτι δεν λειτουργουν διοτι έχω περασει 2-3 φορες με 150-170 και δέν έχει εθρει τπτ ακομα αν και εχω ακούσει οτι δεν λειτουργούν οι συγκεκριμένες λογω ακριβού φίλμ... απο τον οκτόμβριο μεχρι σήμερα καθε μέρα περναω απο αυτες τις καμερες που είπα και δεν ειχα προβλημα...

ForiS3, δν λειτουργουν, τελικα, 100% γτ ρωτησα.... Θα εχω πληροφοριες οταν τις ενεργοποιησουν... tongue.giftongue.gif (για περιοχη Βεροιας εννοω)

Edited by Billgr4
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ειμαι κατοχος ενος Golf 6 122 και σημερα με καλεσανε στην τροχαια για να μου δειξουν το αμαξι μου σε φωτογραφια πηγαινωντας με 126 χλμ. (Οριο 90χλμ) στον Περιφεριακο Θεσσαλονικης στο υψος του Αγ. Παυλου. . το σκηνικο εγινε 01/08/09 ημερα Σαββατο και ωρα 10.39 π.μ. Το ποσο που ειμαι υποχρεομενος να πληρωσω ειναι 350 Ευρω. ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣ Μονο ο Περιφεριακος Θεσσαλονικης εχει 90χλμ Οριο Ταχ. Ξεφτιλα ρε παιδια!!!

Τεσπα, να προσεχετε φιλοι μου γιατι θα μας κοψουνε την μαγκια! απο εδω κ περα βγαζουμε την πισω πινακιδα κ προχωραμε....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ειμαι κατοχος ενος Golf 6 122 και σημερα με καλεσανε στην τροχαια για να μου δειξουν το αμαξι μου σε φωτογραφια πηγαινωντας με 126 χλμ. (Οριο 90χλμ) στον Περιφεριακο Θεσσαλονικης στο υψος του Αγ. Παυλου. . το σκηνικο εγινε 01/08/09 ημερα Σαββατο και ωρα 10.39 π.μ. Το ποσο που ειμαι υποχρεομενος να πληρωσω ειναι 350 Ευρω. ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣ Μονο ο Περιφεριακος Θεσσαλονικης εχει 90χλμ Οριο Ταχ. Ξεφτιλα ρε παιδια!!!

Τεσπα, να προσεχετε φιλοι μου γιατι θα μας κοψουνε την μαγκια! απο εδω κ περα βγαζουμε την πισω πινακιδα κ προχωραμε....

Σωστος για την ενημερωση νομιζα οτι αυτες οι καμερες δεν λειτουργουσαν.

Εμενα με ειχε γραψει η καμερα που ειναι στην κατηφορα του νοσοκομειου παπαγεωργιου με 124 χλμ με το ιδιο χρηματικο προστιμο και γλυτωσα τον ενα μηνα της αφειρεσης του διπλωματος που ζητουσανε.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοίξω κι άλλο topic είπα να ξεδιαλύνω σε αυτό τις νέες αποριούλες μου μιας και έχουν άμεση σχέση με το θέμα. Και αναρωτιέμαι:

1 ) Συμβατικά αυτοκίνητα της τροχαίας που είναι εξοπλισμένα με ραντάρ και κάμερες ταχύτητας τα οποία κινούνται κανονικά στην Εθνική οδό , μπορούν ( είναι νόμιμο ή έχουν το δικαίωμα να το πω καλύτερα ) να σε φωτογραφήσουν σε ανύποπτη στιγμή καθώς κινείσαι και τα προσπερνάς ξερπερνώντας το όριο ταχύτητας ? Επαναλαμβάνω , χωρίς να είναι σε μπλόκο αλλά στην πορεία τους και χωρίς να υπάρχει προειδοποιητική σήμανση για το αν οι παραβάσεις του Κ.ΟΚ. ελέγχονται με τεχνικά μέσα.

2 ) Το δεύτερο ερώτημα έχει άμεση σχέση με το πρώτο. Είχα διαβάσει ότι απαγορεύονται οι φωτογραφίες σε οποιοδήποτε κομμάτι του οδικού δικτύου στο οποίο δεν υπάρχει προειδοποιητική πινακίδα. Τελικά ισχύει κάτι τέτοιο? Και αν ναι , για κάθε περίπτωση ( πχ συμβατικά αυτοκίνητα ) ή μόνο για τις σταθερές μόνιμες κάμερες?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων .

Στο οδικο δικτυο υπαρχουν λευκες πινακιδες που εχουν το συμβολο της καμερας και σε προειδοποιουν οτι υπαρχει καμερα μπροστα.Μαλιστα συνηθως δεν υπαρχει μια αλλα δυο προειδοποιητικες πινακιδες πριν φτασεις στην καμερα.Αυτο δειχνει οτι εκτος απο εισπρακτικο χαρακτηρα, εχουν και χαρακτηρα προειδοποιησης με σκοπο να σ εκανουν να κοψεις και να προσεξεις.Αυτο εχει ως αποτελεσμα την μειωση των τροχαιων σε επικινδυνα σημεια του οδικου δικτυου.εκτος απο αυτες τις πινακιδες που προηγουνται της καμερας, υπαρχουν και κανονικες μπλε πινακιδες που προειδοποιουν οτι η ταχυτητα ελεγχεται με τεχικα μεσα.Αυτες δεν τοποθετουνται για να σε προειδοποιησουν για καποια καμερα που ειναι εκει κοντα αλλα ειναι γενικοτερη προειδοποιηση συνεπως μπορει ενα συμβατικο περιπολικο να σε φωτογραφησει.Μαλιστα τετοιες πινακιδες εχει τυχει να δω σε δικτυο το οποιο δεν διαθετει καμια σταθερη καμερα συνεπως υπαρχει προειδοποιηση για συμβατικο περιπολικο.Το σωστο ειναι να υπαρχει τετοια πινακιδα παντως.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ειμαι κατοχος ενος Golf 6 122 και σημερα με καλεσανε στην τροχαια για να μου δειξουν το αμαξι μου σε φωτογραφια πηγαινωντας με 126 χλμ. (Οριο 90χλμ) στον Περιφεριακο Θεσσαλονικης στο υψος του Αγ. Παυλου. . το σκηνικο εγινε 01/08/09 ημερα Σαββατο και ωρα 10.39 π.μ. Το ποσο που ειμαι υποχρεομενος να πληρωσω ειναι 350 Ευρω. ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣ Μονο ο Περιφεριακος Θεσσαλονικης εχει 90χλμ Οριο Ταχ. Ξεφτιλα ρε παιδια!!!

Τεσπα, να προσεχετε φιλοι μου γιατι θα μας κοψουνε την μαγκια! απο εδω κ περα βγαζουμε την πισω πινακιδα κ προχωραμε....

Καλησπέρα !

Θα μπορούσες να καταλαβεις απο την φωτο και να μας πεις εάν η κάμερα είναι αυτή επάνω σην γέφυρα ? Λες για την κάμερα που βρίσκεται πάνω στην γέφυρα μετά την στροφή για τον ¶γιο Παύλο-Ζωολογικό Κήπο ? Εάν λειτουργούν συνέχεια οι κάμερες τότε ..... πρέπει να αρχίσω να μαζεύω χρήματα για τα πρόστιμα .... μακάρι δλδ να μην μου έρθει τπτ γιατί πήγαινα με παραπάνω από όσα πήγαινες εσύ ... Με το δίπλωμα , άδεια κτλ κλτ τι θα γίνει σου είπαν ? Θα γινει δικαστηριο ?Σου ειπαν οτι εαν πληρώσεις μεσα σε μερικες μέρες θα πληρώσεις 175¤ ?

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !

Θα μπορούσες να καταλαβεις απο την φωτο και να μας πεις εάν η κάμερα είναι αυτή επάνω σην γέφυρα ? Λες για την κάμερα που βρίσκεται πάνω στην γέφυρα μετά την στροφή για τον ¶γιο Παύλο-Ζωολογικό Κήπο ? Εάν λειτουργούν συνέχεια οι κάμερες τότε ..... πρέπει να αρχίσω να μαζεύω χρήματα για τα πρόστιμα .... μακάρι δλδ να μην μου έρθει τπτ γιατί πήγαινα με παραπάνω από όσα πήγαινες εσύ ... Με το δίπλωμα , άδεια κτλ κλτ τι θα γίνει σου είπαν ? Θα γινει δικαστηριο ?

Όχι ρε Speedy!!!! :whistling: Καλά τόσο καιρό δεν είχες διαβάσει το post του Κοσμά!!! :lol: Βλέπω να χτυπάς άμεσα φοιτητικό δάνειο!!! :thumbsup:

Edited by Professor
Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε Speedy!!!! :rolleyes: .......

Μην γελάς Κ. Καθηγητά γιατί αν έρθει τπτ , τότε την έβαψα όχι μαύρη , αλλά κατράμι !!! Και οχι μια φορά , αλλα πάνω απο 3 φορές ! :thumbsup::lol::whistling:

Ιησούς Χριστός Νικά, κι Όλα τα Κακά Σκορπά! smiley-char151.gifsmiley-char151.gif

Ιησούς Χριστός Νικά, κι Όλα τα Κακά Σκορπά! smiley-char151.gifsmiley-char151.gif

Ιησούς Χριστός Νικά, κι Όλα τα Κακά Σκορπά! smiley-char151.gifsmiley-char151.gif

smiley-scared004.gifsmiley-scared003.gif

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο το χρηματικο προστιμο ειπε κ για 5 βαθμους (Point System) αλλα με λιγο κλαψουρισμα (Θα κανεις ΦΦΡΡΡΡΡ!!!! Φανταστικε τροχονομε????) δεν μου κοψανε ποντους ουτε δικαστηριο , πινακιδες , διπλωμα κτλ..... Ειναι η καμερα εκει που αρχιζει η κατηφορα μετα την εξοδο επταπυργιου...

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο το χρηματικο προστιμο ειπε κ για 5 βαθμους (Point System) αλλα με λιγο κλαψουρισμα (Θα κανεις ΦΦΡΡΡΡΡ!!!! Φανταστικε τροχονομε????) δεν μου κοψανε ποντους ουτε δικαστηριο , πινακιδες , διπλωμα κτλ..... Ειναι η καμερα εκει που αρχιζει η κατηφορα μετα την εξοδο επταπυργιου...

Εννοείς αυτήν που βρίσκεται στα δεξιά του δρόμου πίσω από την μπάρα , σαν κι αυτή ? http://hideapic.com/view-237_DSC01388.jpg

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς αυτήν που βρίσκεται στα δεξιά του δρόμου πίσω από την μπάρα , σαν κι αυτή ? http://hideapic.com/view-237_DSC01388.jpg

Ναι, ακριβως αυτη.... ΑΑΧΧΧΧ ποτε θα παω να την κατεβασω????? Κανενας Εθελοντης?????

Link to comment
Share on other sites

Σε ποσο διαστημα ερχονται οι κλησεις ? Πηγαινοερχομαι χαλκιδα-σερρες... Και την τελευταια φορα που κατεβηκα αλλα και ανεβηκα...Αφαιρεσα πινακιδες μαις και δεν ειχα προφυλακτηρα....

Μαλιστα σε ενα σημειο Συναντησα και ενα octavia της αστυν ...Και μου αναψε αλαρμ ενω ειμασταν με 170.... Να το πατησω .... χε χε

Ανυσηχω για την πρωτη φορα που ανεβηκα σερρες.... Πηγαινα κα με 160-170 Αλλα ενοειται στα tunelll εκοβα και οπου εβλεπα υποπτα....

Αλλα.... μακαρι να μην μου ερθει τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Σε ποσο διαστημα ερχονται οι κλησεις ? Πηγαινοερχομαι χαλκιδα-σερρες... Και την τελευταια φορα που κατεβηκα αλλα και ανεβηκα...Αφαιρεσα πινακιδες μαις και δεν ειχα προφυλακτηρα....

Μαλιστα σε ενα σημειο Συναντησα και ενα octavia της αστυν ...Και μου αναψε αλαρμ ενω ειμασταν με 170.... Να το πατησω .... χε χε

Ανυσηχω για την πρωτη φορα που ανεβηκα σερρες.... Πηγαινα κα με 160-170 Αλλα ενοειται στα tunelll εκοβα και οπου εβλεπα υποπτα....

Αλλα.... μακαρι να μην μου ερθει τιποτα!

Σε 2 Μηνες το πολυ θα εχει ερθει... (Μην περιμενεις τον ταχυδρομο, θα σε καλεσουν στην Τροχαια!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Σε 2 Μηνες το πολυ θα εχει ερθει... (Μην περιμενεις τον ταχυδρομο, θα σε καλεσουν στην Τροχαια!!!!)

Εννοείς εφόσον περνούσε μπροστά από τις κάμερες ,όπως οι παραπάνω, με αυτά τα χιλιόμετρα , σωστά ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.